Şimdi Ara

LTFN YARDIM! logitech z5500 uydularına Sony f6000 bağlanırsa...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba benim bir sorum olacaktı ilgili arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
    Dans salonumda logitech z5500 kullanıyorum, geçenlerde elime eski plak çalarlı müzik setlerinin yanında olan 2 adet ahşap kolon geçti, z5500 uydularından ön sağ ve sol yerlerini çıkartıp onları denedim ve çok güzel performans sağladıklarını gördüm, acaba sony f6000 kulelerinden 2 adet alıp z5500 e bağlasam %60 larda bir verim alabilirmiyim? yada z5500 ün sub da ekstradan ısınma yanma gibi bir sorun olurmu. dans salonunda sesin daha tatminkar olması için düşünüyorum bunu. Tecrübeli arkadaşlar z5500 çıkışlarını ve sony f6000 kolonlarının özelliklerini bilirler lütfen bu konuda bana yardımcı olunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi todokalai_jr -- 13 Kasım 2011; 17:03:30 >

• madem sonuç kotu değil. sony ss-mf450 daha uygun gibime geliyor... %60 verim yerine 450 daha az zorlayıp daha verimli olsun.
  • şu an bağladığım kolonlarla sony ss-mf450 nin çok bir farkı yok, ve bir yerde hesaplı f6000 buldum o yüzden onu sordum, ama tutupda sub ı yakarsa başıma iş alırım. Gerçi z5500 de bir şartel var sakat bir durumda o devreye girer diye düşünüyorum. teşekkür ederim,
  • bu konuda bana yardımcı olacak kimse yokmu acaba?
  • İnanın en az bende sizin kadar bu sorunun cevabını bekliyorum.bendede z5500 var.ancak benim görüşüm ses gelecektir elbette,zararda vermez ancak verimi nasıl olur acaba?
  • Hocam öncelikle hopların ve z5500 anfisinin çıkışlarına bakmak gerekir...

Z5500 değerleri;

Toplam FTC gücü: 505 Watt RMS
    Subwoofer: 188 Watt RMS (100Hz ve %10 THD'de 8 ohm)
    Uydular:
    Sol/Sağ 62 Watt RMS x 2 (1 kHz ve %10 THD'de 8 ohm)
    Orta: 69 Watt RMS (1kHz ve %10 THD'de 8 ohm)
    Arka Sol ve Sağ: 62 Watt RMS x 2 (1kHz ve %10 THD'de 8 ohm)
    Toplam Pik gücü: 1010 Watt
    Maksimum SPL: >115 dB
    Frekans yanıtı: 33 Hz — 20 kHz
    Yükseltici: Ultra doğrusal, yüksek kapasiteli analog
    Sinyal / gürültü oranı: >93,5 dB, tipik 100
    Giriş empedansı: 8000 ohm

SONY f6000 hoparlörleri

Frequency Response : 40 - 50,000 Hz
    Impedance : 8 Ohms
    Mid Range Size(s) : 3 ¼ " (8 cm)
    Power Requirements : 180W
    Quantity (Packaged) : 2
    Quantity of Tweeters : 1
    Quantity of Woofer(s) : 2
    Sensitivity : 89 dB
    Speaker Terminal Type : Binding Post
    Tweeter Size : 1" (2.5 cm)
    Woofer Size(s) : 6 1/2" (16cm) x 2

Benim bildim dahilinde şunu söylemek gerekirse zaten hoplardan tahmini 120 hz aşşağısını duyamayacaksının anfi zate buna izin vermeyecektir. Hop ların toplam gücü ve anfinin çıkış gücüne bakılırsa anfinin çıkışları baya zorlanacağı kesin vede ısınacağı elbetteki. Ben olsam onun yerine jamo a102, jamo s50 vb. (aklıma bunlar geldi) hoplar alarak kullanırdım.

