Şimdi Ara

LG Optimus G için KitKat güncellemesi G.Kore'de dağıtıma başlandı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
1.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aceleciburak

quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

S3'le Optimus G karşılaştırılmaz, Optimus G bir sonraki jenerasyondur. Xperia Z, S4, One gibi.

Forum kalitesizleşti kardeşim nerden bilsinler ki...

iki donanım bilen geliyor yorum yaparsa olacağı yani S3 ve Optimus G nin donanımsal farkından bi haber bebeler ile doluyor forumda kalite sıfır ...

Optimus G 2012 yılında çıkmasına rağmen o segmentin ilk cihazı idi sonrasında Nexus 4 // Xperia Z // HTC Butterfly geldi Hepsinin ortak özelliği 2 GB ram e sahip olmaları ve güncelleme noktasında RAM açısında sorun teşkil etmemesi ...

Sadece Donanımhaber takip eden bu farkları pek bilemez ancak araştıranlar bilir kısacası işin mutfağında olmak gerek ...

Bir siz biliyorsunuz zaten

Samsung s serisini genelde mayıs ayında yani senenin başında sunuyor.
    LG ise buna karşı yapabilecek en iyi hamleyi yapıp g serisi yıl sonuna doğru satıyor bu sayede jenerasyon farkı olmasına rağmen rakiple aynı seviyedeymiş gibi karşılaştırılıyor ve öne geçiyor. Kötü yanı ise geç çıktığı için daha az satıyor.
    Evet s3 ve g aynı nesil değil ama dünya çapında tüm telefon incelemelerine bakın "s3 vs opt g" görürsünüz. Aynı şey "s4 vs g2" olayında da oldu. Bakalım bu sene g3 s805 ile gelirse gelenek devam eder yoksa samsung yeni satış rekorları kırar

(bu arada s3 e kitkat gelmemesini ram'e baglayacaginiza lte versiyonunda 2gb ram olup global versiyonda neden olmadığını düşünün )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Blood Money kullanıcısına yanıt
    samsung un amıral gemı dıye cıkarttıgı s3 tur
    lg nınkı ıse optımus G dır.

ara telefon olarak phaplet olarak 10larca zaten telefon var.

amırallerde durum ne ona bakın
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    gecen ay koreye Gpro ıcın kıtkat vermeye basladılar.

konuyu takıp edelım yoksa bosa sallamıs oluyoruz
  • S3 geldi hemen aklıma Sözde 5.0'ı da alacaktı

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07
    Gecen ay koreye Gpro ıcın kıtkat vermeye basladılar.
    konuyu takıp edelım yoksa bosa sallamıs oluyoruz

Bir şey salladığım falan yok.

Bu telefon, benim telefondan önceki telefon değil mi kardeşim?

EVET.

Sonuçta Kore'ye verecekleri, Türkiye'ye verecekleri anlamına gelmiyor. LG bu konularda kendi ülkesini çok ön planda tutuyor.
    Bu yüzden Kore'ye verip bizde vermeyebilir.

Öyle bir şey yaparsa da ben bir daha LG falan almam da aldırmam da.

Optimus G Pro'ya güncelleme geleceği lafı neredeyse 8 aydır konuşuluyor. Ama ortada güncelleme falan yok.
    Nisan dendi yok. Mayıs oldu. Şimdi Haziran deniliyor. Telefonu alalı neredeyse 1 sene olacak.
    Hep bir güncelleme geyiği dolaşıp duruyor.

Haksız mıyım arkadaşım...

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    haklısınız da bu guncellemede KORE ye verılıyor

LG her guncellemesını once koreye verıyor ve orada test edıyor.

yanı ılk Gpro guncelleme alıcak
    sonra G

eger kendı ulkesıne verıp sıze vermezse zaten G de gelmez.

ama g2 dede aynısı olmustu. once koreye verıldı 2 2.5 ay sonra tr ye geldı
  • quote:

samsung un amıral gemı dıye cıkarttıgı s3 tur
    lg nınkı ıse optımus G dır.

ara telefon olarak phaplet olarak 10larca zaten telefon var.

amırallerde durum ne ona bakın

Ben Samsung'un S3'e güncelleme vermemesini savunmuyorum, yanlış bilgi veriyorsun. Onu düzeltmeye çalışıyorum.

