Şimdi Ara

♦ Lumia 1520 Kullananlar Kulübü ♦ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.107
Cevap
63
Favori
476.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadasim kamera tusu iki kademeli oldugu icin size bosluk hisi veriyor @kakarikikiri cihazda ufak tefek yazilim eksikleri var fakat 8.1 ile bunlarin hepsini cozmusler
  • Cevap için teşekkürler hocam
  • polater kullanıcısına yanıt
    Merhaba benim eski konuya yazdığım mesajın aynısını tekrar yazıyorum nedenini daha iyi anlayabilmemize yarayacak.

Çünkü piliniz 100 ama daha tam dolmamış 100 ve telefonu açıp kapadığınız da pil tekrar ölçüm yapıyor daha az çıkıyor benim eski telefonda da oluyordu belki 30 dakika sürüyordu 99 dan 100 e geçmesi sony i aradığım da telefonun pili aslında 99 dolu değil 85-90 arasında ve şarj o düzeye gelene kadar artmaz dediler sebebini sorduğum da telefon şarj aletinden gelen ortalama akımı biliyor ve buna göre pilin doluluk oranına bakmadan yüzdeyi gösteriyor sizde aralarda telefonu kullanınca bu ortalama bozuluyor telefonun hesabı tam tutmuyor demişlerdi bu da öyle olsa gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Güzel o zaman zaten telefonda oyun oynamaya karşıyım peki başka karşılaştığınız sorun var mı , kamerada bir problem var mı

Kamerada bir problem yok yalnız çekimleri otomatik mod yerine el ile ayarlayarak çekmek daha iyi oluyor. Kameradaki optik sabitleme sistemini de güzel ayarlamışlar. Kamera ışık aldığı sürece harika fotoğraflar çekilir. Işığın az olduğu zamanlarda da pozlama süresini arttırarak güzel çekimler yapılıyor.
  • gecirdigim kazadan dolayi 6 aydir tek basima disari cikamiyorum (araba kulanmam yasak) evde buldugum yerin forografini cekiyorum :) okadar hosuma gittiki ince ayarlari insan surekli fotograf cekmek istiyor. suan bir an once iglesip yazin turlu turlu fotograf cekmek icin sabirsizlaniyorum. bu sure icerisinde ince ayarlara elim gittikce alisacaktir. aslinda bu ince ayarlarla ilgili tecrubeli arkadaslar hangi ortamda veya hangi isik ortaminda hangi ayarlar daha guzel cekim yapar paylasir sa cok iyi olur hatta bunun icin bi kulanma klavuzu hazirlayip ilk sayfaya ekleyebilirdik. bence kamara olarak cok basarili ama tabi ince ayarlara elin tam alismasi lazim :)
  • 1800 TL bandında ikinci el sitelerine düşmeye başladı telefon.

Bir sıkıntı mı var arkadaşlar. Alanlar pişman mı oluyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur59

1800 TL bandında ikinci el sitelerine düşmeye başladı telefon.

Bunu satanlar yerine neyi alıyorlar merak ettim, bence pişman olunacak bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ₯

quote:

Orijinalden alıntı: ugur59

1800 TL bandında ikinci el sitelerine düşmeye başladı telefon.

Bunu satanlar yerine neyi alıyorlar merak ettim, bence pişman olunacak bir şey yok.

Cidden bende merak ettim ya ihtiyaçtan satıyordur yada sorun vardır satan arkadaşta

• Geçmiş olsun, öyle bir kılavuz yapsalar çok güzel olur benim o ayarları tutturana kadar ortam değişiyor

• Az önce 1500 TL ye Turkcell den alınma bir ikinci el ilanı kaçırdım

Ben mesaj çekip soru soracağım derken birisi aldı bile

Forumdan birisi mi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur59 -- 26 Şubat 2014; 18:54:43 >
  • ugur59 U kullanıcısına yanıt
    itiraf ediyorum bendim cihazi alan saka saka. bencede bunu satan ne alacak merak ediyorum
  • Satanlar nakit ihtiyaci olup uzun vadede alanlardir

• durmazzeki D kullanıcısına yanıt
    aynen katiliyorum eskiden beyaz isyalarla yaparlardi bunu.
  • Valla iki gün uyuyamam artık.

1900 civarı ikinci el alma niyetim vardı. Bu olaydan sonra artık 1500-1600 bandı beni ancak tatmin eder.
  • Kamerayla ilgili bir husus var, az ışıkta resim çekerken netliği sağlamak için ekrana dokununca kısa bir süreliğine beyaz ışık yanıyor, sanırım telemetre ölçüm yapıyor.
    Flaş kullanılmaması gereken yerlerde bu çok rahatsız edici bir durum. Herkes size bakıyor. Normal fotoğraf makineleri bu işi infrared ile yaparlar. Acaba bu beyaz ışığı kapatmak mümkün mü?
  • ugur59 U kullanıcısına yanıt
    İyi de Turkcell'de yok ki
  • ophtha O kullanıcısına yanıt
    Kamera ayarlarından birinci seçeneği resimdeki gibi ayarlarsanız flaşla senkron çalışacaktır

♦ Lumia 1520 Kullananlar Kulübü ♦

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • criptex C kullanıcısına yanıt
    Valla İlanın kapanmış hali aşağıda.
    ♦ Lumia 1520 Kullananlar Kulübü ♦

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur59 -- 26 Şubat 2014; 19:57:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ophtha

Kamerayla ilgili bir husus var, az ışıkta resim çekerken netliği sağlamak için ekrana dokununca kısa bir süreliğine beyaz ışık yanıyor, sanırım telemetre ölçüm yapıyor.
    Flaş kullanılmaması gereken yerlerde bu çok rahatsız edici bir durum. Herkes size bakıyor. Normal fotoğraf makineleri bu işi infrared ile yaparlar. Acaba bu beyaz ışığı kapatmak mümkün mü?

Kameradan ayarlara girip ve oradaki odak asist ışığını daima kapalı yaparsan LED ile neteleme yapmaz. Flaşla Ayarlı yaparsan sadece flaş açık olarak çekeceğin resimlerde yanar. Bu özelliği kapalı tutarsan netlemeyi daha yavaş yapacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 26 Şubat 2014; 20:36:27 >
  • allah rızası için ankarada hangi vodafone şubesinde bulabileceğimi söyleyecek varmı bazı şubelerin telefondan haberi yok ankarada vodafone dan alan varsa ne olur söylesin hacca gitmiş kadar sevaba girer
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.