• bende de arçelik ahşah hop vardı.bugün z5500 önlerine girdim.170 watt yazıyordu hop üzerlerinde.sonuç olarak kesinlikle verim alamadım istediğim gibi.sana tavsiyem kesinlikle istediğin verimi alamıycaksın.ben yerinde olsam z5500e ek olarak Sony STR-DH520 AVR ve sony f6000 çok başarılı sonuç vericektir.zira benim düşüncemde bu yönde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Video_Audio_Phile -- 15 Kasım 2011; 0:38:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: todokalai_jr

şu an bağladığım kolonlarla sony ss-mf450 nin çok bir farkı yok, ve bir yerde hesaplı f6000 buldum o yüzden onu sordum, ama tutupda sub ı yakarsa başıma iş alırım. Gerçi z5500 de bir şartel var sakat bir durumda o devreye girer diye düşünüyorum. teşekkür ederim,

Bağladığınız ahşap kolonları merak ettim. en azından marka, model ve üretildiği yılı soyleseniz.
    ahsap kolon ile mf450 arasında fark bulmuyorsunız diyelim şimdilik ama 5.1 setde uydu kanalların güç çıkışlarının çok güçlü olmadığını -doğal olarak- ve bas frek.rın ve esas ampli gucunun Z5500 'un SW kanalına yonlendirildiğini hatırlatırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

quote:

Orijinalden alıntı: todokalai_jr

şu an bağladığım kolonlarla sony ss-mf450 nin çok bir farkı yok, ve bir yerde hesaplı f6000 buldum o yüzden onu sordum, ama tutupda sub ı yakarsa başıma iş alırım. Gerçi z5500 de bir şartel var sakat bir durumda o devreye girer diye düşünüyorum. teşekkür ederim,

Bağladığınız ahşap kolonları merak ettim. en azından marka, model ve üretildiği yılı soyleseniz.
    ahsap kolon ile mf450 arasında fark bulmuyorsunız diyelim şimdilik ama 5.1 setde uydu kanalların güç çıkışlarının çok güçlü olmadığını -doğal olarak- ve bas frek.rın ve esas ampli gucunun Z5500 'un SW kanalına yonlendirildiğini hatırlatırım.

benim bağladığım kolonların sesine aldanıp mf450 ile kıyasladım ancak kolonların özelliklerine baktığımda çok düşükmüş aslında.
    z5500 hop larınahttp://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/imperial-cift-kabin-33754935 ilanda resimde gördüğünüz kolonları bağladım, (adres açılmıyorsa kolonlar türk malı imperial marka 20 watt 4 ohm) bu kolonları bağladığımda gerçekten ses çok fark etti, acaba z5500 amfisini yakmadan verim alabileceğim güzel iki tane kule tipi kolon önerebilirmisinz? 50 m2 lik bir dans salonu için kullanacağımıda göz ardı etmeyiniz yani volume yüksek ve saatlerce çalacak bu kolonlar.
    teşekkür ederim

• benim bağladığım kolonların sesine aldanıp mf450 ile kıyasladım ancak kolonların özelliklerine baktığımda çok düşükmüş aslında.
    z5500 hop larınahttp://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/imperial-cift-kabin-33754935 ilanda resimde gördüğünüz kolonları bağladım, (adres açılmıyorsa kolonlar türk malı imperial marka 20 watt 4 ohm) bu kolonları bağladığımda gerçekten ses çok fark etti, acaba z5500 amfisini yakmadan verim alabileceğim güzel iki tane kule tipi kolon önerebilirmisinz? 50 m2 lik bir dans salonu için kullanacağımıda göz ardı etmeyiniz yani volume yüksek ve saatlerce çalacak bu kolonlar.
    teşekkür ederim

• benim onerim şahsen Z5500 ün yanına stereo amfi almaktır. o zaman adı geçtiği fcr6000 olabilir. yahut microlab solo7 aktif hop.lör eklenebilir.
  • Bendede z5500 var ve ses konusunda biraz sikintilar cekiyorum tizler konusunda. Biraz arastirma yaptim ama bisi bulamadim. Acaba front ve rearlar ve surroundlar yerine tiz sorununu cozucek ve amfiye yuklenmicek kolonlar varmidr acaba. Varsada yardim edersnz sevnrim
  • kesin vardır ama ya kimse denememiş bu olayı, yada kimse kale almıyor :)) ben şahsen araştırmaya devam ediyorum, rearlar neysede ön sağ ve sol yerine güzel birşey bulacağıma inanıyorum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.