Şimdi Ara

lozan antlaşması'nın gizli maddeleri (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
1
Favori
20.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yeni Türkü

quote:

Orijinalden alıntı: II.Abdulaziz

quote:

OSMANLI HEZİMETTİ.

Bence daha iyi bir devlet kurulabilirdi. Çok daha güçlü olabilirdi. 3 Kıtayı değil 5 kıtayı alabilirdi. Osmanlı İmparatorluğu tarihimizin yüz karasıdır.

Kurabilenler bunu yapabilmiş. Sence daha iyisi yapılabilecekse buralarda yazacağına git 5 kıtalık devletini kur.
    Klavyeyi eline alan koca imparatorlukları, yüz yılları yüz karası yapıyor.
    ilk öğretimde yazılan kompozisyonlar inanın daha mantıklıdır, seviyelidir.
    Bu nasıl bir kafadır ?

O ironidir canım benim. "Lozan hezimettir" kafasına yapılan bir göndermedir. Daha iyisi yapılabilecektide yok vallahi olmaz biz bunla idare ederiz mi denilmiştir? Lozana gidecek bambaşka insanlar vardır, alternatif dahga güçlü ordumuz, daha güçlü kozlarımız vardır da biz zayıf olanı mı seçmişizdir? Ozaman lozanın nesi hezimettir? Neyin kafasında yaşadığı belli olmayan insanlar, hayallerinde bir şartlar oluşturmuşlar lozan hezimettir diyorlar.

Aynı kafayla bende osmanlı hezimettir, Kanuni ülkeyi berbat yönetmiştir, Fatih istanbulu aldıda ne oldu çok daha iyi işler yapabilirdi diyorum. İroni yapıyorum. Zira "Lozan hezimettir" diyip kaçanlardan mantıklı bir açıklama göremiyoruz.

Söyleyip kaçıyorlar. Bakın atmacanın mesaj sayısına, bir konuya kaç kez mesaj yazdığına.

Kusura bakmayın o zaman.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: II.Abdulaziz

quote:

OSMANLI HEZİMETTİ.

Bence daha iyi bir devlet kurulabilirdi. Çok daha güçlü olabilirdi. 3 Kıtayı değil 5 kıtayı alabilirdi. Osmanlı İmparatorluğu tarihimizin yüz karasıdır.

Kurabilenler bunu yapabilmiş. Sence daha iyisi yapılabilecekse buralarda yazacağına git 5 kıtalık devletini kur.
    Klavyeyi eline alan koca imparatorlukları, yüz yılları yüz karası yapıyor.
    ilk öğretimde yazılan kompozisyonlar inanın daha mantıklıdır, seviyelidir.
    Bu nasıl bir kafadır ?

O ironidir canım benim. "Lozan hezimettir" kafasına yapılan bir göndermedir. Daha iyisi yapılabilecektide yok vallahi olmaz biz bunla idare ederiz mi denilmiştir? Lozana gidecek bambaşka insanlar vardır, alternatif dahga güçlü ordumuz, daha güçlü kozlarımız vardır da biz zayıf olanı mı seçmişizdir? Ozaman lozanın nesi hezimettir? Neyin kafasında yaşadığı belli olmayan insanlar, hayallerinde bir şartlar oluşturmuşlar lozan hezimettir diyorlar.

Aynı kafayla bende osmanlı hezimettir, Kanuni ülkeyi berbat yönetmiştir, Fatih istanbulu aldıda ne oldu çok daha iyi işler yapabilirdi diyorum. İroni yapıyorum. Zira "Lozan hezimettir" diyip kaçanlardan mantıklı bir açıklama göremiyoruz.

Söyleyip kaçıyorlar. Bakın atmacanın mesaj sayısına, bir konuya kaç kez mesaj yazdığına.

hezimet savunucularına verilecek en üzel yanıt bu tarz karşılaştırmalardır. başka türlü olmuyor. anlayamıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullahors84
    quote:

Orijinalden alıntı: shadow006
    quote:

Orijinalden alıntı: faaty
    ..............................
    YOKSA İNANDINIZ MI?
    Lozan'ın nasıl kan ve gözyaşı ile dolu senelerin ardından ve hangi şartlar altında imzalandığını düşünmeyi bir türlü akıl edemeyip yıllardan bu yana "Lozan'ı zafer falan zannetmeyin, apaçık bir yenilgidir", "Bağımsızlık belgesi falan değil, Türkiye'yi ele geçirme planıdır", "İmzalanmasının üzerinden hele bir asır geçsin, bilmem nemizi işte o zaman göreceğiz" diye geveleyenler var ya... Aslı astarı olmayan hayâlî bir gizli protokolün maddeleri imişçesine yukarıda yazdığım maddeleri bu zavallıların verdiği ilhamla uydurdum... Ama uydurduklarım da birşey mi? Bunlar "Lozan zafer değil, hezimettir" diye geveleyenlerin daldıkları rüyada saçmaladıklarının ve etraflarını sarmış birkaç zavallıyı da ikna ettikleri palavralarının yanında zemzemle yıkanmış gibi kalır!

Bardakçı Lozanı itibarsızlaştırmaya çalışanlara çok pis ironi yapmış. Haliyle bağzı dikkatsiz arkadaşlarda ulan yinemi aynı şaçma iddalar diyip konuyu iyice okumadan yorum yapıp ters köşeye yatmışlar. Olur böyle kazalar.
    quote:

Orijinalden alıntı: atmaca57
    lozan hezimettir siz hala bunu kabullenemiyorsunuz

Dua et Lozana, o olmayıpta Serve kalsaydın Neyzenin tabiri ile, Sen Anandan Yine Çıkardın Amma Baban Kimdi Bilemezdin.

Hocam bu nasıl bir sözdür Allah aşkına bu kadar çok isyan etmemi lütfen yanlış anlamayın. Ne demek tanımadığınız bir insana baban kimdi bilemezdin. demek
    İnsani düsturlarla birşeyleri ifade etmek bu kadarmı zor hangi perdenin arkasındasınızda bu kadar net biliyorsunuz olayları. hadi doğrusunuz diyelim ama şu söz hiç yakışmadı. Yapmayın klavye arkasından bu kadar ileri geri laflar etmeyin şu güzel günlerde. Eline ne geçti yalvarırım söyle şu sözü yazmakla eline ne geçti. tarihi açıklama bel altı sözlere kaldıysa vay halimize.
    Bu lafınız karşınızda olumlu etki ortaya çıkaracak ve bir anda nirvanayamı erecek bu arkadaş. bu yazınız aynı tepkinin oluşmasına neden olacak. Edep timsali değilim ancak acizane vicdanım bu sözün doğru olmadığını ölçecek kadar muvazeneli...

O kadar kendi parçalayıp altı satır yazmanı gerektirecek bir şey görmüyorum. Neyzenin sözü kıvırma evirme çevirme olmadan gayet dik, direk ve hedefe giden bir sözdür, o kadar isabetli bir sözdür ki sözün anlamını es geçip sizin gibi gereksiz, cümleleri basitleştirmeye çalışıp ahlak edep muhabbeti yapmaktan hicap duyarım.

Siz istediğiniz anlamı çıkarabilirsiniz, arkadaşta istediği anlamı çıkarabilir. Çekineceğim bir durum olsaydı zaten yazmazdım. Asıl, Serv yürürlükte olsaydı bu yazışmayı hangi dilde yapıyorduk, nüfüs cüzdanımızda hangi hiristiyan devletin mührü olucaktı, din hanesinde hangi din yazacaktı bunları dert etmeniz gerekirken. Takıldığınız konuya bakın. Haliyle Lozan'a bok atana bu iki cümlenin tamamı bile az....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow006 -- 27 Temmuz 2012; 17:51:44 >

• Lozan anlaşması başarılı bir anlaşmadır. Ancak başka bir anlaşma olsa bile hiç bir şekilde din, dil değişmez, kimliğimizde hristiyan mührü falan olmazdı. bunlar ortaokul bilgileri.
  • quote:

Lozan anlaşması başarılı bir anlaşmadır. Ancak başka bir anlaşma olsa bile hiç bir şekilde din, dil değişmez, kimliğimizde hristiyan mührü falan olmazdı. bunlar ortaokul bilgileri.

lozan antlaşması'nın gizli maddeleri

Hadi sizin tabirinizle ortaokul bilgilerimizi yenileyelim. Şu haritaya bir bak, 1927 tarihli sayıma göre Anadoludaki Türk nüfusu 13.648.270 bunlar içindeki gayrimüslümleri ayıralım düz hesap 13 milyon diyelim. Şimdi Anadoluya dağılmış bu nüfusun 1920 tarihinde o zamanın ulaşım olanakları ile karınlarının bile doyup doyacağı belli olmadan Türk topraklarına, İşgal devletlerinin zoru olmadan göç edeceği fikrine nasıl kapıldın?.

