Şimdi Ara

LoL Başlamak ve Başlamamak Arasında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2 gündür şu yaz sıcaklarında evde Skyrim'e ara verdiğim zamanlarda oynamak için LoL başlasam mı başlamasam mı düşünüyorum. Ancak oyun hakkında en ufak bir bilgim yok. Daha önce ne DotA oynadım ne bişey. Bi ara HoN denedim ama yaptıramayınca bıraktım tabi. "omg noob!!!1!!" laflarını yemem de bunda en büyük etken tabi :) işin aslı grafik ve oynanış olarak çoğu yerde HoN övseler de zor dendiği için LoL'a yöneldim.. ancak genel olarak türe ve oyun özelinde bikaç sorum olacak. Nezaket sınırları içerisinde "vay efendim binbir türlü rehber var okumadın mı forumda!!! az araştır!!" tarzı söylemlerde bulunmadan sorularımı cevaplarsanız sevinirim çünkü çok yabancı olduğum bu tür ve oyun hakkında araştırmalar yapıyorum ve elbette ki başlayınca da fazlasıyla araştıracağım..

- şu an eu east server'ından indiriyorum ancak tavsiye edeceğiniz server hangisi? (artı ve eksileriyle)
    - nereden başlamalı oyunu öğrenmek için neler yapmalıyım? (forum araştırmaları hariç oyun içinde)
    - oyun esnasında en temel dikkat etmem gereken noktalar nedir?
    - karakterin skilleri açarken neye dikkat etmem gerek?
    - karakter için oyun esnasında item vs bişeyler alıp daha güçlü yapıyor muyuz?nasıl?

bazı sorularım bilenler için çok saçma gelebilir. ancak dediğim gibi nezaket içinde (ecnebilerin **** for dummies kavramı gibi) bir cahile, ya da hiç bilmeyen bir arkadaşınızı oyuna çekip ona basit şeyleri anlatır gibi anlatırsanız sevinirim...
    bir de oyun içi veya sohbet ortamlarında yardımcı olacak arkadaşlar çıkarsa da öğrenmem daha hızlı olur..

• oyuna başlayınca traininglerin ikisinide oyna, skilleri açarken mobafire.com'dan karakterlerin hangi itemlerın kasılmasına skillerin hangi sırayla açılmasının daha iyi olduğuna dair buildler var.

Oyun içinde bişey öldürürken son vuruşu yaparsan sana para gelir bu parayla kendine itemlar alırsın. 6 tane item alabilirsin ve 2 item'ı birleştirip tek bir item elde edebilirsin. örneğin ucuz olan ayakkabı ve attack speed kılıcı var bunları 150 golda birleştirirsen seni daha hızlı koşturan ve attack speed kılıcının verdiğinden daha fazla attack speed veren bir ayakkabı elde edersin.

oyunu ilk botlarla oynarsan, edindiğin tecrübeyle büyük avantaj elde edersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ciddiyetsiz

merhabalar..

2 gündür şu yaz sıcaklarında evde Skyrim'e ara verdiğim zamanlarda oynamak için LoL başlasam mı başlamasam mı düşünüyorum. Ancak oyun hakkında en ufak bir bilgim yok. Daha önce ne DotA oynadım ne bişey. Bi ara HoN denedim ama yaptıramayınca bıraktım tabi. "omg noob!!!1!!" laflarını yemem de bunda en büyük etken tabi :) işin aslı grafik ve oynanış olarak çoğu yerde HoN övseler de zor dendiği için LoL'a yöneldim.. ancak genel olarak türe ve oyun özelinde bikaç sorum olacak. Nezaket sınırları içerisinde "vay efendim binbir türlü rehber var okumadın mı forumda!!! az araştır!!" tarzı söylemlerde bulunmadan sorularımı cevaplarsanız sevinirim çünkü çok yabancı olduğum bu tür ve oyun hakkında araştırmalar yapıyorum ve elbette ki başlayınca da fazlasıyla araştıracağım..

