Şimdi Ara

LG Optimus Black video inceleme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
65.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: m4y

quote:

Orijinalden alıntı: FaruK_26

quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

quote:

Orijinalden alıntı: FaruK_26Ben Göremedim Güçlü Bir Donanım nerdeyse 1 Gblık işlemci tellerin arasında en kötusü
    En kötüsümü texas intruments bu işlemcısı kesınlıkle en kotusu deıl bakınnız cıft cekırdek omp 4430 en guclu ıslmöecı suan pazarda.En kotu olmasını bu launchere baglıyorsanız yanılıyorsunuz ornegın tegra 2 lı cıhazdada aynı problem vardı sorun yazılımsal oldugu ortda ve bu fıyat sevıyesınde alınabılecek en ıyı modellerde bıtanesın.
    Ben Videoda Güçlü Donanım demesinden bahsettim En kötüsü olmayabilir ama en kötülerinden bir tanesi ortalama bi gpu adreno 205 kadar performans sunamıyosa kötüdür.NOKTA

Başka bir açıdan bakarsak piyasadaki çoğu telefondan perofmanslı bir telefondur. Yani piyasa ortalamasının oldukça üstünde donanıma sahip. Fakat en iyisi değil.

Sgx530'da iyi bir (Daha iyileri tabi ki var. Eskidiği söylenebilir.) GPU'dur. Kötü yanını en fazla tarayıcıda hissedersiniz. Onun dışında günlük kullanımda kesinlikle sorun çıkarmaz. Çoğu Android oyununun üstesinden de rahatlıkla gelir.

900 liralık bir cihazdan zaten ancak bunlar beklenir. Tutupta SGS II performansı beklemek biraz hayal

Videoyu izleyemedim. İnternetim biraz yavaş. Arayüz hakkında yorum yapamayacağım fakat yavaşsa yazılımsal olarak çözülebilecek problem. Göz ardı edilebilir.

Aynen katılıyorum Sgx540 olsa Bisey demicem zaten

• inceleme için emeklerinze sağlık...

yılalrıdr nokıa'dan başka telefon kullanmayan ben kii halen bırakma taraftarı değilim...

ama bu aralar aklımda 3 marka var..

LG
    HTC
    SAMSUNG

bilşmiyorum tam htc alıcam ..biryerden bir yorum okuyorum..sakın almayın..gün ışığında ekran göürnmüyor...

tam samsunga nniyetleniyorum..bir yorumda ; aman haa sesi az çıkıyor...

daha LG için bişey duymadım...bakalım...kısmet...

ama bu arada geçen birinin elinde HTC nin son modelini gördüm...çoook kabaydı arkdşlr..resmen ıpad mini :(

ama onun bir alt modeli gayet hoş onuda canlı gördüm..bakalım kısmet...
    önerin hele sizde ne alam ne alam :)
  • Güzel gibi ama sanki ucuz çin telefonlarına benziyor :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: BerAd

inceleme için emeklerinze sağlık...

yılalrıdr nokıa'dan başka telefon kullanmayan ben kii halen bırakma taraftarı değilim...

ama bu aralar aklımda 3 marka var..

LG
    HTC
    SAMSUNG

bilşmiyorum tam htc alıcam ..biryerden bir yorum okuyorum..sakın almayın..gün ışığında ekran göürnmüyor...

tam samsunga nniyetleniyorum..bir yorumda ; aman haa sesi az çıkıyor...

daha LG için bişey duymadım...bakalım...kısmet...

ama bu arada geçen birinin elinde HTC nin son modelini gördüm...çoook kabaydı arkdşlr..resmen ıpad mini :(

ama onun bir alt modeli gayet hoş onuda canlı gördüm..bakalım kısmet...
    önerin hele sizde ne alam ne alam :)

lg nin 5-10 tane modeli olduğu için sorun olsada fazla göze çarpmıyor htc samsung vs 20-30 tane modeli var o nedenle ufak sorunlar vs çok oluyor