Haliyle işgal altındaki topraklarda kalan Türk vatandaşları işgal devletinin Nüfüs cüzdanını kullanıcaktı ki bu devletlerin hepsi Hristiyandı. Bir süre sonra İşgal devletlerinin Dilini kullanacaklardı çünkü eğitim sisteminde o dili öğreneceklerdi. Ve beliki 2. 3. ve 4. nesilde olmasada eninde sonunda nüfüsun hatrı sayılır bir bölümü gerek misyonerlik faliyetleriyle gerekse işgal devletlerinden gelen yabancılarla evlenme sonucunda dinin değiştirecekti. Özetle Sevr yürürlükte olsaydı aşama aşama dediklerim gerçekleşip Türkler dil, din ve millet olarak asimile olucaklardı. Çok şükürki Kurtuluş Savaşındaki galibiyet neticesinde Sevr anlaşması onu imzalayanlarla birlikte çöpe atıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: neommy

quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

kafa güzelken yazmış sanırım...

Hep söylerim, İlkerİnanç önce mesajı atıyo sonra arasıra da yazılanları okuyor diye, işte kanıtı!

valla sen bence benimle uğraşmaktan vazgeçip yazılan mesajları okusan iyi olur.adamın yazdıklarını doğruyu yazmış gibi algılamadım aksine nasıl şeyler bunlar diye kafası güzelmken yazmış dedim...

• quote:

Lozan anlaşması başarılı bir anlaşmadır. Ancak başka bir anlaşma olsa bile hiç bir şekilde din, dil değişmez, kimliğimizde hristiyan mührü falan olmazdı. bunlar ortaokul bilgileri.

Biraz açar misiniz? Yani Sevr olsaydı da yine bağımsız mi olurduk demek istiyorsunuz? Çünkü Lozan yerine başka antlaşma olarak sadece Sevr var elimizde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

..............................
    YOKSA İNANDINIZ MI?
    Lozan'ın nasıl kan ve gözyaşı ile dolu senelerin ardından ve hangi şartlar altında imzalandığını düşünmeyi bir türlü akıl edemeyip yıllardan bu yana "Lozan'ı zafer falan zannetmeyin, apaçık bir yenilgidir", "Bağımsızlık belgesi falan değil, Türkiye'yi ele geçirme planıdır", "İmzalanmasının üzerinden hele bir asır geçsin, bilmem nemizi işte o zaman göreceğiz" diye geveleyenler var ya... Aslı astarı olmayan hayâlî bir gizli protokolün maddeleri imişçesine yukarıda yazdığım maddeleri bu zavallıların verdiği ilhamla uydurdum... Ama uydurduklarım da birşey mi? Bunlar "Lozan zafer değil, hezimettir" diye geveleyenlerin daldıkları rüyada saçmaladıklarının ve etraflarını sarmış birkaç zavallıyı da ikna ettikleri palavralarının yanında zemzemle yıkanmış gibi kalır!

Bardakçı Lozanı itibarsızlaştırmaya çalışanlara çok pis ironi yapmış. Haliyle bağzı dikkatsiz arkadaşlarda ulan yinemi aynı şaçma iddalar diyip konuyu iyice okumadan yorum yapıp ters köşeye yatmışlar. Olur böyle kazalar.
    quote:

Orijinalden alıntı: atmaca57
    lozan hezimettir siz hala bunu kabullenemiyorsunuz

Dua et Lozana, o olmayıpta Serve kalsaydın Neyzenin tabiri ile, Sen Anandan Yine Çıkardın Amma Baban Kimdi Bilemezdin.