Buyur S3'ün güncelleme almayacağı haberina yaptığım yorum:

quote:

Orijinalden alıntı: Blood Money

Yinede benzer zamanda çıkmış tüm Android telefonlardan çok güncelleme aldı. Ancak şunu söyleyeyim Samsung saçmalıyor ve bahane uydurmaya çalışıyor. Ancak S3 kullanıcılarını başka modellere çekmek istiyorlarsa neden LTE modele güncelleme veriyorlar? Buda ayrı bir soru. Ancak malesef bitti, imza kampanyası filan başlatın, bu telefonun kullanıcısı çok.

Ram bahanesi başlı başına yalan, Galaxy Ace Style adıyla çıkardıkları cihaz Android 4.4.2 Kitkat kullanıyor ve 512 MB Ram'e sahip. Sorun S3'de bulunan eski Touchwiz arayüzünden kaynaklanıyorsa bu cihaza yeni arayüzü uyarlamak çok zor olmayacaktır. Samsung'da çoğu Android telefon üreticisi gibi güncelleme konusunda yalan söylüyor.

Ayrıca birazdan S3 çöp oldu tarzı yorumlar gelir, hayır çöp olmadı. Android 4.1 sürümü ve üzerini kullanan Android cihazlar olukça kullanılabilir durumda.

HTC One X: 2012, Mayıs
    Sony Xperia ion: 2012, Haziran
    Galaxy S3: 2012, Mayıs
    LG Optimus 4X HD P880: 2012, Haziran

Sony Xperia Ion: 4.1
    HTC One X: Android 4.2
    Galaxy S3: Android 4.3
    LG Optimus 4X HD P880: 4.1

Bahaneler...
    HTC: Nvida vermedi, bizde napak ölekmi? Hiç baskı filan yapmadım. Gerek yok zaten fazla satmadı.
    Sony: Vermiyom lan banane. It's a Sony...
    LG:Nvida vermedi, bizde napak ölekmi? Hiç baskı filan yapmadım. Gerek yok zaten fazla satmadı.
    Samsung: 1 GB Ram yetmedi, ama biz 512 Ram'li Android 4.4 kullanan telefon çıkartırız.

Umarın anlatabilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Vay arkadaş ya.
    G2 ye güncelleme verdiler. Dediler bu yeni diye destekliyor.
    O yüzden hemen güncelleme verdik.
    Biz de tamam dedik.

Bende G Pro var.

Şimdi bakıyorum. Bu sefer de benimkinden önceki modele güncelleme veriyorlar.

Nedir bu anlamadım. Benim G Pro, G den daha yeni. Niye bu G Pro'ya bu kadar üvey evlat muamelesi yapıyorlar anlamış değilim.

Açık açık söylüyorum. G Pro'ya güncelleme vermezseniz, ne bir daha LG telefon alırım, ne de bir tane tanıdığıma aldırırım. Hadi aldırmayı geçtim, alacak olanlara aradaki farkı cebimden öder, daha iyi başka marka telefon aldırırım.
    O derece düşmanı olurum, LG nin haberi olsun...

4.4.2 olan cihaz kullaniyorum , ne farki var allah askina , bundan bir once ki cihazim g pro idi.

4.1.2 de muazzam seri calisiyordu alet cift hat ihtiyacim sebebiyle satmistim ama hala gozlerim g pro yu ariyor. Degerini bil elinde ki cihazin.

2 markanın da amıral gemılerı ve aynı yıl cıkarttıkları telefonlar.
    yanı bılgı yanlıs degıl sızın bakıs acınız yanlıs.

samsung mega ıle g2 nın bır tutulması gıbı bırsey sızın yaptıgınız
  • acura07 kullanıcısına yanıt
    Optimus 4X, Galaxy S3'den bir ay sonra çıkmıştır ve Android 4.1 sürümünde kalmıştır, Galaxy S3 ise Android 4.3 güncellemesinde kalmıştır.

