Şimdi Ara

LPG Gazı Bırakıp Basınca Alt Devirde Tekleme Silkeleme Enjektör Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Clio 3 1.2 16v 75hp aracım var. Akl kit takılı, Aeb MP48 tip ekü var, enjektörler Vikars Süper tip. Nozüller 1.8mm. Lpg ayarı, filtre ve enjektör değişimini yıllardır kendim yapıyorum. Ama bir sorunum var. Ayar iyi, araç güzel kalkıyor yürüyor, ara hızlanmalar iyi ama gazı bırakıp aracı biraz salıp devir düştükten sonra yani cutt-off dan sonra tekrar gaza bastığımda 2500-3000 deviri geçene kadar tekliyor, kesme yapıyor. Kalkıştan 5. vitese kadar vites geçişleri hariç gaz kesmeden yürürsem sorun yok. Benzinde 3. viteste 1000 devire düşsemde gaza basınca sorunsuz toparlıyor. LTFT sıfıra yakın, STFT sürüş esnasında normal değerlerde gözlemleniyor. Gaz-benzin ms leri rolantide, boşta, 3000 devirde, yükte, sabit hızda falan hep eşit. Gaz verirken zenginleştirme ayarı tamamen açık, kısarak da deniyorum daha kötü oluyor. Geç çalışma problemi yok. Regülatör vakumunda kaçak yok. Lpg ısısı, regülatör ısısı, map basıncı, devir normal gözüküyor. Gaz kesici filtresi ve ana filtre yeni, enjektörler yeni. Enjektör sonrası hortumlar 6-7cm. Regülatör basıncı rolantide 1 bar, yükte de 1 civarı stabil. Devir sinyal kablosu bağlı değil deviri enjektörlerden okuyor. Cut-off da enjeksiyon olmadığı için haliyle devir okuyamıyor, ekranda kesme yazıyor, benzine atma yok ama sorun cut-off sonrası oluşuyor. Rolantideyken de boşta gaza çok sert basarsam hafif tekleme oluyor. Enjektör uyumsuzluğundan şüpheleniyorum. Şu an uğraştığım üzerindeki Vikars Süper enjektörlerden önce Albien Performans enjektör almıştım. Onlara da ayar yapamıştım, iade ettim. Boşta gaz yiyor ama aracı yürütmeye çalıştığımda benzine geçiyor, ekranda enjektör hatası çıkıyordu. Tekrar eski Valtekleri taktığımda sorun olmuyordu. 2 ohm, 3 ohm, AHC vb. tüm enjektör seçimlerini denedim, fark yok. Bu sorunla karşılaşan var mı? Ne yapabilirim?LPG Gazı Bırakıp Basınca Alt Devirde Tekleme Silkeleme Enjektör Sorunu
    LPG Gazı Bırakıp Basınca Alt Devirde Tekleme Silkeleme Enjektör Sorunu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.