Şimdi Ara

LG LAS950M - HS9 Soundbar Kullanıcıları ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
17
Favori
24.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LAS950m nin bluetooth ve wifi baglanti durumlari hakkinda biraz daha bilgi verebilir misiniz? diger urunlere gore nasil?
    yukarida iyi diyenler var ama kopuyor diyenler de var.. cok verimli degil galiba diger urunlere gore, yabanci sitelerde de boyle yorumlar var.
    - sub ne kadar uzaga konumlandirilabiliyor?

Ayrica bluetooth uzerinden telefon ile bagliyken mesela televizyonun wifi baglantisina zarar veriyor mu.. farkli sinyaller elbette ama bu yonde sikayetler okumustum bir yerde.
  • Subwoofer bağlantı problemlerini ben de gördüm konularda. Ben yakın tutuyorum soundbara bir sorun olmadı. Alçak frekans seslerinin geldiği yönü kulak ayırdedemedğinden subwooferı oda içersinde yerini bardan çok uzağa konumlamaya gerek yok. Bt veya wi-fi ile bağlantılarda yaşanan kopmaların sebebi telefon/tablette olabiliyor. Frekans karışması veya internet yükü ile bağlantı hataları olası problemler ama ben yaşamadım henüz.

Saygılarımla.
  • Konu hızlanmış ne güzel, herkese hayırlı cumalar
    Benim de kısa bir sorum olacaktı. HDMI Arc bağlarken, dış ses aygıtlarını (Digitürk, PlayStation, BluRay gibi) TV'ye bağlayıp, TV'den HDMI ARC'la mı LAS950M'e bağlıyorsunuz. Yoksa dış ses aygıtlarını (Digitürk, PlayStation, BluRay gibi) LAS950M'ye bağlayıp, LAS950M'yi HDMI Arc'la TV'ye bağlıyorsunuz? İki bağlantı arasında ses veya görüntü kalitesinde fark var mı? Birinin diğerine avantajları nelerdir acaba?
  • ZENLogic Z kullanıcısına yanıt
    Hepsini tv'ye baglayip soundbardan ses almak en pratik olan. Eger tv'nin ses ayarlari digital cikisa imkan veriyorsa direk baglanti ile arasinda fark olmaz. Tek tek baglantida kumandadan girisi secmek gerekecek ama arc gibi bir kolaylik varken tv kumandasises ac kapa bile yapilabilir. Bu arada las 950 kumandasinin source tusuna uzun basinca baska cihazlari komuta icin ayarlanabiliyormus ama denemedim.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elimizde ,

yeni model led tv ,

4k dahil 1080p vb izlemek için media player ,

receiver ,

ps4 var diyelim ve

soundbar var diyelim..

bunların bağlantı şeması nasıl olmalıdır.

bir veya 1 kaç arkadaşımız paintten beyaz fon arkası olan bir çizimde bulunabilir mi

saygılarımla.
  • yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    Hepsini tv'ye hdmi den baglayip soundbara hdmi ya da optikten baglamak. Eger tv'nizin ekrani 4k ancak icindeki usb oynatici 4k'yi desteklemiyorsa soundbar 4k ozellikliyse soundbara baglayip oradan ses alinabilir ama soundbarlarin cogunda goruntu isleme ozelligi yok. Bunun icin belki dect amfiler daha iyi cozum olur.

Saygilarimla.

• hocam merhaba,
    bende 750m var. optik de bağladım, hdmi da bağladım fakat bir türlü info kısmında pcm2.0 dan başka birşey göremedim.
    dts ve ac3 ayrı filmlerde test ettim 5+1 sesli filmler tabi.
    siz bu kısımda farklı bir yazı gördünüz mü cihazda?
    ek olarak belirteyim. iki adet np8340 de bağlı ve surround modunda.
  • Hocam soundbarı tv ile optik ya da hdmi olarak bağlamayın. Mesela media playeri optik ile soundbara bağlayın o zaman sonuç alacaksınız. Ben söylediğim şekilde rahat bir şekilde görüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: digitbook

hocam merhaba,
    bende 750m var. optik de bağladım, hdmi da bağladım fakat bir türlü info kısmında pcm2.0 dan başka birşey göremedim.
    dts ve ac3 ayrı filmlerde test ettim 5+1 sesli filmler tabi.
    siz bu kısımda farklı bir yazı gördünüz mü cihazda?
    ek olarak belirteyim. iki adet np8340 de bağlı ve surround modunda.

