Şimdi Ara

Elektro Aldım Yardım Edin

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar elektro gitar aldım sonunda. İlk gitarım. Selim Işık izliyorum bir şeyler öğrenmek için. Ekstra olarak neler yapmalıyım sizce?

• UP
  • quote:

Orijinalden alıntı: CakeMonster

UP
    en azından bir süre kurs al bence temelin sağlam olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheFormul

en azından bir süre kurs al bence temelin sağlam olur

Alıntıları Göster
    Aynen birazcık tab okuma bilgini ve parmaklarını geliştirmek için kursa gir sonra zaten evde devam edebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumfiçu

Aynen birazcık tab okuma bilgini ve parmaklarını geliştirmek için kursa gir sonra zaten evde devam edebilirsin.

Alıntıları Göster
    İstanbul avrupa yakasında uygun fiyatlı kurs var mı bildiğiniz? Kaç saat ders alırsam yeterli olur bazı şeyler için sizce?
  • quote:

İstanbul avrupa yakasında uygun fiyatlı kurs var mı bildiğiniz? Kaç saat ders alırsam yeterli olur bazı şeyler için sizce?

Alıntıları Göster
    YUKARI
  • Selim Işık iyi öğretir güzel yerden başlamışsın. Kendisi benim gitar hocamdı zamanında insan olarak da çok iyi bir adamdır burdan gideceğine pek inanmasam da selam yollayayım 2 ay kursa gittim o arada baya çok şey öğretip altyapımı hazırlamama yardimci olmuştu. Her neyse.

Eğer gitara ilk adımını atıyorsan yani elektroyla başlıyorsan tabii ki de ilk çalışman gereken şey pena olmalıdır. Iyi bir hıza ve kontrole ihtiyacın var. Onu hallettikten sonra Selim Işık hocanın derslerinden temel bilgileri edinmenin yanısıra, YouTube üzerinden çalmak istediğin şarkıların guitar lesson videolarından öğrenebilirsin ki by işte de en iyisi bana göre Marty Schwartz abimizdir. Bu şekilde kendini ciddi şekilde ilerletebilirsin. Bana göre kursa gitmene bile gerek yok diyebilirim ama temel önemli tabi kişinin kendi tercihidir. Başarılar.
  • Psychosocial12 kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler hocam. Arkadaşlarımla konuştum genel olarak kendi başlarına öğrenmişler bende öğrenebilirim diye düşündüm ve açtım Selim Işık videolarını izlemeye başladım. Ellerim biraz küçük olduğu için klavye konusunda iyi değilim. Hedefim tabiki çok iyi olmak. Çalışıyorum ama doğru mu yanlış mı bilmiyorum. Ne kadar çalışmalıyım nasıl daha çabuk daha verimli ilerlerim onları araştırıyorum şuan.
  • Hedefin bu işi bir gün profesyonel olarak yapmak ise temelini sağlam tutmak zorundasın. Temel sağlam olunca gerisi çok da zor olmayacaktır. Bunun için bir kursa gidip aynı zamanda Selim hocanın derslerine çalışman seni bir hayli ileri taşır.

Ben de sadece 2 aylık bir eğitim almıştım ve klasikle başlamıştım. Sen benim yaptığım gibi bir hata yapıp klasikle başlamamışsın iyi olmuş. 2 ay eğitim sonunda bazı akorları, klasik olmasına rağmen Selim hocanın tavsiyesi üzerine pena kullanmayı ve tab okumayı öğrendim tabii bir kaç tane de parça çalmayı bunlara ritm vuruslari da dahildi. Bunun dışında tamamen kendi kendimi gelistirdim ve YouTube videolarının inanılmaz bir katkısı olduğunu söyleyebilirim. 2 aylık kurs egitimim sonrasında sanırım 4. Yilima giriyorum gitarda. Kendi kendime elektroya gectim ve akustiği de gayet iyi çalıyorum. Istekli ve azimli olursan, temeli de oturtursan çantada keklik olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psychosocial12 -- 23 Ocak 2015; 3:35:24 >
    Günde 1 2 saat harcıyorum şu sıralar hocam. Ama cidden ellerimin ufaklığı ve parmaklarımın kalınlığı baya bir engel oluyor bana. Perde geçişlerinde çok zorlanıyorum. Geçsemde tam basamıyorum. Daha tam alışamadım tabi gitara. Pena kullanımı da çok önemli tabi ama o konuda biraz daha iyiyim perdeye göre. Şuan tab okumayı falan bilmiyorum. Zaten daha Selim Işık 6. dersteyim. Kolay kolay geçemiyorum dersleri. Olabildiğince üzerinde duruyorum. Birebir eğitim almam gerekiyor gibi sanki şuan ama olabildiğince tek başıma halletmek istiyorum.
  • 2 ay gibi bir zaman yeter sana birebir eğitim için tabi sağlam birinden öğrenirsen. Parmakların için de alışması tabii ki zaman alacaktır. Sakın yapamıyorum diyip bırakma. Daha parmaklarin alışacak, nasır tutacak işte o zaman çok rahat basabilirsin. Çalışma isteğini ve azmini sakın kaybetme. Iyi birinden 2-3 ay civarı bir eğitim yeter yeneteğin varsa gerisini kendin halledersin zaten
    işte 3 aylık bir eğitim yaklaşık 2400 liraya gelir iyi birinden eğitim alırsam. ki o kadar para da veremem zaten. Kendi başıma halledicem artık.
  • 2400 olduğuna emin misin? Ben Selim hocanınd dersine aylık 80 veriyordum
    ben birkaç kişiyle görüştüm. saat başı 200 istediler. ayda 4 saat. 3 ayda toplam 12 saatten hesapladım.
  • Çok uçuk bir ücret. Daha fazla araştırırsan eminim uygun bir yer bulabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psychosocial12

