Şimdi Ara

LG OLED Kullanım, Kontrol ve Yardımlaşma Konusu (287. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: CueMaker Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
5.829
Cevap
245
Favori
308.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Gözünüze nasıl hoş görünüyorsa öyle kullanın. Ben Xbox ve PC için Oyun moduna yüksek değerler atadım. HDR filmler için de neredeyse tüm değeler maksimuma yakın. Zaten en fazla 2-3 saat o modda kullanıp sonra tekrar APS'ye geçiyorum. C1 kullanıcısıyım ve bu güne kadar çok şükür bir sıkıntı olmadı. Siz daha yeni seri bir cihaza sahipsiniz. Muhtemelen siz de sorun yaşamazsınız.

Sizin C1 baya iyi çıkmış hocam maşallahı var :)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Selamlar

Benim tv de 4K yayınlarda hareketli sahnelerde oyun oynarken de animasyonlarda hafif kasma - titreme oluyor. Sebebi ne olabilir? TV 77OLEDG3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bourvil1 -- 19 Mart 2024; 21:0:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bourvil1 B kullanıcısına yanıt

G3 te bu yazdıklarınızın olmaması gerekiyor, dilerseniz servis çağırın yeni aldıysanız verilen rapora göre iade değişim olabilir.

Kolay Gelsin.LG OLED Kullanım, Kontrol ve Yardımlaşma Konusu 

• tayaydin kullanıcısına yanıt
    Öylemi diyo...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • notropil kullanıcısına yanıt
    65 g serisi Tv de otomatik güncelleme açık. Bazı güncellemeler sorunluda olabiliyor.

Otomatik güncellemeyi kapatmak mı daha doğru?

• _EFE_ _ kullanıcısına yanıt

Ben LG G1'i bütün güncellemeleri kurarak kullanmıştım. Bir sorun olmadı. Gizli menüden HLG HDR açma ve 120 Hz BFI gibi detay özellikler dahil, bir kayıp - sorun vs olmadı.

LG G4'te de öyle yapacağım. Yine de, oto güncellemeyi kapatıp, güncelleme bildirimi geldiğinde önce Reddit ve Avsforum'dan o sürümü kontrol edin. Yükleyenlerin yorumlarına bakın. Bir sorunu yoksa öyle kurun.

• Castle Bravo kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim.

G3 de OLED panele sıkıntı çıkarmadan bu tarz, görüntü performansını arttıracak gizli menüler var mı?

Selam Hocam,

İsmi üstünde GÜNCELLEME , bu verilen güncellemelerde sorun olsa panelinize bildirim gelmezdi değilmi.LG OLED Kullanım, Kontrol ve Yardımlaşma Konusu 

LG yazılımcıları bir sorunu bulup düzeltme yapmadan güncelleme vermez içiniz rahat olsun ve güncellemeleri MUTLAKA yapın.LG OLED Kullanım, Kontrol ve Yardımlaşma Konusu 

Panelinizin sağlığı açısından. LG OLED Kullanım, Kontrol ve Yardımlaşma Konusu 

G3 panelin Servis Menüsünde bir ton ayar var ve sizin buralarda yapacağınız değişikliklerin yetkili servis tarafından ortaya çıkarılması halinde televizyonunuz GARANTİ DIŞI KALACAKTIR.

Televizyonun DEFAULT ayarları sizin için ayarlı bir şekilde zaten gelmektedir bunun için SERVİS MENÜ ye girmek kurcalamak son derece yanlıştır.

Kolay Gelsin.LG OLED Kullanım, Kontrol ve Yardımlaşma Konusu LG OLED Kullanım, Kontrol ve Yardımlaşma Konusu LG OLED Kullanım, Kontrol ve Yardımlaşma Konusu 

• Merhaba arkadaşlar 1 ay önce 65 LGC3SV Modeli OLED TV almıştım. Burada anlatılan testleri servis arkadaşların ışık hızında evden gitmesi sebebi ile onların yanında yapamamıştım. Uniformity, White dot, ölü piksel konusunda hiç bir problem gözlemlemedim ancak panelin özellikle sol tarafında pembeleşme sorunu gözlemledim. Yalnız ilginç sağdan bakınca pembeleşme solda gözükmüyor sağ tarafta daha belirgin hale geliyor. Ürünü 200 saat kadar kullandım pembeleşme geçmeyince dün yetkili servisi çağırdım. Servis bunun problem olmadığını bütün OLED TV lerde illa ki var olduğunu söyledi. Bana sorun olarak ekran yanığı olan fotolar gösterdiler. Yine de fotoğrafta belli olacak şekilde çekim yapıp müdürlerine göndermemi müdür problemli derse işlem yapacaklarını söylediler. Aşağıya çekebildiğim kadarı ile gözlemlediğim sorununun fotoğrafını koyuyorum. Bu durum normalse ürünü kullanmaya devam edeceğim çok fazla rahatsızlık vermiyor, bir daha değişimden gelecek tv nin de aynı olmayacağdan emin olamıyorum. Ama ileride daha kötü hale gelecekse değişim için uğraşayım. Değerli bilgilerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.
    LG OLED Kullanım, Kontrol ve Yardımlaşma Konusu

• orislevin kullanıcısına yanıt

Garanti kapsamında televizyonu söküp seri numarasını alıyorlar ve ona uygun yeni panel sipariş edip evde onunla değiştiriyorlar. Tv komple değişmiyor.

