Şimdi Ara

Lütfen bana yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben bugüne kadar saysanız toplamda en fazla 5 tane kitap okumuş birisiyim.Ne yazık ki kitap okuma alışkanlığını bir türlü edinemedim.Bundaki etkenlerden biri belki de etrafımda kitap okuyan bana örnek olabilecek çok fazla kişinin olmayışıdır.

Bu yıl üniversite sınavına hazırlanıyorum ve Türkçe sorularda ne kadar çalışırsam çalışayım netim yükselmiyor.Kitap okuma alışkanlığım olmadığı için soruları çok yavaş okuyorum ve anlamakta güçlük çekiyorum.

Tek sorunum bu da değil.Kitap gerçekten insanın ufkunu,bakış açısını değiştiriyor ve farklılık katıyor.Bende artık iyi bir okuyucu olmak istiyorum.Ama nerden başlamam gerektiğini bilmiyorum.Hiç kitap okumamış olan birisi hangi kitaplardan başlamalı okumaya?Siz okucuyu olarak daha iyi bileceğiniz için sizden yardım almak istedim.

Okumaya yeni başlıyorum ve en önemli okunması mutlaka gereken ve yeni okucuyu sıkmayacak kitaplar olmasını istiyorum.Lütfen bana bu konuda yardımcı olun.
    Hiç bir şey için geç olmadığını düşünüyorum.Bir yerlerden başlamak istiyorum ve bu konuda sizin yardımlarınızı bekliyorum.

• Hocam her gün 40 paragraf çözersen çok büyük etkisini görürsün. Kitap olarak önerim şeker portakalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Milan Kundera

Hocam her gün 40 paragraf çözersen çok büyük etkisini görürsün. Kitap olarak önerim şeker portakalı.

Bölüm denemeleri çözüyorum her gün ama 30 netin üzerine çıkamıyorum Şeker portakalını araştıracağım tavsiye için teşekkür ederim Elinizde liste var mı önemli okunması gereken sürükleyici kitaplar için açıkcası bana rehber olacak bir liste payalaşabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayseyldrm

quote:

Hocam her gün 40 paragraf çözersen çok büyük etkisini görürsün. Kitap olarak önerim şeker portakalı.

Bölüm denemeleri çözüyorum her gün ama 30 netin üzerine çıkamıyorum Şeker portakalını araştıracağım tavsiye için teşekkür ederim Elinizde liste var mı önemli okunması gereken sürükleyici kitaplar için açıkcası bana rehber olacak bir liste payalaşabilirseniz sevinirim.

http://forum.donanimhaber.com/m_25500944/tm.htm bunlara bakın güzel kitaplar var. Bir de vikitap.coma bakın. :)

• quote:

quote:

quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_25500944/tm.htm bunlara bakın güzel kitaplar var. Bir de vikitap.coma bakın. :)

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim benim için çok iyi oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayseyldrm -- 21 Şubat 2015; 13:41:49 >

• Her gün paragraf sorularının yanında paulo coelho iyi gider diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayseyldrm kullanıcısına yanıt
    Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna

Bu kitap çoğu kişiye okuma alışkanlığı kazandırmıştır. Sayfa sayısının az olması , akıcı bir anlatımının olması ve konusunun ustaca kurgulanmış olmasından dolayı çok rahat okunabilen bir kitap. Ben 2 günde bitirmiştim. Çoğu okur 1 günde bitirmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JamesKırkRobertLars

Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna

Bu kitap çoğu kişiye okuma alışkanlığı kazandırmıştır. Sayfa sayısının az olması , akıcı bir anlatımının olması ve konusunun ustaca kurgulanmış olmasından dolayı çok rahat okunabilen bir kitap. Ben 2 günde bitirmiştim. Çoğu okur 1 günde bitirmiştir.

Tasvsiyeniz için teşekkür ederim Tavsiye ettiğiniz kitapla başlayacağım.Yeni bir okuyucunun başlaması için iyi bir kitap gibi duruyor.Yarın ilk işim bu kitabı arayıp satın almak olacak tabii internette pdf halini bulabilirsem pdfden okurum

Bu şekilde başka tavsiyede bulunabileceğiniz kitaplar var ise paylaşırsanız sevinirim.Çünkü beni anlamışsınız Tavsiyelerinizin devamını bekliyorum teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayseyldrm -- 22 Şubat 2015; 18:15:36 >

• Up

Bunun dışında Canan Tan kitaplarını önerebilirim. Kitapları çok yalın ve akıcıdır. Sıkılmadan bir oturuşta 50-100 sayfa okuyabiliyorsunuz.