• galaxy s2 ile karsilastirmak ne kadar dogru. ayri fiyat segmentinin, ayri sikletlerin modeli. optimus black in dengi olan modeller samsung galaxy sl(galaxy s amole ekrani ve ekran kartiyla daha one cikiyor), xperia neo, zorlarsak bazi yonleriyle ekraniyla dahili hafizasiyla xperia arc inda onune geciyor.

kendi fikrim optimus black fiyat araliginda alinabilcek en iyi telefonlardan biri ama insanlar lg ismini gorunce uzak duruyorlar. haksizlarda diyemem. lg nin yazilim destegini gordukden sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkaura -- 26 Eylül 2011; 22:52:06 >
  • sgx530 mu sallaaaa
  • Ekranı dışında beni etkileyen pek bişey olmadı aslında...2.2de ayrı bir şey.Artık 4.3' aşağısı bana nedense küçük gelmeye başladı sanırım samsung yüzünden olsa gerek...
  • Xperia Neo varken Optimus Black alınmaz.
  • Artık bi neo incelemesi de bekliyoruz :) Gerçi teli aldım artık ama yine de atladığım şeyler varsa öğrenmek isterim ;)
  • Video için teşekkürler,

Gps,web,kamera performansı açısından merakım giderilmiş oldu.

Aynı fiyat seviyesinde SE NEO var,

LG Opt. Black ile Sony E Neo karşılaştırılması olsaydı birbirlerinden ne gibi üstün yanları oldugu ortaya cıkardı,siz forumdaki arkadaslar Se neo ıle Optımus blackı bır degerlendırır mısınız?

Elbette SE neo da 8mpxl kamera var bravia engine ekran var ,ya dıger ozellıkler?

Optımus black de ıse nova ekran ,bu ekran dıger ekranlara gore daha renk zenglıgıyle daha doygun ve yuzde 40 daha tasarruflu enerjı tuketımı acısından

bunun yanında lg ob de bır wlan kurma bıcımı var kı harıkulade , modemı acıp dırek wifi uzerınden bılgısayar ıle alısverıs yapabılıyorsunuz bluetooth,kablo baglantısı kurmaksızın. bu da cok guzel bır detay bence

bunun harıcınde tecrube etmıs veya telefonlardan anlayan arkadaslara sesleniyorum,

lutfen se neo ile ,bu telefonun bir değerlendirmesini yapar mmısınız teşekkurler.

• Takılmalar uyuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

Video için teşekkürler,

LG Opt. Black ile Sony E Neo karşılaştırılması olsaydı birbirlerinden ne gibi üstün yanları oldugu ortaya cıkardı,siz forumdaki arkadaslar Se neo ıle Optımus blackı bır degerlendırır mısınız?

Elbette SE neo da 8mpxl kamera var bravia engine ekran var ,ya dıger ozellıkler?

Optımus black de ıse nova ekran ,bu ekran dıger ekranlara gore daha renk zenglıgıyle daha doygun ve yuzde 40 daha tasarruflu enerjı tuketımı acısından

bunun yanında lg ob de bır wlan kurma bıcımı var kı harıkulade , modemı acıp dırek wifi uzerınden bılgısayar ıle alısverıs yapabılıyorsunuz bluetooth,kablo baglantısı kurmaksızın. bu da cok guzel bır detay bence

bunun harıcınde tecrube etmıs veya telefonlardan anlayan arkadaslara sesleniyorum,

lutfen se neo ile ,bu telefonun bir değerlendirmesini yapar mmısınız teşekkurler.

Kısa birşey söyleyeyim neoda froyo varken optimus blackla karşılaştırmak mantıklı idi fakat şuanda neoda gingerbread var ve şu haliyle iki telefonu kıyaslarsak bence neo açık ara önde.Fakat optimusaginger geldiğinde o zaman karşılaştırma yapmak daha doğru olur.Ama sonuç olarak kamera açısından neo her zaman blackin önünde.Ekran olaraksa black önde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Silver_Code

Ekranı dışında beni etkileyen pek bişey olmadı aslında...2.2de ayrı bir şey.Artık 4.3' aşağısı bana nedense küçük gelmeye başladı sanırım samsung yüzünden olsa gerek...

