Şimdi Ara

LG LG D.J. X-BOOM SİNEMA SİSTEMİ 25.000W (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
818
Cevap
10
Favori
65.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sozuak

Opamp , operasyonel amplifikatör yani işlemsel yükselteç. Temel olarak tümleştirilmiş çok geniş kullanım amacı ve çeşitleri olan amplifikatör devresidir yalnız genelde güç yükseltici olanları varsa da düşük sinyal seviyelerinde yükseltme işlemi yaparlar. Mesela lm 3886 çok kullanılan bir güç yükseltecidir, opamp ın güç yükselten türüdür, lm 741 vb de küçük sinyal yükseltecidir.
    Bir anlamda kompleks temel yükselteç devresinin tümleştirilerek devre yapısını basitleştirdiği bir yapıdır. Örneğin içinde en basitinden 5-20 adet transistör, bunlar arası bağlantılarda kullanılan dirençler ve kondansatör içerir.

Peki EK Yasası aşılmış olabilir mi? Yani Watt yükselteçle yükseltilebilir mi?
    Sony Shake 99 Ser.. Manuelleri 700giriş ve 4800w toplam çıkış neye göre hesaplanmış olabilir?

• kuntepir kullanıcısına yanıt
    Hiçbir şekilde aşılamaz.o nedenle 700 watt harcayıp daha yüksek 701 watt bile alınamaz. Bu iş ölçüm standardının detaylarını öğrenince ortaya çıkacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuntepir

quote:

Opamp , operasyonel amplifikatör yani işlemsel yükselteç. Temel olarak tümleştirilmiş çok geniş kullanım amacı ve çeşitleri olan amplifikatör devresidir yalnız genelde güç yükseltici olanları varsa da düşük sinyal seviyelerinde yükseltme işlemi yaparlar. Mesela lm 3886 çok kullanılan bir güç yükseltecidir, opamp ın güç yükselten türüdür, lm 741 vb de küçük sinyal yükseltecidir.
    Bir anlamda kompleks temel yükselteç devresinin tümleştirilerek devre yapısını basitleştirdiği bir yapıdır. Örneğin içinde en basitinden 5-20 adet transistör, bunlar arası bağlantılarda kullanılan dirençler ve kondansatör içerir.

Sony Shake 99 Ser.. Manuelleri 700giriş ve 4800w toplam çıkış neye göre hesaplanmış olabilir?

Watt nedir?

Volt nedir?

Amper nedir?

Ohm nedir?

db nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayta78 -- 18 Mart 2014; 15:36:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hayta78

quote:

quote:

Watt nedir?

Volt nedir?

Amper nedir?

Ohm nedir?

db nedir?

Dostum bunlar için GOOGLE seni aydınlatıcaktır..
    Biz burada google da bulunmayan şeyleri tartışıyoruz.
    Lafım sadece sana değil konuyu incelerseniz birçok arkadaş gereksiz mesajlar atıyor lütfen boş konuşmayalım...
    Şuan çoğu kişi sozuak'ın incelemesini bekliyor zaten..

• kuntepir kullanıcısına yanıt
    Ben boş konuşuyorum, sen kendin boşsun. fizik kurallarını yeniden yazmaya çalışıyorsun.

Senin gibi bi cacık bilmeden bu tarz meslekleri yapan bir sürü adam gördüm. Hepsi de karşımda maymuna döndiler. Yeter be! 700w giren bir sistemden 700.0000000000001w dahi çıkaramazsın. Saçma saçma konuşup ta burada bu kadar işi bilen adamın (kendimi tenzi ediyorum) sinirini zıplatma.

Kimsin olm sen. Senin lafınla mı hareket edecem ben. istediğim kadar okurum istediğim kadar okumam. Esas sen bilip bilmeden kafa dikme. Cahile laf anlatmaya kalkan bende hata.

Sabır sabır sabır bir yere kadar. Bilmediğin konuda ahkam kesip insanları yanlış yönlendiriyosun. Yanlış yönlendirdiğin gibi bilenleri de reddediyorsun. BİLMEDİĞİN KONUDA SU SA CAK SIN!!!

Ben bi ara adamlığı sana öğretirim....
  • hayta78 H kullanıcısına yanıt
    Boşveeeer hiç uğraşma. Sinirini bozmaya değmez. Fiziğin değişmez kanunlarını ya değişirse diyen insana daha fazla bir şey anlatamazsın.