- şu an eu east server'ından indiriyorum ancak tavsiye edeceğiniz server hangisi? (artı ve eksileriyle)
    - nereden başlamalı oyunu öğrenmek için neler yapmalıyım? (forum araştırmaları hariç oyun içinde)
    - oyun esnasında en temel dikkat etmem gereken noktalar nedir?
    - karakterin skilleri açarken neye dikkat etmem gerek?
    - karakter için oyun esnasında item vs bişeyler alıp daha güçlü yapıyor muyuz?nasıl?

bazı sorularım bilenler için çok saçma gelebilir. ancak dediğim gibi nezaket içinde (ecnebilerin **** for dummies kavramı gibi) bir cahile, ya da hiç bilmeyen bir arkadaşınızı oyuna çekip ona basit şeyleri anlatır gibi anlatırsanız sevinirim...
    bir de oyun içi veya sohbet ortamlarında yardımcı olacak arkadaşlar çıkarsa da öğrenmem daha hızlı olur..

http://forum.donanimhaber.com/m_63185659/mpage_1/f_/key_//tm.htm şu konuya bak derim allta mini rehber gibi bişi yazdım bazı arkadaşlar da yardımcı olabildiği kadar yazmış bi bakıver.

- East te trollerin kaynadığı (saçma sapan itemler almalar saçma sapan hareketler vs.) söyleniyor. ama iyi oynarsan Win/loss ratio (yenme yenilme oranı) na göre adam geldiğinden ötürü okadar troll gelmiyor
    - oyuna gir menüleri kurcala bak ne var ne yok diye. burdaki rehberleri mutlaka okumalısın.
    - takımın için oynamalı kill peşinde koşmak yerine kazanma peşinde koşmalısın. küçük ayrıntılar da var tabii ki :)
    - mesela bi kahramanımız olsun sanal, Q skilli defansif W skilli ofansif olsun. eğer adamın çok vurmasından yakınıyorsan Q yu, senin az vurmandan yakınıyosan W yu açarsın. oyundaki duruma göre açılır. ha genelde zaten belli bir sıra vardır. ve bu sıra genelde ofansif yöndedir
    - karşı takımdan gelen minik küçük minionları keserek para kazanıyorsun bu parayla Base ( doğduğun yer ) e ışınlanarak istediğin itemleri alabilirsin.

tutoriali yaptıktan sonra oyunun mantığını çözersin zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrashBone -- 18 Temmuz 2012; 18:12:13 >

• Lol oynamak için harika fakat Skyrim varken lol hiç bi şey bence :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: YoğurtluMakarna

evet o training kısmını biliyorum. o sebeple o kısımla alakalı soru yöneltmedim ancak builder konusu aklımdaydı ancak unutmuşum yanıt vermen iyi oldu :) item birleştirme de yeni öğrenmiş oldum :)

quote:

Orijinalden alıntı: CrashBone

verdiğiniz linki dikkatlice inceliyorum. teşekkür ederim.

-oyunu east serverdan (mesafe yakındır hızlı inder diye) indirdim ama west olarak giriş yapabiliyor muyum? yanlış anlaşılmasın ancak 14-16 yaş aralığındaki çocukların saçma hareketlerini çekmekten ise oyuna gerçekten oyun gözüyle bakan kişilerle oynamak isterim.

HoN'da da bir tutorial bölümü vardı hatta birkaç kez oynadım ancak LoL'da en azından botlara karşı oynayarak daha iyi gelişebilirim sanırım...

quote:

Orijinalden alıntı: Rated-R Superstar

çok haklısın ikisi kıyaslanamaz ancak ikisi de ayrı kategoride zaten.. hem daha downguard gelecek pc için :)

• -Eu east serverine yakında türkçe patch eklenecek artı mı olur eksi mi bilemem tabiki.Ben NA'da oynuyorum (North America) ping fazla oluyor fakat bu oyuna etki etmiyor server türk sayısı az.
    -Bence ilk 10 lvle kadar mobafiredir solomiddir girme neden diye sorarsan 10lvle kadar kendi buildini kendin yap (itemleri kastediyorum) böyle yaparsan hangi itemin neye yaradığını daha çabuk öğrenirsin ilerde sorun yaşamazsın.
    -Karakterlerin skillerini açarken fazla düşünme (ilk 20 lvle kadar) nede olsa eninde sonunda hepsi maxlanıcak kafaya takma yani.
    -İtem konusuna gelince kendi basende bi eleman var onun üstüne tıklayınca sana item veriyor zaten tıkla ona sağ üst köşede recommended itemler var ordan sırasıyla alırsın.

