Şimdi Ara

Lustral 100 mg

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
1.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler 6 aydır lustral 100 mg kullanıyorum. bbırakma çabalarına girdim 3 gündür. şuan çok fena baş dönmesi unutkanlık seresemlik var. bu ilacı direkt bırakırsak beyin kanaması falan olmaz değil mi?

• Doktor kontrolünde bırak. Geçmiş olsun.
  • BetterBosh B kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • Dozu düşürerek bırakmalısın tabi yazan doktora önce gözük
  • Rainmanht kullanıcısına yanıt
    birden bırakınca olmuyormuş zaten ya :D
  • Birden bırakmaman lazım. Doz azaltımı yaparak sigara gibi yavaş yavaş bırakman lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    valla bir yanım hiç bırakma boşver diyor, diğer yanım d nereye kadar böyle gideceksin diyor. yavaş yavaş bırakmam lazım evet yoksa fena oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer7943

Beyler 6 aydır lustral 100 mg kullanıyorum. bbırakma çabalarına girdim 3 gündür. şuan çok fena baş dönmesi unutkanlık seresemlik var. bu ilacı direkt bırakırsak beyin kanaması falan olmaz değil mi?

kendi kafana göre asla bırakma
    ilacı sana reçete eden hekime gittiğinde bırakmayı isteme nedenini şikayetlerini açıkça belirt
    hekim ona göre belli oranlarda azaltarak belli bir süre sonra azaltıp ilacı tamamen bıraktırır
    ama öyle kafana göre birden pat diye bırakırsan 6 ay boyunca gördüğün faydayı 1 haftada siler daha da kötü durumlara düşersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brent

quote:

Beyler 6 aydır lustral 100 mg kullanıyorum. bbırakma çabalarına girdim 3 gündür. şuan çok fena baş dönmesi unutkanlık seresemlik var. bu ilacı direkt bırakırsak beyin kanaması falan olmaz değil mi?

kendi kafana göre asla bırakma
    ilacı sana reçete eden hekime gittiğinde bırakmayı isteme nedenini şikayetlerini açıkça belirt
    hekim ona göre belli oranlarda azaltarak belli bir süre sonra azaltıp ilacı tamamen bıraktırır
    ama öyle kafana göre birden pat diye bırakırsan 6 ay boyunca gördüğün faydayı 1 haftada siler daha da kötü durumlara düşersin

+1

• Ya arkadasim yanlis hatirlamiyorsam o ilactan zihinsel engelli dayim iciyor. Hemde yarim veriyorlar ona gunluk kuzu gibi oluyor. Senin neyin varda kullaniyorsun merak ettim..

• mtok kullanıcısına yanıt
    bende sosyo fobi ve takıntı gibi şeyler var, baya faydasını gördüm, aslında kuzu gibi değil de canavar gibi oldum :D
  • dün tekrar kullanmaya başladım, kendi kafana göre bırakılmıyormuş, yani en azından o bırakmadı diyebilirim, doktorum daha kullan diyor her gitmeme ilacı veriyor. bir de ilaca ek olarak Validol damla vermişti. benim ilacı bırakmak isteme sebebim arkadaş çevrem falan çok fazla değiştin diyor bir de sosyal medyada sürekli zararlı gibisinden şeyler duyuyorum. yoksa gerçekten çok memnunum ilaç iyi geldi bana yani. sosyal fobimi falan yendim baya
  • quote:

dün tekrar kullanmaya başladım, kendi kafana göre bırakılmıyormuş, yani en azından o bırakmadı diyebilirim, doktorum daha kullan diyor her gitmeme ilacı veriyor. bir de ilaca ek olarak Validol damla vermişti. benim ilacı bırakmak isteme sebebim arkadaş çevrem falan çok fazla değiştin diyor bir de sosyal medyada sürekli zararlı gibisinden şeyler duyuyorum. yoksa gerçekten çok memnunum ilaç iyi geldi bana yani. sosyal fobimi falan yendim baya

Dostum ben de prozac kullanıyorum. Zararlı falan dediler bıraktım sonra duygusal bir krize girdim saatlerce ağladım.

Doktora gittim bana kullanmaya devam etmemi ve dozunu azaltarak bırakmanın doğru olduğunu söyledi.

Çünkü vücudun etken maddeye alışıyor. Bu ilaçlar birer uyarıcı olarak görev yapıyor.

Zamanla bir şeyleri aşabildiğini gördükçe ilacı içip içmediğini bile düşünmüyorsun o gün. Kısacası kullanmaya devam et.

Doktorunla zamanla bırakırsın o ilacı.

• umut_baris kullanıcısına yanıt
    zaman ayırdığınız için teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.