Şimdi Ara

CREA A9+ KULLANICILARI BURAYA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
649
Cevap
1
Favori
37.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • crea çok fazla tanınmadığı halde bir riske girerek satın aldım ve kesinlikle doğru bi iş yaptım diye düşünüyorum.cihazın asıl üreticisini biraz araştırdım crea yı stormblue diye güney korede çok bilinen bir firma üretiyor.hatta crea nın sitesinde yazılım destek bölümü olmadığı için ilk firmware güncellemesini stormblue sitesinden yaptım.a9 u adı hepimiz tarafından bilinen ve belkide fazlaca abartılan birçok cihaza tercih ederim önceki creative lerimin kalitesini bana hiç aratmıyor diyebilirim.bu cihazı kullananalar yada soruları olan arkadaşlar bundan sonra bu topic altında buluşalım cihaz da budur arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 18 Nisan 2007; 17:35:28 >

• EywaLLah. Özelliklerinden bahsetsen daha hoş olur ;))
  • dostum hafızası 1gb sd kartla arttırabiliyosun cihazın fm radyyosu var,avi formatında sn/20 kare video oynatıyo ve cidden kaliteli görüntüsü var,ses çıkışı 2x23mv,eq için kullanıcı ayarı mevcut yanlız internetten baktığım versiyonda srs efektleri vardı ama ben bunda srs göremedim çokta önemli değil aslında yanında gelen kulaklık kulağıma tam oturmadı ama ses kalitesi ortalamanın üstünde diyebilirim gerçi ben ep630la kullanıyorum bas,tiz ve mid balansı dengeli ve ses seviyesi cowona u3 e ciddi anlamda yakın ama ses kalitesi ve sinyal noise ratio oranı(90db) cowon(95db) kadar iyi değil yinede ipod nano dan her yönüyle üstün diyebilirim.genel olarak özellikleri böyle umarım yardımcı olmuştur
  • Radyosunda Rds özelliği varmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: svideoz

dostum hafızası 1gb sd kartla arttırabiliyosun cihazın fm radyyosu var,avi formatında sn/20 kare video oynatıyo ve cidden kaliteli görüntüsü var,ses çıkışı 2x23mv,eq için kullanıcı ayarı mevcut yanlız internetten baktığım versiyonda srs efektleri vardı ama ben bunda srs göremedim çokta önemli değil aslında yanında gelen kulaklık kulağıma tam oturmadı ama ses kalitesi ortalamanın üstünde diyebilirim gerçi ben ep630la kullanıyorum bas,tiz ve mid balansı dengeli ve ses seviyesi cowona u3 e ciddi anlamda yakın ama ses kalitesi ve sinyal noise ratio oranı(90db) cowon(95db) kadar iyi değil yinede ipod nano dan her yönüyle üstün diyebilirim.genel olarak özellikleri böyle umarım yardımcı olmuştur
    EywaLLah hocam. Teşekkürler. Ben'de bir araştırma yapayım. İlgimi çekti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wand -- 5 Aralık 2006; 2:57:35 >

• rds özelliği yok olsaydı çok daha hoş olurdu tabi
  • Eyvallah kardeş,
    quote:

rds özelliği yok olsaydı çok daha hoş olurdu tabi
  • firmwarı biras anlatabilrmisin nerden bulunabilr nasıl yapılır ve sorunsuzmu firmware cihaza getirdiiği şeyler neler
  • bu konuyu açmanız iyi olmuş.Ciddi olarak almayı düşündüğüm bir cihaz.kaliteli bir görüntüsü ve iyi özellikleri var fakat kapalı kutu konumunda.Artılarını ve eksilerini kullanan arkadaşlar bizimle paylaşırsa çok iyi olur.(malzeme kalitesi,pil ömrü vs)
    SAygılar
  • dostum şöyle yapılıyor aşağıda vereceğim linkten a9+ nın 1.02v zipli firmware ini indir zipli dosyayın içinde rom uzantılı bir dosya var bunu cihazı usb den bağladıktan sonra CONFIG klasörünün içine gönderiyosun dikkat et bu klasörün içinde sys uzantılı bir dosya var bunu kesinlikle silme ayrıca rom uzantılı firmware dosyası dışında başka hiçbir dosyayı config klasörünün içine kopyalama. rom uzantılı firmware i cihaza attıktan sonra usb kablosunu çıkartıyosun player i açtığın zaman firmware güncellemesi yapılsın mı gibi bir soru soruyo evet diyosun ve işlem tamam.firmware içeriği ve yeniliklerini aynı linkten görebilirsin.

