Şimdi Ara

LPG'li Araçla AVM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
1
Favori
3.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdiye kadar hiçbir otoparka girmem sorun olmadı. Hatta deniz otobüsüne bile girdim. LPG simit olduğu için sorun olmadı. Dün ise, Cevahir AVM'de bir güvenlik görevlisi, pagajın içindeki kapağı da kaldırarak LPG tankımı keşfetti. Hatta bu icraatından sonra tanka karpuz gibi vurarak "LPG dolu" diye ünleyerek, arabayı LPG'li araçların olduğu yere park edebiliceğimi söyledi. Benim burada kafama takılan 2 mesele var:

1- Bir güvenlik görevlisinin bu şekilde arama hakkı var mı? Bildiğim kadarıyla "makul şüphe" yasasından önce polislerin bile yüzeysel arama hakları vardı. Hatta yüzeysel aramalara bile dava açılıyordu.
    2- LPG'li araçlara otopark serbestisi gündemdeydi bir ara. Noldu o mesele?

Şimdiden teşekkürler...

• AVM özel mülkiyet, kurala uymayanları sokmama hakkı mevcut. Aramadan hoşlanmayanlar da girmeme hakkına sahip.
  • adı üzerinde güvenlik görevlisi,bombayla giren olsa ne olacak,kurallara uymanız için aranmanızmı gerekiyor.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Ben aramadan hoşlanmıyorum demedim. O ayrı bir konu. Hakkı var mı? Hukuki olarak durum nedir?
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Bu durumun bombadan farklı olduğu aşikar. Adam bomba sokmak istese yakıt tankının içinde de sokar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bordod -- 18 Eylül 2015; 21:29:00 >
  • Lpg ile Avm'ye girmeye calisiyorsunuz asıl suclu Sizsiniz
  • Güvenliğin aramaya hakkı yok yasal haklarınızı kullanmanız lazımdı
  • Aslinda yasa cikarilmali, Lpg yasaginin kalkmasi icin, sonucta basincta patliyor vs demeyin.Yurt disinda kapali otoparklar vs hic sikinti olmuyor ki zaten LPG tanklari Kac bar basinca dayanikli, kazada direkt darbe alsa bile patlamiyor.
  • Bence siz haksizsiniz. Sonucta ozel bir alana giriyorsunuz. Güvenlik görevlisi sonucta emir kulu. Patronu ne derse onu yapmak zorunda. Avmnin yetkilileride halkın görüşleri dogrultusunda lpgli arac almayabilir. Sahsen ben lpgli arabanin benim arabamin yaninda durmasini istemem. Belli mi olur kul yapisi sonucta. Orada onlem alinmak zorundalar. O yüzden itiraz ve sikayet hakkinizin olduğunu düşünmüyorum.
  • Emin misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnny-bravo

Bence siz haksizsiniz. Sonucta ozel bir alana giriyorsunuz. Güvenlik görevlisi sonucta emir kulu. Patronu ne derse onu yapmak zorunda. Avmnin yetkilileride halkın görüşleri dogrultusunda lpgli arac almayabilir. Sahsen ben lpgli arabanin benim arabamin yaninda durmasini istemem. Belli mi olur kul yapisi sonucta. Orada onlem alinmak zorundalar. O yüzden itiraz ve sikayet hakkinizin olduğunu düşünmüyorum.
    lpgli araçla girmek yasak diye yazmışlardır elbet bir yerlere
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

AVM özel mülkiyet, kurala uymayanları sokmama hakkı mevcut. Aramadan hoşlanmayanlar da girmeme hakkına sahip.

Devletin ithalatına ve araçlara takılmasına yasalar çerçevesinde izin verdiği,Makine Mühendisleri Odasının ve Tüvturk istasyonlarının trafikte gezebilir onayı verdiği LPG'li araçlar neden giremiyor bu AVM'lere,bilginiz var mı?
  • LPG bombadır. Patlar.

