Şimdi Ara

m3 tüketiminde fazlalık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar, ilk defa doğalgaz kullanıyorum ve ilk fatura geldi 27-28 günlük kullanıma 47 lira geldi 44m3 kullanmışım.Evde 2 kişiyiz ve sadece 30 saat 50 santigrat yaktık.
    bu kadar gelmesi normal mı.Ayrıca sayaca bakıyorum petekler şu an açık değil 7 günde 11m3 doğalgaz tüketmişiz(2 kişi). Kombi markası lambert bana fazla tüketmişiz gibi geliyor ne yapmam gerekiyor bu durumda?

• doğalgaz evinizde sadece kombide mi kullanılıyor? ocakda da kullanılıyorsa ısınma hariç günlük tüketim 1m3 civarında olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: akula06

doğalgaz evinizde sadece kombide mi kullanılıyor? ocakda da kullanılıyorsa ısınma hariç günlük tüketim 1m3 civarında olur

ocakta var ama 7 günde 11m3 fazla gibi geliyor. 20 dakika duşa falan girince yarım m3 gidiyor.
  • virs_61 kullanıcısına yanıt
    Kullanım suyu sıcaklığını minimuma alıp soğuk suyla hiç karıştırmadan veya çok az karıştırarak duşta ve mutfakta denediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

Kullanım suyu sıcaklığını minimuma alıp soğuk suyla hiç karıştırmadan veya çok az karıştırarak duşta ve mutfakta denediniz mi?

tek musluk zaten sıcak ve soğuk su karışmıyor
  • quote:

doğalgaz evinizde sadece kombide mi kullanılıyor? ocakda da kullanılıyorsa ısınma hariç günlük tüketim 1m3 civarında olur

biz evde dört kişiyiz ocak genelde yanar ayda 6 metreküp kadar geliyor.

denizli de metreküp fiyatı 90 kuruş.
  • banyo kullanımında kombiler, kalorifer ısıtmasından daha fazla gaz tüketirler. sonuçta kaloriferde ısıtılan su tekrar kombiye dönerken daha az gaz sarfiyatıyla ısıtılabiliyor.
  • quote:

banyo kullanımında kombiler, kalorifer ısıtmasından daha fazla gaz tüketirler. sonuçta kaloriferde ısıtılan su tekrar kombiye dönerken daha az gaz sarfiyatıyla ısıtılabiliyor.

evet doğru ama 20 dakika sıcak su için 50 kuruş gidiyor öteki faturada fazla gelirse bir yerlere başvırmam gerekecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

biz evde dört kişiyiz ocak genelde yanar ayda 6 metreküp kadar geliyor.

denizli de metreküp fiyatı 90 kuruş.

baya azmış:) bende 10-15 civarlarında bekliyordum 1 aylık için
  • ocak ve banyo kullanımında kombiler aylık 30-35m3 gaz tüketirler. siz birazda ısıtma için kullanmışsınız, sonuç olarak tüketim normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akula06 -- 1 Kasım 2013; 14:35:27 >
  • quote:

ocak ve banyo kullanımında kombiler aylık 30-35m3 gaz tüketirler. siz birazda ısıtma için kullanmışsınız, sonuç olarak tüketim normal

haklı olabilirsin ama 2 kişi için fazla öğrenciyim, 2-3 günde bir yemek anca yapıyorum çay yaparken bile ocak kullanmıyorumm elektrik kullanıyoruz.Diğer arkadaşlarımdan biliyorum karta 50 lira yükleyince 2 ay idare ediyordu(4 kişi).
  • ısınma amaçlı da kullanıyorsan 2 ayda 50tl yi unut. benim tavsiyem baca deliği varsa soba kur öyle ısın yoksa sayaca bakmaktan kafayı yersin
  • 50 lira ısınma hariç tabiki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.