Şimdi Ara

LG X130 İncelemesi - ( Ana Konu ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.414
Cevap
9
Favori
216.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşın dediği gibi yaparsan sorun çözülüyor
    Ayrıca wireless driver güncellemesi var,onu da yaparsan faydasını görürsün

quote:

Orijinalden alıntı: UnderMind

quote:

Orijinalden alıntı: utkuaydin

Hiç kimse bahsetmemiş, acaba sadece benim mi başıma geldi..

wep şifreleme kullanılan bağlantılara kesinlikle bağlanamıyorum.şifreyi doğru yazmama ragmen sınırlı baglantı kuruor,saatin yanındaki bağlantı simgesinde ünlem işareti çıkıyor..Aynı modemi wpa2 şifreleme yaptığım zaman ise sorunsuz bağlanıyor.son derece can sıkıcı ve sacma bi sorun..adı üstünde netbook ve bilgisayarı dışarıda bi yerlerde wep baglantısı olan bi yerde kullanamıyorum.sırf bu yüzden bilgisayarı değiştirmeyi düşünüyorum alalı bir iki hafta oldu.

Acaba bu wep sorunu sadece bu bilgisayara özel bişimi, diğer netbooklardada varmı, ve bu sorunun çözümü varmıdır, zira en önemli konuların başında geliyor..

Ayrıca wireless ın kapsama alanıda hiç iyi değil.modeme uzak olsamda eski centrino işlemcili bilgisayarımla cok rahat sinyal alırken bu pc yi mesela uzak bi köşeye koyduğum zaman bağlantı düşüyor.ama atıyorum 30 cm yaklaştırınca bağlantı geri geliyor.Buna çözüm olarak wireless kartını değiştirme imkanı varmı, varsa maliyeti ne olur ?

IP Operatör programını kullanarak bağlanmaya çalışıyorsan dediğin oluyor galiba. Bende aynı şekilde bağlanamamıştım hiç uğraşmadan o programı kaldırdım normal windowsun programıyla bağlandım.

• Belirtmeyi unutmuşum ip operatoru zaten kaldırmıştım.bu kadar işe yaramaz bi program görmedim..
    sürücü güncelleştirmeyi deneyeceğim bakalım sorun çözülecekmi ?

Gerçi wep sorunu çözülsede kapsama alanı sorunu çözülemez gibi duruyor.Wireless kartını değiştirme imkanım varmıdır acaba ? Gerçekten yetersiz çünkü..bilgisayarı on cm kaydırsam baglantı düşüyor
  • quote:

Belirtmeyi unutmuşum ip operatoru zaten kaldırmıştım.bu kadar işe yaramaz bi program görmedim..

Gerçi wep sorunu çözülsede kapsama alanı sorunu çözülemez gibi duruyor.Wireless kartını değiştirme imkanım varmıdır acaba ? Gerçekten yetersiz çünkü..bilgisayarı on cm kaydırsam baglantı düşüyor

On cm kayıdırınca bağlantı kopuyor demişsin. Wireless sinyal gücü nekadar gözüküyor? Sinyal zayıflığından sorunlar yaşıyorsundur. 2 laptopumu yan yana koyduğumda sinyalleri karşılaştırdığımda bende seviyeler aynı gözüküyordu. Wifi kartı iyi gibi yani. Birde güncelleme sonrası düzelme oldu mu?

• quote:

Belirtmeyi unutmuşum ip operatoru zaten kaldırmıştım.bu kadar işe yaramaz bi program görmedim..

Donanımsal bir sıkıntınız olabilir zira diğer notebooklarla karşılaştırdığımızda (Evde Toshiba, Samsung marka notebooklarla) hiçbir farkını göremedik. Aynı mekanda başka bir notebookla karşılaştırabiliyorsanız iyi olur. Wireless router'dan 15 metre uzaklıkta, 2 duvar var ve sinyal seviyesi 4-5 arası gidip geliyor. Daha çok 5 seviyesinde duruyor ve herhangi bir sıkıntı yaşatmıyor.

• Bende wireless kartından yana memnunum eklemek istedim.
  • Media marktde bu cihaz hala 399 liraya satılıyor mu?Bilgisi olan var mı?

Net üzerinden almak istiyorum.En uygun site hangisidir.
  • Ben dün akşam gittim Media Markt'ın Beşiktaş şubesine. İğne atsan yere düşmez derler ya, işte aynen öyle bir durum vardı. İnsanlar her gördükleri eşyayı almaya çalışıyorlardı. :) Gittim görevliye sordum LG X130 kaldı mı diye, o da sabah saatlerinde hepsinin tükendiğini söyledi. Tekrar gelir mi, aynı fiyattan satılır mı diye sordum, bu konuda yöneticilerin kendilerine herhangi bir bilgi vermediklerini ve yarın tekrar bakmamı önerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bume -- 18 Aralık 2009; 6:52:20 >
  • Dün aldım.
    Bugün Windows 7 Ultimate kurdum.
    Acer 5920G 2.4ghz kullanıyorum normalde.
    Ancak netbook dan beklemediğim performansta şu an.
    Windows 7 kurmanızı tavsiye ederim. Ultimate den korkmayın, Starter a gerek yok.
  • ARKADAŞLAR

Şuan cihazı sipariş verebilirim şu siteden.

http://www.hizlial.com/notebook/netbook-mini-notebook-/lg-x130-l-a7b6t-intel-atom-n270-1-6ghz-1gb-160gb-10-1-dizustu-bilgisayar-siyah_30.001.1165.0063.htm

Ne diyorsunuz.

