Şimdi Ara

Linux kurarken harddiskin diğer parçalarından da kendine yer almış.Nasıl düzeltebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Linux kurarken 18,6 gb lık bölünmemiş alanı kullanacaktım.Fakat Linux windows için kullandığım C ve D sürücülerimden de 17 gb lık kendine bölüm ayırmış.Partition magic 8.0 programıyla bunu nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olur musunuz.Harddiskimi eski haline getirmeye çalışacağım...

• "Linux kendine bölüm ayırmış"... Vay be...
  • Partition Magic Ext3 ü Fat yafa NTFS e çevirebiliyormu ?
    Linux ile o bölümlere erişim önemli dosyalarınız varsa alın daha sonra o bölümü parttion magicle silip yeniden NTFS olarak oluşturun.Silip yeniden oluşturma için Windowsun disk yöneticisinide kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: meriadocc

Linux kurarken 18,6 gb lık bölünmemiş alanı kullanacaktım.Fakat Linux windows için kullandığım C ve D sürücülerimden de 17 gb lık kendine bölüm ayırmış.Partition magic 8.0 programıyla bunu nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olur musunuz.Harddiskimi eski haline getirmeye çalışacağım...

birincisi başlığın çok yanlış, Linux kendine kafasından yer ayırmaz, sen (hangi dağıtımı kurmaya çalışıyordun onuda yazmamışsın) disk bölümlendirmeye çalışırken kimbilir ne hatalar yaptın??!!!
    partition magic'i bilmem ama bilgisayarında yüklü bir linux dağıtımı varsa sana gparted'i öneririm.
    kullanımına burdan bakabilirsin:
    http://wiki.pardus-linux.org/index.php/Sistem_Yapılandırması:GParted_Kullanımı

• quote:

Orjinalden alıntı: meriadocc

Linux kurarken 18,6 gb lık bölünmemiş alanı kullanacaktım.Fakat Linux windows için kullandığım C ve D sürücülerimden de 17 gb lık kendine bölüm ayırmış.Partition magic 8.0 programıyla bunu nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olur musunuz.Harddiskimi eski haline getirmeye çalışacağım...

Kardeş belirtmiş olduğun şikayete çözüm bulunması çok zor, öyle bir yazmışsın ki neyin ne olduğunu anlamak mümkün değil.
    Öncelikle hangi sistemleri kullanıyorsun, XP , Vista'mı , ve hangi Linux sürümünü yükleyeceksin, Harddisk toplam kaç GB boyutunda, lütfen şunları açık açık bir anlat, daha rahat çözüm bulalım...

Yani uyguladığın yöntemi ve yaptıklarını teker teker anlatman gerekiyor bu şekilde belirsiz birşeyler yazıp da sonra bana yardım edin demek gerçekten olmuyor be kardeş

• partiton magic le düzeltilir ama linux öyla kafasına göre bölüm almaz. istemediğin bölümleri ntfs ye çevir olsun bitsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istblacken -- 14 Ağustos 2008; 2:26:53 >
  • Yahu adam mesaj atıp kayboldu biz niye çırpınıyoruz ki boşuna
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.