Hocam bu nasıl bir sözdür Allah aşkına bu kadar çok isyan etmemi lütfen yanlış anlamayın. Ne demek tanımadığınız bir insana baban kimdi bilemezdin. demek
    İnsani düsturlarla birşeyleri ifade etmek bu kadarmı zor hangi perdenin arkasındasınızda bu kadar net biliyorsunuz olayları. hadi doğrusunuz diyelim ama şu söz hiç yakışmadı. Yapmayın klavye arkasından bu kadar ileri geri laflar etmeyin şu güzel günlerde. Eline ne geçti yalvarırım söyle şu sözü yazmakla eline ne geçti. tarihi açıklama bel altı sözlere kaldıysa vay halimize.
    Bu lafınız karşınızda olumlu etki ortaya çıkaracak ve bir anda nirvanayamı erecek bu arkadaş. bu yazınız aynı tepkinin oluşmasına neden olacak. Edep timsali değilim ancak acizane vicdanım bu sözün doğru olmadığını ölçecek kadar muvazeneli...

O kadar kendi parçalayıp altı satır yazmanı gerektirecek bir şey görmüyorum. Neyzenin sözü kıvırma evirme çevirme olmadan gayet dik, direk ve hedefe giden bir sözdür, o kadar isabetli bir sözdür ki sözün anlamını es geçip sizin gibi gereksiz, cümleleri basitleştirmeye çalışıp ahlak edep muhabbeti yapmaktan hicap duyarım.

Siz istediğiniz anlamı çıkarabilirsiniz, arkadaşta istediği anlamı çıkarabilir. Çekineceğim bir durum olsaydı zaten yazmazdım. Asıl, Serv yürürlükte olsaydı bu yazışmayı hangi dilde yapıyorduk, nüfüs cüzdanımızda hangi hiristiyan devletin mührü olucaktı, din hanesinde hangi din yazacaktı bunları dert etmeniz gerekirken. Takıldığınız konuya bakın. Haliyle Lozan'a bok atana bu iki cümlenin tamamı bile az....

Bak hocam sana aynı şekilde yine yazayım bak bu yazdığında ifadende daha güzel bir şekilde durumu açıklamışsın. İşte bütün meselede bu. Neden ortamı germe ihtiyacı duyuyorsun. O sözün neye atfen yazıldığını ifade için tama m bir şekildede açıklanabilirdi. Bana sorarsanda ben sevr ve Lozanda hatalar olduğunu kabul ederim, ancak benim takıldığım nokta üslubunuz. Bu yazınızda yazdığınız gibide yaabilirdiniz. Ben Ahlak bekçisi değilim ancak forum senelerdir bu şekildeki atışmalarla zaten uğraşmakta konular bir bir kapanmakta. Ben birçok konu kapanmasın diye emin ol konu içerisinde üşenmeden yazdım. Sana Sert birşekilde yazabilecekkende birçok yerde yazdığın yerinde yazılarını düşünerekten, kötü birşey yazmak içimden gelmedi. Eğer sinirleneceksek bile bu bazı satırları cımbızla seçip aktararak olmamalı.

Ayrıca lütfen beni yanlış anlama ben durumu belki mesajın üzerinden değerlendirdim ancak bu foruma genel bir tepkidir. Acizane daha dikkatli olunabileceğini düşünüyorum. Eğer yazdıklarımdan yanlış bir anlam çıkıyorsa şahsınıza karşı kusura bakmayın ve konu burada kapansın.

Ama dersenizki benim için fark etmez oda sizin bileceğiniz bir durumdur ve forumun senelerdir bu konudan muzdarip olduğunu sizde azçok biliyorsunuz.

• quote:

Bak hocam sana aynı şekilde yine yazayım bak bu yazdığında ifadende daha güzel bir şekilde durumu açıklamışsın. İşte bütün meselede bu. Neden ortamı germe ihtiyacı duyuyorsun. O sözün neye atfen yazıldığını ifade için tama m bir şekildede açıklanabilirdi. Bana sorarsanda ben sevr ve Lozanda hatalar olduğunu kabul ederim, ancak benim takıldığım nokta üslubunuz. Bu yazınızda yazdığınız gibide yaabilirdiniz. Ben Ahlak bekçisi değilim ancak forum senelerdir bu şekildeki atışmalarla zaten uğraşmakta konular bir bir kapanmakta. Ben birçok konu kapanmasın diye emin ol konu içerisinde üşenmeden yazdım. Sana Sert birşekilde yazabilecekkende birçok yerde yazdığın yerinde yazılarını düşünerekten, kötü birşey yazmak içimden gelmedi. Eğer sinirleneceksek bile bu bazı satırları cımbızla seçip aktararak olmamalı.
    Ayrıca lütfen beni yanlış anlama ben durumu belki mesajın üzerinden değerlendirdim ancak bu foruma genel bir tepkidir. Acizane daha dikkatli olunabileceğini düşünüyorum. Eğer yazdıklarımdan yanlış bir anlam çıkıyorsa şahsınıza karşı kusura bakmayın ve konu burada kapansın.
    Ama dersenizki benim için fark etmez oda sizin bileceğiniz bir durumdur ve forumun senelerdir bu konudan muzdarip olduğunu sizde azçok biliyorsunuz.