Yabancı kaynaklarda Pink Tint olarak geçer ve genelde sol tarafta oluyor. Bunu panelin yapısına bağlıyor ve sorun olarak görmüyorlar. Maalesef kullanıcı için biraz şanssız bir durum oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 21 Mart 2024; 10:6:0 >
  • mcgoktug kullanıcısına yanıt

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim hocam. Piksel temizliğini ben kendim burada sizin uyarılarınızı dikkate alarak 1 ayı doldurunca yaptım düzelmeyince servisi öyle çağırdım. Dediğiniz işlemi bile yapacaklarından şüpheliyim hiç önemsemediler. Tipik servis mantığı "Abi biz her gün ne arızalar ile uğraşıyoruz buna kafayı takma" diyip gittiler. Bu durum daha sonra görüntüyü çok etkileyecek bir duruma gelir mi? Öyle olacaksa sonuna kadar gideceğim çünkü. Değilse bu şekilde idare ederim.

• orislevin kullanıcısına yanıt

Zaten arıza olarak görülmediği için bu şekilde kullanıp hayatınıza devam edeceksiniz. Bembeyaz ekran dışında genel olarak ortaya çıkmadığı için, günlük kullanımda siz de bir süre sonra fark etmezsiniz.

İlla uğraşmak istiyorsanız servis kaydı açarsınız, tespit yaptırırsınız. Servis formuna bir sorun yok vs. yazarlar giderler. Siz de o raporla THH'ye başvurup sonucu beklersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 21 Mart 2024; 10:20:45 >

Dediğiniz gibi illa görmek istersem farkediyorum bu şekilde devam edeyim o zaman. Dün servis gelince baktılar 188 saat kullanmışım. Parlaklığı yine 80 civarında tutmaya devam edeyim mi 90 seviyesi uygun olur mu sizce?

Öncelikle Cevap içln teşekkür ederim.

Esasında düz mantık yürüttüğümüzde GÜNCELLEME sonucu olumsuz bir şey olmamasını beklersiniz ama pratikte maalesef her zaman böyle olmuyor.

Hani diğer elektronik cihazlarda da bu böyle olsada TV lerin de elektronik bir cihaz olduğu gerçeği ile hareket etmek lazım

Misalen Mevcut TV yi almadan önce Samsung ile LG arasında araştırma yaparken forumda Samsung konusunda gelen GÜNCELLEME ile panel aydınlatma miktarında azaltmaya, sınırlama getirildiği
    Tarzı bir şey okumuştum.

Bir diğer örnek Samsung D serisi olan eski TV imde yaptığım GÜNCELLEME sonrası görüntü kalitesini düşürmüş ardından bayağı uğraşarak eski versiyonu mu yüklenmiştim.

Zaten bu soruma daha önce cevap veren arkadaş otomatik GÜNCELLEMEyi kapatıp, reddit ten GÜNCELLEMEyi araştırabilirsin şeklinde ki cevabı; GÜNCELLEMElerin olumlu, olumsuz yönlerinin sadece benim tarafımdan sorgulanmadığını gösterir.

LG' de son güncellemelerde benzer bir uygulamaya giderek parlaklığı azalttı.

Ben de C1'i aldığımdan beri otomatik güncellemeyi kapalı tutuyorum. Güncelleme gelince biraz bekliyorum. Araştırıp duruma göre yüklüyorum.

Size katılıyorum. Her güncelleme iyi olacak, sorunsuz olacak diye bir kural yok. Hatalı bir güncelleme olursa geri çekiyorlar ama yüklemişseniz yeni sürüm gelene kadar öyle kullanmak zorunda kalıyorsunuz.

Hocam illa servis menüsünü kurcalayım demedim zaten .

Misalen servis menüsüne girerek kullanma saatini öğrenmek güzel bir tüyo.

Zaten yazımda panele zarar vermeden yapılacak bu tarz tüyoları sormuşum.

Ama soruma şöyle bir şeyde ekleyebilirim.

Deneme yanılmalar ile Tv de optimum görüntü, ses kalitesi elde edilen ayarlarda paylaşılabilir. (Tv araştırma aşamadında Mümkün mertebe çok sayfa okudum daha önce verilmiş ise kusura bakmayın.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _EFE_ -- 21 Mart 2024; 11:7:22 >

Ön yargısız, sadece sorduğum soruya cevap içeren Bilgi paylaşımına dayalı bu güzel cevap için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.