Şimdi Ara

Lütfen yardım edin 2 gün kaldı :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 gün kaldı ve ben hala kararsızım , sıralamam 12971 , tıp mı diş hekimliğimi çıkmazındayım , şehir olarak istanbul istiyorum , marmara kesin oluyor fakat sanki tıpa daha yakınım ama bu seferde düzce tekirdag afyon kütahya karabuk gibi sehirlerin tutma ihtimali doguyor . Kendimi okurken düşününce istanbulda rahat ederim diyorum , okuduktan sonrası dıyorum ikiside zor ama sanki oturup reçete yazmak ( cerrahi alanlar dusunmuyorum eger uzmanlık yaparsam ) , diş çekmekten daha cazip geliyor , diştede ortodontiye cok sıcak bakıyorum ama onunda olacagı kazanabılcegım ne malum :( , lütfen bir akıl verin , sizce ne yapmalıyım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Barooo54

2 gün kaldı ve ben hala kararsızım , sıralamam 12971 , tıp mı diş hekimliğimi çıkmazındayım , şehir olarak istanbul istiyorum , marmara kesin oluyor fakat sanki tıpa daha yakınım ama bu seferde düzce tekirdag afyon kütahya karabuk gibi sehirlerin tutma ihtimali doguyor . Kendimi okurken düşününce istanbulda rahat ederim diyorum , okuduktan sonrası dıyorum ikiside zor ama sanki oturup reçete yazmak ( cerrahi alanlar dusunmuyorum eger uzmanlık yaparsam ) , diş çekmekten daha cazip geliyor , diştede ortodontiye cok sıcak bakıyorum ama onunda olacagı kazanabılcegım ne malum :( , lütfen bir akıl verin , sizce ne yapmalıyım ?

Tıp daha iyi bence ama bu yazdığın bölümlerin gelmeme ihtimalini de düşün öyle karar ver

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İTÜ MAKİNE
  • diş hekimliği. 5 yıl oku çatır çatır paraları kazan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apakk

İTÜ MAKİNE

• quote:

2 gün kaldı ve ben hala kararsızım , sıralamam 12971 , tıp mı diş hekimliğimi çıkmazındayım , şehir olarak istanbul istiyorum , marmara kesin oluyor fakat sanki tıpa daha yakınım ama bu seferde düzce tekirdag afyon kütahya karabuk gibi sehirlerin tutma ihtimali doguyor . Kendimi okurken düşününce istanbulda rahat ederim diyorum , okuduktan sonrası dıyorum ikiside zor ama sanki oturup reçete yazmak ( cerrahi alanlar dusunmuyorum eger uzmanlık yaparsam ) , diş çekmekten daha cazip geliyor , diştede ortodontiye cok sıcak bakıyorum ama onunda olacagı kazanabılcegım ne malum :( , lütfen bir akıl verin , sizce ne yapmalıyım ?

Tıp ve diş ayrı dünyalar bana kalsa tıp yaz ama gördüğüm kadarıyla diş daha mantıklı geliyor sana. O zaman diş yaz.
  • konuyla alakalı yorum yapanlar için teşekkürler , kirlilik yapanlara diyecek sözüm yok ciddi bir mesele var burda azıcık saygı yeterli .

Bir gün diş diyorum tamam diyorum bir gün tıp dıyorum tamam dıyorum , hangi günüme denk gelirse onu yazacam gibi duruyor :)
  • sanırım iş hayatında rahatlık istiyorsun.tıp o konuda bana göre daha rahat .dişte el emeği var ama senin istediğin uzmanlıklarda böyle bir durum yok.tıp derim ben
  • şuanlık düşüncem sırasıyla düzce , tekirdag , kutahya , afyon yazıp altına ist dişten devam etmek . düzce gelmesse zaten otekiler gelmez gibi son 3 senede hiç öne geçememiş düzce . Bunun hakkındada yorum alabılırım gelır mı duzce gelmez mı dıye . Birde zonguldak karabuk var onların tutma ıhtımalı daha yuksek ama oralarada içim sinmedi pek , sakaryada oturuyorum en iyi tıp eve yakın tıptır mantıgıyla en yakın yeri istiyorum :)
  • Nereyi seçeceğin konusunda öneri veremem ama bir an önce gidip tercihlerini yap. Son güne yaklaştıkça ÖSYM sitesindeki yoğunluk artacak ki yoğun olmadığında bile ota b**a patlayan bir site. Bir an önce yap tercihlerini ve rahatla derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hatake Kakashi

