Şimdi Ara

İntelin Yeni Yol Haritası [Broadwell-E Q2 2016, Kabylake Q4 2016]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
2.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• [simage]http://i.hardware.fi/storage/pictures/1024/Intel_Cannonlake_Roadmap_Wide.jpg [/simage]

Mustapekka adlı siteden Intel'in 2013-2016 yıllarını içeren bir yol haritası sızdı. Yol haritasında Broadwell, Skylake, Skylake Refresh ve Cannonlake ait bilgiler mevcut. BGA tarafında Inte'in 10NM üretim teknolojisini kullanacak olan Cannonlake Q3 2016'da gelecek gibi görünüyor. Masaüstü tarafında Q3 2015'de Skylake çıkacağı yer alırken Q3 2016'da Skylake Refresh var. Tabloya bakacak olursak Extreme ailesinde Q3 2016'da Skylake-E gelene kadar hareketlilik gözükmüyor fakat wccftech bir önceki tabloya bakarak Q1 2016'da Broadwell-E'ye yer vermiş. Haziran ayında çıkmasını beklediğimiz çarpan kilidi açık 65W işlemcilerde tabloda yer almıyor.

30 Ocak 2015

Vr-Zone Intel'in 2015 tüm yılını 2016 ise sadece ilk çeyreginin yer aldığı yeni bir yol haritası yayınladı.

Extreme serisi işlemcilerde 2015 yılı 2014 son çeyreğinden çıkan Haswell-E ile geçecek. 2016 yılının ilk çeyreğinde ise yerini Broadwell-E ye devredecek. Alt kısımlar daha hareketli. Geçtiğimiz günlerde taşınabilir cihazlarda kullanılan Broadwell-U serisi işlemciler gelmişti. Çarpan kilidi açık Broadwell-K lar ise 2015 ikinci çeyreğinde geliyor. Broadwell getirdiği en büyük yenilik 14NM fabrikasyon sürecine geçilmesi. Haswell-E ile gelen DDR4 için Skylake'yi beklemeniz lazım. Yeni yol haritasına bakıldığında anlamlandıramadığım nokta Broadwell-K ile Skylake-S birbirine çok yakın zamanlarda çıkması. Broadwell işlemciler Z97 chipseti ile kullanılacağını varsayarsak gelecek Broadwell-K işlemci sayısı sınırlı olacak gibi. Zira bir çeyrek sonra Skylake-S serisi geliyor ve tabloda yazan bilgiye göre 95W TDP değerine sahip çarpan kilidi açık -K- serisi işlemcilerde olacak. Skylake ile birlikte hem 14NM üretim sürecine geçilmiş olacak hem de DDR4 desteği gelecek. Tabiki Z170 chipseti ile birlikte.

16 Ekim 2015

Benchlife paylaştığı bilgilere göre 10NM üretim süreciyle üretilecek olan Cannonlake 2017'nin ikinci yarısına ertelendi. Skylake'den Cannonlake'e geçişte arada kalan 14NM üretilen Kabylake'in düşük güç tüketen, taşınabilir ürünlerde kullanılacak olan Y/U/H serisi işlemciler 2016 üçüncü ve dördüncü çeyreğinden gelecekken masaüstü bilgisayarlarda kullanılacak olan S serisi 2017'nin ilk çeyreğinde gelecek.

https://benchlife.info/intel-kaby-lake-scedule-show-10nm-cannonlake-will-push-back-to-2018-10162015/

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Ben skylake ile gelecek 10 tane usb 3.0 desteğini ,hatta olursa 3.1desteğini bekliyorum ki bu çok süper olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soyguncu bu adamlar hangisine yetisecez biz?broadwell cikacak 3 ay sonra skylake cikacak amd yine avucunu yalayacak intel istedigi gibi at kosturuyor

• Skylake'de 72 EU GPU olacak sanırım. Gerçi en üst modellerde olur sanırım (mobil faln gibi). Şimdiki hd4600'e göre eşit şartlarda %50-80'i geçen perf artışı getirebilir belki. hd4000 >> 4600 farkını dikkate de alırsak. hd4600'ün yerine göre %15-20 yerine göre %50'yi geçen oranda farkı olduğunu düşününce 72 EU baya baya bi fark demek(şimdiki 4600 ile karşılaştırınca yani, Broadwell ile değil).
  • Beyler onu bunu bırakında bu gelecek işlemcilerin üst seviye 1150 soketleri kaç izlek kaç core olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevecen69

Beyler onu bunu bırakında bu gelecek işlemcilerin üst seviye 1150 soketleri kaç izlek kaç core olacak.