Tek bir cümle ile özetlemek gerekirse: Bu kanunun en küçük bir değişme ihtimali olsaydı dünaynın enerji ihtiyacı çözülür ve nükleer enerji gibi kaynaklara ihtiyaç kalmazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enerji78 -- 18 Mart 2014; 18:48:24 >
  • Sn. Hayta78,

lütfen nezih ve rahat olunuz. sıkmayın canınızı.
  • quote:

Trafolu sistemler için yazıyorum

Şimdi örnek olarak Sony STR-DN1040 model AVR nin testlerine baktım (http://www.soundandvision.com/content/sony-str-dn1040-av-receiver-test-bench). Bu cihazın güç harcaması 240 watt. Sitedeki arkadaşlar test etmişler. Sony diyor ki Bu cihaz tek kanal sürülürken 165watt güç verebilir. Sitede 2 kanal % 1 distorsiyon ile 165watt, aynı şartlarda 5 kanal sürülürken 89watt/kanal, 7 kanal aynı şartlarda sürülürken 82watt/kanal.
    Şimdi bunlar ölçülen değerler. 7 kanalda 82 watt deyince 7x82=574watt güç veriyor görünüyor. Tabi bu güç değerini verebiliyor olsa da uzun süre verebileceğini sanmıyorum ama komple tezat söz konusu.

inceleme beni yanıltmazsa DN1040 için yazılanlar aşağı yukarı doğru. 240W ortalama tüketim değeridir.

• quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

25.000W dile kolay az değil.

PC sistemlerde ki uyduruk sistemleri gibi göya aynen bu güçleri veriyormuş gibi yazmışlar. PMPO bilmem neysinin uzakdoğunun uyduruk atmasyonu.

hiç bir ampli ne SMPS güç kaynağından ne de Trafolu güç kaynağından daha fazla güç üretemez. nokta. bu basit kuralın neyi anlaşılmıyor.

bakın hoparlörün gücü belli çıkış katını, trafosunu dememe gerek yok. arkasında güç çıkışına bakın. hoparlörün
    maximum gücü bile dense 400W çıkmaz. üfürükten tayyare değerlere aldanmayın hesabı. adı LG ya da Sony olması aldatmasın.

[size=3]ayrıyeten altını önemle çizeyim tekrar tekrar!! isteyen istediği ses sistemiyle dinler. ne tür müzik dinleyeceğine, ne tür ses sistemiyle dinleyeceğine de kendi karar verir. bununla işimiz yok zaten. saygımız sonsuz.. bu konuda LAF eden olursa karşısında beni bulur nokta.

amaaa tekniğin altyapısından bihaberse bilip bilmeden konuşursa iş başka.

bakın bakalım. 400W ÇIKIŞ GÜCÜ. toplam çıkış gücü.
    https://store.donanimhaber.com/2a/13/c0/2a13c02adbd806b815029e94f7a639f1.jpghttps://store.donanimhaber.com/c3/6a/bb/c36abb33c2f9af6692a593d15869d976.jpg

Ya Can Kardeş kusura bakmada sende oldukça gereksiz mesajlar atıyorsun,
    Bu paylaşımının ne alakası var şimdi?
    Adam oraya 400 WATT'ı RMS olarak yazmamış ki?
    400W RMS dese üstünde içini açtığında hoperlördede 17W yazıyorsa zaten tezat vardır herneyse
    Ha birde LG ye senden başka kimse 25000W demedi, Ben ve benim gibi bilenler zaten ona değil RMS'e bakıyor
    Boş yere daha fazla pmpo değerini söylemenin anlamı yok..

quote:

quote:

quote:

Watt nedir?
    Volt nedir?
    Amper nedir?
    Ohm nedir?
    db nedir?

Burası bir paylaşım platformu bir forum, Sokakta sohbet eder gibi "Watt nedir bilir misin?" Watt şudur budur diye arka arkaya gereksiz mesajlar yazmanın hiç anlamı yok bu yüzden evet bu yaptığın bir boş konuşmadır.. Kabullenmeyipte saldırırcasına konuşmakta senin cehaletini ve delaletini gösterir.

quote:

A benim saf kardeşim. Bunlar benim işim. Boş konuşma tarzı klavye kobralıkları yapıp ta benim sinirimi oynatma. Daha evel de söylemiştim sana iş yerime gel bunları öğretirim sen ve hemcinslerine.
    Ben bunları sana soruyorum biliyor musun diye. Enerjinin korunumu yasası aşılamaz mı diye soran zihniyet bunları da bilmiyordur.

