Şimdi Ara

Lütfen Organ bağışı yapalım... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
6.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende bağışlarım ölüm bir hayra vesile olsun
  • Motor ile ne alakası var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

quote:

Orijinalden alıntı: Batu

Karari ailenize, anne babaniza, cocuklariniza birakmadan herkesin organ nakline razi olmasi ve gerekli evraklari doldurmasi lazim. Nitekim ailelerin boyle bir karari vermesi anlasilabilir sekilde cok zor olabiliyor.

Evraklı doldurup teslim ettikten sonra Allah Korusun başınıza birşey geldiği zaman yinede aileden bir kişiye soruyorlar.tabi bu kişi sizin bildirdiğiniz kişi oluyor

Aynen ,aile onayı alınıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farego

Motor ile ne alakası var.

Motor derken ?
  •  Lütfen Organ bağışı yapalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: optiSpice

Güzel bir konu olmuş elinize sağlık.

Ben de bu konu için kendimi psikolojik olarak hazırlamaya çalışıyorum bir kaç aydır.Öldükten sonra organlarımın bağış sürecini düşününce içim bi garip oluyor sebepsizce.

Yoksa bağışı severim,düzenli olarak kan bağışı yaparım mesela.En kısa zamanda organ bağışıyla ilgili olarak da gerekli evrakları doldurmayı düşünüyorum.

Eski tarihli mesaj ama organlarınızı vermeyin öbür dünyada organsiz gezersiniz

Arkadas olmuş gitmissin hala yok cesedimizi hayvanlar yer mı yok organsiz mı kalırız . Yıl 2013 ama ilerleme yok millettimizde

Ayrıca bende bağışlarım da ehliyet alırken kimse sormamıştı bana yine de baska yerden kart alınıyormuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben ehliyet alırken organlarımı bağışlamak istiyorum dediğimde görevli memur hadi ya diye şaşırdı bunca yıldır burdayım hiç kimse bağışlamak istemedi presedür nasıl bilmiyorum dedi dilekçe falan var ama sen ailene söyle vasiyet et falan dedi
  • Herhangi bir hastahanede bağışta bulunabilirsiniz. işlemler en fazla 5dk sürüyor
  • upp upp uppp
  • Up Up
  • Bugün bütün organlarımın kadavra halindeyken alınması için bağışta bulundum.Aileniz de izin veriyorsa bence bağışlayın organlarınızı.Dinen hiç bir sakıncası yok
  • Up
  • Organ bağışı için gittiğim hastanede 2 yakın şahit getirmeniz gerekiyor denildi, yanımda zaten bir akrabam vardı, işte bir şahit,, ikinciyi nerden bulup getireyim herkesin işi gücü var dedim, bu şekilde bağış yapamazsınız diyerek kabul etmediler..Vatandaşa bağış çağrısı yaparken birazda prosedürler gözden geçirilmeli, bu işler vatandaşa eziyet ederek olmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: patchwork

Organ bağışı için gittiğim hastanede 2 yakın şahit getirmeniz gerekiyor denildi, yanımda zaten bir akrabam vardı, işte bir şahit,, ikinciyi nerden bulup getireyim herkesin işi gücü var dedim, bu şekilde bağış yapamazsınız diyerek kabul etmediler..Vatandaşa bağış çağrısı yaparken birazda prosedürler gözden geçirilmeli, bu işler vatandaşa eziyet ederek olmaz..

is bilmez bir memurmus onu diyen kisi.ben baswurumu yaparken yanimda yoktu.sahit falanda istemediler.sadece tel numarasi istiyorlar.

• Bu ehliyetleri alırken niye sormuyorlar arkasındaki organ bağışı tablosundan bağışlamak istedikleriniz var mı diye? Biz kendimiz işaretleyemiyoruz sanırım basılırken yapılması gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sercelik

Bu ehliyetleri alırken niye sormuyorlar arkasındaki organ bağışı tablosundan bağışlamak istedikleriniz var mı diye? Biz kendimiz işaretleyemiyoruz sanırım basılırken yapılması gerekir.

aslinda sormalari lazim ama polis memurlari tembellik ediyor.

• Bence organlar bağışlanmalı ama benim kendi açıma göre beden bütünlüğünü bozmadan sadece hayati organları vermek:
    -kalp
    -böbrekler
    -karaciğer
    -kornea

aklıma gelenler bunlar ve bunun yannda bir çok nakil olabilen iç organ.Ama bence yüz,kolbacak tarzı uzuvlerı bağışlamak yanlış.

Ben fikrimi belirttim bu arada organ nakli insanlar için yararlı bir şey Allah sizden bir can alırken diğerlerine 5 can verebiliyor buda bize paylaşma toplum birlik olma duygusu katıyor.
  • Orgab bağışlamayan insanlar bence bir gün bir hastaneye gidip bir saatini organ bekleyen, organ bulamazsa ölecek olan çocukları ziyaret etsinler.. Umarım yazdıkları mesajlardan ve sözlerinden utanırlar..
  • Organ bağışını çok mantıklı buluyorum.Senin çürüyecek organların alınıp ihtiyacı olanlara veriliyor.
    Dini konuda şüphesi olanlar Sadaka-i Cariye nedir araştırsınlar.Organ bağışı tam da o işte.
  • Hepimiz Bağışlayalım ; Bir gün bizimde ihtiyacımız olabilir.

Keşke Belçika modeli olsa diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi entropy -- 28 Ekim 2013; 15:54:17 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.