Şimdi Ara

Bulaşık Makinesi Su Birikmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
45.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Profilo BM5380 bulaşık makinesi kullanıyorum

ilk zamanlar gayet düzgün çalışan makine geçen gün içini açtığımızda alt tarafta su birikintisi olduğunu fark ettik,süngerle çekip boşalttık bu durum neden olmuş olabilir,bir ara elektrik kesilmişti makine çalışırken sonra elektrik gelince tekrar başlattık acaba ondan mı oldu,tuz konulan deponun kapağını açıp elimi sokunca içinde bolca su duruyor,o kısımda su olması normal midir peki ? oranın içindeki suyu boşaltabilir miyiz,boşaltmalı mıyız ya da

makine ekranında herhangi bir arıza ışığı yanmıyor

• Makinenizin boşaltma hortumu lavabonun sifonuna bağlı ise lavabodan geri su Dönüyor olabilir. Yada koyduğunuz bulaşıklardan damlayan akan su birikiyor olabilir. Makine programa başlamadan önce bu suyu boşaltır zaten. Tuz deposundaki su orda olmalıdır hatta kapını ilk açtığınızda içinden bir süre su Taşar bu durumda normaldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 20 Aralık 2014; 12:49:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet boşalt hortumu dediğiniz yere bağlı,şuan çalıştırdım makineyi bakalım bitince yine su kalacak mı içinde,tuz koyulan kısımda su olmasını gerektiğini bilmiyordum orada su olması normal ise şuan sorun yok o zaman bittiğine tekrar kontrol edeceğim su kalacak mı alt tabanda

bu arada bir sorum daha var sizi yakalamışken,benim makinenin içi çelik değil polinox galiba ve sağında solunda üst kısmında buhardan kaynaklanan su damlacıkları oluyor bu da normal bir durum galiba,bulaşıklarda kalmıyor onlar kupkuru

ayrıca finish üçü bir arada tablet atıyorum limonlu olanlardan,bunlardan koyunca hiçbişeye gerek yok değil mi ne parlatıcı ne tuz,zaten makine 2 aylık,şimdiye kadar hiç ellemedik ne tuz koyduk ne başka bişey
  • Makineniz kurutma yaparken buharı yan duvarlara çarpıp yoğuşturur. Yani makinenin iç yüzeyinde su damlacıkları olması normal. Bulaşıklar kuru ise sorun yok.

Ben tablet kullanmaktansa 3 ünü ayrı ayrı makineye koyma taraftarıyım. Çünkü deterjan yıkama, parlatıcı son durulama, tuz ise son durulama ile kurutma adımının arasında kullanılır oysa ki tablet yıkamada kulanılıp atılıyor.

Tabletteki parlatıcı belki bir nebze etki ediyordur. Ama tuzun mutlaka tuz haznesine doldurulması lazım. Çünkü tuzun kullanıldığı işlem çok daha farklı.

Bende şu an finish tablet kullanıyorum ama tuz ve parlatıcıyıda dolduruyorum yine. Tabletin bence tek Avantajlı dozajının belirli olması.

Tuz olarakta bulaşık makinesi tuzu değil bildiğimiz iri taneli salamura tuzu kullanıyorum. Aynı tuza makine Yüzükbaşı altında 3-4 kat fazla para veriyoruz çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 20 Aralık 2014; 13:28:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.