Bunları bilmesem bile google'dan bakıp sana evet biliyorum yazmıyacağım ne malüm ? Evet biliyorum ne olduklarını rahat ol kasma kendini.. AMA BİLMEK ZORUNDA'DA DEĞİLİM.
    EKY aşılamaz mı diye soruyorum çünkü o insan gerçekten bana bilgili geldi sana sormıyacağım kesin, Aklın sıra bana posta koyuyorsun kendi kafana göre de yanyana olsak kim kime artık posta mı koyar ne yapar orasını anlardın..

quote:

Ben boş konuşuyorum, sen kendin boşsun. fizik kurallarını yeniden yazmaya çalışıyorsun.
    Senin gibi bi cacık bilmeden bu tarz meslekleri yapan bir sürü adam gördüm. Hepsi de karşımda maymuna döndiler. Yeter be! 700w giren bir sistemden 700.0000000000001w dahi çıkaramazsın. Saçma saçma konuşup ta burada bu kadar işi bilen adamın (kendimi tenzi ediyorum) sinirini zıplatma.
    Kimsin olm sen. Senin lafınla mı hareket edecem ben. istediğim kadar okurum istediğim kadar okumam. Esas sen bilip bilmeden kafa dikme. Cahile laf anlatmaya kalkan bende hata.
    Sabır sabır sabır bir yere kadar. Bilmediğin konuda ahkam kesip insanları yanlış yönlendiriyosun. Yanlış yönlendirdiğin gibi bilenleri de reddediyorsun. BİLMEDİĞİN KONUDA SU SA CAK SIN!!!
    Ben bi ara adamlığı sana öğretirim....

Fiziği yeniden yazmaya çalışmıyorum, albert einstein'ın birkaç kuralı daha önce değişti insan oğlu bu tarz şeylere çok tanık oldu. amaaaaaa senin gibi dargörüşlü zihniyetler yerinde kalıp sabit kalmakta ısrar ediyor sürekli
    Senin gibi derken, Sen benim kim olduğumu ne olduğumu dahi bilmiyorsun aklın hayalinde almaz, Evet ama haklısın o tarz bi cacık anlamayan insanlar yok değil

Adam gibi cevap verdim boş konuştuğuda ap açık ortada
    Watt nedir amper nedir soru soruyor.. Arkadaşım burası forum birebir sohbet etmiyoruz,
    Varsa bilgin paylaşırsın, yada bilmediğin zor bilinen birşeyi sorarsın,
    Sohbet eder gibi Watt nedir bilir misin gibi soru soruyor olman konuyu adam gibi okumaman gereksiz olarak mesaj atmanı ifade eder

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

25.000W dile kolay az değil.

PC sistemlerde ki uyduruk sistemleri gibi göya aynen bu güçleri veriyormuş gibi yazmışlar. PMPO bilmem neysinin uzakdoğunun uyduruk atmasyonu.

hiç bir ampli ne SMPS güç kaynağından ne de Trafolu güç kaynağından daha fazla güç üretemez. nokta. bu basit kuralın neyi anlaşılmıyor.

bakın hoparlörün gücü belli çıkış katını, trafosunu dememe gerek yok. arkasında güç çıkışına bakın. hoparlörün
    maximum gücü bile dense 400W çıkmaz. üfürükten tayyare değerlere aldanmayın hesabı. adı LG ya da Sony olması aldatmasın.

[size=3]ayrıyeten altını önemle çizeyim tekrar tekrar!! isteyen istediği ses sistemiyle dinler. ne tür müzik dinleyeceğine, ne tür ses sistemiyle dinleyeceğine de kendi karar verir. bununla işimiz yok zaten. saygımız sonsuz.. bu konuda LAF eden olursa karşısında beni bulur nokta.

amaaa tekniğin altyapısından bihaberse bilip bilmeden konuşursa iş başka.

bakın bakalım. 400W ÇIKIŞ GÜCÜ. toplam çıkış gücü.
    https://store.donanimhaber.com/2a/13/c0/2a13c02adbd806b815029e94f7a639f1.jpghttps://store.donanimhaber.com/c3/6a/bb/c36abb33c2f9af6692a593d15869d976.jpg

Ya Can Kardeş kusura bakmada sende oldukça gereksiz mesajlar atıyorsun,
    Bu paylaşımının ne alakası var şimdi?
    Adam oraya 400 WATT'ı RMS olarak yazmamış ki?
    400W RMS dese üstünde içini açtığında hoperlördede 17W yazıyorsa zaten tezat vardır herneyse
    Ha birde LG ye senden başka kimse 25000W demedi, Ben ve benim gibi bilenler zaten ona değil RMS'e bakıyor
    Boş yere daha fazla pmpo değerini söylemenin anlamı yok..

