Şimdi Ara

Mobilite: 'Telefonlara ek vergi geliyor' (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
573
Cevap
9
Favori
13.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JeanCarlo

O kadar laf ediyorsunuz sonra seçimlerde yine bu adamlara oy veriyorsunuz.

İşte sıkıntı orada bunları bilmeyen cahil kesim oy veriyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yakında aldığımız ikinci dona da ek vergi getirecekler. Bu nedir arkadaş !!
  • Demokrasi kılıfı altında komünizmle yönetilmeye doğru gidiyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülke mutant olmuş cahillik akıyor herkesden..

Edit:söz meclisden dışarı... Devlete bak vergi işe ayakta duruyor zaten para bitti heralde vergiyi düşürseler devlet aç kalır aç futbolcudan vergi almazlar vatandaşdan donunu alırlar bazılarıda vardır bir bildigi der..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaymonD7 -- 30 Aralık 2014; 10:52:41 >
  • o zaman toplu olarak chp ye basıyoruz beyler. ötv yide kaldıracakmış chp iktiradara gelirse
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mises

quote:

Orijinalden alıntı: vahapcemil

Iktıdara gelınce vergılrı dusurcegını soyleyen bır partı bılıyor musunuz ?

Sadece Liberal Demokrat Parti var. Parti programlarına baktım. En önemlisi oy oranlarına da baktım; Türkiye geneli %1 bile değil. O yüzden meclisteki partileri vergi düşürmeye yönlendirmek gerek. Tepkimizi göstermeliyiz. Birşeyler yapmalıyız. Yani bilsinler vergilerden bıktığımızı.

Haklısınız , vergı ındırımı ıcın baskı yapmalıyız .

• ^^Evo^^ ^ kullanıcısına yanıt
    Bir bitin artık ya...

• quote:

Orijinalden alıntı: cmlunrssl

quote:

Orijinalden alıntı: TheYips

quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Yılbaşından sonra deniliyordu normalde Fak st bunun bu yürürlüğe girmesi yazı bulacak gibi gözüküyor. Videoda da bahsetmişler zaten. Birkaç ay diye.

Hocam birkaç ay ile yarım yıl arasında çok fark yok gibi gözüküyor ama bence var Şu aralar telefon almak istiyorum fakat alamıyorum. Turkcellin faturalıya ek telefonlarından almayı düşünüyorum son çare. Ama eğer yazın gelcekse bu vergiler o zaman sorun yok. Yeniyılda zam gelecek diye birşey var birde galiba videoda yorumlarda okudum?

..

Hocam rahat olun temmuz dan önce gelmez. Haziran da seçim var. Seçim öncesi zam yapmazlar, seçim sonrası bindirirler.

Eyv dostum tesekkurler bu ek vergi yazin gelse bile bence yeni yila ozel ötv kdv falan kesin gelcek gibi

..

• hardday kullanıcısına yanıt
    Hayırdır maaş mı veriyorlar kurumdan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

buna kaçak dövüşmek denir. isterlerse %100 vergi getirsinler gider yurt dışından alırım yine yerli almam.

He tamam...

• quote:

Orijinalden alıntı: JeanCarlo

O kadar laf ediyorsunuz sonra seçimlerde yine bu adamlara oy veriyorsunuz.

Bu millet 90 yıl o kadar çok çekti ki, buldukları en küçük umuda sıkı sıkıya bağlanıyorlar. Bunun suçluları yine 90 yıl boyunca ülkesine zulmeden, burnu havada olan kesimdir.

Ak Parti ne yaparsa yapsın artık halkın sempatisini kazandı ve alternatifsiz görülüyor halkın gözünde. Keşke bu ülkede bir muhalefet partisi olsaydı, işte o zaman hükümet ayağını yorganına göre uzatırdı.

• 70 bin tl lik vw scirocco ya bakıyorum. 40 bin tl ye ülkeye geliyor. 30 bin tl vergi ile 70 bin tl ye geliyor. böyle bir ülke tarihte yok. kendi milletini soyan !
  • ^^Evo^^ ^ kullanıcısına yanıt
    Arkadaş farklı görüşten olmak için illa maaş almak çıkar elde etmek mi olunuyor.

• elkarun E kullanıcısına yanıt
    650 dolar ile 2350 TL arasında devasa bir uçurum var orada haklısınız. Bizde operatörler kontrat olayını senet mantığıyla kullanıp daha fazla fiyat gömmeye çalıştıklarından, biz 200-300 dolara kontratı göremiyoruz. 650 dolar ile 2350 TL'nin, 750 dolarla 2650 TL'nin arasındaki uçurumun sebepleri de belli aslında, Apple'ın koyduğu pay, telefonlardan alınan %18kdv+%25 ötv, gümrük ve taşıma ücretleri falan filan falan. Zaten bu gidişle telefon pazarı da otomobil pazarına dönecek herhalde, vergi üzerinden vergiler vereceğiz

• quote:

Orijinalden alıntı: PsychicPower

Bana en çok ekonomi bakanının konuşması dokunuyor. Neymiş, Türkiye çok başarılı bir şekilde telefon tablet ve notebook üretebiliyormuş. Hay senin beş para etmez piyasa bilgine edeyim. Bu işler ciğeri beş para etmez kör heriflerin eline kalınca böyle oluyor işte. O koltuğa geçince bir yerleri tavan yapmış kafasında ne varsa konuşuyor. Sorsan ne bu işin tekniğinden, ne de piyasasından haberi yoktur.