Al bi Galaxy Note o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackh4wk

quote:

Orijinalden alıntı: Silver_Code

Ekranı dışında beni etkileyen pek bişey olmadı aslında...2.2de ayrı bir şey.Artık 4.3' aşağısı bana nedense küçük gelmeye başladı sanırım samsung yüzünden olsa gerek...

Al bi Galaxy Note o zaman.

ben diicektim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

sgx530 mu sallaaaa

evet,sgx530 fakat omap islemciler cift kanal bellek teknolojisi ile gelirler,bu da ortalama olarak %70in uzerinde ek performans demek(bu performansin pile etkisi %5 civarinda)...yani iphone4 te kullanilan sgx535 ten daha performansli demek oluyor........saygilar
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilalyakut

quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

sgx530 mu sallaaaa

evet,sgx530 fakat omap islemciler cift kanal bellek teknolojisi ile gelirler,bu da ortalama olarak %70in uzerinde ek performans demek(bu performansin pile etkisi %5 civarinda)...yani iphone4 te kullanilan sgx535 ten daha performansli demek oluyor........saygilar

Optimus Blackde çift kanal kulanılmıyor diye biliyorum LG çitkanal belleği LG optimus 3D ile getirdi sgx540 205 den biraz ustundenken çift kanal sahisende Testlerde Adreno220gpu su nu geçiyor SGS2nin gpu su ile yaklaşık aynı sonuçları alıyorlar SGS2 onde ama Bunda 2.2 froyo olmasının sebebi 2.3 3D ile 2.3SGS2 arasında %5-%10 GİBİ bir fark oluşuyor SGS2 onde.

• quote:

Orijinalden alıntı: South Korea

quote:

Video için teşekkürler,

Kısa birşey söyleyeyim neoda froyo varken optimus blackla karşılaştırmak mantıklı idi fakat şuanda neoda gingerbread var ve şu haliyle iki telefonu kıyaslarsak bence neo açık ara önde.Fakat optimusaginger geldiğinde o zaman karşılaştırma yapmak daha doğru olur.Ama sonuç olarak kamera açısından neo her zaman blackin önünde.Ekran olaraksa black önde.

Peki dostum ,

SE neo yu android versiyonu açısından daha önde tutmuşsun ve kamerası ile.

Ben butunuyle donanımı kast ederek tekrar fıkrını sorsam ne dersın ?

SE neo mu daha uzun yıl kullanılabılır yoksa lg ob mı?

dayanıklılık ,fiziki darbelere karsı mukavemet unsurları acısından ,bır de ıslemcı ,kullanılan malzeme gıbı unsurları da hesaba katarsan sence ,sen ıkı cıhaz arasında kalsaydın tercıhın ,degerlendırmen ne yoonde olurdu?

tesekkur ederım.

ben neye önem verıyorum bunu da belırteyım kı daha acıklayıcı olsun

1- Kamera
    2-ınternette rahat kullanım
    3-gps
    4-fiziki dayanıklılık ,cızılme düşme ezılme gıbı durumlar...

tesekkurler.

• quote:

1- Kamera
    3-gps

1) OB nin kamerası BİR TELEFON KULLANICISI OLARAK yeter artarda bile.
    2)OB nin flash yoğunluklu sitelerde bile performansı rahatsız edici değil.
    3)Denemedim.
    4)Kullanıcıya bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackh4wk -- 27 Eylül 2011; 0:27:05 >
  • quote:

quote:

quote:

Video için teşekkürler,

Peki dostum ,

SE neo yu android versiyonu açısından daha önde tutmuşsun ve kamerası ile.

Ben butunuyle donanımı kast ederek tekrar fıkrını sorsam ne dersın ?

SE neo mu daha uzun yıl kullanılabılır yoksa lg ob mı?

dayanıklılık ,fiziki darbelere karsı mukavemet unsurları acısından ,bır de ıslemcı ,kullanılan malzeme gıbı unsurları da hesaba katarsan sence ,sen ıkı cıhaz arasında kalsaydın tercıhın ,degerlendırmen ne yoonde olurdu?

tesekkur ederım.

