Şimdi Ara

Lg mi? Samsung mu? sizce?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
5.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Plazma tv almak üzereyim.. Samsung hastasıyım.. Ama LG de Tvler de oldukça iyi gibi geliyor bana... Karar veremiyorum...

Alırken nelere dikkat etmeliyim? benim için önemli olan wi-fi olması ve de 1.5 Tb lık harici harddiskim var.. bunu rahatlıkla takıp filmleri altyazılarıyla beraber izleyebilirmiyim?

bu var, samsung mağazasında 2399 lira diyordu geçen hafta gittiğimde, burda ise daha ucuz... 40'' ekran

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue40es6710-ue40es6710-3d-led-full-hd-smart-led-102-cm-tv,cmr-400hz,-3xhdmi,-usb,-beyaz-kasa/productdetails.aspx?I_ID=61000

bi de bu var..50'' ekran daha daha ucuz
    http://www.incehesap.com/samsung-50es5500-led-tv-fiyati-22060/
    ama bunda da wi-fi yok sanırım...

ben dahili wi-fi olsun istiyorum...

ayrıca led tv ile plazma tv arasında ki fark nedir...

tavsiyeniz ne olur? ( illa da şu olsun istemiyorum, isteğim belli, pahalı olmasın, en az 40'' olsun)

• Plazma tv de, daha iyi görüntü için fazla birşey yapmaya gerek yoktur.
    LCD led panellerde, daha iyi görüntü için birçok özelliğin işlem yapması gerekiyor. diye biliyorum..
    alt yazı ve film oynatma konusunda DTS ile samsung iyi diyorlar. 6710 serisi bir çok özelliği barındırabilir.
    Samsung kendi sitesinden webbrowser özelliği, 3d özelliği, dahili uydu alıcısı, gibi özelliklerini iki ayrı sekme açarak karşılaştırabilirsiniz.
    5500 serileri giriş için iyibir seçim (3d, uydualıcısı yok. smarttv var-webbrowser yoksa sıkıntılı olabilir, dlna yok).
    5500e - karşı 6340 serileri 3d,webtarayıcı,dahili wifi ve uydu alıcısı ile kapsamlı tv seçimi olabilir.
    Sizi 6710 ile 6340 arasında bırakıyorum.
  • çok izleyecekseniz elektrik tüketimlerine dikkat etmenizi öneririm...
  • Gördüğüm kadarı ile tv hakkında pek birşey bilmiyorsun yapılan yorumlar ile tv almak yerine daha önce farklı bir başlıkta yazmış olduğum metni okuyarak genel bilgi edinebilirsin

şuan piyasada 2 tip teknolojide tv var lcd ve plazma
    lcd içinde ikiye ayrılır
    LCD: CCFL dediğimiz katot arka aydınlatmaya sahip bunlar eski tip artık piyasada pek yok

LED TV: aslında bu da lcd dir tek farkı arka aydınlatması BEYAZ LEDlerden oluşur aslında bu tv yurdışında LED arka aydınlatmalı LCD TV diye anılır ve LED TV demek müşteriyi aldattığından yasaktır

Plazma TV: Lcd den çok farklı bir teknolojidir her hücre içinde fosfor bulunur ve bu şekilde çalışır dolayısıyla arka aydınlatmaya gerek duymaz, siyah beyaz oranı daha iyidir renk sıkalası yüksektir. Tepki süresi çok iyidir ama LCD olmadığından önünde koruma camı mevcuttur buda daha fazla yansıma yapar (Benim kendi tercihim plazmadır + ve - ile değerlendirmek lazım)

OLED TV : daha tam olarak piyasada yok çıkınca 10bin tl olacaktır. gerçek led tv budur organik led

GÖZLÜKLER:

FPR ve aktif olarak 2 tiptir

FPR: TV de bulunan bir film yardımı ile gözlük değil tv ekranı ikiye böler yatay çizgiler yakından bakınca belli olur çöz. değeri %50 düşer, kaliteden ödün verir ama gözlükte titreşme dediğimiz olay yaşanmaz gözü daha az yorduğu söylenir. (LG bulmuştur philips 4-6 serisi ve panasonic gibi markalara lisansını satmıştır , rakibi samsung ise bunların dışında kalmıştır)

Aktif :
    Tüm plazmalar samsung tv ler bunu kullanır
    TV arda resimleri ekrana %100 çöz değerinde gönderir gözlük sırası ile gözleri aç kapa yapar ve 3d oluşur. Kalitede kayıpsızdır ama titreşme denen hadise yaşanır...