Kuntepir kardeş, gözüm seninle alakası yok evet. ki zaten bu yüzden yazdım. insanlar görsün de bazı şeyleri aldanmasınlar diye. paylaşım yaptım. sana yazmadım kısaca.

bu topikte yazılmış ispatlanmış bir sürü kuralı cihazların yapısını, altyapısını bilmeden saçma sapan ''' ''YORUMLAMA DA'' '' bulunan çıkınca belirtelim dedik.

• Ha Bilmeyenler bilgilensin diye yazıldıysa eywallah birşey diyemem.. Sonuna kadar haklısınız. İnsanlarımız direk oraya bakarlarsa zaten yanılır ama biraz bilip RMS'e bakanlar da var şahsen ben.. Ama Z5500'de dahil olmak üzere Ölçümleri neye göre nasıl yapıyorlar? Sozuak işte gerçek bilnmezi test edicek onu o yüzden bekliyoruz.. Yabancı sitelerdede tartışılıyor ama net birşey yok diye kendiside yazmış zaten..
    Bende Merak ediyorum şahsen Örneğin bir Shake99'un 700W elektrik çekmesiyle 4800W rms ses vermesini.. neye göre hesapladıklarını ölçücek..
    Veya Z5500'ün Sub 190W iken kanal başı 62W Rms ken Sub doğru gibime geliyorda Kanal başı 62RMS nasıl sürüyor uyduları 12.5 Watt.. gibi gibi gibi sorular.

Konunun başından beri tartışılan Xboom içinde 180W gibi görünmüyor diyede belirtti kendisi..
    Konu içinde Ezbere o cihaz o kadar watt vermez veya sesi dandiktir vb şeyleri ezbere konuşuldu.
    Yazılanlarla dalga geçildi. Nedir bunların egosu ?

• Hepinizden rica ediyorum bu şekilde yazışmalar yapmayın. Burada yapmak istediğimiz yada yapılması gereken şey bir takım yanlışların yada bize verilen bilgilerin doğruluğunu, ne anlam ifade ettiğini bulmaya çalışmak. Her cihazın yeri ayrı, herkesin müzikten, müzik dinlemekten, sistemlerden aldığı keyif farklı. Hayat herkes için aynı şeyi ifade etmez. O nedenle birbirimize dayatma yapmayalım herkes zevk aldığı şeyleri yapsın ama bunu yaparken de fanatiklik yapıp gereksiz iddialaşmayalım. LG nin sistemi de Sony nin sistemi de müzik kalitesi ön planda olan cihazlar olmamakla birlikte Sony geçmişindeki gelenekten kaynaklanan sebeplerce benim gözümde Lg den öndedir.

İşlerim biraz yoğun olduğundan çok vakite ayıramıyorum araştırmaya ama imkanı olan arkadaşlar da bu cihazların güç değerlerini belirledikleri standartları bulmaya çalışırlarsa sevinirim. İlerleyen zamanlarda elimden geldiğince test etmeye çalışacağım.

Bir de mağazalara gidenler şu LG nin sisteminin arka etiketinin resmini koyabilirlerse manueldeki güç tüketimi için arka etikete bakın yazısının sırrını çok merak ediyorum. Ben web de bulamadım.

• Sozuak+1.