http://www.stormblue.co.kr/eng/sub/customer/as_down_view.asp?idx=86&sch=&key=&id=eng_download&page=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 31 Ekim 2006; 11:11:39 >

• cihazın artıları eksilerinden çok fazla bunu rahatlıkla söyleyebilirim.cihazın artıları:pil ömrü çok iyi audio için yaklaşık 44saat video için 11 saat,sd kart destekli,bluetooth kulaklık desteği var,malzeme ve işçilik kalitesi ortalamanın üstünde,video için 2" 262k ekranı oldukça yeterli,line in kayıt ve ses kaydı var,ses seviyesi yüksek son seste boğulma yok,kullanıcı eq ayarı unutulmamış,şeffaf taşıma kılıfı iyi düşünülmüş.cihazın eksileri:tizi çok abartılı veren kulaklıklarla(ep630 gibi) dinlendiği zaman hafif tıslama şeklinde dip gürültü var (kendi kulaklıklarıyla fark edilmiyor),srs efekti yok
  • bilgi için teşekkürler..alınabilir bir ürün..Garanri muhatabı kim acaba?
  • garantinin muhattabı bizzat crea firmasının kendisi teknik servis konusunda da düşüncelerim olumlu çünkü ben sitelerine baktığımda yazılım destek sayfası göremedim ve bunu mail yoluyla teknik departmana ilettim açıkçası yanıt geleceğinden pek ümitli de değildim daha önceki tecrübelerim nedeniyle neyse ertesi günü baktım mail atmışlar "yazılım destek sayfamızdan kısa süre sonra faydalanabilirsiniz" diye bir yanıt geldi beni çok şaşırttı açıkçası.yinede umarım hiçbir zaman servislik bir durumumuz olmaz
  • ya benim için srs efekti olması çok önemliydi yaa off
    yaa peki ses kalitesi cidden iiyimi yaa metel müzik dinleyicisi olark soruorum davul sesleri ve tiz çok ii olması lasım
    bide görüntü kalitesi nettmi kare kare olmuo dimi görüntü video islerken sen kaltiesi nasıl azalma varmı sesler fazla çıkıomu en fazla 3 gün sonra alıomda ondan iice örenmem lasım
  • selam Arkadaşlar ve Hayırlı olsun kazsız belasız kulan işallah... bende uzun bir zamandır araştırma yapmaktayım bu mp3 ve mp4 cihazlarla ilgili ve daha nasıl bir şey alayım karar veremedim. ve burada da bu araştırmış olduğum ürünle ilgili yorumları okunca bu ürüne kanım bir kat daha ısındı
    ama yine bir sorayım acaba araştırdığım ürünler arasında f/p sizce hangisi

1.MUZİO FS300 FİYAT 209*YTL
    2.SAMSUNG YP-T8X FİYAT 410*YTL
    3.CREA A9 FİYAT 334*YTL
    4.SANDİSK SANSA FİYAT 160*YTL (bu ürün şuan için düşünülmemektedir)bilgi için koydum F/P

sizce tavsiyeniz ne olur ve CREA kullanan arkadaş SAMSUNGla kıyaslarsan fikrin ne olur öğrenmek isterim.

saygılarımla şimdiden teşekkür ederim.
  • dostum ben aslen müzisyenim bu nedenle işe biraz daha profesyonel gözle bakıyorum ses kalitesi oldukça yüksek ve tatmin edici davullar vurmalı tüm çalgılar çok net ve ayrıntılı duyuluyo tizler konusunda hiçbir sıkıntı da yok.srs bence çokta önemli değil yinede daha sonra çıkacak firmware ler ile srs efekti menüde yer alabilir diye düşünüyorum.
  • dostum samsung yp-t8x ile crea yı kıyaslarsak ses yönünden elbette samsung derim ancak fiyat performansa göre crea yı tek geçerim
  • quote:

dostum samsung yp-t8x ile crea yı kıyaslarsak ses yönünden elbette samsung derim ancak fiyat performansa göre crea yı tek geçerim

tşk.
  • SRS yerine D-Bass diye bir ekolayzır ayarı koymuşlar sanırım.,

Peki Lyric özelliğini kullanabilen biri var mı ? Yanında MediaSync diye bir program geliyor. Gidip örnek olsun diye bir parçaya lyric atadım. Senkronizasyonunu da yaptım. Sonra kaydedip playera attım. Ama yazı falan göremiyorum.

Ben mi beceremedim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iLLEGAL -- 31 Ekim 2006; 22:45:58 >
  • evet ya bu özelliği nasıl kullanıyoruz
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.