Biraz beklemek mi yoksa hemen sahip olmak mi?

Acıkcası şuan icin ihtiyacımda yok
  • İhtiyacınız yok ise neden alıyorsunuz sayın @Yadigar.

Bana sorarsanız her ürünün dip fiyatı olduğu gibi bu ürününde dip fiyatı 400-450 TL arası olacaktır diye düşünüyorum.
    450-460 TL civarında bir fiyata almanız mantıklı olur.

http://www.vatanbilgisayar.com/lg-x130-la7b6t-x130-atom-n270-1.6ghz-1024mb-max.128mb--160gb-10.1glare-1.3cam-wxph-6cell/productdetails.aspx?I_ID=41370 devamlı takip edin bence. WorldCard ile 5 Taksit KDV 470 TL'den sattı.

•  LG X130 İncelemesi - ( Ana Konu )

bu tuş ne işe yarıyor

lg smart on neidr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_ZoMbI -- 18 Aralık 2009; 17:23:59 >
  • değerli arkadaşlar,
    Bu başlığı daha önce görmedim malesef. Ben de x130 aldım ve bios update yapıyor. Bu bios update süresi ne kadar, yaklaşık yarım saat oldu, please wait diyor ben de bekliyorum. Yardımcı olabilir misiniz, yani süre normal mi yoksa iki dakkada güncellemeyi yapmalımıydı. Bilgisayarı kapatsam şimdi ne olur mesela?
    teşekkür ederim
  • Yok mu yahu online kimse???
  • ben dartyden 470 tl ye aldım, vatan computer'da 470 tl dedım, aradakı farkı dusup 470den aldım, cok guzel cıhaz pıl omru harıka, ayrıca bıos update falan yapmadı dırek sıstemı kurdu ve acıldı, sende bıos update yapması ılgınc...
  • quote:

Orijinalden alıntı: spawn1984

ben dartyden 470 tl ye aldım, vatan computer'da 470 tl dedım, aradakı farkı dusup 470den aldım, cok guzel cıhaz pıl omru harıka, ayrıca bıos update falan yapmadı dırek sıstemı kurdu ve acıldı, sende bıos update yapması ılgınc...

Yok zaten XP kurduktan sonra problem var.
    LG ıntellifent update programı sizi uyaracak Bios update var diye.

Açıkçası şu an için böyle bir şey yapmayın. Çünkü bilgisayarı açılmayan bir kişi değil. Bir problem olduğu kesin.

@Camel_filters
    PM attım.

@By_ZoMbI
    Windows XP'nin açılmasını beklemeden , ufak tefek işleri yapabileceğiniz Linux arayüzlü bir kısım diyelim.
  • Arkadaşlar bugün aranıza bende katılmış bulunmaktayım....

siyah lg x130

bir sorum olucak windows 7 yukleyen arkadaşlar kasma yşaıyormusunuz birde windows 7 ilaçlımı orjınal mı kurdunuz.mrk ettim
  • 1 saat civarı bekledikten sonra bilgisayarı kapatmaya çalıştım ama kitlendiği için (kapatma düğmesi de dahil) kapatamadım. Ben de bataryayı söküp taktım. Açtığımda recovery yaptım ve fabrika ayarlarına döndüm. Sonra herşey baştan başladı kayıt vs kendi kendine kapanırken bir uyarı verdi ama ardından hemen kapandığı için uyarıyı göremedim. Kapandı, açıldı. Simdi windows güncellemelerini falan yapıyorum. Bir sıkıntı yok gibi. Bios güncellemeyi zaten ilkinde farketmemiştim hayatta da güncellemem. Makinayı araştırarak soruşturarak aldım. Memnun kalacağımdan eminim. Bu arada içinde hazır yüklü gelen programlardan hangilerini kaldırdınız siz. Özellikle LG olanlardan.
  • on numara alet..bu fiyata bu performans super..
  • Şuan icin ihtiyacım yok dedim.

Yaklaşık 1 ay sonra mobil olacagım.O zaman illaki gerekecek.

quote:

Orijinalden alıntı: SUAVI

İhtiyacınız yok ise neden alıyorsunuz sayın @Yadigar.

Bana sorarsanız her ürünün dip fiyatı olduğu gibi bu ürününde dip fiyatı 400-450 TL arası olacaktır diye düşünüyorum.
    450-460 TL civarında bir fiyata almanız mantıklı olur.

http://www.vatanbilgisayar.com/lg-x130-la7b6t-x130-atom-n270-1.6ghz-1024mb-max.128mb--160gb-10.1glare-1.3cam-wxph-6cell/productdetails.aspx?I_ID=41370 devamlı takip edin bence. WorldCard ile 5 Taksit KDV 470 TL'den sattı.

• Arkadaşlar 'Siyah İnci'mle ben de aranızdayım..

Cihaz harika, pil ömrü tatminkar düzeyde, performansı gerçekten de iyi.
    Fazladan 200 lira verilerek alınan aletlerden tek eksiği fiyatı

Bu arada, wifi için windowsun kendi programını kullanın, bildiğinizden şaşmayın; ip operator beş para etmez. Ip operator ün windowsun kendi programı olmadığını anlamasaydım az daha iade edecektim aleti, o derece..

Yukarıda da bir arkadaş sormuş:
    Bilgisayardan hangi yazılımları kaldırdınız ilk kurulumda?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.