Şimdi Ara

!!! Limitli ADSL Kullanıcıları İçin Sayaç - DUMeter 4.01 (Yeni) !!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
14.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Rietveld

Evet 512 ler 1 mbit olacak ama kota 3 GB.

Daha çabuk dolsunki daha çok para ödeyelim.

evetç çabuk dolmasını istiyolar. öyle yapacaklarına hız aynı dursun kota artsın daha iyi bence
  • Eyvallah dostum
  • Eyvallah bende indireyim bu telekomun sitesi çoğu zaman açılmıyor
  • adsl kotasını geçtiğiniz zaman mb başı ücret ödüyorsunuz
  • firefox bu işi görüyor.
  • ukalalık olmasın ama ben de düşüncelerimi yazayım dedim;

dumeter gibi programlar sadece bilgisayardan(LAN dahil) giren yada çıkan verileri sayıyorlar,

ancak telekom tekelcsinin bizden istediği ücrette + başka download rakamları daha var,

sadece software çalışan programlar bu + kısımları okuyamıyor,

telekom da bu konu hakkında açıklama yapmıştı zaten,

başka tür programlar, inca nın ki de öyle olabilir adslkota.ttnet.net.tr adresinden kota miktarlarını okuyup raporluyorlar,

telekomun gerçek zamanlı raporu olmadığı için de bu veriler de eski oluyor,

firefox eklentisi küçük programlar da bu sayma işini yapabiliyor,

bir de bildiğim lan modemlerle çalışan veri sayıcılar var, bunlar gerçek zamanlı gerçek download/upload miktarlarını sayabiliyor,

dumeter çok güzel bir program, uzun süredir kullanıyorum, raporunun ne anlama geldiğini tecrübe ile öğrendim, ağdakilerin bile ne yaptığını gerçek zamanlı görebiliyorum(cros kablo, 2 bilgisayarlı ağ),

bilgisayarın tarihini ile oynarsam sapıtıyor, bende yeniden yüklüyorum,

du super controler programına da değinmeden bitirmeyeyim dedim:

1 inden sonra 1Gbps hıza ulaşınca çok gerekecek , dün 3 GB limiti aştım, film indirmedim!

net limiter gibi dowload/upload lara sınır getirebiliyorum, çok kolay kullanımı, sorunsuz...

• Yok be ogh niye ukalalık olsun.Herkes burda fikir ve eleştirilerini söyleyebilir.Ben bu programı Şubat'tan beri kullanıyorum.Her ay hem telekom'un verilerine hemde programın verilerine bakıyorum.Bazen telekom ile program arasında 20-30 mb civarı oynama olabiliyor.Buda pek fazla değil.Para olarak düşünürsek 20-30 kuruş yapar.O yüzden ben bu programa güveniyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: BSMORUK

adsl kotasını geçtiğiniz zaman mb başı ücret ödüyorsunuz

Bende öyle biliyordum ama, arkadaşım 3GB kotayı geçince direk 4GB kullanmışız gibi ödeyeceğimizi söyledi. Yani 3'ü 1MB geçtiyse artık 4'e varana kadar aynı ücretmiş. Aslı var mıdır acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: caadas

Bende öyle biliyordum ama, arkadaşım 3GB kotayı geçince direk 4GB kullanmışız gibi ödeyeceğimizi söyledi. Yani 3'ü 1MB geçtiyse artık 4'e varana kadar aynı ücretmiş. Aslı var mıdır acaba?

Yok be dostum olay şu.

1 GB = 10 YTL

Buna göre hesapla işte.Yani 500 MB = 5 YTL.

Ben geçen ay 250 MB geçmiştim 2.5 YTL fazla ödedim.

Yani MB başı 10 kuruş ödüyorsun.Öyle direk 4 GB olma olayı yok.

100 MB = 1 YTL

200 MB = 2 YTL

300 MB = 3 YTL

400 MB = 4 YTL

500 MB = 5 YTL

600 MB = 6 YTL

700 MB = 7 YTL

800 MB = 8 YTL

900 MB = 9 YTL

1000 MB (1 GB) = 10 YTL

Umarım açıklayıcı olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rietveld -- 21 Temmuz 2006; 0:24:30 >

• zaten ttnet in ücretler sayfasında son durum açıklanmış...
  • Dumeter için teşekkürler.

Mizah bölümünde afiyet olsuna bak(Benden)
  • Du Meter kac MB sapma yapiyor TT ye gore.Yani 6gb limitli bit kullanimda Du MEtere gore 5.5 GB yapdigimizda TT de bu 6gb mi denk gelir yani DU 500mb az mi gosteriyor sapma payi tam olarak nedir kullanip karsilastiranlar buraya tecrubelerini yazabilirler mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

Du Meter kac MB sapma yapiyor TT ye gore.Yani 6gb limitli bit kullanimda Du MEtere gore 5.5 GB yapdigimizda TT de bu 6gb mi denk gelir yani DU 500mb az mi gosteriyor sapma payi tam olarak nedir kullanip karsilastiranlar buraya tecrubelerini yazabilirler mi?

Ben 3 GB kullanıyorum.Yukarıdaki mesajlarımdada dediğim gibi en fazla 20-30 MB'lık bir sapma oluyor.Ama tabiki en güvenlisi yine Telekom'un siteye girip bakmak.Çünkü bu program sadece download miktarını gösteriyor.Bunun dışında başka şeylerde hesaplanıyor kota için.Onları göstermiyor program.Zaten sapma o yüzden oluyor.

• sağolun arkadaşlar güzel programlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rietveld

quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

Du Meter kac MB sapma yapiyor TT ye gore.Yani 6gb limitli bit kullanimda Du MEtere gore 5.5 GB yapdigimizda TT de bu 6gb mi denk gelir yani DU 500mb az mi gosteriyor sapma payi tam olarak nedir kullanip karsilastiranlar buraya tecrubelerini yazabilirler mi?

Ben 3 GB kullanıyorum.Yukarıdaki mesajlarımdada dediğim gibi en fazla 20-30 MB'lık bir sapma oluyor.Ama tabiki en güvenlisi yine Telekom'un siteye girip bakmak.Çünkü bu program sadece download miktarını gösteriyor.Bunun dışında başka şeylerde hesaplanıyor kota için.Onları göstermiyor program.Zaten sapma o yüzden oluyor.

saol cevap icin su durumda 3gb kotali icin 100mb sapma miktari eklesek fazlasiyla yeter.6gb icinde 200mb fark ekledik mi tamamdir.Bu program guzel ama 2006 yilinda cikmis veya hala guncellenen cok daha gelismis bir program yokmudur acaba bilen varsa paylasrisa seviniriz.

• Bir aralar bu tarzda bi program kullanıodum ama sonra vazgeçtimm
    Pc nin açılışı gecikiyordu
    Belki bir gün lazım olabilir...
  • teşekkürler.
  • Programın 3.50 sürümü çıktı.Linkini güncelledim.

İyi Forumlar...

• Teşekkürler rietveld
  • acaip moralimi bozuyor o program !! Youtube dan fln bişey seyrederken hep ona bakasım gelio !! Aştıgımı görmemk daha güzel
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.