Şimdi Ara

Ekmek Yapma Makinası (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.819
Cevap
60
Favori
600.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sinbo'da isik yok mu lcd isigi ?hic isik olmamasi ilginc geldi.acaba benim alet mi arizali .sinbo 4715 a101 den aldum dun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakankaran -- 5 Nisan 2015; 0:01:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esevetnov

quote:

Orijinalden alıntı: lektem

Philips makinenin haznesinin altında ufak bir kaynak veya conta değişimiyle onarım yapılamaz mı diye düşündüm bir an. Ciddi bir sorun olmasa gerek. Tabii haznede delik oluşmamışsa. Hatta su sızdırmazlığı sağlayan contalar da var diye duymuştum. Tabii yüksek ısıya mukavemetli olmalı bu makinede kullanılacak contalar. Philips Müşteri Hizmetleri'ne haznenin fiyatını ve temin edilebilirliğini sordun mu peki? Bu kadar pahalı olmaz gerçek fiyatı çünkü. Biraz ısrar ve inatla fiyatta düşme sağlanabilir.

Onun dışında Sinbo'nun haznesi, çok benziyor gibi görünse de uyumlu olmayabilir. Üreticiler, kullanıcılar kendilerine mahkum olsun diye milimetrik farklar koyarak bu olasılığı engelliyor. Bunu anlamanın yolu, makineyi kucaklayıp Sinbo servisine götürüp birebir denemekten geçiyor.

Yeni makine alacaksan da Sinbo ve Arçelik/Beko'dan şaşma. Neden? Çünkü yedek parça bol ve ucuz. Philips'in makinesindeki olay Arçelik 2710'da başına gelseydi, muhtemelen hazneyi 25-30 liraya temin edebilirdin. Ben öyle aldım çünkü.

Önce servise götürdüm hazneyi. adam içeride uzun uzun inceledi sonra çıktı geldi bunun tamiri olmuyor dedi. değişim lazım dedi. depodada yok ama fiyatı işte 90 tl dedi. bende kalsın dedim. eve geldim müşteri hizmetlerini aradım olayı anlattım doğrudur dedi servisin verdiği fiyat geçerlidir dedi. bilmiyorum ne yapacağımı. dediğiniz gibi birde makinayı alıp sinbo servisine gitmek lazım sanırım. bakayım varmı burada servis. teşekkürler.

Valla güzel kardeşim, aklıma çok "Türk işi" bir çözüm geliyor ama gülmeyeceksin. Oto sanayiye mi götürsen acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: hakankaran

Sinbo'da isik yok mu lcd isigi ?hic isik olmamasi ilginc geldi.acaba benim alet mi arizali .sinbo 4715 a101 den aldum dun.

Linkteki tanıtımda "Aydınlatmalı geniş LCD ekran" diye yazıyor.
    Ürünü markete iade edebilir veya servisle irtibata geçebilirsin.
    http://marketbrosurleri.com/a-101/sinbo-sbm-4715-ekmek-yapma-makinesi-incelemesi/
  • quote:

quote:

quote:

Philips makinenin haznesinin altında ufak bir kaynak veya conta değişimiyle onarım yapılamaz mı diye düşündüm bir an. Ciddi bir sorun olmasa gerek. Tabii haznede delik oluşmamışsa. Hatta su sızdırmazlığı sağlayan contalar da var diye duymuştum. Tabii yüksek ısıya mukavemetli olmalı bu makinede kullanılacak contalar. Philips Müşteri Hizmetleri'ne haznenin fiyatını ve temin edilebilirliğini sordun mu peki? Bu kadar pahalı olmaz gerçek fiyatı çünkü. Biraz ısrar ve inatla fiyatta düşme sağlanabilir.

Onun dışında Sinbo'nun haznesi, çok benziyor gibi görünse de uyumlu olmayabilir. Üreticiler, kullanıcılar kendilerine mahkum olsun diye milimetrik farklar koyarak bu olasılığı engelliyor. Bunu anlamanın yolu, makineyi kucaklayıp Sinbo servisine götürüp birebir denemekten geçiyor.

Yeni makine alacaksan da Sinbo ve Arçelik/Beko'dan şaşma. Neden? Çünkü yedek parça bol ve ucuz. Philips'in makinesindeki olay Arçelik 2710'da başına gelseydi, muhtemelen hazneyi 25-30 liraya temin edebilirdin. Ben öyle aldım çünkü.

Önce servise götürdüm hazneyi. adam içeride uzun uzun inceledi sonra çıktı geldi bunun tamiri olmuyor dedi. değişim lazım dedi. depodada yok ama fiyatı işte 90 tl dedi. bende kalsın dedim. eve geldim müşteri hizmetlerini aradım olayı anlattım doğrudur dedi servisin verdiği fiyat geçerlidir dedi. bilmiyorum ne yapacağımı. dediğiniz gibi birde makinayı alıp sinbo servisine gitmek lazım sanırım. bakayım varmı burada servis. teşekkürler.

Valla güzel kardeşim, aklıma çok "Türk işi" bir çözüm geliyor ama gülmeyeceksin. Oto sanayiye mi götürsen acaba?

:) olabilir aslında. bu arada sinbo servisi yokmuş tekirdağda. onuda deneyemiyorum. ya bi yandan üzülüyorum makina hala çalışırken ıskartaya çıkarmak istemiyorum diğer yandan yeni arçelik baya hoşuma gitti. baget ekmek aparatı falan var güzel bi şeye benziyor. haikikaten çok kararsızım. bakalım hayırlısı artık. teşekkürler.