1- Kamera
    3-gps

tesekkurler.

ben 3 gün önce aldım optimus black imi

1.kamera tartışmasız neo
    2.iki cihazda froyo iken açık ara lg.ama neoda gingerde ne oldu onu bilmiyorum.youtubeda ikisinin karşılaştırmasını izlerseniz neo kasıyordu(froyoda).
    3.gps olayı android telefonların çoğunda sorun var yani yavaş tepki süresi sebebini bilmiyorum.Ama normal kullanım için yeterli gps.
    4.bu telefon neoya göre daha yassı ve ekran büyük olduğu için elden düşme gibi bi durumda kurtulma şansı yok diye düşünüyorum.ayrıca çizilmelere karşı ekran gorilla glass değil çizilebilir anahtarlık vs yüzünden.

son olarakta lgdeki ekran neoda olsa neo alırdım.ben lg aldım çünkü önceki telefonum 3.7 idi ve ekran klavyesinde zorlanıyordum yazamıyordum.Sırf ekran büyüklüğünden lg aldım.memnunum

• quote:

ben 3 gün önce aldım optimus black imi

1.kamera tartışmasız neo
    2.iki cihazda froyo iken açık ara lg.ama neoda gingerde ne oldu onu bilmiyorum.youtubeda ikisinin karşılaştırmasını izlerseniz neo kasıyordu(froyoda).
    3.gps olayı android telefonların çoğunda sorun var yani yavaş tepki süresi sebebini bilmiyorum.Ama normal kullanım için yeterli gps.
    4.bu telefon neoya göre daha yassı ve ekran büyük olduğu için elden düşme gibi bi durumda kurtulma şansı yok diye düşünüyorum.ayrıca çizilmelere karşı ekran gorilla glass değil çizilebilir anahtarlık vs yüzünden.

son olarakta lgdeki ekran neoda olsa neo alırdım.ben lg aldım çünkü önceki telefonum 3.7 idi ve ekran klavyesinde zorlanıyordum yazamıyordum.Sırf ekran büyüklüğünden lg aldım.memnunum

lg ob kullandim. xperia neo kullanmasamda buyuk abisi xperia arc ida kullandim.

oncelikle lg ob ile beraber cok guzel bir sert koruyucu klifin gelmesi lazim. telefonu baya koruyor. telefon ince oldugu icin klifiylada rahatsiz etmiyor.

kamera konusunda xperia serilerinin gercekten cok iyi kameralari var. xperia arc en iyi kamera telefon odulunu almisti. lg ob nin kamerasi xperia kadar basarili degil ama kesinlikle yeterli.

yazilim yonunda 2.3 xperia arc da cok ciddi sorunlar takilmalar ve donmalara sahit oldum. en guncel versiyon kuruluydu. sorun o telefona has bir durummu yoksa genelmi bilmiyorum ama tum sony urunlerinde yazilim kisminin iyi olmadigini soyliyebilir. sadece telefon degil simdiye kadar kullandigim her urunlerde sorun cikarmasada tatmin etmedi.

gps kismina gelirsek ilk sinyali almada her telefon zorlanir. ama ilk sinyali aldikdan sonra reboot ediline kadar baglanti cok hizli gerceklesir. bir sorunda telefonu turkiyeden almadiysaniz yada modlu rom kurduysaniz saat dilimi sistem dosyasinda amerika olarak gozukur. buda tum androidlerde baglanti hizini duseren bir durum. root edilmis cihazda bir text editorle /system/etc/gps.conf dosyasindaki saat dilimini turkiye yapin performansi ciddi bicimde artiracaktir. yada bunun icin gps fix uygulamasini kullanabilirsiniz tabi gene cihazin rootlu olmasi sart.

iki telefonun gps performansina gelirsek, xperianin gps ini yeterince test edemedim ama lg ob nin gps kullandigim telefonlar arasinda en hizlisiydi diyebilirim. gps i cok iyi cekiyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.