Şimdi Ara

LPG nasil kullanilir bir kac soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
16.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bende 2001 model opel astra var ve sirali sistem lpg taktirdim. Direksiyonun arkasina tek dugme olan bir alet koydular. Simdi ben nasil kullanacagimi anlamiyorum. Sirali sistemler kendileri gecmiyorlar mi lpg ye dugmeye ne gerek var? Ya da benim basip gecirmemin bir zarari var mi? Soguk havalarda ozellikle. Motor kapatilirken lpg de birakirsam tekrar calisirken lpg den mi calisir. Bu sorularimin cevabini bekliyorum. Tesekkur ederim.

• o düğmeye basmana gerek yok.

motoru ilk çalıştırdığında hep benzinle çalışacak, motor belli bir sıcaklığa ulaştığında ise 35 derece olabilir 45 olabilir, otomatik olarak lpg ye geçecek.

eğer lpg'en tamamen biterse araç otomatik olarak benzine geçecek ve sesli bir uyarı verecek. bu durumda bu sesli uyarıyı kapatmak için o düğmeye bir kere basman lazımki sussun.

benzinciye gidip lpg aldıktan sonrada arabanın lpg ye geçmesi için o düğmeye tekrar basman lazım.
  • Cevabin icin cok tesekkur ederim
  • zaten lpg istasyonunda motor stop ettiriyolar kontak kapanınca tekrar çalışınca aynı işlemleri kendisi tekarar yapıyo motor sıcak olduğu için kısa sürede lpg ye geçiyor
  • Ben simdiye kadar kendim dugmeye basarak geciriyordum. Boyle yapmanin bir sakincasi var mi acaba? Tesekkurler.
  • araba ilk çalıştığında kendiniz nasıl geçiriyodunuz anlamadım bende atiker var kendim yapamıyorum araç ısınmadan kesinlikle lpg ye geçmiyo daha sonra lpg veya benzini seçebiliyorum ama sizin markanın özelliği olsa gerek böyle bir seçenek varmış ama aracın lpg ye kendisnin geçmesini bekleyin motor sıcakken geçmesi daha sağlıklı olur bence
  • şimdi arkadaşım kontak kapalı iken düğmeye bas.basılı iken kontağı çevir ve aracı çalıştır ve elini çek araç gazda çalışıcaktır.ama özelikle soğuk havalarda tavsiye etmem motorun sağlığı açısından.
  • sıralı sistemlerde düğme koymanın mantığı aslında şu: Arac istendiği takdirde de gazda çalıştırabilmeli. Ancak zavoli sıralı sistem kit haricinde ilk çalıştırmada gazda çalışan yok. bence diğer markaların da bu konuya el atmaları gerek.

çünkü yazın tatil dönüşünde mola yerinde arac çalışmadı. Zavoli Distribütör firmayı aradım, sıkıntımı anlattım. Düğmede elinizi basılı tutun, çalıştırın dediler. Dediklerini yaptım, araba calıştı.

Sorunun neden kaynaklanmış oldugunu sordum; sıkıntının LPG den değil, benzin pompasının arızalanmış oldugunu ilettiler.

Yolda kalmadan, sıkıntı cekmeden geri döndüğümüzde tamirci benzin pompasının kitlenmiş oldugunu iletti ve yaptılar.

Eger sıralı sistem başka bir kit arabamda olsaydı, tamirci bul, arabayı cektir, bekle, yaptır...... baya sıkılacaktık.

neyseki Zavoli de bu sistem varmış ki rahat ettik.

• yanlışın var arkadaşım benim kit aldesa ve ben düğmeden gaza getiriyorum ve direkt olarak gazla çalıştırabiliyorum aracımı. yalnız çok soğuk havalarda zengin karışıma geçtiğinden dolayı gezda çalıştıramıyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: dermannn

sıralı sistemlerde düğme koymanın mantığı aslında şu: Arac istendiği takdirde de gazda çalıştırabilmeli. Ancak zavoli sıralı sistem kit haricinde ilk çalıştırmada gazda çalışan yok. bence diğer markaların da bu konuya el atmaları gerek.

çünkü yazın tatil dönüşünde mola yerinde arac çalışmadı. Zavoli Distribütör firmayı aradım, sıkıntımı anlattım. Düğmede elinizi basılı tutun, çalıştırın dediler. Dediklerini yaptım, araba calıştı.

Sorunun neden kaynaklanmış oldugunu sordum; sıkıntının LPG den değil, benzin pompasının arızalanmış oldugunu ilettiler.

Yolda kalmadan, sıkıntı cekmeden geri döndüğümüzde tamirci benzin pompasının kitlenmiş oldugunu iletti ve yaptılar.

Eger sıralı sistem başka bir kit arabamda olsaydı, tamirci bul, arabayı cektir, bekle, yaptır...... baya sıkılacaktık.

neyseki Zavoli de bu sistem varmış ki rahat ettik.

• imzama bakarsan ondada bu eksiği düşünmüşler
  • bu direk gazda çalışma olayı atikerde oluyomu ben bunu bilmiyordum
  • quote:

Orjinalden alıntı: opr

bu direk gazda çalışma olayı atikerde oluyomu ben bunu bilmiyordum

evet oluyor.tarif ettiğim şekilde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayavas

quote:

Orjinalden alıntı: opr

bu direk gazda çalışma olayı atikerde oluyomu ben bunu bilmiyordum

evet oluyor.tarif ettiğim şekilde.

sağol dostum ama bence pek sağlıklı diil seninde söylediğin gibi motorun ömrü kısa olur
  • bende bişey soracağım peki sadece bnzinde çalışsa lpgye geçmese sonra benzin bitince lpgye geçiş yaparmı soru 1az acaip oldu ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: dkerem2

bende bişey soracağım peki sadece bnzinde çalışsa lpgye geçmese sonra benzin bitince lpgye geçiş yaparmı soru 1az acaip oldu ama

Yapmaz Cevap 1az basit oldu ama
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.