Şimdi Ara

Android tabletlere 2. sınıf işlemci koyulması.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şu aralar kafamı çok kurcalayan bir konuyu sizlerle paylaşmak ve düşüncelerinizi öğrenmek istedim.

Konuyu şöyle kısa bir örnekle açıklayacak olursak,
    Yeni çıkan amiral gemisi android cep telefonlarında, en yeni ve üst seviye işlemci kullanılırken, neden en üst seviye android tabletlerde 2-3 sene önce piyasaya sürülen telefonların işlemcileri kullanılıyor. Örneğin, Samsung S5'te Snapdragon 801 ve Note 4'te Exynos 5433 (64bit) kullanılırken, neden piyasadaki en güçlü android tablet olan Tab S'te Exynos 5420 (2 sene önce çıkarılan Note 3 ün işlemcisi ve ekran bileşeni) kullanılıyor ? (direkmen Samsung üzerinden gidiyorum, çünkü diğer firmalarda konu daha vasat.) Bana kalırsa, tabletin işlemcisi daha güçlü olması gerekir, internette gezinme, oyun oynama ve her türlü kullanımda daha kullanışlı ve yoğun kullanılan bir cihaz. Yani ben, telefondan oyun oynayıp internette gezinmek yerine tablette yapmayı tercih ederim.(Kendi kullanışıma göre yorumladım.) Nedendir bu kadar telefona abanmak ?

Apple'a bakalım. Piyasadaki en güçlü telefonu Iphone 6, işlemcisi 2 core A8, rami 1 gb.
    En güçlü tableti ise, Ipad Air 2, işlemcisi 3 core A8X, rami 2 gb.

Peki, Apple en güçlü telefonundan daha güçlü bir tablet piyasaya sürerken, Samsungun aklına gelmiyor mu, en güçlü telefonuna en azından denk bir tablet piyasaya sürmek ? Koy içine Snapdragon 801 + Adreno 420, yaz fiyata da 1100-1200, Neden hep en güçlü telefondan 2 gömlek alt güçte bir tablet ? Ben sırf bu yüzden android'in avantajlarından vazgeçip Apple alma yolundayım.

Herkese iyi forumlar, saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackslament -- 7 Ocak 2015; 23:33:07 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.