Şimdi Ara

LÜTFEN YARDIM EDİN GERÇEKTEN ÖNEMLİ ! yeni ekran kartım mı bozuk ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben 2 aydır pc toplamayı düşünüyordum düne kısmetmiş PC topladım ama ekran karıtını işlemciyi hepsini gta 5 , bf 4 crysis 3 falan testlerine bakmıştım yani crysisler falan son ayarlarda zorlansada ultra da bf 4 de kasmıyordu yani 50 fps civarı alıyordu pc topladım büyük bü uğraştan sonra 3.400tl ye ve herşeyi kurudm windows 7 vsyr ekran kartının driver larını kurdum ve büyük bi umutla crysis 3 ü indiridm ancak orta ayarlarda bile çözünürlük düşürdüğüm halde oyundaki ağırlığı hissedebiliyorum bu oyundan fazla bir performasn beklemesemde testler gibi olmayınca şüphelendim ve bf 4 ü indiridm ve tam bir rezalet ultrada 50 fps alınana akıcı oyunda low da bile hafifi ağır ultra da hareket edemiyor nerdeyse ekran üstleik MANTLE falan da yok ben kazıklandın mı anlamadım EXA diye bir yerden aldım

Kısaca sistem

r9 280x sapphıre tri - x

i5 4690k

Z97X - GAMİNG 3 ANAKART

SSD 240GB KİNGSTON HYPER X

RAM 16GB KİNGSOTN HYPR X

LÜTFEN YARIDMCI OLUN SİSTEM AYARSIZ GİBİ DURUYOR AMA CİDDEN HESAPLI VE SADECE OYUN İÇİN OLMAMASI İÇİN 16GB RAM VSYR. ALINDI VE ÖNEREBİLCEĞİNİZ BEDAVA BENCHMARK ROGRMAI VARMI VARSA ONLA İLE FPS ölçüp kanıtlamak istiyorum rezilliği lütfen bilen yazsın şimdiden teşşekkrüler

• arkadaslat iade düşünüyorum bi çare bilen yokmu bu ekran kartinin performans i bu degil kesinliklr biliyurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sistem ile akıcı oynatması gerek dediğiniz oyunları windows u temiz bir sekilde tekrar kurun ekran kartı driver en son ve stabil olanı indirip öle deneyin driver kaynaklı olabilir sorun birde sıcaklık değerleri nasıl işlemci ekran kartının ?
  • Cevap için saol un deniyecegim peki gerçekten bir garip lik olduğu kesin dimi r9 280x güçlü bir ekran karti bf 4 ultrada kastigini görmemem gereken işlemcide saglam i7 gereksiz bencede i5 4690k kuvvetlidir yani katilmayan varmı ?

Birde acaba 15 gün içinde sistemi iade bozuk falan olmadığı surece alma şansları varmi 16 gb ram ve ssd den kisip gtx 970 alabilirim

birden sıcaklık oranlarına nasil bakabilirm ?

• emrecan428 E kullanıcısına yanıt
    Size benzer sorunlarla bende uğraştım. Sistemimde GPU kullanan coin miner virüsü olduğunu tespit ettim. Mesela bir süre klavye mouse kullanmazsam, oyunlarda yavaşlama oluyordu. Oyunları genelde gamepad ile oynuyorum. Bu arada geçenlerde tekrar bu seferde CPU'yu kullanan coin miner virüsü yakaladım. İşlemci hep % 80~%85 civarında çalışıyordu. Format deneyiniz.
  • Peki teşekkürler peki 16 gb ram ve 240gb ssd den kisip gtx 970 al diyen varmi ?

• Oyun bilgisayarı olarak düşündüğün bu cihazda, ram kısmak pek uygun olacağını sanmıyorum. Eğer uzun vadede oyun bilgisayarı olarak kullanmak istiyorsan ram kısmanı önermem. Bahsettiğin bilgisayarda oyun oynarken çok ciddi kasmalar yaşıyorsan eğer diğer arkadaşımızın dediği gibi sıcaklığı dikkat etmen gerekebilir.Kurduğun işletim sistemindende emin olman gerekiyor. Nedeni öğrenmemiz için daha fazla bilgilere ihtiyacımız var.
  • Oyunlar korsansa crack yüzünden de öyle sorunlar olabilir. Mümkün olduğunca orjinal almaya bak.
  • peki saoln tekrar oyunları deneyip sorun yaşarsam tekrar yazarım ..
  • amd citlyn control center a girip yazılım güncelleştirmesi diyorum ama yazılım güncelleştirmesi kullanılabilr değil diyor Format tek çare mi silip yükledim cunkü 1 kez driver ları
  • Yazılımlarının tamamı orjinal değilse ondan.kaynaklı olabilir. Ayrıca sistemi kendin monte ettiysen.bir bilenden yardım almanı öneririm. Güncellemeyle ilgili olacağını zannetmiyorum bende 2 yıllık laptopuma hiç driver güncellemesi yapmadım ama sıkıntı yasamadım. Tekrar temiz kurulum yapman gerekli ayrıca oyunlar orjinal değilse crakten de kaynaklanabilir. Gerçi her oyunda aynısı oluyorsa belki bozuktur ekran kartın ama dediğim gibi bi tamamen söküp tekrar montaj yap ve temiz bir kurulum yap. İşletim sistemin orjinal değilse kesinlikle satın al kafan rahat olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca soğutma sistemin yeterli olmalı ısı kasmanın sebebi olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: wogi