Arkadaşlar kişiler yanlış, beğenmediğiniz veya başka fikirleri savunuyor olabilir, bu fikirlere katılmıyorsanız çürütmenin yolu kişiliğe saldırmaktan değil fikrin kendisine saldırmaktan geçiyor. Kimse böyle yaptı öbürü yapmadı demiyorum ama genel olarak o kötü yöntemden olabildiğincee uzaklaşırsak tartışmalar da daha bilgilendirici ve düzeyli olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaz güzelim yaz. Günlük eğlencesi oldun milletin.
    Haydeee gösteriye devam. Ne kadar çok şey biliyormussun. Yazık sana. Bu kadar bilgili bir kişilik neden hala okumuş arkadaşlarının laflarını kendisi için bir bilgi sahibi kişilik gibi göstermeye çalışır ki.
    Başka neler duydun anlat bakalım da günümüz güzel geçsin...
  • İmzamdaki sistemler senin seviyende değil güzelim kusura bakma,
    İnşallah biz de senin gibi logitech, LG yada Samsung seviyesine çıkacağız ileride ama kulak olmadığından bir de bu işten pek anlamayıp çok anlar gibi bir yapım olduğundan o seviyeye çıkmak istemiyorum.
  • Biraz da kuyruklu nickiyle girse havasını artırır ama basmamıştır daha.
    Gerçi bu çok basit kaçtığından 2 seneye basar. Bu konu gibi 30 sene almaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mecanica -- 19 Mart 2014; 16:12:11 >
  • Kuntepir arkadaş yazdığın şey yine anlamsız olmuş.

Alıntı: "Fiziği yeniden yazmaya çalışmıyorum, albert einstein'ın birkaç kuralı daha önce değişti insan oğlu bu tarz şeylere çok tanık oldu. amaaaaaa senin gibi dargörüşlü zihniyetler yerinde kalıp sabit kalmakta ısrar ediyor "

Teoriler değişebilir çünkü bir teori ispatlanana kadar doğru da yanlış da kabul edilemez. Einstein'ın bir çok teorisi vardır ki henüz ispatlanabilmiş değil. Fakat bahsettiğimiz konu tüm doğanın dengelerinin üzerine kurulduğu ve fiziğin en temel yasasıdır. Bu yasanın değişmesi demek tüm fizik kurallarının yeniden yazılması anlamına gelir.

Sen hala bu teori değişebilir mi diyorsan kimse seni ve bilgilerini dikkate almaz.

Burada sana yazı yazan insanlar bilgileri ile yardımcı olmaya çalışıyorlar fakat sen ısrarla itiraz ediyorsun. Sen bu işlerde çalışarak bazı şeyler öğrenebilirsin fakat işin mutfağını yani fiziğini bilmiyorsun ya da yanlış biliyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

Kuntepir arkadaş yazdığın şey yine anlamsız olmuş.

Alıntı: "Fiziği yeniden yazmaya çalışmıyorum, albert einstein'ın birkaç kuralı daha önce değişti insan oğlu bu tarz şeylere çok tanık oldu. amaaaaaa senin gibi dargörüşlü zihniyetler yerinde kalıp sabit kalmakta ısrar ediyor "

Teoriler değişebilir çünkü bir teori ispatlanana kadar doğru da yanlış da kabul edilemez. Einstein'ın bir çok teorisi vardır ki henüz ispatlanabilmiş değil. Fakat bahsettiğimiz konu tüm doğanın dengelerinin üzerine kurulduğu ve fiziğin en temel yasasıdır. Bu yasanın değişmesi demek tüm fizik kurallarının yeniden yazılması anlamına gelir.

Sen hala bu teori değişebilir mi diyorsan kimse seni ve bilgilerini dikkate almaz.

Burada sana yazı yazan insanlar bilgileri ile yardımcı olmaya çalışıyorlar fakat sen ısrarla itiraz ediyorsun. Sen bu işlerde çalışarak bazı şeyler öğrenebilirsin fakat işin mutfağını yani fiziğini bilmiyorsun ya da yanlış biliyorsun.

OFFFFFFFFFFF Dargörüşlü insanlardan bıktım artık.... (size değil enerji78)

Bakın güzel abiciklerim benim hi-fi diye saçmalayanların hepsinin yaş seviyesi 40'tan fazla gördüğüm kadarıyla.. İnsan yaşlandıkça kulağı daha çok frekans duymaya başlar diye birşey daha vardı...
    O yüzden kendi zevklerinizi diğer bir arkadaş birkaç mesaj önce demiş bizlere diretmeyin...... Herkesin zevki ayrı sen kaliteye önem verirsin ben bass sese veya ses yüksekliğine..
    Tekrar söylüyorum günümüzde artık birçok şarkı PC ortamında Programlarla yapılıyor.. Örneğin en basit örnek ERDEM KINAY, OZAN ÇOLAKOĞLU gibi birçok aranjör var.. Bu şekilde yapan...
    Konunun başından beri SES olayını fizik olayına bağladınız tutturdunuz gidiyorsunuz.. Ben SONUNDA kendime güldürerek BİLADERİMİ ARADIM ve sordum
    Fizik Mühendisi Kendisi Şuan THY'de çalışıyor... Cihaza Giren Elektrik WATT 'ı ile SES'teki RMS çok ayrı şeyler.. RMS diye internette arat göreceksin dedi..
    Neden sordun bunu dedi.. Bi olay vardı bıktım dedim sana sordum patlayıp artık dedim.. GÜLDÜ...