Nereyi seçeceğin konusunda öneri veremem ama bir an önce gidip tercihlerini yap. Son güne yaklaştıkça ÖSYM sitesindeki yoğunluk artacak ki yoğun olmadığında bile ota b**a patlayan bir site. Bir an önce yap tercihlerini ve rahatla derim.

onun için ugrasıyorum zaten uyumuyorum bunu düşünüyorum.
  • Barooo54 B kullanıcısına yanıt
    Önce şunu iyi ayarla. Senin için bölüm mü önemli yoksa şehir mi? Ben 6-7 sene dişimi sıkarım diyorsan git tıp yaz.Ha ama ille de İstanbul olacak.Ora ile ilgili planlarım var diyorsan Dişçiliği yaz. Dersane veya okulda rehberlik hocalarına danış. Seni biraz tıp için zorlayacaktır dersaneciler reklam için . Aileni al otur konuş ve gerçekten bu meslekleri istiyor musun iyi düşün. O sıralamaya çok güzel okullarda mühendislikler de okuyabilirsin ki iş bulmakta zorlanmazsın mesela. Ha oturup reçete yazarım pretisyen olurum ve bunla gerçekten mutlu olurum kısacası üşengeç bir yapım var(Hakaret olarak algılama sakın) diyorsan git tıp yaz. Dişçilik öyle sadece diş çekmek değil yani bunun diş yapması var, Kanal tedavisi var, iğnesi var,dolgusu var var oğlu var ki öyle hassas bi mideye sahipsen ve milletin ağız kokusunu çekemem diyorsan senin için tıp iyi bir tercih gibi duruyor.

Ama her şeyden önce git bi bilir kişi sayılan dersane-okul rehberlikçileri ile görüş. Ha görüştüyse otur ailenle son bi aile meclisini topla ve ciddi biçimde düşün. Burada seni kimsenin etkilemesine kalmadan karar var. Hayat senin hayatın olacak çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: Hatake Kakashi

Önce şunu iyi ayarla. Senin için bölüm mü önemli yoksa şehir mi? Ben 6-7 sene dişimi sıkarım diyorsan git tıp yaz.Ha ama ille de İstanbul olacak.Ora ile ilgili planlarım var diyorsan Dişçiliği yaz. Dersane veya okulda rehberlik hocalarına danış. Seni biraz tıp için zorlayacaktır dersaneciler reklam için . Aileni al otur konuş ve gerçekten bu meslekleri istiyor musun iyi düşün. O sıralamaya çok güzel okullarda mühendislikler de okuyabilirsin ki iş bulmakta zorlanmazsın mesela. Ha oturup reçete yazarım pretisyen olurum ve bunla gerçekten mutlu olurum kısacası üşengeç bir yapım var(Hakaret olarak algılama sakın) diyorsan git tıp yaz. Dişçilik öyle sadece diş çekmek değil yani bunun diş yapması var, Kanal tedavisi var, iğnesi var,dolgusu var var oğlu var ki öyle hassas bi mideye sahipsen ve milletin ağız kokusunu çekemem diyorsan senin için tıp iyi bir tercih gibi duruyor.

Ama her şeyden önce git bi bilir kişi sayılan dersane-okul rehberlikçileri ile görüş. Ha görüştüyse otur ailenle son bi aile meclisini topla ve ciddi biçimde düşün. Burada seni kimsenin etkilemesine kalmadan karar var. Hayat senin hayatın olacak çünkü

dişçiler şimdiki aklım olsa tıp okurum diyorlar , doktorlar tıp okunmaz otoritesi kalmadı dayak yiyor doktorlar diyolar , kontenjanlar arttı ucuza doktorlar olacak falan , onların sozuylede yola bıraz zor cıkılır yanı anlıcagın kımse memnun degıl. Ailem tamamen bana bırakıyorlar o konuda hiç etkilemek istemiyorlar , hocalarımda öyle ama içten içe hepsi tıptan yana . ben galiba yukarda yazdıgım gibi bir sıralama yapacagım gerisi hayırlısı artık.