• istersen aşağıdaki linke de bak fiyat olarak hepsiburadadan azıcık daha ucuz
    http://www.ekonetavm.com/beyaz-esya-mutfak-tr/elektrikli-mutfak-aletleri/ekmek-yapma-makineleri/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • esevetnov kullanıcısına yanıt
    Bu makineler milli servettir. Dövizle alınıyor. Olabildiğince çok korumak lazım. Ayrıca bu şirketler, lafa geldi mi şöyle çevreciyiz, böyle sürdürülebilir politikaları benimsiyoruz diye atıp tutarlar. Ama basit bir parça bozulunca da parçayı öyle yüksek fiyata satarlar ki insanı ister istemez yeni makine almaya sürüklerler.

Ben bu Philips'e bir email döşemeyi düşünüyorum.

Bu gidiş, gidiş değil. Dünyanın sonunu bu saçmalıklarla getirmeye hakkımız yok.

Bu dünya bizim babamızın malı değil.
  • Kesinlikle katılıyorum. yarın yokmuş gibi hareket ediyoruz malesef. ve doğal kaynaklar gitgide tükeniyor. makinayı kullanabilmek için elimden geleni yapıcam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esevetnov -- 5 Nisan 2015; 13:50:37 >
    İnşallah olumlu sonuç alırsın. Bak aklıma bir şey geldi. Hazne su kaçırıyor dedin değil mi? Tarifteki su miktarını karışıma yavaş yavaş dökersen, haznedeki içerik büyük oranda kuru kalır, un suyu yutar, hamura dönüştürür. Hamurda su sızdıran bir madde değildir. Suyu ilk karıştırma işlemi sırasında yavaş yavaş dökmek, su sızdırma sorununu ortadan kaldırmaz mı?

Ne dersin, denemeye değer mi bu taktik?
  • Evet su sızdırıyor. dediğiniz gibi kullanmak mümkün ama yinede ben biraz takıntılı adamımdır sinir olurum aklıma geldikçe sızdırma işi. kaldıki akşamdan hazırlıyoruz bazen sabaha pişmesi için bu durumdada bütün sıvı malzeme makinaya sızar. ne bileyim bakıcam bi çaresine işte. :)
  • quote:

Evet su sızdırıyor. dediğiniz gibi kullanmak mümkün ama yinede ben biraz takıntılı adamımdır sinir olurum aklıma geldikçe sızdırma işi. kaldıki akşamdan hazırlıyoruz bazen sabaha pişmesi için bu durumdada bütün sıvı malzeme makinaya sızar. ne bileyim bakıcam bi çaresine işte. :)

Peki. Bir hâl çaresi bulamayıp makineden kurtulmayı düşünürsen ben talip olabilirim. :-)
  • quote:

quote:

Evet su sızdırıyor. dediğiniz gibi kullanmak mümkün ama yinede ben biraz takıntılı adamımdır sinir olurum aklıma geldikçe sızdırma işi. kaldıki akşamdan hazırlıyoruz bazen sabaha pişmesi için bu durumdada bütün sıvı malzeme makinaya sızar. ne bileyim bakıcam bi çaresine işte. :)

Peki. Bir hâl çaresi bulamayıp makineden kurtulmayı düşünürsen ben talip olabilirim. :-)

:) tamamdır hocam ilk işim sana mesaj atmak olacak :)
    Teşekkürler. :-)
  • Merhabalar

Telefunken TLF BM 620 Ekmek yapma makinesi kullanan var mı, tavsiye eder misiniz?

Artık ekmek yapmak istiyorum.

Bunun tasarımını beğendim açıkçası.

teşekkürler.
  • a101 de bugun sinbo ekmek yapma makinesi 100 tly di .almak isteyenlere duyurulur..
  • Arkasında teknik servis ve yedek parça desteği olmayan ürünler, birkaç yıl sonra başımızı çok ağrıtıyor. Tercihini ona göre yap bence.
  • teşekkürler.. evet haklısın.

tercihimi arçelik, tefal gibi daha bilindik markalarda kullanacağım.
  • Yıllar sonra yeniden bir ekmek yapma makinasına ihtiyaç duydum. Arçelikle yaşadığım servis rezaleti ve sürtüşmeden sonra fiyat/performans ürünü arıyorum. Çin malı olup olmaması önemli değil zira eski arçelik ürünüde çin'den ithal edilmişti. Sağlık açısından haznenin ve ısıya maruz kalan kısımların kanserojen olmaması yeterli. Önerileriniz nelerdir?
  • Ekmek makinesi arayışımız olmuştu, inceledik kullananları da dinledik az mikjtarda ekmek yaptığı için almadık. Evde fırında pişiriyoruz, fazlaca yapıp dondurucuya atıyoruz, bana göre ekmek makinesi ile yapmak biraz uğraştırıcı.
  • egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz gibi biz de bir ara almıştık ilk başlarda güzeldi komşumuz bize gelip yapıyordu fakat sonra ayarını kıvamını tutturamadı annem sonra verdik gitti hem gereksiz yer kaplıyor hem de saatlerce boşuna elektrik harcıyor yapmasını bilen fırında daha güzel yapar zaten

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Conti panne 101 kullanıyordum çok güzel tutturmuştum fakat bıcaklarını kaybettim yetkili serviste yok yaptıramadım da conti kullananlar yardım edebilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.