Filmi açınca tvden ses ayarlarına gir orada dts filan göreceksin onu seçince düzelir

• digitbook D kullanıcısına yanıt
    Bir tv optik cikistan gostermiyor dolby olarak, yeni nesil tv ise gosteriyor tv'nin optik baglantisindan. Digiturk, dsmart'dan direk baglayip dijita cikis ayarlari dogru ayarlanirsa bbc/discovery gibi kanallardan dd ses de gelir yazisi da.

Saygilarimla.

• Tekrar indirim yaptilar 950m'de. Takip ettigim kadarj ile stok oldukca iki haftada bir yuzde 16 dusuyor.

Saygilarimla.

http://www.teknosa.com/urunler/110100868/lg-las950m-700w-71-smart-soundbar-ev-sinema-sistem?staydesktop=true

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Tekrar indirim yaptilar 950m'de. Takip ettigim kadarj ile stok oldukca iki haftada bir yuzde 16 dusuyor.

Saygilarimla.

http://www.teknosa.com/urunler/110100868/lg-las950m-700w-71-smart-soundbar-ev-sinema-sistem?staydesktop=true

1000 tl ye düşsün alacağım

• cevaplar için teşekkür ederim.
    dediklerinizin hepsini denedim. sadece tv nin media playeri ile izlerken dd3/2.1 yazısı gördüm.
    media player idirek optik bağlayınca olmadı. hdmi ile sound bara sonrada tv ye girince de olmadı.
    ama tv nin medi playeri kullanmıyorum. bakalım bir kaç değişik kombinasyon daha deneyeceğim.
    aslında bir optik giriş daha olsa soundbarda işim çözülecek ama malesef yok.
  • bu arada tv üzerinde ses çıkışı için stereo ve çok kanallı seçimi mevcut fakat bunlarda da bir fark göremedim.
    tv den optik olarak bağlı iken izlediğim filmlerin çoğunda gelen sesten memnunum aslında.
    film içerisindeki sahnelerde arka hoparlörlerden sesler ayrı ayrı olarak geliyor.
    sanırım bunu soundbar kendisi sanal olarak ayarlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: digitbook

bu arada tv üzerinde ses çıkışı için stereo ve çok kanallı seçimi mevcut fakat bunlarda da bir fark göremedim.
    tv den optik olarak bağlı iken izlediğim filmlerin çoğunda gelen sesten memnunum aslında.
    film içerisindeki sahnelerde arka hoparlörlerden sesler ayrı ayrı olarak geliyor.
    sanırım bunu soundbar kendisi sanal olarak ayarlıyor.

Sounbar üzerindeki bazı ses modlarında 1 kanaldan gelen sesleri duvara çarptırarak yankı sayesinde çevresel efektler verdiği belirtiliyor. Örneğin Pioneer'da surround olarak ayrı bir dsp efekti var. Lg'de ise Sinema ve Müzik modlarında bu tarz etkiler oluyor.

Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

quote:

Tekrar indirim yaptilar 950m'de. Takip ettigim kadarj ile stok oldukca iki haftada bir yuzde 16 dusuyor.

Saygilarimla.

1000 tl ye düşsün alacağım

1200 den tekrar 1700 e çıkmış

• Blue_Knight kullanıcısına yanıt
    Garip bir durum olmus. Belki magazada dusuktur yine. Zaen netten alma imkani yok urunu.

Saygilarimla.

• quote:

Garip bir durum olmus. Belki magazada dusuktur yine. Zaen netten alma imkani yok urunu.

Saygilarimla.

aynen 1 günde 500 tl artması mantıksız işte ufak hesaplar peşinde koşunca bunu da kaçırdık
  • Blue_Knight kullanıcısına yanıt
    Teknosa da sanırım kampanya bitti. Genel fiyat artışları var. Cihaz da altın gibi yükseliyor.

Saygılarımla.

http://www.teknosa.com/urunler/110100868/lg-las950m-700w-7-1-smart-soundbar-ev-sinema-siste
  • quote:

Teknosa da sanırım kampanya bitti. Genel fiyat artışları var. Cihaz da altın gibi yükseliyor.

Saygılarımla.

http://www.teknosa.com/urunler/110100868/lg-las950m-700w-7-1-smart-soundbar-ev-sinema-siste

Güzel bir sound bar ancak istedikleri fiyat abes 1000-1200 bandı zaten hakettiğiydi. Bir bayram kampanyası olabilir ona

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue_Knight -- 8 Eylül 2016; 9:21:47 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.