• sıralaman tutuyorsa tıp tabi ki, sonrasında anlarsın, iyi ki tıp seçmişim dersin.
    nerde hangi ünide okuduğunun onemi yok
  • diş de fena degıl bi kanal tedavisi yaptırmıstım özelde 150 200 tl mi ne gıtmıstı o da yarım saat ya durdum ya durmadım toplam 2 seans .d

ama tıpta da özel yer acarsan ii kazanırsın . ama tabi para gözüyle bakma . Hangisinde daha iyi çalışacaksan hastaları memnun edeceksen onu sec . Kötü bir doktor ya da dişçi olursan cok beddua alırsın . Hakkında hayırlısı olsun .
  • reçete yazarım mıah hocam ah ,uzmanlığı kazanmanın ne kadar zor olduğunu anlatmamışlar sana heralde,kaldı ki bu saydığın üniversitelerden mezun olunca işin 2 kat daha zorlaşır,bi Cerrahpaşa çapa gazi yi dusun eğitim olarak bir de düzce tekirdagı falan düşün sonra pişman olursun kolay değil oyle oturup reçete yazarım falan o dediğini ancak 40 lı yaslarında yapabilirsin o da uzmanlığı kazanmışsan ve bir doktorun uzmanlığı kazanma olasalıgı şu anda yüzde 20 miş ancak artan tıp kontenjanlarını ve her sene kalanları dusununce sana gelene kadar o oran yüzde 10 olur benden söylemesi iyi yap tercihini
  • bide hocam neden cerrahi dusunmuyosun anlayamadım yani sen 2. sınıftan itibaren kadavraları goreceksın zaten biçeceksın koparacaksın ne biliyim ,ondan kaçıyosan zaten gitme tıpa mutsuz olursun oyle gulluk gulıstanlık değil tıp ,o kadar seyi gördükten sonra açıkçası ben cerrahiden başka bişey dusunmezdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: umıtacr67

bide hocam neden cerrahi dusunmuyosun anlayamadım yani sen 2. sınıftan itibaren kadavraları goreceksın zaten biçeceksın koparacaksın ne biliyim ,ondan kaçıyosan zaten gitme tıpa mutsuz olursun oyle gulluk gulıstanlık değil tıp ,o kadar seyi gördükten sonra açıkçası ben cerrahiden başka bişey dusunmezdım

görmeden bir yorum yapamam , bu alanı düşünmemim sebebi biyoloji kimya gibi dersleri digerlerine nazaran daha cok sevmem ayrıca tiksinmem igrenmem , daha kaç sene okuyacagım kim bilir 2 sindede fikirlerim çok defa degisebilir onun ıcın haklısın onu olmam sunu yapmam dememelıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: umıtacr67

reçete yazarım mıah hocam ah ,uzmanlığı kazanmanın ne kadar zor olduğunu anlatmamışlar sana heralde,kaldı ki bu saydığın üniversitelerden mezun olunca işin 2 kat daha zorlaşır,bi Cerrahpaşa çapa gazi yi dusun eğitim olarak bir de düzce tekirdagı falan düşün sonra pişman olursun kolay değil oyle oturup reçete yazarım falan o dediğini ancak 40 lı yaslarında yapabilirsin o da uzmanlığı kazanmışsan ve bir doktorun uzmanlığı kazanma olasalıgı şu anda yüzde 20 miş ancak artan tıp kontenjanlarını ve her sene kalanları dusununce sana gelene kadar o oran yüzde 10 olur benden söylemesi iyi yap tercihini

aile hekimleride reçete yazıyor ben uzmanlıgı kesin kazanırım da cerrahi alan secmem demek istemedim orda , olursa dedim .

• quote:

-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi De-Raist -- 16 Nisan 2014; 14:01:36 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.