Başka bişey lazımsa burdayım

Edit1:Kesinlikle ama kesinlikle kule altına girme

Edit2:İlk başta trainingleri yap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Woodpecker_ -- 18 Temmuz 2012; 18:56:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Woodpecker_

-Eu east serverine yakında türkçe patch eklenecek artı mı olur eksi mi bilemem tabiki.Ben NA'da oynuyorum (North America) ping fazla oluyor fakat bu oyuna etki etmiyor server türk sayısı az.
    -Bence ilk 10 lvle kadar mobafiredir solomiddir girme neden diye sorarsan 10lvle kadar kendi buildini kendin yap (itemleri kastediyorum) böyle yaparsan hangi itemin neye yaradığını daha çabuk öğrenirsin ilerde sorun yaşamazsın.
    -Karakterlerin skillerini açarken fazla düşünme (ilk 20 lvle kadar) nede olsa eninde sonunda hepsi maxlanıcak kafaya takma yani.
    -İtem konusuna gelince kendi basende bi eleman var onun üstüne tıklayınca sana item veriyor zaten tıkla ona sağ üst köşede recommended itemler var ordan sırasıyla alırsın.

Başka bişey lazımsa burdayım

Edit1:Kesinlikle ama kesinlikle kule altına girme

Edit2:İlk başta trainingleri yap
    imzandaki ''dünyaya inen astıronot.'' yazısını gördükten sonra ben hayır diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: alterreaz

imzandaki ''dünyaya inen astıronot.'' yazısını gördükten sonra ben hayır diyorum.

Bende yorumu okumadım bunu yazacaktım hem okumuş gözükürdüm ama geç kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForzaBöston

türkçe önemli değil. yeteri kadar ingilizcem var ileri seviye de olmasa. eksik kısımları da sözlüğe bakar öğreniriz :) ancak önemli olan serverdaki oyuncu niteliği. sonuçta takım oyunu olan bi oyunda arkadaşımdan kazık yemek istemem..
    onun haricinde diğer dediklerinizi aklımın bi köşesine yazdım :) oyun da indi bu arada yemekten sonra bi kısa göz atarım :)

quote:

hassasiyetinizi anlıyorum ancak kasti olarak konulmuş bi ı aradaki.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ForzaBöston

türkçe önemli değil. yeteri kadar ingilizcem var ileri seviye de olmasa. eksik kısımları da sözlüğe bakar öğreniriz :) ancak önemli olan serverdaki oyuncu niteliği. sonuçta takım oyunu olan bi oyunda arkadaşımdan kazık yemek istemem..
    onun haricinde diğer dediklerinizi aklımın bi köşesine yazdım :) oyun da indi bu arada yemekten sonra bi kısa göz atarım :)

quote:

hassasiyetinizi anlıyorum ancak kasti olarak konulmuş bi ı aradaki.

Alıntıları Göster
    başlama sosyal hayatın olsun boşver

• quote:

Orijinalden alıntı: Knife Party

Alıntıları Göster
    Vakit geçirmek için oyun arıyorsan, lol sana göre. Stres atmak amaçlı oyun arıyorsan başka oyun öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demacia

quote:

Bende yorumu okumadım bunu yazacaktım hem okumuş gözükürdüm ama geç kaldım

Alıntıları Göster
    Eastte troll kaynıyor diyorsunuzda, W/L rationuz 1'in altında sonra ney efendim troller geliyor. W/L ratiom 1,15 üzerinde draft pick giriyorum gayet normal metaya uygun oyun oynuyorum ( Supportlı junglelı ), elomda 1400 üzerinde rankeddada normal bir şekilde oyunumu oynuyorum. 1'in altında W/L ratio ile rankedda da hellde oyun oynuyorsunuz sonra troll dolu diyorsunuz sizin sorununuz, W/L ratio ve elonuzu yükseltmeye çalışın oynadığınız oyundan zevk alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: -EmmaWatson-

haha bi deneyelim bakalım nasılmış :) bu yaz sıcaklarında sosyallik de olmuyo pek

quote:

Orijinalden alıntı: Ss4Gogeta

Vakit geçirmek için oyun arıyorsan, lol sana göre. Stres atmak amaçlı oyun arıyorsan başka oyun öneririm.

vakit geçirmek için arıyorum işin aslı. HoN vardı aklımda ama biraz zor oynaması..o nedenle LoL'a yöneldim. ama önerilerini de alabilirim tabi

• quote:

quote:

haha bi deneyelim bakalım nasılmış :) bu yaz sıcaklarında sosyallik de olmuyo pek

quote:

vakit geçirmek için arıyorum işin aslı. HoN vardı aklımda ama biraz zor oynaması..o nedenle LoL'a yöneldim. ama önerilerini de alabilirim tabi

Alıntıları Göster
    Tutorials dan sonra İlk oyun alıstırmalarını dominion - proving grounds(customda) ve ya Co.op vs AI modlarında yapabilrsn kendini yeterli hissetigin zaman normale girmeye baslarsın

• quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    geçen yaz başladım 2 gün oynayıp bıraktım.(biraz kötü oynayınca millet OMG NOOB!!1!1 gibi şeyler yazınca direk sildim oyunu)
    Bu sabah yine yükledim oynamak istiyorum abi kendimi de geliştiricem millet ne derse desin. Sana da tavsiye ederim. İlk başladığında Chat'e bakmazsan çok zevkli oyun

• quote:

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aragonit.

Tutorials dan sonra İlk oyun alıstırmalarını dominion - proving grounds(customda) ve ya Co.op vs AI modlarında yapabilrsn kendini yeterli hissetigin zaman normale girmeye baslarsın

planlarım o yönde bakalım. azim ile başarabileceğime inanıyorum :)

quote:

Orijinalden alıntı: wictoRy

geçen yaz başladım 2 gün oynayıp bıraktım.(biraz kötü oynayınca millet OMG NOOB!!1!1 gibi şeyler yazınca direk sildim oyunu)
    Bu sabah yine yükledim oynamak istiyorum abi kendimi de geliştiricem millet ne derse desin. Sana da tavsiye ederim. İlk başladığında Chat'e bakmazsan çok zevkli oyun

ben de aynı durumu HoN'da yaşadım çok acı verici oluyor. hani kötü oynuyorum çıkayım da olamıyor. hırs yapsan da bilmeyince hep yatış hep yatış. artık yavaş yavaş oyundan atalım bu adamı oylamaları başlayınca ben de oyunu sildim :) şimdi daha kolay diyorlar bakalım LoL deneyelim bir de..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciddiyetsiz -- 18 Temmuz 2012; 19:52:04 >

• quote:

quote:

quote:

ben de aynı durumu HoN'da yaşadım çok acı verici oluyor. hani kötü oynuyorum çıkayım da olamıyor. hırs yapsan da bilmeyince hep yatış hep yatış. artık yavaş yavaş oyundan atalım bu adamı oylamaları başlayınca ben de oyunu sildim :) şimdi daha kolay diyorlar bakalım LoL deneyelim bir de..

Alıntıları Göster
    west serverinde başla. uygun olduğum zamanlarda beraber gireriz, bildiğim her şeyi öğretmeye çalışırım.

• quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    summoner ismini ne koyacaksan imzana ekle, birlikte oynayalım eklerim ben

• quote:

summoner ismini ne koyacaksan imzana ekle, birlikte oynayalım eklerim ben

Alıntıları Göster
    Tavsiyelerime bir kaç şey daha ekliyeyim

-Oyunda bu sıralar referreal sistemi var hem bu yüzden hemde egosu yüksek bazı elemanların yeni summoner açarak ilk lvlden oyuna başlıyorlar onun için oyun başlarında noob , omg , retard vs. takılma eğlenmene bak

Ayrıca NA'ya gelmeyi düşünürsen nickim imzamda pm atarsan customda sana yardımcı olabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Woodpecker_ -- 18 Temmuz 2012; 20:10:22 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.