Şimdi Ara

Lumia 1020 Geçiş ve Wifi Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler.İphone dan Lumia 1020 ye geçiş yapmış bulunmaktayım.Konuyu açmaktaki amacım lumia almak isteyipte kafasında sorular bulunan arkadaşlara yardımcı olmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnDiViT -- 11 Ocak 2014; 12:29:50 >

• Hangi iphone modelinden geçtiniz?
    Geçme nedeniniz neydi?
    Birde forumda konu açmışlığım var İos mu daha stabil yoksa windowsphone mu diye bunu cevaplar mısınız?
  • Normal bir kullanici icin magaza yeterli mi? Aradiklarinizi bulabildiniz mi?
  • Kamera farkı varmı pcye resim çekip atıp baktınızmı? Kamera gece performansı nasıl?

Flaşı nasıl?
  • 4s 32gb kullanıyordum.
    Tercih sebebim büyük ekran ve windows phone merakımdan.
    Stabil konusunda şu ana kadar ne takılma, donma meydana gelmedi.Ama cihazım çok yeni bunu gözardı etmemek lazım.
    Biraz yüklenelim bakalım ne olacak, net cevabı 1 ay sonra verebilirim sanırım.
  • technical death metal kullanıcısına yanıt
    İlk iphone kullanmaya başladığımda cihazı oyunlarla doldurmuştum.Daha sonra ipad alınca oyunları tamamen ipad de oynar hale geldim.
    İphone ile gazete ve yazarları okumak, twiter takibi başlıca yaptığım işlerdi.Lumia bunları şu anda eksiksiz yapıyor.
  • Thathurts kullanıcısına yanıt
    Kamerası çok detaylı.Pro. makinalar gibi çok detaylı.Tam olarak hakim olamadım daha.Bütün ayarlar auto modunda iken çektiğim bir resim.
     Lumia 1020 Geçiş ve Wifi Sorunu
  • Hocam hem iphone hem lumia kullanan biri olarak konu altında bende fikrimi yazıyım dedim belki arkadaşlara yardımcı olur.İphone ile lumia arasındaki temel fark kesinlikle içlerindeki işletim sistemleri yani sizi en zorlucak konu bu.Bence Lumia telefonlarda ufak tefek sorunlar dışında gayet stabil çalışıyo androiddeki kadar donma takılma vs olmuyo fakat İOS sürümlerine göre çok karışık windows.Farklı bi arayüz yapalım derken bi yere giriyim diye en az 3 5 tane yere tıklıyosun buda beni sıkıyo.İphone da ana ekrandan aç ondan sonra kapa bu kadar.Lumia iphone göre çok daha karışık bi telefon.Ayriyetten plastik kasa olması dezavantaj.Ekran kalitesi gayet iyi renkler iphonedaki kadar canlı ve gerçek.Ama İphone genede döver
  • furkanhyl@hotmail.com

Verdiğim mail adresine rica etsem telefondan 5-10 tane fotoğraf yollarmısınız? Çözünürlük ve boyut olarak karşılaştırıcam iphone 5 ile şimdiden teşekkürler..
  • Windows phone karışık geliyor bana iphonedaki sadeliği kolaylığı onda bulamadım ben.Sanirim kasası cok sağlam degil abim iphone 4 ten sonra lumia almıştı cebine telefonu koyarken düşürmüştü ekranı direk paramparça oldu ekran değişik geldikten sonra 1 ay olmadan bir çarpmayla yine parçalandı sonra sinirlenip iphone 5 aldı hala onu kullanıyor lumia da çekmecede oyle boş boş duruyor . Belki onun şanssızlığı ama darbelere karşı dikkatli olun hocam. Hayırlı olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoggeS -- 29 Aralık 2013; 15:58:22 >
  • Kaça aldınız ve nereden hocam ?
  • Thathurts kullanıcısına yanıt
    1799 Tl Vatan Bilgisayar
  • Bende düşünüyorum 5 i verip 1020 almayı hayırlı olması dileğiyle.
  • Bugüne kadar hiç sıkıntı yaratmadı cihaz.Donma-kasılma olmadı.
    Ancak wifi bağlantılarında manuel ip verilememesi çok can sıkıcı.Bazı bağlantılarda da 192.168.1 diye ip alması gerekirken
    192.168.0. diye alıyor ve internete bağlanmıyor.Şimdilik tek sorun bu.
  • Fotoğraf çözünürlüğü kaça kaç acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cabriolet1981 kullanıcısına yanıt
    3072x1728
  • pili 2000mah sanirim. bu pil yeterli mi sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam tam profesyonel kameralar gibi çekim yapılıyormu mesala bir arkadaşı çekiyoruz veya bir kuş çekiyoruz kuş net oluyor arkası filan bulanık yani kuşa odaklanıp veya her neyse insana odaklanıp diğer kalan yerleri bulanık yapıyor ? Bunun gibi ayarları yapıp foto çektinizmi hiç ?
  • switel kullanıcısına yanıt
    Satınalmadan önceki araştırmalarımda herkes pil sorunundan dert yakınıyordu.
    Ama şans mı bilemiyorum sabah %100 olarak şarjdan çektiğim iphone 4s akşam %30-35 civarı kalıyordu.
    Nokia 1020 ise aynı şartlarda akşam %50-55 civarında şarjı oluyor.
  • Makro çekimden bahsediyorsunuz galiba örnekler:
     Lumia 1020 Geçiş ve Wifi Sorunu Lumia 1020 Geçiş ve Wifi Sorunu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.