Tübitak müdür yardımcısı ankara büyükşehir belediyesine bağlı bir hayvanat bahçesinin müdürüyken şu yolsuzluk tapeleri ortaya çıkınca tübitaka kendi adamlarını getirip aklanabilmek için(en azından kendi fanatiklerinin gözlerini boyayabilmek için) böyle kritik görevlerede bu tür insanları getirdiler. Yani bu bakan bey en iyilerinden biri.

http://www.milliyet.com.tr/sadece-iki-yil-hayvanat-bahcesi-gundem-1902799/

Buda ilgili arkadaşın cv' si.

Mobilite: 'Telefonlara ek vergi geliyor'

• Kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unflattering

quote:

Orijinalden alıntı: infectedvoice

son 10 yılda, milli gelir dağılım adaletsizliği artış hızında, dünyanın 2. ülkesiyiz..

hükümet bozulan gelir adaletsizliğini dengelemek yerine, fakirleşen büyük çoğunluğun daha kalitesiz ürünleri tüketmesine yönelik hamle yapıyor.

kdv ve ötv üretenden değil, harcayandan alınan vergilerdir.

elektronikte alınan bu karardan sonra sıra 1.6 motor hacmindeki otolara sıra geleceği söyleniyor... yani diyor ki; sen en fazla 1.4 hacimli arabaya binmelisin.. yani diyor ki ; hacimli araçlara göre donanımdan, güvenlikten ve sağlamlıktan kısılan arabalara layıksın.. kalitesiz ürünler senin hakkın..

tek yorumum şu; halka bunu reva görenleri lanetliyorum...

Bu kadar yazdıklarınızdan sonra bunlar hep gerçekse nasıl böyle bir ülkede yaşamaya devam edebiliyorsunuz.

layıkıyla yönetilmediği için vatanımdan mı kaçayım yani ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kappa Face

Nasıl bir satış politikasıdır arkadaş az buçuk sattığını da satamayacak şimdi

Şahsen aynı özellikli ürünü gerekirse 2 katına alırım yine de bunlara kazandırmam.

Vah vah sen almazsan biz naparız. İstediğiniz kadar almayın sonuçta kimin dediği oluyor bizim dediğimiz.

Hadi boşa yormayın kendinizi paşa paşa vereceksiniz verginizide.
  • vestel bu taleple satışını arttıracağını tahmin etsede tam tersi olucağı açık
  • quote:

Orijinalden alıntı: ledel_iktiza

quote:

Orijinalden alıntı: PARS BİLİŞİM

İs yapmasi calmadigi anlamina gelmez %50 oy olmasida keza yasin yetmeye.bilir
    ayakkabi kutulari tapeler ses kayitlarindn onceden de sizin muridinizin yedigi nanelerin haddi hesabi yoktu.bilbord yolsuzlugu naylon fatura sahte evrak...O degilde son 1 yildir kimse bunlara mesih peygamber demiyor.Cok dusman edindiniz dusmeniz halinde basta libareller ulusalcilar solcular cemaatler olmak uzere ulke fena karisacak.Zamaninda sizi uyardik cebinde akrep tasiyan eninde sonunda o akrebe sokulur ben vergi odeyeceksem sende odeyeceksin

Yazdığım sorduğum hiçbir şeyin cevabı yok edebiyat yapmışsın ayakkabı kutusu tapesi vs hepsinin montaj olduğunu gördü bu millet sen daha orada kalmışsın :) dikkat et ondan sonra seçim oldu o başbakan şu anda cumhurbaşkanı demekki neymiş kimse yememiş bu yalanları sorduğum sorulara cevap verin ülkede enflasyon %70 iken imf kapılarında dilenirken faizler %150 ler seviyesinde gezerken sesiniz çıkıyormuydu herşey güzeldi bankalar hortumlanırken hazine boşaltılırken şen şakraktınız ne oldu şimdi hortumlarınızmı kesildi yoksa :) bırak o yaş edebiyatını benim yaşım bunları yaşamaya yetti 3-5 azınlığın düşmanlığından korkan bir millet olmadığımızı tarih bilen herkes bilir azınlık hadini bil sen kimi tehdit ediyorsun?

Tabi hükümet montaj dediyse montajdır tabi. Başka ne olabilir ki. Bizim için padişah ne derse o.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.