Optimus G bir seri (6 Ay) sonraki telefon ve Galaxy S3 ile alakası yok.

Note II'yi Optimus G ile aynı zamanda çıktıkları için konuya karıştırdım.

Yoksa rakip filan değiller.

AMIRAL gemısı olarak bakmak lazım

samsungun 2012 ı amıral gemısı S3
    lg nınkı ıse optımus G

olay cıktıgı zaman degıl olay amıral gemısıne verdıgı destek.
    2 yildir her guncellemeyi optimus g alsaydi sonuna kadar hakliydin ama 2 yil sonra ilk kez akillarina geldi o da son olur buyuk ihtimalle dogru bir karar ama 4.4 vermeleri hakkini yemeyelim. ayrica s3 e karsi cikan lg telefonu 4x hd dir sonradan optimus g yi de piyasaya sunmak zorunda kaldilar 4x hd nin yuzune bakan olmayinca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psyshock -- 13 Mayıs 2014; 22:15:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

AMIRAL gemısı olarak bakmak lazım

samsungun 2012 ı amıral gemısı S3
    lg nınkı ıse optımus G

olay cıktıgı zaman degıl olay amıral gemısıne verdıgı destek.

Anlamıyormusun?

Samsung I9300 Galaxy S III, 2012, Mayıs'da tanıtılmıştır.
    LG Optimus 4X HD P880, 2012, Haziran'da tanıtılmıştır.

Bu iki telefon birbirinin rakibidir ve iki telefonda firmaların amiral gemisidir. Firmalar senede bir amiral tanıtmıyor.

Şuan Galaxy S3, Android 4.3 kullanmaktadır.
    LG Optimus 4X HD ise 4.1 kullanmaktadır.

LG Optimus G E975 Kasım ayında tanıtılmıştır. Yani Samsung I9300 Galaxy S III'den 6 ay sonra piyasaya sürülmüştür.

Eğer LG Optimus 4X HD P880, 4.4 güncellemesi alsaydı bende derdim LG verdi Samsung vermedi.

tegralı bır telefonu amıral gemısı olarak mı pıyasaya cıkarttı yanı ?

lg nın amırallerı son baharda cıktı hep bence sız olaya ters bakıyorsunuz.

tanıtım tarıhı ıle amıral gemı olayı farklı yanı.

Flex e de amıral dersınız sımdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acura07 -- 13 Mayıs 2014; 22:34:30 >
    lg bile bu kadar hizli bir kenara atmamisti 4x i masallah sen kendini hakli cikarmak icin hemen harcadin. htc nin amiral gemiside tegra 3 lu one x ti ayni sene. tegra 3 exynos 4 le birlikte o zamanin en iyi islemcisiydi zaten baska rakibi bile yoktu. 2011 de de 2x vardi yine tegrali subat cikisli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psyshock -- 13 Mayıs 2014; 22:40:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Vay arkadaş ya.
    G2 ye güncelleme verdiler. Dediler bu yeni diye destekliyor.
    O yüzden hemen güncelleme verdik.
    Biz de tamam dedik.

Bende G Pro var.

Şimdi bakıyorum. Bu sefer de benimkinden önceki modele güncelleme veriyorlar.

Nedir bu anlamadım. Benim G Pro, G den daha yeni. Niye bu G Pro'ya bu kadar üvey evlat muamelesi yapıyorlar anlamış değilim.

Açık açık söylüyorum. G Pro'ya güncelleme vermezseniz, ne bir daha LG telefon alırım, ne de bir tane tanıdığıma aldırırım. Hadi aldırmayı geçtim, alacak olanlara aradaki farkı cebimden öder, daha iyi başka marka telefon aldırırım.
    O derece düşmanı olurum, LG nin haberi olsun...

Gpronun guncellemesi 1 ay önce başladı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trye gelmesi nekadar surer acaba

• Helal olsun LG ye.

Flex, G2'den pahalıya satıldı, G2'ye güncelleme veripte Flex'e güncelleme vermez ise ne olacak?
  • G Pro hakkında bilgisi olan var mı ? Güncelleme konusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pablo Escobar -- 13 Mayıs 2014; 23:27:34 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.