6 core olur i5 ler en fazla.Zaten cekirdek performanslari her seride artiyor ve nm dusuyor buna ek olarak gpu performansini gelistirebilir intel

• haber için teşekkürler

şahsen 2014 yılını ve sanıyorum ki 2015 yılını mevcut sistemimle geçiştireceğim ve 2016'da artık nihayetinde intel broadwell'e geçiş yapacağım. 2011 yılından beri amd kullanıyordum, memnun değilim diyemem ama amd tarafında bir gelişme olmadığı için bu kararı aldım.

aklıma gelmişken mevcut 4giga gtx 770 windforce'umu çıkarıp yeni seriye mi geçsem yoksa SLI muhabbetine mi girsem broadwell ile birlikte onu bilemedim.

neyse konuşmak için erken ama plan yapmadan da olmuyor, malum fiyatlar el yakıyor...
  • Gozum skylake da.2600k dan gecis icin hala beklemedeyim.

• Ben Broadwell'e bir dalış yapabilirim, bakalım gelsinler hele :)

@caneycaney
    6 çekirdek i5 oraya gelmez, gelecekse ilerde belki başka sokete gelir.
  • Hangisis ne zamn çıkıyor anlamadım ben. Şimdi sistemi toplamalımıyım yoksa 2 ay daha bekleyip broadwell mi almalıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt.Alper -- 5 Şubat 2015; 22:43:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt.Alper

Hangisis ne zamn çıkıyor anlamadım ben. Şimdi sistemi toplamalımıyım yoksa 2 ay daha bekleyip broadwell mi almalıyım ?

2016 da çıkıyor broadwell ler.
  • Demage kullanıcısına yanıt
    Broadwell mimarili işlemciler 2015'de çıkacak, 2016'da da Syklake mimarisi çıkar en geç.
  • İntel'in extreme serisi hariç diğer serilerde ki satışların azalacağını düşünüyorum. Hatta işlemci pazarının satışlardan memnun olmayacak düzeye geleceğini düşünüyorum. Şuan oyun inceleme testleri 1600x900 testleri sınır tutularak yapılıyor fakat bu sadece eski testler ile karşılaştırılmasını sağlamak amacıyla yapılıyor. Şuan aslında en düşük çözünürlük 1080p oldu. Durum böyle olunca daha güçlü daha iyi işlemci isteği şuan için askıda gibi. Şuan oyunların istediği tek şey 2k 4k ekranlarda fps gücünü kaldırabilecek ekran kartları. 50" 4K TV lerin 3000 TL gibi rakamlara düştüğünü göz önüne alırsak. Monitörlerin de ucuzlamasının yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Oyun için düşünecek olursak sanki biraz ekran kartlarına bağlı gibi durumlar.

Intel'in gpu gücünü kullanan sunuculara karşı pci ex slot işlemcileri üzerinde çalıştığını da biliyoruz.

•  İntelin Yeni Yol Haritası [Broadwell-E Q2 2016, Kabylake Q4 2016]

Mustapekka adlı siteden Intel'in 2013-2016 yıllarını içeren bir yol haritası sızdı. Yol haritasında Broadwell, Skylake, Skylake Refresh ve Cannonlake ait bilgiler mevcut. BGA tarafında Inte'in 10NM üretim teknolojisini kullanacak olan Cannonlake Q3 2016'da gelecek gibi görünüyor. Masaüstü tarafında Q3 2015'de Skylake çıkacağı yer alırken Q3 2016'da Skylake Refresh var. Tabloya bakacak olursak Extreme ailesinde Q3 2016'da Skylake-E gelene kadar hareketlilik gözükmüyor fakat wccftech Q1 2016'da Broadwell-E'ye yer vermiş.

• caneycaney kullanıcısına yanıt
    Her zaman soyluyorum tamam guclu islemci bu kadar kazik olmaz ki yeter artik tekelinde bir siniri vardir hani senin hic mi indirim yapmak gibi adetin yoktur ey vindansiz milleti kendi gibi paranin icinde yuzuyor zannediyor arkadas git ya ben boyle bisey gormedim bu nasil bir acgozlu bir sirkettir.

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    10 Nm olayi daha oyle birsey bu olayi baga arastirdim bu firma o Performans kadar gelemedigi icin 10 Nm kullanmicakmis 14 Nm'den devammis.

• Rubisco kullanıcısına yanıt
    sende hangi işlemci var merak ettim kesin İntel'dir AMD olacağını hiç sanmam.
  • Benchlife kaynaklı habere göre Broadwell-E CeBIT 2016 Hannover'da 14 Martta ortaya çıkacak.

https://benchlife.info/intel-broadwell-e-seem-will-announce-in-cebit-2016-09082015/

• 2016 su donemler baya hararetli gececek gibi.Malum birde bu isin ekran karti ayagi var.pascal falan.

• Skylake çok erken gelmiş gibi görünüyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.