Güvenlik görevlisine de plaket verilmeli.

(LPG yi keşfettiği için)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

lpgli araçla girmek yasak diye yazmışlardır elbet bir yerlere

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar, bu konuda herkes kendi fikrini savunup geyik çevrilebilir. Benim öğrenmek istediğim yasal boyutu nedir?
    Ayrıca güvenlikçi işgüzarlık yapıyor diye düşündüğümden soruyorum bu soruyu. Yani o kadar ayrıntılı emir aldığını sanmıyorum ki onlarca yerde bu kontrol yapılmazken burada yapılması garip geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bordod

Arkadaşlar, bu konuda herkes kendi fikrini savunup geyik çevrilebilir. Benim öğrenmek istediğim yasal boyutu nedir?
    Ayrıca güvenlikçi işgüzarlık yapıyor diye düşündüğümden soruyorum bu soruyu. Yani o kadar ayrıntılı emir aldığını sanmıyorum ki onlarca yerde bu kontrol yapılmazken burada yapılması garip geldi.

Alıntıları Göster
    Kaç zamandır araç bakıyorum, lpg'li olanları bu nedenle eliyorum. Netice'de avm'ye girsem kaç saatte işim biter meçhul, dışarı her yere de araba bırakılmıyor :/

• quote:

Orijinalden alıntı: M-A-S

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

AVM özel mülkiyet, kurala uymayanları sokmama hakkı mevcut. Aramadan hoşlanmayanlar da girmeme hakkına sahip.

Devletin ithalatına ve araçlara takılmasına yasalar çerçevesinde izin verdiği,Makine Mühendisleri Odasının ve Tüvturk istasyonlarının trafikte gezebilir onayı verdiği LPG'li araçlar neden giremiyor bu AVM'lere,bilginiz var mı?

Kapalı alan durumundan olsa gerek...

Sadece "özel mülkiyet"e sahip AVM ile kısıtlamamak lazım, Devlete ait yerlere de girişi yasaklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bordod

Ben aramadan hoşlanmıyorum demedim. O ayrı bir konu. Hakkı var mı? Hukuki olarak durum nedir?

Yukarıda da belirtim, Özel mülkiyete giriyor. Siz nasıl kendi mülkünüzü çit ile çevirip zararlı kişi ve durumlardan sakınmaya ve
    onları isterseniz mülk sınırları içine sokmamayı hak olarak görüyorsanız, o mülk sahibi de görüyor.

Bir kural var, karşılıklı uyulur ise sorunsuz olur. Ama taraflardan birisi kurala uymak istemiyor ise işletme sahibi malını korumak için
    duruma önlem olarak uymak istemeyeni sınırları içine almama hakkını kullanır. Gayet doğal...

Bu konu yıllardır hep aynı şekilde sorulur, tartışılır, son bulur.

Özel mülkiyete konu olan otopark'a lpg'li araçların girişi sızıntı ve patlama(ve daha büyük bir olaya) önleme amaçlı denetim altına
    alınmaya çalışılıyor. Karşılığında da açık alan sunulmuş. Doğru olan da gizlice girmek ve bunu başarı olarak görmek yerine açık alana
    park etmek değil midir? Niye ben ve benim gibi lpg'siz araç kullanıcıları, lpg'li araç kullanıcıları tarafından tehlikeye atılıyor. İlla gireceğim
    diye inat nedendir! Bende hep onu merak ederim?

• Çözüm aracın markasına gore dizel logusu yapıştırmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Çözüm aracın markasına gore dizel logusu yapıştırmak

Güzel taktik, denemek lazım. Yutmazlarsa işimiz yaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreameren

quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Çözüm aracın markasına gore dizel logusu yapıştırmak

Güzel taktik, denemek lazım. Yutmazlarsa işimiz yaş.

Alıntıları Göster
    Ne dizel logosu. Adam arayıp buldu. İlk kez yaşadım. Ondan şaşırdım zaten.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.