Şimdi Ara

TTNET KOPMA-HIZ SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar internetim son 1 aydir surekli kopuyordu.Bazen 1 saat bazen 5 dkda 1 ani kesilmeler oluyordu.Bu durum iyice kafayi siyirmama neden oluyordu,aradim ttneti hizinizi dusurelim dediler zaten 8 mbiti bile (evde 3 pc , mobil cihazlar)yetmeyen , Her ayin ilk haftasi haric 3 mbite dusen internet akk yuzunden interneti kullanamaz hale geldim.Ttnete gittim 16 mbite cikaralim dediler faturaya 5 tl daha yansicakmis , zaten 55 tl oduruyoruz dedik baktik internet paketimiz 16 mbitmis zaten ama ben hic 16 mbite ciktigini gormedim.Simdi benim bu 16 mbiti kullanmam icin ne yapmam gerekiyor.Okul yuzunden ailemden uzaktim zamaninda onlar 16 mbite yukseltmisler kac aydir kullanamadiklari hizdaki internetin parasini odemisler.1 haftadir ariza kaydi birakiyorum, ne gelen var ne giden.Aslinda basindan beri masrafi olan elit hizmet istedim , elit hizmet yetersizliginden midir nedir 1 haftadir kimse gelmedi ve ariza kendiliginden giderilmeden kapatilmis.Benim ne yapmam gerekir bu durumda.Modemi yenilesem hizim 16 mbite cikabilir mi? Daha dogrusu sorunun kaynaginin nerde oldugunu nasil ogrenebiliriz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kuarejzmaaa kullanıcısına yanıt
    Modem arayüzünden hat değerlerinizi atar mısınız?
    http://forum.donanimhaber.com/m_101710746/f_//tm.htm#101710746
  • Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 799
    Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 16383
    Yukarı yönde gürültü güvenliği katsayısı (dB) 13
    Aşağı yönde gürültü güvenliği katsayısı (dB) 8.6
    Yukarı yönde aralık derinliği 2
    Aşağı yönde aralık derinliği 64
    Hat standardı ADSL_2plus
    Yukarı yönde hat zayıflaması (dB) 9
    Aşağı yönde hat zayıflaması (dB) 16.5
    Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV) 11.3
    Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV) 12.8
    Kanal türü Interleaved
    Yukarı yönde CRC 0
    Aşağı yönde CRC 0
    Yukarı yönde FEC 0
    Aşağı yönde FEC 120
    Tedbir olarak 14e düşürebilirsiniz hızınızı ama 8.6 da sabit durmuyor demek ki, dursa kopmaz internet.
  • Arkadaşlar aynı sorun bendede var. Dğelerim aşağıdaki gibi ama indirme yapmaya çalıştığım zaman kopuyor internet. Değerleri aralıklı olarak kontrol ettim 9-10 arasında gidip geliyor SNR.

Bağlantı Durumu Bağlı
    Bağlantı Tipi DSL
    Hat Modu ADSL2+

Gelen Giden
    ADSL Hızı(Kb/s): 4096 799
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 6220 1083
    SNR Sınırı (dB): 8.8 14.6
    Hat Zayıflaması(dB): 38.5 19.9
    Güç (dB): 18.9 12.6
  • Epimeth kullanıcısına yanıt
    Hat kötü

• quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Tedbir olarak 14e düşürebilirsiniz hızınızı ama 8.6 da sabit durmuyor demek ki, dursa kopmaz internet.

hizin 8 i gectigini hic gormedim ki.. 16 mbit paketi kullaniyorum

16 tanımlı hatta. Akk ye takıldın mı bu ay?

Ek olarak yüksek crc ürettiğinden dolayı hız ölüyor olabilir, hızını müşteri hizmetlerinden 14e düşürmelisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoinOperator

Hat kötü

benim hat nasil hocam? Modemi degistirsem paketimin bana sundugu 16 mbiti kullanabilir miyim? Yani huawei hg521 ile 8 mbitten fazla internet paketi kullanilabilir mi?

Eh iste telekoma ariza kaydi birak kontrol etsinler

• Epimeth kullanıcısına yanıt
    Hattın hiç sağlıklı değil dostum. 2mbite düşürürsen çok rahat kullanabilirsin, ancak bu şekilde sorun yaşamaya devam edersin.
  • quote:

16 tanımlı hatta. Akk ye takıldın mı bu ay?

Ek olarak yüksek crc ürettiğinden dolayı hız ölüyor olabilir, hızını müşteri hizmetlerinden 14e düşürmelisin.

16 mbiti hic kullanamadim hocam.Akk ye sadece ayin ilk 1-2 haftasi takilmiyorum.Ama takilmadigim zamanlarda da dedigim gibi 8 den fazla goremedim..

Ara şimdi müşteri hizmetlerini hızını 14e düşür, hattın düzelecek, yeniden SS atarsın buraya.

İyi forumlar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoinOperator

Eh iste telekoma ariza kaydi birak kontrol etsinler

ariza kaydi biraktim eve kadar olan sorunu kontrol ediyorlar.Evin icine elit hizmet alirsam giriyolarmis.. Ariza kayinda modem ankastre ya da hatlardan dolayi sorun oldugu gozukuyomus

• quote:

Ara şimdi müşteri hizmetlerini hızını 14e düşür, hattın düzelecek, yeniden SS atarsın buraya.

İyi forumlar dilerim.

Hocam speedtest degerlerinde hic 8 i astigini gormedim ki modemim huawei hg521 .. yani 14 e dusurseler bile 8 i asmiyor sonucta :)

• ben simdi modem bakmaya gidicem.Ozellikle online oyunlarda ping sorunu cikartmayacak sinyal menzili guclu olan bir modem onerebilir misiniz? butce 150 tl falan :)

Hocam beni anlamıyorsunuz ki. Yardımcı olmaya çalışıyorum size hep aynı şeyi söyleyip duruyorsunuz. :)

HAttınız sınırda duruyor, büyük ihtimalle snr sabit değil sürekli hareket ediyor, hızınızı düşürdüğünüzde snr artaracak doğal olarak hattınız sağlığına kavuşacak, oynasa bile çok fark etmeyecek.

Neden yardım talebinde bulunup söyleneni yapmıyorsun a güzel insan, a güzel üye, a güzel bölüm ziyaretçisi.
    Yerim onlarun elit hizmetini zaten heray geciriyorlar ara sert cikis.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    haha haklisiniz hocam kusura bakmayin
    Ama soyle bi durum var henuz akkye girmeden internette kopmalar oluyodu, aradim hizimin dusuruldugunu soyledi boylelikle kopmalarin onune gecildi ama hiz dustugunde 4-5 mbit arasi gidip geliyordu :) birazdan arayip sizin soylediginiz gibi 16 nin 14 e dusurulmesini isteyecegim :)

• ama bana zaten bi modem lazim sanirim hat degerlerine baktigimda 16 mbit geliyor sanki.Bunu modem aktaramiyor gibi :)) hem sinyal gucu epey zayif 5 metreden arada duvar var diye 2 dis aliyorum. Modem onerisi var mi :) ttnet 50 tlye baska bi modem verebilecegini soyledi

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.