Şimdi Ara

Lenovo A3300-H Android Tablet (Sadece 3G Data - Rom ile Telefon Özelliği) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
424
Cevap
21
Favori
58.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Windsurfertr

Bende de çıkmadı sarı çubuk. Lolipop'a yüklsetmiştim. Ondan dolayı olabilir mi.

ilk iki denememde bende de çıkmamıştı ama download butonuna bastıktan sonra birkaç kere %100 tamamlanıyor, neleri yüklediğini hatırlamıyorum ama durduğu zaman kapalı durumdaki tableti bilgisayara bağlıyoruz... üçüncü denememde aynen böyle yaptım ve oldu.
    kolay gelsin...
  • Bu tablete lollipop geldi mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhat121

Bu tablete lollipop geldi mi?

Aynen bende sasirdim.5 geldimi ?

• ignatius kullanıcısına yanıt
    selam kardeşim öncelikle ya ben bu romu defalarca indirdim ama rom hic calışmıyor rica etsenm calışan bir romun kopyasını bana yollarmısın şimdiden tşk
  • ferhat121 F kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba ya bu rom bozuk ben 50 sefer indirdim ama calışmıyor yani yüklemiyor sizden ricam bu konula ilgili bana yardım cı olurmusun yani calışan bir rom yollarmısınız şimdiden tşk
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiriskop

hocam merhaba ya bu rom bozuk ben 50 sefer indirdim ama calışmıyor yani yüklemiyor sizden ricam bu konula ilgili bana yardım cı olurmusun yani calışan bir rom yollarmısınız şimdiden tşk

Aradan çok uzun zaman geçti ben romu sildim cihazıda sattım. Üzgünüm
  • tiriskop T kullanıcısına yanıt
    hım cok tşk hocam peki bu romu bula bilecem bildin bir yer varmı yaw aynı romu yüklüyom bire bir aynı fakat yabancı tükce dil yok yani desteklemiyo benim cocuk da zorlanıyo varsa bir bilginiz bununla ilgili bana yardım lütfen?
  • Marshmalow gelse güzel olurdu

• ilk defa cwm, sd karttan hariç rom atan biri olarak nasıl yaptığımı belirteyim.

cihaz tab2 a7 30h. geldiği güncel kitkat sürümü de 4.4.2 S000018 idi. ben sp flash tool'la yine kitkat'ın S000019'una geçtim, bu sürüm de bize verilmiyor ancak devamında güncelleme var. yani gereken en kısa yolu rom atarak geçtim.

sonrasında cihazda güncelleme kontrolüyle bir kitkat sürümü daha geldi, sonra bir lolipop sürümü, sonrasında da en güncel bir lolipop sürümü daha geldi, yani bu son 3 güncellemeyi cihaz üzerinden, lenovo'nun kendi yazılımıyla yaptım.

cihaz uygulama izinleri hariç tamamen türkçe, yalnız önceden de hedeflemediğim üzre H sürümü yükleyip güncellediğim için dialer, yani telefon özelliği yok ama sim kart takıp uygulama yüklersem olabilir sanıyorum; dediğim gibi hedefim bu olmadığı için sıkıntı çıkarmadı.

bir de ben nasıl kurduğumu anlatayım.
    S000019 yazılımını indirdim (30H için bu HC değil).
    tableti normal olarak tanıyor ancak kapalıyken com port'tan görmüyordu.
    buradan indirdiğim sürücülerin win7 x64 versiyonunu yükledim.
    içinden çıkan sp flash tool'u çalıştırdım (root olarak çalıştırmazsanız hata veriyor tecrübeyle sabit)
    sp flash tool'da scatter'ı seçip download dedim (cihaz takılı değil)
    kapalı cihazı takarken ses kısma (açmayla da denedim ikisinden biri) tuşuna basarak usb'ye bağladım.
    sonrası kendiliğinden oluyor bekemek kafi.

cihaz windows 10, win7 sürücüsü yükledim. sürüm S000019, içinden çıkan sp flash tool'u kullandım.