Artık bu pervasız ve rayından çıkmış Cumhuriyete, Cumhuriyeti kuranlara ve Cumhuriyete ait olan herşeye karşı olan azılı düşmanlığa bir tepki olarak dediklerinizi görmezden geliyorum ve o nedenle anlayana anladıkları dilden cevap veriyorum.

Kendimi tekrarlamaktan hoşlanmam, uzatmanında bir anlamı olduğunu düşünmüyorum ve son kere yazıyorum. Yazdıklarımdan isteyen istediği anlamı çıkarabilir.

• "Südtirol". Kulaga ne kadar Almanca geliyor, degil mi? Birinci dünya savasinin bitimine, 1918'e kadar Avusturya'ya aitti cünkü. Sonra Italyanlar tarafindan isgal altina alindi ve Mussolini Hitler'le anlasincaya kadar bu eyalette bir "italyanlastirma" calismasina baslandi falan filan.

1910'da %89 olan Almanca konusan halk cogunlugu günümüzde %64'e kadar düsmüs, Italyanca konusanlarin orani da yine bu tarihler arasinda %3'ten %25'e kadar yükselmis.

Bu, sadece 1. dünya savasi sonrasi Italyanlar tarafindan isgal altina alinan ve özkaynaklarinda, yer alti zenginliklerinde, bogazlarinda, cografi konumunda kimsenin gözü olmadigi bir eyaletin durumu.

Ayni seyi Sevr Antlasmasi'yla Italya, Yunanistan, Ingiltere, Fransa vesaire arasinda paylasilacak Anadolu ve Trakya ile karsilastiracak olursak, hatta bu antlasmayla doguda kurulacak Ermeni ve Kürt devletlerini de hesaba katacak olursak Anadolu'da Türk'ten sadece ücün birinin kalacagini görmek hic de zor olmayacaktir.

Unutulmasin ki Südtirol'de din baskisi da olmamistir, adamlar zaten hristiyan.

Cikarin su pembe gözlüklerinizi artik...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar -- 28 Temmuz 2012; 8:43:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Serdar

"Südtirol". Kulaga ne kadar Almanca geliyor, degil mi? Birinci dünya savasinin bitimine, 1918'e kadar Avusturya'ya aitti cünkü. Sonra Italyanlar tarafindan isgal altina alindi ve Mussolini Hitler'le anlasincaya kadar bu eyalette bir "italyanlastirma" calismasina baslandi falan filan.

1910'da %89 olan Almanca konusan halk cogunlugu günümüzde %64'e kadar düsmüs, Italyanca konusanlarin orani da yine bu tarihler arasinda %3'ten %25'e kadar yükselmis.

Bu, sadece 1. dünya savasi sonrasi Italyanlar tarafindan isgal altina alinan ve özkaynaklarinda, yer alti zenginliklerinde, bogazlarinda, cografi konumunda kimsenin gözü olmadigi bir eyaletin durumu.

Ayni seyi Sevr Antlasmasi'yla Italya, Yunanistan, Ingiltere, Fransa vesaire arasinda paylasilacak Anadolu ve Trakya ile karsilastiracak olursak, hatta bu antlasmayla doguda kurulacak Ermeni ve Kürt devletlerini de hesaba katacak olursak Anadolu'da Türk'ten sadece ücün birinin kalacagini görmek hic de zor olmayacaktir.

