Şimdi Ara

live 5.1 in 3. çıkışı nerde?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bende live 5.1 digital ses kartı var

ilk çıkışa diana 4+1 in woofer ve iki hop unu ikinci çıkışa bir stereo hop taktım. 5+1 yapmak istiyorum ama diğer çıkış yok alette.

2 adet analog çıkış
    1 adet line in
    1 adet mic in
    1 adet digital çıkış

var ama 3. çıkış yok

ban nasıl 5+1 yapcam sistemimi?

şimdiden saolun

• Dijital çıkışın dijital ses kapalıyken 3. çıkış olarak görev yaptığını sanıyorum, ama tabii live 5.1 ve value diye iki farklı kart var ve value 4.1 ise bu konuda hiçbir fikrim yok
  • ya bende arıyorum onu tesadüfe bak.

creative 5.1 live digital se ses kartı kullanıyorum. inspire 5.1 5200 de kolon. şimdi bu kolonların 3 renkli çıkışı var. siyah yeşil ve portakal rengi... subwoofer arkasında pek güzel neyi nereye baglayacagın belli. ama ses kartının arkası biraz karışık geldi. 4.1 kolon vardı önce. aynı şekilde ses kartının arkasına yeşili yeşile siyahı siyaha taktım bu portakal renkli olan çıkış yine ses kartının arkasındaki orange renkli yere mi takılacak (digital out yazıyor orada) ben oraya taktım ama sanki kolonların kılavuzunda başka gösteriyor gibi..gerçi şu anda testte hepsinden ses verdi.

filmde ses almak için centerdan 5.1 olarak creative play center dan cmss'yi mi açmak lazım. başka ne program tavsiye edersiniz

herkese teşekkürler...
  • bir de surround mixer de digital output only diye bir seçenek var. nedir bu. tıkladım mı kutucuga yanlız centerdan bir hışırtı geliyor o kadar. ne işe yarar. bilen varsa yazsın lütfen.( boş bıraktım mı herşey normal.)
  • cevabını verdim genele actıgın foruma..
  • öyle birşey yapamazsın 5.1 sadece 5.1 hoparlör ile olur öle bişey yapsan stereo ses alırsın ya da hoparlörün 4.1 miş 4.1 + taktığın hoparlör olur o da belki çünkü digital out çıkışı center ve woofer içindir
  • evet Digital çıkış ayrıca 3.cü çıkıştır
  • İlk Live'ardan olan 4+1 value'lardan ise işin zor.Eğer Dijital çıkış varsa o 5.1 yapmak için gereken çıkışı sağlar.

Ama yapacağın bu mod, dijital çıkışı doğrudan kullanan hazır 5.1 lerin yerini tutmaz.
  • Arkadaşlar bu konuyu value aldığım için araştırdım ve konuyu açıklıyorum
    Live value, value digital, player 1024 ve ilk platinium kartlar 4.1, bunlarda 5.1 hoparlör desteği yok
    Live 5.1, 5.1 DE kartları ise 5.1 desteği veriyor.
    4.1 setlerin hoparlör setlerine bağlantısı için bir adaptör de kullanılıyormuş
    Ayrıca kartların birçok farklı revizyonu var, detaylı bilgileri bulmak bayağı zor.
  • saolun arkadaşlar

ben de teasdüfen kartı başka makineye takarken gördüm.

digital çıkış aynı zamanda 3. çıkış imiş

herkese kolay gele
  • dijital çıkış 3. çıkış die bişi yok istersen öyle kullanabilirsin.çıkış sayısını alacağın spdif uzantılı combo audio secenekleriyle arttırabilirsin.Yani sen git en yakınındaki bilgisayar parcaları satan yere.Audio combo seti varmı live için die sor varsa kap tak ses kartına alsana bisürü cıkış(bir çok yer bunu duymamış olacaktr hazrlıklı ol).Hatta bu şekilde Md için bile çıkış kullanabilirsin.
  • thepcman,piyasada Live'ın tüm serilerinin arasındaki tek fark "Live Drive'ın yanında gelip gelmemesi ve piyasadan rahatlıkla bulunabilecek Bundle programlar..5 Jacklı tüm Live'larda (2000 yılının sonu 2001 başında piyasaya çıkanlar)Sarı giriş Dijital çıkıştır ve Jack yoluyla gerektiğinde dijital çıkış görevini üstlenebilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.