Milletin ağzında sakız olan gerçek tüketim: 50" Plazma tv ortalamada 130W tüketiyorsa, 47" LED aydınlatmalı LCD tv de 65w ise aradaki 65w ile günde 10 saatini tv başından kalkmadan tv ile yaşayan bir ev düşünürsek...
    0.065x10x0.3=0,195TL günlüktür; 5,85TL aylıktır; 70,2TL yıllıktır.

FULL HD TV YAYINI: ülkemizde 3-5 tane olan kanal dışında izleyebileceğin kanal yok gönül ister ki hepsi 16:9 hd yayın yapsın ama 10 sene sonra anca olur...

Sonuç: ne amaçlı kullanacağın önemli olmakla birlikte bazı sorunları çok umursamadan zamanın orta düzey kalitede bir tv sini al geç 47" ve 50" için bence 2500tl den fazlası zarar

• quote:

Orijinalden alıntı: engineermann

Beyler...

Plazma tv almak üzereyim.. Samsung hastasıyım.. Ama LG de Tvler de oldukça iyi gibi geliyor bana... Karar veremiyorum...

Alırken nelere dikkat etmeliyim? benim için önemli olan wi-fi olması ve de 1.5 Tb lık harici harddiskim var.. bunu rahatlıkla takıp filmleri altyazılarıyla beraber izleyebilirmiyim?

bu var, samsung mağazasında 2399 lira diyordu geçen hafta gittiğimde, burda ise daha ucuz... 40'' ekran

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue40es6710-ue40es6710-3d-led-full-hd-smart-led-102-cm-tv,cmr-400hz,-3xhdmi,-usb,-beyaz-kasa/productdetails.aspx?I_ID=61000

bi de bu var..50'' ekran daha daha ucuz
    http://www.incehesap.com/samsung-50es5500-led-tv-fiyati-22060/
    ama bunda da wi-fi yok sanırım...

ben dahili wi-fi olsun istiyorum...

ayrıca led tv ile plazma tv arasında ki fark nedir...

tavsiyeniz ne olur? ( illa da şu olsun istemiyorum, isteğim belli, pahalı olmasın, en az 40'' olsun)

ben Lg ya Sony derim. bide bu markaları araştır. Tvnin görünümüne kanma bende yaşadım bunu bazı televizyonlar o kadar güzel oluyoki insanı görünüşü cezbediyo bide bu elektronik marketlerde hd yayın yapıyolar insan daha fazla etkileniyo.dediğim gibi hemen karar verme LG ile SONY ye bak

• plazma tv alacaksınız panasonici tercih edin herhangi bir teknosaya giderseniz lg ve pananın plazmaları vardır farklı görebilirsiniz
  • plazma alacaksan panasonic

LCD alacaksan LG mi Samsung mu karşılaştırmasına kesinlike LG derim

hangi LCD diyecek olursan ona da Toshiba derim..

Benim için tv'de Toshiba 1, LG 2. sırada gelir.. Toshiba'nın paneli standart yayınları en iyi gösteren tv'lerden biridir. Ayrıca Resolution+ özelliği sayesinde normal yayınların çözünürlüklerini arttırarak daha kesin ve net görüntü veriyor.

Ama en beğendiğim özelliklerinden biri; Super live ekran formatı sayesinde standart tv yayınlarını, görüntüyü esnetip bozmadan full ekran yapabiliyor olması.. bu özellik bir çok tv'de yok diye biliyorum (hatta belki diğer modellerin hiç birinde yok ama emin değilim) o bakımdan diğer tv'lerde standart yayınları ya 4:3 formatında yanda boşluklar kalarak seyredersin, yada wide screen seçeneği seçersin bu sefer görüntü bozulur, sağa sola esner.. Super live özelliği bu bakımdan biçilmiş kaftan..