Önerdiğim kitapları ;

Piraye
    Yüreğim Seni Çok Sevdi
    İz
  • livaneli kardeşimin hikayesi. harika bir kitap 2 günde biter garantisi biziz
  • quote:

Orijinalden alıntı: JamesKırkRobertLars

Bunun dışında Canan Tan kitaplarını önerebilirim. Kitapları çok yalın ve akıcıdır. Sıkılmadan bir oturuşta 50-100 sayfa okuyabiliyorsunuz.

Önerdiğim kitapları ;

Piraye
    Yüreğim Seni Çok Sevdi
    İz

Teşekkür ederim.Okuduğum 5 kitaptan 2 si Canan Tan'ın kitabı "Piraye ve Yüreğim seni çok sevdi" Teşekkür ederim tavsiyeniz için yinede
  • quote:

Orijinalden alıntı: gtrstden

livaneli kardeşimin hikayesi. harika bir kitap 2 günde biter garantisi biziz

Bu kitabı duymamıştım merak ettim Teşekkürler listeme ekliyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gtrstden

livaneli kardeşimin hikayesi. harika bir kitap 2 günde biter garantisi biziz

Bu kitabı duymamıştım merak ettim Teşekkürler listeme ekliyorum

ne demek kardeşim
  • Eğer ki çocuk kitabı diye yabana atmaz da Jules Verne'nin kitaplarını okursanız okuma alışkanlığınızı ilerletebilirsiniz. Özellikle son dönemde İthaki'nin çıkarttığı kitaplarını kuyun hepsi tam metin. Ben bile hala okurum ve sıkılmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: talha..metin

Eğer ki çocuk kitabı diye yabana atmaz da Jules Verne'nin kitaplarını okursanız okuma alışkanlığınızı ilerletebilirsiniz. Özellikle son dönemde İthaki'nin çıkarttığı kitaplarını kuyun hepsi tam metin. Ben bile hala okurum ve sıkılmam.

Şimdi Kürk Mantolu Madonna romanını pdf bulup başladım okumaya.Çocuk kitabı olup olmaması önemli değil benim için.Benim için önemli olan bana okuma alışkanlığı kazandırabilecek kitapların olması. Tavsiyeniz için Teşekkür ederim Jules Verne'nin hangi kitaplarını okudunuz ve tam olarak hangi kitaplarını okumamı tavsiye edersiniz ?öğrenebilir miyim ?
  • Kürkler Ülkesi, esrarli ada, dunyanin ucundaki fener. Okudugum bu üç kitabiydi. Polisiye seviyorsaniz Agatha Christie'de okuyabilirsiniz. Genelde polisiye okumam ama kitaplari cok tutulan bir yazar.

• Sebnem isiguzel-venus bu kitapida incele, hosuna giderse al oku.

Senin gibi bir arkadaşım vardı.Kitap okuma konusunda cidden hayatında okuduğu tek kitap ali baba ve kırk haramilerdi .Çocuk ordan sonra konuyla ilişkisini kesmiş.Ona tavsiye olarak Agatha Christie önermiştim.Herhangi bir kitabı olur hiç farketmez.Polisiye tarzında sürükleyici ve sıkmaz.Bence kendi alanında efsanedir yazarımız.Okumanı şiddetle öneririm.Oku okuttur.Bahsettiğim arkadaşı en son kitap kurdu yapmıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: talha..metin

Kürkler Ülkesi, esrarli ada, dunyanin ucundaki fener. Okudugum bu üç kitabiydi. Polisiye seviyorsaniz Agatha Christie'de okuyabilirsiniz. Genelde polisiye okumam ama kitaplari cok tutulan bir yazar.

Aksiyonlu gizemli filmleri sevdiğim için evet polisiye romanlarda iyi olabilir Tavsiyeleriniz için teşekkürler.bu kitaplarda artık listemde
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.