Şimdi Ara

Akşamları Hız ve Ping sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kolay gelsin arkadaşlar ttnet fibernet kullanıcısıyım, vdsl2yle bağlanıyorum 24mbit hızım var. Bu hızı akşam 6 7ye kadar tam olarak alabiliyorum, hız testinde 22 23 mbit ve 5-10ms ping çıkıyor. Ama akşam 6 7'den gece 1'e kadar hızım maksimum 10mbit oluyor ping 30dan aşşağıya düşmüyor. Haftasonları da bu sorunu günün tamamında yaşıyorum. Ayrıca şu da dikkatimi çekti geçen cuma günü öğrenciler karne almış o gün de tüm gün sorun yaşadım. Sanıyorum ki sorunum yoğunluktan kaynaklanıyor, 1 haftadır internetimi takip ediyorum yarın müşteri hizmetleriyle görüşeceğim. Hat değerlerim aşşağıda siz bu durum hakkında ne önerirsiniz sorun ne olabilir ? Şimdiden teşekkürler

Gece 1'i geçtikten sonra aldığım test sonucum;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schultz -- 25 Ocak 2015; 20:44:02 >

• Hocam gün içinde yüksek hızda kullanabildiginize gore sorun sizden kaynaklı degil gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolf_555

Hocam gün içinde yüksek hızda kullanabildiginize gore sorun sizden kaynaklı degil gibi.

Bende öyle düşünüyorum hocam, inşallah bi çözüm bulunabilir. Port değişikliği istesem işe yarayabilir mi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: schultz

quote:

Hocam gün içinde yüksek hızda kullanabildiginize gore sorun sizden kaynaklı degil gibi.

Bende öyle düşünüyorum hocam, inşallah bi çözüm bulunabilir. Port değişikliği istesem işe yarayabilir mi acaba

Yarayabilir, işe yaramazsa evinize teknik ekip isteyin, ücretsiz olarak gondermeleri gerekiyor sanırım.
  • quote:

quote:

quote:

Yarayabilir, işe yaramazsa evinize teknik ekip isteyin, ücretsiz olarak gondermeleri gerekiyor sanırım.

Olmazsa öyle yapacağım hocam. Peki bu ping değerleri fiber internete göre yüksek değil mi yoksa ben mi abartıyorum ? Fiber internet kutusu apartmanımızın altında bu arada

• quote:

quote:

quote:

quote:

Olmazsa öyle yapacağım hocam. Peki bu ping değerleri fiber internete göre yüksek değil mi yoksa ben mi abartıyorum ? Fiber internet kutusu apartmanımızın altında bu arada

Hocam ben fiber net kullanmıyorum fakat fiber net, özellikle de süperonline, kullananların bazıları ping sorunu yaşıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ben fiber net kullanmıyorum fakat fiber net, özellikle de süperonline, kullananların bazıları ping sorunu yaşıyor.

Peki hocam sağolun yardımlarınız için :)

Bu konuda bilgili arkadaşlar varsa onlarda yardımcı olur diye düşünüyorum

• Bu da şuan aldığım hız testi sonucum arkadaşlar;

• Aynı sorun bende de, eğer müşteri hizmetlerinden bi çözüm alabilirsen buraya da yazarsan sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crocodils

Aynı sorun bende de, eğer müşteri hizmetlerinden bi çözüm alabilirsen buraya da yazarsan sevinirim

Müşteri hizmetleriyle görüştüm, adil kullanım kotamı aşmışım ondanmışmış, diyorum ki gün içinde akşama kadar normal bağlantı alabiliyorum pingim 5-10 oluyor , 'ıııı akk aşmışsınız ondan kaynaklanabilir' diyor, ya hanımefendi akkyle ne alakası var gün içinde normal olan bağlantı akşam bozuluyor diyorum 'ııı modemi açıp kapatıyosanız ondan olabilir' dedi. Konuşmanın en başında 2 gündür modeminiz açık gözüyor demişti, dedim siz de söylediniz 2gündür modemim açıkmış bi açıp kapatma yok dedim, ' o zaman ayın 1'inde akkniz güncellenince bakın yine devam ederse o zaman arayın' dedi. Takmışlar akkye. Tamam dedim kapattım daha fazla tutamadım kendimi. Ayın 1inde arayacağım o zamanki bahaneleri ne olacak bakalım.

Ayrıca modemin arayüzünü kontrol ettiğimde snr sınır değeri 22'den 16'ya düşmüş gördüm bu problemin kaynağı bu olabilir mi ? Snr değeri neden düşer ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schultz -- 25 Ocak 2015; 20:36:40 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.