Plazma'nın siyahı çok nettir bu yüzden renkler LCD'den daha canlıdır. Fakat Led-Lcd tv'lerin siyah tonu plazmaya çok yakındır. ayrıca plazma tv de oluşan uzun süre aynı görüntüde kalma ardından hareketli görüntüye geçtiğinde görüntü bozulma olayı diğer tv'lrde olmaz..

Bana sorarsan led-lcd Toshiba al derim, hem canlı renk, hem çözünürlük, hemde görüntü kalitesi olarak pişman olmazsın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 13 Mart 2013; 10:15:54 >

• ben samsung tercih ederim 3d olayında derinliği bence çok daha güzel
  • Film izleyeceğim diyorsun dolayısıyla, LG 'ye pek sıcak bakmaman gerek,

şöyleki Samsung Tv'lerde harici usb yada hdd'den Film açarken, DTS sesi kendi içinde çözerek zahmetsizce size izletebiliyor.

Lg de ise durum farklı mutlaka Dts ses çözücülü bir amfi üzerinden sesi alabilirsiniz. (Z5500 gibi)

Ayrıca 3D izlerim dersenizde' Samsung'ta Aktif teknoloji kullanıldığından gerçek 1080P alabilirsiniz.
    LG ise 3d ne yazıkki 720p çözünürlüğe kadar verebiliyor.

Karar Sizin.

Siz ne alırdınız şimdi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: new_cont

LG ise 3d ne yazıkki 720p çözünürlüğe kadar verebiliyor.

Kulaktan dolma yanlış bilgiler

Doğrusu: Yatay olarak %50 çöz değerine düşer yani
    1920x1080 yerine 1920x540p olur

Not: 720p deyimi 1280x720p anlamına gelir
  • doğru, 3D'de 540p'ye kadar düşüyor

http://kiyas.la/tr/televizyon/karsilastir/Samsung-55ES8000-vs-LG-55LM960V-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 14 Mart 2013; 9:23:59 >
  • Dip Not: 540p değimi de 960x540p anlamına gelir
  • Arkadaslar yeri burasi deil ama yardiminiza ihtiyacim var LG 50pa 6500 plazma tv hakkinda ne dersiniz? Acil cvp bulmam lazim. Tekno marketlerdeki elektrigi cok ceker abi eskidi plazmalar diyen satiscilara inat plazMa almak istiyorum. Bu model nasildir kullanan varmidir?
  • Plazma alacaksan pana
    Led tv alacaksan ekstra özellikler de senin için çok önemliyse samsung da olur lg de.Samsung parlak canlı abartılı doğal olmayan sisli puslu görüntü(bizim millet ooovvv görüntüye bak ne kadar canlı deyip beğeniyor nedense.Ben evdekini parçalamak istiyorum ayrı konu)
    lg karanlık görüntü
    Görüntü önemliyse sony hx serisi pahalı ya da pana et,dt serisi yahut phil 7007 8007 serisi iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

Plazma alacaksan pana
    Led tv alacaksan ekstra özellikler de senin için çok önemliyse samsung da olur lg de.Samsung parlak canlı abartılı doğal olmayan sisli puslu görüntü(bizim millet ooovvv görüntüye bak ne kadar canlı deyip beğeniyor nedense.Ben evdekini parçalamak istiyorum ayrı konu)
    lg karanlık görüntü
    Görüntü önemliyse sony hx serisi pahalı ya da pana et,dt serisi yahut phil 7007 8007 serisi iyi

yorumunu ziçin çok teşekkür ederim. Yalnız panalar çok pahalı bu söylediğim LG pa6500 ise 1400 tl 100 tlde bonus var gitti gidiyorda. Hem ekran büyük hem full hd plazma tek kafa karıştıran elektrük tüketimini çok abartıyorlar satıcılar. 2 gün önce plazma alayım diye girdim LED satıp göndereceklerdi nerdeyse abi bu çok çeker eskidi plazma artık bitti üretilmiyor epey saydı satan eleman ama ben plazmanın daha gerçekçi görüntü verdiğini biliyorum. Yalnız tek sorun bu seriyi bende ilkkez duydum ve canlı olarak gözümle görmedim nasıl acaba fiatta uygun

http://www.hepsiburada.com/liste/lg-50pa6500-50-600hz-full-hd-plazma-tv/productDetails.aspx?productId=evlg50pa6500&categoryId=163192&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d163192%26fh_view_size%3d12%26fh_start_index%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3devlg50pa6500%26fh_lister_pos%3d21%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257blg%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638_17201%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638_17201_163192%257d%26fh_refview%3dlister

daga bugün stoğa girdi hepsiburada sitesinde. yorumunuz nedir alınırmı? elektrik fatusaını söyledikleri kadar çokmun etki ediyor? test videosunu izledim 100 watt ile 200 watt arasında geziyor görüntüye göre... LED tv diye sattıkları LCD tvler çok mu az çekiyorki abartılıyor bu elektrik işi?