Yazılımlarının tamamı orjinal değilse ondan.kaynaklı olabilir. Ayrıca sistemi kendin monte ettiysen.bir bilenden yardım almanı öneririm. Güncellemeyle ilgili olacağını zannetmiyorum bende 2 yıllık laptopuma hiç driver güncellemesi yapmadım ama sıkıntı yasamadım. Tekrar temiz kurulum yapman gerekli ayrıca oyunlar orjinal değilse crakten de kaynaklanabilir. Gerçi her oyunda aynısı oluyorsa belki bozuktur ekran kartın ama dediğim gibi bi tamamen söküp tekrar montaj yap ve temiz bir kurulum yap. İşletim sistemin orjinal değilse kesinlikle satın al kafan rahat olsun.

yazılım orjinal değil derken yani AMD dirver kendi siteisnden indiridm oyunları test amaçlı oldugu için crack indiridm ama birde ne olur ne olmaz diye crack den olabilir diye leaque of legends i de yükleidm ve son ayarlarda gtx 960 200 300 fps alıyor yani bunun da öyle alması gerekirken 30 larda kısınca 60 a zor falan cıkıyor olay çok şaşırtıcı ısınma konusuna gelrisek nerden bakabilceğime dair pek bir fikrim yok

bu arada montajı servis kendi yaptı windows 7 ama orjinal değil son çare onu orjinal alcma ondan önce düzeltmek istiyorum teşşekkürler ..

• Yazılımdan kastım işletim sistemin hocam 3400 vermişsin keşke orjinal alsaysın :) Tabi sorun o olmayabilir. Başka bir işletim sistemi dene istersen. Sorun ısı kaynaklıysa da belli bir kullanım süresindan sonra kasma yapması lazım. Isı ölçen uygulamalar var onlardan birini indirip ısıyı bi takip et bakalım sonuç ne çıkacak.

• İşletim sistemini halletcem ama bütçe sinirdi zatem windows 8 200 tl lerde dıye almadim isi olayida denerim ama isi yavas yavaş olan bisey bu direk böyle

• işlemcinin içerisindeki ekran kartının kullanılmadığından emin misin? muhtemelen o kullanılıyo şu an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ankebuttt

işlemcinin içerisindeki ekran kartının kullanılmadığından emin misin? muhtemelen o kullanılıyo şu an.

usta saolasın aslında şpheleniyordum bazı yerlerde intel hd graphics 4600 falan yazıyor diyorum ulan ne alaka hdmı kablosunu ekrankartına taktım düzeldi

teşşekkrler ancak mantle destei hakkında fikri olan varmı onun için ayrı br driver mi yüklemek söz konusu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecan428

quote:

Yazılımlarının tamamı orjinal değilse ondan.kaynaklı olabilir. Ayrıca sistemi kendin monte ettiysen.bir bilenden yardım almanı öneririm. Güncellemeyle ilgili olacağını zannetmiyorum bende 2 yıllık laptopuma hiç driver güncellemesi yapmadım ama sıkıntı yasamadım. Tekrar temiz kurulum yapman gerekli ayrıca oyunlar orjinal değilse crakten de kaynaklanabilir. Gerçi her oyunda aynısı oluyorsa belki bozuktur ekran kartın ama dediğim gibi bi tamamen söküp tekrar montaj yap ve temiz bir kurulum yap. İşletim sistemin orjinal değilse kesinlikle satın al kafan rahat olsun.

yazılım orjinal değil derken yani AMD dirver kendi siteisnden indiridm oyunları test amaçlı oldugu için crack indiridm ama birde ne olur ne olmaz diye crack den olabilir diye leaque of legends i de yükleidm ve son ayarlarda gtx 960 200 300 fps alıyor yani bunun da öyle alması gerekirken 30 larda kısınca 60 a zor falan cıkıyor olay çok şaşırtıcı ısınma konusuna gelrisek nerden bakabilceğime dair pek bir fikrim yok

bu arada montajı servis kendi yaptı windows 7 ama orjinal değil son çare onu orjinal alcma ondan önce düzeltmek istiyorum teşşekkürler ..

ya sizin bu kartlar nasıl 200 300 fps alıyor benim 970in 90 a düştüğü yer oluyor sinir oldum ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Seras Victoria

quote:

Orijinalden alıntı: emrecan428

quote:

ya sizin bu kartlar nasıl 200 300 fps alıyor benim 970in 90 a düştüğü yer oluyor sinir oldum ya

hangi oyun da alıyorsunuz bu fps i ben leaque of legends den bahsettim fazla grafik istemeyen bir oyun yoksa bizimkide ağır oyunlarda ( CRYSİS 3 BF 4 FARCRY 3 - 4 BUNLARDA 60 CİVARINDA alıyor hatta 60 zor görünüyor gtx 970 daha iyi alır

arkadaşlar mantle desteği nasil yapacağım konusunda yardımcı olabilecek yok mu ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.