YANİ BURADAKİ O FİZİK YASASI DİYE KENDİNİ YIRTANLARA KAPAK OLMUŞ OLUYOR SANIRIM...

Sozuak : Hocam Fizik mühendisi Kardeşimle görüştüm o hesaplamalar rarklı olarak hesaplanıyormuş şebekeden çekilen elektrik le ses gücü olan rms ap ayrı şeylermiş.
    O yüzden Şebekeden 700W çeken Sony shake 99 Müzik gücü olarak 4800W rms verebiliyormuş. Açıkça sordum bunları çünkü kendisine.

Şimdi sonuç olarak ses kalitesini beğenmeyenler yada dinlemeden buraya sallamasyon atanlar.... Fanatiklk yapanlar (ÖZellikle Hİ_Fİ)..
    Herkes dediğime geldi ve Cihazın ses gücünün Z5500'den 3-4 kat güclü olduğunu gördüler
    Ben dinlemediğimi söylemiştim .... Ama ses kalitesini gerçekten tarafsızca dinleyenler söyleyecekler.. Eminim Ses kalitesi Z5500'ün en az 2 katı vardır.
    Lütfen artık boşyere fizikçi olmadan kafanıza göre karadüzen ampüllü amfilerinizi övmeyin ben ve benim gibi müzik dinleyen sevenler.. Gerçeğe yakınlığa çok önem vermiyenler olabilir Diretmeyin.
    Burada orkestralar eşliğinde GİPSY NİGHT dinlenmiyor ... Veya türevleri .. Herneyse..
    ŞUAN MODA EDM (ELEKTRONİC DANCE MUSİC) Ve Hi-Fi nin günümüzde hiçbir çekiciliği kalmıyor artık.. Herkes sizin gibi o konularda Gerçeğe yakın olcak diye milyarlar vermez..
    Zaten hi-fi diye bahsettiğiniz şeylerin pahalı olmasının sebebi hastalarının olması. başka birşey değil
    Konuya NOKTA KOYMUŞTUR BU SÖYLEDİKLERİM ARTIK

• İşte cevap zaten kendi ağzınızdan çıkıyor.
    O bahsettiğiniz bilgisayar ortamında yapılan şarkılara biz şarkı demiyoruz siz referans alıyorsunuz. Çünkü bizim için müzikalite ile sound kalitesi önemli sizin içinse gürültü şiddeti. Bakarsanız şöyle baştan beri yazdıklarınıza hepsini kendi ağzınızdan bir şeklide ifade ediyorsunuz. Bir on yaş genç olmanız biz 14000hz duyabilirken sizin 15000 duymanızı sağlar. Bu size ne denli bir haz verir bilmem ama o hz de zaten kimsnin kulağı uzun süre dayanmaz. Ama sizin dayanır çünkü aradğınız zaten odur.
    Biz bir Tsuyoshi Yamamoto dinlerken siz bilgisayarda hazırlanmış midi lerle bile dans edebilirsiniz. Farkımız zannediyorum budur. İşte bu yizden insanlar o kadar sizinle dalga geçiyorlar. Ama anlayana derler ya hani...
    Anladığım kadarıyla sizde ne hifi bilgisi var, ne müzik kültürü var, ne algı yeteneği var, ne kulak var, ne mantık var. Kimse kusura bakmasın ama gerçekler acıdır. Yüzleşmeniz bu forum sayesinde oldu maalesef. Olsun ne demişler öğrenmenin yaşı yoktur. Her ne kadar cehaletten erken kurtulursanız o kadar dolu bir hayat yaşar sürekli bir fizik mühendisine ve öğretmene danışmak zorunda kalmazsınız.
    Bence artık bırakın müzik işlerini watt değerleni biraz kendinizi gelişirmeye bakın.

• Size elektrik gücü ile amfinin RMS çıkış gucu alakasizdir diyen kimse bu konu hakkında en ufak birsey bilmiyor. Şaka mi bu ya?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.