NOT: Hala tüplü TV izliyorum evimde...

• Neden PA6500 ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saigo

Neden PA6500 ?

çünkü ucuz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkoman.27

quote:

Plazma alacaksan pana
    lg karanlık görüntü

yorumunu ziçin çok teşekkür ederim. Yalnız panalar çok pahalı bu söylediğim LG pa6500 ise 1400 tl 100 tlde bonus var gitti gidiyorda. Hem ekran büyük hem full hd plazma tek kafa karıştıran elektrük tüketimini çok abartıyorlar satıcılar. 2 gün önce plazma alayım diye girdim LED satıp göndereceklerdi nerdeyse abi bu çok çeker eskidi plazma artık bitti üretilmiyor epey saydı satan eleman ama ben plazmanın daha gerçekçi görüntü verdiğini biliyorum. Yalnız tek sorun bu seriyi bende ilkkez duydum ve canlı olarak gözümle görmedim nasıl acaba fiatta uygun

http://www.hepsiburada.com/liste/lg-50pa6500-50-600hz-full-hd-plazma-tv/productDetails.aspx?productId=evlg50pa6500&categoryId=163192&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d163192%26fh_view_size%3d12%26fh_start_index%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3devlg50pa6500%26fh_lister_pos%3d21%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257blg%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638_17201%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638_17201_163192%257d%26fh_refview%3dlister

daga bugün stoğa girdi hepsiburada sitesinde. yorumunuz nedir alınırmı? elektrik fatusaını söyledikleri kadar çokmun etki ediyor? test videosunu izledim 100 watt ile 200 watt arasında geziyor görüntüye göre... LED tv diye sattıkları LCD tvler çok mu az çekiyorki abartılıyor bu elektrik işi?

Ben şahsen plazma almam.Evde tedirgin tedirgin çok yakacak diye televizyonu açmamazlık edemem.Ama plazma almayı kafaya koyanlar kesinlikle elektriği düşünmüyor onu göze alarak alıyor zaten.Ben alır mıyım almam çünkü ıkıntıyla sıkıntıyla işim olmaz.Sonuçta içime sinmeyen bir durum olacak ve benim işim olmaz.Benim kullandığım led 60-65 watt idi yanlış hatırlamıyorsam.Sonuç olarak piyasada dört dörtlük ne tv yok henüz Bu arada plazmalardaki sıkıntıları da biraz araştır istersen

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serkoman.27

quote:

Plazma alacaksan pana
    lg karanlık görüntü

Ben şahsen plazma almam.Evde tedirgin tedirgin çok yakacak diye televizyonu açmamazlık edemem.Ama plazma almayı kafaya koyanlar kesinlikle elektriği düşünmüyor onu göze alarak alıyor zaten.Ben alır mıyım almam çünkü ıkıntıyla sıkıntıyla işim olmaz.Sonuçta içime sinmeyen bir durum olacak ve benim işim olmaz.Benim kullandığım led 60-65 watt idi yanlış hatırlamıyorsam.Sonuç olarak piyasada dört dörtlük ne tv yok henüz Bu arada plazmalardaki sıkıntıları da biraz araştır istersen

Evde tuplu tv izliyorum halen ve elektrigi dert etmiyorum.d yalniz ben kac aydir arastiriyorum ueni evlenecegim ve en son led ile plasmayi yan yana koydum plazma bi harika led cok yapay duruyor incelediyseniz... yeni plaznalarda ekranda goruntu izi eskisi kadar kalmiyor sanirim fiyatlarida uygun. Plazma almazsam zaten vestelin uydu alicili led tvsini alacagim fiyati cok iyi en azindan. Ama gonlum plazmadan yana:( cok zor karar verme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.