Çok uçuk bir ücret. Daha fazla araştırırsan eminim uygun bir yer bulabilirsin.
    eğitim almak önemli ama hedefine göre eğitim almalısın gerçekten bu işte bir yerlere gelmek istiyorsan o profesyönel kişilerden eğitim alırsın ama sadece kendin ve ailen için biraz öğrenirim dersen hiç eğitim almadan videolarla öğrenirsin ama şöyle bir nokta var eğitim verenleri iyi seç ayrıca olayda en büyük etken sensin senin çalışmanada çok bağlı istersen kirkten ders al bu konuda ama sen çalışmazsan kimse seni ileri taşıyamaz

mesela zakk wylde dünyadaki en iyi gitaristlerden biri olmasına rağmen günde en az 12 saat gitar çalar bu iş emek ister kısaca inanırsan buna devam edip sürekli çalışacağına öyle başla çünkü pahalı bir uğraştır zamanla ekipmanların tonunu sesini bile beğenmeyeceksin daha iyi birşeyler isteyeceksin bunlarıda göz önünde bulundur iyi çalışmalar

• darkness.wc3. kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten ilerletebilirsem kendimi ileride yeni bir american fender standart telecaster alıcam. Ama henüz öğrenme aşamasındayım. günde 2 saat çalışabiliyorum henüz. Tabi eğer müsaitsem bu süre fazlasıyla artıyor. Ama şuan beceriksizim açıkça bunu söyleyebilirim.
  • quote:

Günde 1 2 saat harcıyorum şu sıralar hocam. Ama cidden ellerimin ufaklığı ve parmaklarımın kalınlığı baya bir engel oluyor bana. Perde geçişlerinde çok zorlanıyorum. Geçsemde tam basamıyorum. Daha tam alışamadım tabi gitara. Pena kullanımı da çok önemli tabi ama o konuda biraz daha iyiyim perdeye göre. Şuan tab okumayı falan bilmiyorum. Zaten daha Selim Işık 6. dersteyim. Kolay kolay geçemiyorum dersleri. Olabildiğince üzerinde duruyorum. Birebir eğitim almam gerekiyor gibi sanki şuan ama olabildiğince tek başıma halletmek istiyorum.

Ben yazın başladım günde ortalama 8 saat gitarla uğraşıyodum şimdi, okul günleri 3 saat çalışıyorum ortalama. Sabır çok önemli, birden olmuyor bazı şeyler ciddi alıştırma istiyor. Sen bence şimdilik 1-2-3-4 egzersizine bak ve bunları alternate pickingle çalış yani bir alttan bir üstten penala. Ve mutlaka bi tempoda çal yavaş da olsa bir tempoda çal metronom kullan, telefona indirebilirsin hatta pc de browserdan dahi açabilirsin. Önce düzgün çal, hız sonra kendiliğinden gelir diye birşey duymuştum doğru bence, yavaşım falan diye takma kafana. Bu arada malmsteen in de parmakları dolma gibi youtube dan araştır izle duymadıysan :D

• Çalışıyorum hocam. Bir yandan da spora devam ediyorum yaza fit girmek gerek parmak egzersizleri bir geçebilen daha eğlenceli olacak sanki her şey. Sabrım baya var bu konuda. Uğraşıyorum.
  • quote:

Çalışıyorum hocam. Bir yandan da spora devam ediyorum yaza fit girmek gerek parmak egzersizleri bir geçebilen daha eğlenceli olacak sanki her şey. Sabrım baya var bu konuda. Uğraşıyorum.
    hiç geçme zorlansanda uğraşsanda yap ben bir ara çok uğraştım master of puppetsın ilk slow solosunu öğrendim kendi kendime ama sonra riff atmaya çalıştım poff sebep başta yanlış çalışmam pickingimin kötü olmasıydı şimdi en başa döndüm günde en az bir saat sadece alıştırmaları yapıyorum

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.