Şimdi Ara

Turkcell Superonline ADSL Nasıldır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
5
Favori
36.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni internet alacağım. Bizim burada fiber altyapı yok ne yazık ki. Superonline'ın ADSL'ini önerir misiniz ?

• Bulunduğunuz bölgede TTNET ADSL nasıl ise ondan bir farkı yoktur. İkisi de aynı alt yapıyı kullanıyor. Kampanya bazında size daha uygun ise tercih edebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adsl de TTNET ten başkasını önermem. TT portlarla oynayarak önceki aboneliginizden daha dusuk hızları verebiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Superonline adsl pişmanlıktır. Pinginin aniden 500 lere fırlamasını istiyorsan geç.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 24 ay taahhütüm bitti, sorun yaşamadım.Şimdi bi 24 ay daha taahhüt fiber için verdim.
    Problem çıkarsa müşteri hizmetleri degil btk ile çözün..Cok daha etkilidir.

• plusnettr Tamam komşulara sorabilirsem sorarım.

ressi1 Neden TTNET'ten başkasını önermiyorsun ki ?

James ve man utd hanginizin dediğine inanayım şimdi ? Biriniz iyi biriniz kötü diyonuz :D

Şİmdi hepinize sorum bu: Bir de Vodafone ADSL var ona geçeyim mi ? Çünkü burada öyle bir konu açılmış ve memnun olanlar var. Ne dersiniz ?
  • Şikayet hepsinde var, ben müşteri hizmetleri faktörünü göz önünde alarak Superonline diyorum.Vodafone un kendine hayrı yok, sorun yasarsan süründürür.

• man utd kullanıcısına yanıt
    İyide Vodafone hakkında yeteri kadar olumlu yorum gördüm ben. Superonline ADSL'de iken oyun oynarken herhangi bir ping sorunu yaşadınız mı ? Bir de nerede yaşıyorsunuz ?
  • Ttnet dışındaki pekçok adsl kullanıcısına dandik port veriliyor.
    Ayrica bir sorununuz olduğuna telekom ilgilenmiyor, karşınızda muhatap bulamıyorsunuz

• ressi1 kullanıcısına yanıt
    İyi de aradaki fiyat farkı biraz fazla değil mi ? Baktım ben şimdi TTNET'e yalın ADSL 'e 65 TL. Fakat Superonline ve Vodafone 59 ile 50 TL. Akşam babamı telefonlu ADSL alabilirsek geçmeyi düşünebilirim.

Peki siz TTNET kullandınız değil mi ? Kullandığınız dönemler de oyunarda ping sorunu felan yaşadınız mı ? Ve de nerede oturuyorunuz ?

Bir de şöyle bir durum var. Ben şu anda kullandığım internet Avea ve hız testi yaptığımda 3 megabiti geçtiğini görmedim. 5 megabit ve üstü bana ilaç gibi gelir :D
  • Hocam şimdi şöyle söyliyim size. Superonline herhangi bir sorun olduğunda suçu bilgisayarınıza atar. Modemlerinde hiç sıkıntı çıkmaz Onlara göre. Herhangi bir arıza olursa ekip göndermez, ancak tehdit ederseniz başka bir iss ye geçeceğim diye öyle gönderirler. Sıkıntı çıkarsa yandınız yani. Mesela bakın fiberde süperonline bir numaradır. Fiberde sol da sıkıntı çıkmaz. Ama adsl almayın. Zaten ttnet altyapısını kullandığı için araya aracı sokmuş gibi oluyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhnozycl

Arkadaşlar yeni internet alacağım. Bizim burada fiber altyapı yok ne yazık ki. Superonline'ın ADSL'ini önerir misiniz ?

Dopinge gel altyapın iyiyse.sorun yasamazsin. Ağustostan bu yana kullanıyorum bi.sıkıntı yok süpriz fatura yok müşteri hizmetleri genel anlamda iyi denilebilir.Ama hattın kötüyse hiç bulaşma

• Maalesef aradaki fiyat farkı cidden çok fazla. Taahhüt vererek ucuz fiyatlara getirebilirsiniz. Bence telekom müdürlüğüne gidin bi görüşün, biraz pazarlık yapın iyi bir fiyat ayarlayabilirsiniz.

İstanbul/Sultangazi de ikamet ediyorum. 2008 den beri TTNET ADSL kullanıyorum. Ping problemi nadiren yaşadım oda tesisatla alakaliydi.
    Ping konusunda eğer avea jet kullanıyorsanız çok farkı olacaktır. 3G ses iletişimi odaklı olduğu icin isterseniz baz istasyonun yanında oturun, ping problemi yaşarsınız.

Altyapinizi bilmediğim için herhangi bir tahminde bulunamam. Fiberr nerede? Uygulamasi ile bakabilirsiniz veya siz telekom müdürlüğüne başvuruya giderseniz altyapinizla ilgili bilgi alabilirsiniz.

• James Alan Hetfield Yani TTNet mi alayım ?

ressi1 Ne yazık ki bizim burada fiber altyapısı yok hiçbir sağlayıcının.

savliilker Bu forumda dopingi öneren bi kaç kişi gördüm. Zaten dopinge de pek sıcak değilim. Büyük ihtimalle almayacağım. Öneriniz için teşekkür ederim...
  • adsl işi tamamen piyango. Kaliteyi etkileyen birsürü faktör var: kablo kalitesi, saha dolabına uzaklık, portlardaki doluluk oranı vs. Aynı tesisatta x firmasından 16 mbit alıp da y firmasına geçince 2 mbite düşenler de var.
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    Siz ne önerirsiniz ?
  • Maalesef ben de arayış içindeyim. Şu an superonline fiber kullanıyorum ama atama nedeniyle şehir değiştiricem ve ev kiralamayı düşündüğüm yerlerde sadece dsl altyapısı var.
  • Hocam adsl de Ttnet fiberde superonline. Ttnet daha iyi olur diye düşünÜyorum. Sonuçta ttnetin altyapısını kullanıyor adsldr. Fiberde kendi altyapısını kullanıyor.

• TT Net gerek hizmet kalitesi gerek alt yapı önceliğiyle her zaman 1 adım öndedir. Bu sebeplerden dolayı fiyatlarda indirime gitmiyor. Benimde TT Net taahhüdüm bu hafta sona eriyor. Fakat büyük ihtimalle TT Net ile devam edeceğim gibi.
  • 3 senedir superonline adsl kullanıyorum.

Dönem dönem geceleri anlık kesintiler yaşıyorum.

Oyunlarda ping değerleri aşırı yüksek değil ama sıkça yükselme yaşıyorum.

Genel olarak ortalamanın az üstünde bence.

Ancak superonline na karşı biraz uyanık olmak lazım. Gak guk derken kafa karıştırıyorlar.

Bence, hiç etik ve kanuni olmayan bir davranışlarından dolayı şubat sonu itibari ile vodafone adsl e geçiyorum. Yorumları okudum vodafone da çok memnun olan kadar sıkıntı yaşayanda var.

Ancak superonline dan kurtulmak adına sanırım bu risk i göze alaçağım.. (ayrıca fiyat olarak çok avantajlı şu anda vodafone)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True_Sun -- 2 Şubat 2015; 22:52:11 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.