Şimdi Ara

Lütfen Yardım Edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arabam 1991 model Daihatsu Appleuse LPG li
    arabayla işyerimden gelirken 20Km eve yaklaştığımda teklemeye başladı gazım ve benzinim var biliyorum ayağımı gaz dan çekip firene bastığımda araba durdu marşa bastım çalıştı ama rolenti düşük tekliyerek çalışıyor ayağımı gazdan çeksem stop edecek zor bela evegeldim evim hafif rampalı yerde aracım stop etti marş basmadı vurdurarak çalıştırdım.

çalışmasına çalıştı ama yine rolentisiz mızmız çalıştı egzosttan nasıl duman geliyor anlatamam bem beyaz duman
    araba ilk çalışmaya başladığında gelen gibi ısınınca da geçerdi ama bu sefer geçmedi ve arabam sıcaktı stop ettim
    suyuna falan bi bakayım dedim evet su bitmiş ama sabah suyunu yağını kontrol ettim neyse doldurdum suyu (çok susamış 5 litre kadar) sonra tekrar çalıştırmak istedim tık diyor marş dinamosu dönmüyor ve elektrikler gidiyorgibi kısılıyor
    komşunun arabasıyla takviye yaptım aynı tık diyor ama dönmüyor tahmin ediyorum ki
    o beyaz duman radyotör deki suyu egzosttan buhar olarak attı (5 litre su koydum çünkü) ve motorum kitledi
    eğer kitlemediyse marş motorumla alakalı ama beni yinede beyaz duman korkuttu
    araç şimdi garajda
    bu arada daha yeni 3 ay kadar önce arabanın motor kapağını conta takımını değiştirdim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.