Şimdi Ara

Lise 1 Uyum Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
7.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar lise 1 e başladım ve ben genelde çabuk uyum sağlayıp hemen arkadaş bulabilen tiplerden değilimdir ama bir süre zarfında sonra hep geniş bir arkadaş kitlesi edinir
    Ancak bu sene sınıfımda daha pek arkadaş edinemedim insanlar sanki ben yokmuşum gibi davranıyor konuşma girişimlerim hep 3-4 cümleden öteye geçmiyor bir türlü doğru kimyayı tutturamadım
    Acaba nerede yanlış yapıyorum yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

• daha okul başlayalı kaç gün oldu zamanla aralarına girersin ayrıca insanlar konuşursan seni görürler konuşmazsan görmezler o yüzden suan seni umursamamaları takma herşey zaman ilerledikçe daha netleşir tabi eğer ilerki zamanlarda da kendini ezdirir veya hiç kimseyle muhabbet kurmazsan yokmuşsun gibi davranmaya devam ederler sohbet konusunda ise bildiğine emin olduğun herşey hakkında fikirlerini belirt daha çabuk kaynaşırsın böylece
  • ezilme gibi bir durum yok yani durum köşeye pısmış dalga geçilen çocuk durumu değil ama aralarında kendimi yabancı gibi hissediyorum bir takıldığım çocuk var çok konuşacak bir şey bulamıyorum
  • Tahmin 1- O "süre zarfı" henüz tamamlanmadı. Üç gün oldu biraz daha denemeye çalış.

Benim durumum (Lise 2 şu an.)
    : Yapmacık olmadıkça karşı cinsle ilişki kuramadım ben. Dört kişilik bir grup kurmuştuk bi' ara (2 Kız-2 Erkek). Millet bizi ilişkimiz var sanınca biraz soğudular onlar da. En sonunda onlara söylemediğim bir sırrı duyunca tamamen koptuk. Kısacası ya tamamen saf arkadaşlık kuracaksın ya da yapmacık. Yokmuşsun gibi davranmalarını ben de çözemedim henüz. Sen konuya girmedikçe çağıran olmaz. Konuya gireceksin her türlü. Allah'tan hemen halı saha maçı düzenledik de kaynaştık. Yani biraz daha dene bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: ucak62

Arkadaşlar lise 1 e başladım ve ben genelde çabuk uyum sağlayıp hemen arkadaş bulabilen tiplerden değilimdir ama bir süre zarfında sonra hep geniş bir arkadaş kitlesi edinir
    Ancak bu sene sınıfımda daha pek arkadaş edinemedim insanlar sanki ben yokmuşum gibi davranıyor konuşma girişimlerim hep 3-4 cümleden öteye geçmiyor bir türlü doğru kimyayı tutturamadım
    Acaba nerede yanlış yapıyorum yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

kardeşim ben lise 1 de olduğumda hem şişmandım hemde tembeldim. hiç bir kız arkadaş olmak istemiyor hiç bir çevreye katılamıyordum. devamsızlık 19.5 günde kalmıştı. hocalarım babama bu çocuk adam olmaz gram katılım yok. anlamıyor konuları diye söyleyince babamın surat ifadesini gören bir adam derdiki ölse daha iyidi. ayriyetten okulada gitmek istemiyordum bir ara ciddi ciddi intaharı düşündüm. sokağa çıkamıyordum. (şişmanlığında verdiği özgüvensizlikte var) daha sonra islami konulara verdim nasıl bir rastlandı olduysa çok dindar biride değildim. ancak gerçekten inanmayı başarabilirsen yapabiliyorsun ilk önce aşırı yeme sorunumu çözdüm spora başladım 9. sınıfıda eziyetli bir şekilde tamamladım 2:52 ortalama ile yani oda torpille 33 dü 52 yaptık ortalamayı. aradan 1 yıl geçti 10.sınıfta rahatladım 9.sınıfın en ezik adamı 10.sınıfın en sükseli adamlarından biri olmuştu. herkes arkadaş olmaya çalışıyor felan yüzüme bakmayan kızlar teklif etmeye başladı. o kadar komik bir durumki yaşama isteği uyandırıyor tabi 10 ton ego tatminidi işin cabası. ayriyetten mezun olana kadar 4.90'ın altına düşmedi ortalamam müdür yardımcıları bile vay be diyordu işin komik tarafı gram dahi katılım yok diyen hocalarım babama şimdi gaz veriyordu " bu çocuk çok zeki felan " neyse şimdi ise üniversitede boğaziçi edebiyattayım Allah'ın izni ile işlerim sağ sağlim gidiyor. arkadaş çevremde çok sağlam şunu belirteyim lisede hiç bir kızla çıkmadım. çünkü gerçekten iş edinmeden önceki yaşanan ilişkilerin %90'ı zevk odaklı oluyor ben o riske girmedim. kısacası senin kilo gibi bir probleminde olmadığını varsayarak sıkıntı çekeceksin (benimki kadar değil) ancak kendini geliştirmeye bak arkadaş çevresi olmasada olur 1-2 arkadaşın olsun sağlam olsunlar yeter.