• balcis kullanıcısına yanıt
    Lolipopa gecmeye degermi peki hocam?tqvsiye edermisiniz?
    Birde indirdiginiz adresi link atarsaniz isteyen arkadaslar icin guzel olur

• hakancetinnet kullanıcısına yanıt
    lenovo yine kendi launcher'ını kullandığı için arayüz müthiş değişmiyor ancak gerçekten dokunmatik tepkisi fark edilecek derecede daha iyi.

bahsettiğim flashladığım sürüm şu:

https://yadi.sk/d/-Eo536tLhktNp
  • balcis kullanıcısına yanıt
    ustam bu link bozuk ya hocam yada eksik
    birde lenovo a3300-h bu sürüm bunu calıştırmıyor
  • Hocam zahmet olmazsa bi kaç ss alabilir miyiz arayüzle filan neler değişmiş

• tabi atayım. bu mevzuyu halledene kadar 3-4 forum gezdim, yaptım halletim yazdıktan sonra bir daha konuya dönmeyen bir sürü adam gördüm. insan uyuz oluyor, forumun tek taraflı bir yer değil paylaşım yeri olması lazım. başka sorusu olan varsa elimden geldiğince yazarım.

Lenovo A3300-H Android Tablet (Sadece 3G Data - Rom ile Telefon Özelliği) Lenovo A3300-H Android Tablet (Sadece 3G Data - Rom ile Telefon Özelliği) Lenovo A3300-H Android Tablet (Sadece 3G Data - Rom ile Telefon Özelliği) Lenovo A3300-H Android Tablet (Sadece 3G Data - Rom ile Telefon Özelliği) Lenovo A3300-H Android Tablet (Sadece 3G Data - Rom ile Telefon Özelliği)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balcis -- 26 Kasım 2015; 16:42:30 >

• Arayüzü çok güzel olmuş dil olarak ing de değil türkçe güncellemeye değer duruyor

• Bugün denedim, bu ROM bulgaristan romu, ve izinler için ayrı bir uygulama izin yönetimi var. Buradaki yazılar bulgarca olduğundan anladım. Yalnız bu romda da telefon araması yapılamıyor.

Bir sonrasında belki hc flashlarim, İngilizce olacak ama telefon özelliği olacak. Ya da bu romla uygulama izni hariç türkçe olacak ama telefon özelliği olmayacak.

Ama her şekilde dokunmatik arasında iki gömlek fark var ve lolipopla tıkır tıkır çalışıyor.

• uzun süredir a3300 h tableti telefon özelliğini açmak istiyorum linkler çok karışmış yardımcı olabilecek olan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: velovis_

uzun süredir a3300 h tableti telefon özelliğini açmak istiyorum linkler çok karışmış yardımcı olabilecek olan varmı

+1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: balcis

Bugün denedim, bu ROM bulgaristan romu, ve izinler için ayrı bir uygulama izin yönetimi var. Buradaki yazılar bulgarca olduğundan anladım. Yalnız bu romda da telefon araması yapılamıyor.

Bir sonrasında belki hc flashlarim, İngilizce olacak ama telefon özelliği olacak. Ya da bu romla uygulama izni hariç türkçe olacak ama telefon özelliği olmayacak.

Ama her şekilde dokunmatik arasında iki gömlek fark var ve lolipopla tıkır tıkır çalışıyor.

çok fazla mesaj girdiği için araya kaçırmış olabilirim.

acaba lenovo tab2 a7'nin arama özelliğini aktif hale getirebildiniz mi?
    öyle ise hangi adımları takip etmemiz gerekir?

teşekkürler.
  • laider kullanıcısına yanıt
    zaten mesajda izah etmişim, bulgaristan romuyla arama yapılamıyorç ben hc yerine h rom yükledim ve güncelledim, o yüzden arama özelliği yok. ancak rom yükleme prosedürleri aynı, hc rom yüklerseniz arama özelliği açılır.

lenovo sürücü dosyası,
    sp flash tool ve
    hc rom gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balcis -- 10 Aralık 2015; 10:42:18 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.