Yerinde ve güzel bir yazı hocam keşke dediğiniz gibi anlamak ve anlatmak mümkün olsa

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Serdar

"Südtirol". Kulaga ne kadar Almanca geliyor, degil mi? Birinci dünya savasinin bitimine, 1918'e kadar Avusturya'ya aitti cünkü. Sonra Italyanlar tarafindan isgal altina alindi ve Mussolini Hitler'le anlasincaya kadar bu eyalette bir "italyanlastirma" calismasina baslandi falan filan.

Yerinde ve güzel bir yazı hocam keşke dediğiniz gibi anlamak ve anlatmak mümkün olsa

Aslında Sevr'e de gerek yok artık.
    Bazı şeylerini birilerine emanet etmeyi akıl sanan aklı evvellerin dikkate alması gereken bir Güney Kore örneği var günümüzde.
    Belli başlı bölgelerinde ülke ikiye ayrılmadan önce Hristiyanlık en çok yaklaşık 1/6 oranındayken günümüzde artık Güney Korenin yarıdan fazlası Hristiyan.
    Kimseninde dininizi değiştirin Hristiyan olun baskısı yaptığını sanmıyorum. Çağımız etkileşiminin, politikaların, asla değişmeden ilkçağ kafasını sürdürmeye çabalıyan fundamentalistciliğin kaçınılmaz sonucu olarak insanlar daha iyi bulduklarına yaşamlarına daha uygun gördüklerine kaçıyorlar.
    Alttaki İngilizce linkte bu konuda detaylı bilgi bulunabilir.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_Korea

• Elin adamı sazanlıyor lo bizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubilay_Turk -- 28 Temmuz 2012; 18:02:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WirLieBen
    Baban kim olurdu bilmezdinmi?
    Büyük bir ihtimal analarınızda asimile olurdu zaten.

Neyzenin "Baban" demesindeki amaç cinsel içerikten çok, ne kadar yanlış olsada toplumsal olarak kabul görmüş olan Soyun babadan gelmesi babanın soyunun sürdürülmesi olgusuna bir göndermedir. Yoksa pek tabiki bir asimilasyon durumunda kadınında erkek gibi asimile olmaması mümkün değildir.
  • Söz konusu şiir;

Ne ararsın Tanrı ile aramda,
    sen kimsin ki orucumu sorarsın?
    Hakikaten gözün yoksa haramda
    başı açığa neden türban sorarsın?

Rakı şarap içiyorsam sana ne?
    yoksa sana bir zararım içerim
    ikimiz de gelsek kıldan köprüye
    ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.

Esir iken mümkün müdür ibadet?
    Yatıp kalkıp Atatürke dua et!
    senin gibi dürzülerin yüzünden
    dininden de soğuyacak bu millet.

İşgaldeki hali sakın unutma
    Atatürke dil uzatma sebepsiz
    sen anandan yine çıkardın amma
    baban kimdi bilemezdin şerefsiz...

Neyzen...

Saygı duyulacak üstadın bir de Ata ile masaları var ki biterim... Rakı masası kurulur ki bir kuş sütü eksizk. Sohbet ederler.

Atatürk Neyzen in nüfuskağıdı olmadığını öğrenince hayretle sorar;

- Yahu Neyzen bu ne iştir, senin daha nüfus kağıdın mı yok?

Neyzen tarihi cevabı verir;

- Efendim, sizden öncesinde vatandaş olmaya değecek bir hükümet gelmedi de ondandır...

Ey Türk milleti uyan!

• tekrar gibi olacak ama o şiir neyzenin değil arkadaşlar.
  • Bende öyle biliyorum, sonuna kadar kesinlikle katılsam da şiir eski bir polis müdürünün olmalı yanlış hatırlamıyorsam, tarihi de 1970 ortaları olmalı.
  • neyzen gibi vasat biri onu yazamaz.

kemalistlerin nfk sı.
  • Şiir Mutlu Çelik tarafından 1994 yılında Hasan Mezarcı'ya ithafen yazılmıştır. Şiirin adı "Cevaben"dir

• Hiç olmazsa polis müdürlüğü doğru kalmış aklımda, yeni yazdığı şiirde altta;

Aziz Nesin'e

Haklıymışsın Azizim, hatta az söylemişsin
    Bu kadar salaklığı sen de beklememişsin.
    Bu günleri görseydin kahrından ölecektin
    Belki 'aptal' yerine 'satılmış' diyecektin...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.