şimdiden başarılar zor ama geçiyor. zaman...

• teşekkürler yorumlar için aslında ben de zamanın önemli bir etken olduğunu ama insan kendini o ortamda kötü hissediyor herkesin iyi kötü bir grup kurmasının yanında dışarıda kalmak kötü geliyor
    pat diye muhabbete de giremiyorum bir şekilde olacak ama nasıl olacak bilmiyorum
  • Başka yardım edecek yok mu?
  • Takma kafana kardeşim bende aynı durumdayım bi otobüste az çok kaynaşabiliyorum oda 15 dklığına.. Ben ciddi ağır başlı biriyimdir ama ortama ayak uydururum onlar kadar şebeklik yapamasamda bir şekilde sırıtır takılmaya çalışırım ama burdakiler ilk günden birbirlerine kafa tutuyorlar ve ilk günden saçma sapan hareketlere başladı bende tek başımayım öyle kafayı deviriyorum tenefüste bazen kantine çıkıyorum millet espri yapmaya çalışıyo yapmacık hareketlerle sınıfın en gözdesi durumuna sokmak istiyorlar kendilerini ama sen kendini biliyorsan ve hakikaten karakterli biriysen bırak arada konuşmalarına katıl bir kaç sözde sen söyle arada sırıt ama yılışık olma ağırlığını koy ama somurtma kaba dayı kaba dayı omuzlar yukarda yürüme gün geçtikçe onlar yani o grublaşan kişilerin zaman geçtikçe birbirlerini tanıdıkça elektrikleri uyuşmaş grubtan ayrılan tek kalan insanlar gelirler yanına ama onlardan çok uzak kalma sempatik ol.Onların kişiliklerini boşver onları sen terbiye edemezsin onları eğlence aracı olarak gör takılmana bak ilerde hatırlamayacan bile derslerine ver,vermesende ödevlerini yap bi kaç satır bişey oku.. Sağlam dost edinebilirsen edin diyecem ama sanmam sandığım gibi biriysen dostluk kurmuş gibi yap takılmana bak.. Ha birde espri yapmaya kalkma kıllığına çok komik felan derler rezil ederler onlarla arkadaş olmak için onlar gibi olmana gerek yok zaman geçtikçe arkadaşlık kurarsınız.

Bilmem konuyla alakalı oldumu başlığını bile unuttum ama bunlar sana tavsiyelerim umarım devrik ve saçma sapan cümleler kurmamışımdır çok yapıyorum bu hatayı hehe

Takma kafana hayatını yaşa cebinde paran varsa git otur kenara yemeğini ye eziklik kesinlikle hissetme yanlış anlama o kadar insan beraber yerken sen ayrı yediğinde öyle bir duygu ister istemez geliyor.Bu arada son tavsiyem sigara içen varsa sana bi fırt çekecenmi derse reddet

karizma yapmak için kavga etmeye felan kalkma,kavgalardan uzak dur tavsiyem.. Sen Cool ol ama edebinle terbiyenle ahlakınla tabi süt çocugu olda demiyorum lafın altında kalma ama seni ezerim gibisinden laflarda kullanma

Yanlış anlama sen bunları yapmıyosun yada yapıyorsun demiyorum ben sadece içimden geldi söyledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JohnCasey -- 23 Eylül 2010; 16:24:26 >

• arkadasım bende simdi lise 2 ye geçtim aynıları bizde de olmustu böle ilk baslarda bide sınıf grup grup da olmustu ama ilk dönemden sonra herkes cok iyi ısındı yani bi süreden sonra 8. sınıfı sana aratmıyo amaa tabi 10. sınıftada sınıflar degisince insanın canı sıkılıo ama sen takma bunları 9 da kimse birbirini tanımaz öle pek ama ilerlerde cok iyi geçiniiceginize eminim yani herkes böleydi birbirimizle cok dalga geçtik aşağıladık felan ama :D zaten bende senin gibiyim ilk basta fazla girişken ve konuşkan degilim ama sonra da yakın gördügüme cok iyi anlaşırım eminim ki iyi anlaşırsn ama sen yine de çekingen olma :D
  • up
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßerKaptan

Takma kafana kardeşim bende aynı durumdayım bi otobüste az çok kaynaşabiliyorum oda 15 dklığına.. Ben ciddi ağır başlı biriyimdir ama ortama ayak uydururum onlar kadar şebeklik yapamasamda bir şekilde sırıtır takılmaya çalışırım ama burdakiler ilk günden birbirlerine kafa tutuyorlar ve ilk günden saçma sapan hareketlere başladı bende tek başımayım öyle kafayı deviriyorum tenefüste bazen kantine çıkıyorum millet espri yapmaya çalışıyo yapmacık hareketlerle sınıfın en gözdesi durumuna sokmak istiyorlar kendilerini ama sen kendini biliyorsan ve hakikaten karakterli biriysen bırak arada konuşmalarına katıl bir kaç sözde sen söyle arada sırıt ama yılışık olma ağırlığını koy ama somurtma kaba dayı kaba dayı omuzlar yukarda yürüme gün geçtikçe onlar yani o grublaşan kişilerin zaman geçtikçe birbirlerini tanıdıkça elektrikleri uyuşmaş grubtan ayrılan tek kalan insanlar gelirler yanına ama onlardan çok uzak kalma sempatik ol.Onların kişiliklerini boşver onları sen terbiye edemezsin onları eğlence aracı olarak gör takılmana bak ilerde hatırlamayacan bile derslerine ver,vermesende ödevlerini yap bi kaç satır bişey oku.. Sağlam dost edinebilirsen edin diyecem ama sanmam sandığım gibi biriysen dostluk kurmuş gibi yap takılmana bak.. Ha birde espri yapmaya kalkma kıllığına çok komik felan derler rezil ederler onlarla arkadaş olmak için onlar gibi olmana gerek yok zaman geçtikçe arkadaşlık kurarsınız.

Bilmem konuyla alakalı oldumu başlığını bile unuttum ama bunlar sana tavsiyelerim umarım devrik ve saçma sapan cümleler kurmamışımdır çok yapıyorum bu hatayı hehe

Takma kafana hayatını yaşa cebinde paran varsa git otur kenara yemeğini ye eziklik kesinlikle hissetme yanlış anlama o kadar insan beraber yerken sen ayrı yediğinde öyle bir duygu ister istemez geliyor.Bu arada son tavsiyem sigara içen varsa sana bi fırt çekecenmi derse reddet

karizma yapmak için kavga etmeye felan kalkma,kavgalardan uzak dur tavsiyem.. Sen Cool ol ama edebinle terbiyenle ahlakınla tabi süt çocugu olda demiyorum lafın altında kalma ama seni ezerim gibisinden laflarda kullanma

Yanlış anlama sen bunları yapmıyosun yada yapıyorsun demiyorum ben sadece içimden geldi söyledim

Beni Anlatmışsın hocam
    Not:9. Sınıfım

• Bak kardşim burdaki yazılanların alayına uymak istersen karakterini %100 degiştiriceksin bu birinci kural zaten sen nasıl biliyosan öyle davran sadece tek kural kendini ezdirme

sigara konusunda bilemiyorum.. zevk meselesi.
  • Yapmacık olup 100 tane arkadasın olcagına adam ol 1 tane duzgun arkadasın olsun daha ıyı lan lisedekilerın alayı kolpadır ıslerı dusunce gelırler yanına
  • Benimde hiç arkadaşım yok.7.gün oldu kimse konuşmuyo benle lise 1 deyim boyum çok kısa olduğu için ve hiç lise 1 e giden kişi gibi olmadığım için kimse konuşmuyo benle.Hayattan soğudum ölmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cafraline -- 28 Eylül 2010; 19:06:47 >
  • Şaklabanlık yapıp herkesin sevgisini kazanacağına, ortamlara girip 2 sözcüğünden 1ini küfür yapacağına kendin gibi efendi davran ve öyle arkadaş edinmeye bak. Teneffüslerde filan arkadaşlarınla beraber çık eğer aralarında sen niye geldin filan diyen olursa onunla kesinlikle konuşma bir daha ne yaparsa yapsın. Aralarına gir, bahsettikleri konular hakkında fikirlerini söyle filan. Eğer meslek lisesindeysen veya çok kötü serseri kaynayan bir düz lisedeysen işin zor onlar gibi pislik olmak zorundasın. Ders çalışanla bile dalga geçerler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.