Şimdi Ara

LG HT1200TA & SONY DAV-DZ740 & PHILIPS HTS3538 & SAMSUNG HT-E455 hangisi seçilmeli ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
7.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar başlıktada gördüğünüz gibi bu üç ürün arasında kaldım aslında LG hb1100mk düşünüyordum ancak eşimin kule hoparlör istemesi nedeniyle alternatifleri bunlara çevirdim. hb1100mk'nın bluray lı olması ve diğer özellikleri beni çok cezbetmişti ancak benim hali hazırda media player'ım mevcut smart tv lcd'imde var o yüzden hb1100mk'yı çokta önemsemedim.sizce bu üç ürün arasında hagisi daha ağır basar sizce

üç ürününde fiyatı hemen hemen aynı sadece ürün için bilgi verirseniz sevinirim

arkadaşlar birde sadece philips'in hoparlör gücünde 600Watt RMS olarak belirtilmiş diğer sistemlerin özelliklerinde RMS olarak hiç bir ibare yok !!

LG HT1200TA
     LG HT1200TA & SONY DAV-DZ740 & PHILIPS HTS3538 & SAMSUNG HT-E455 hangisi seçilmeli ??

SONY DAV-DZ740

PHILIPS HTS3538/12

SAMSUNG HT-E455

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan... -- 2 Ağustos 2012; 15:09:16 >

• yardım istiyorum arkadaşlar bi el atın bea
  • Güldürdün beni akşam akşam:) Ben HB1100MK yı alırken teknosa görevlisinin dediğini doğrularcasına yazmışsın :) HB1100MK ile HB1100RE (RE nin tek farklı kule uyduları olması) teknosa görevlisi abi ses olarak hiç bir farkı yok zaten 4 kule haricindeki tüm parçalarıda bire bir aynı dedi ama gel görki bizim millet ses sistemini tipine bakarak alıyor, hatta alırken şu daha şıkmış bunu mu alsak diyorlar demişti...

Aynı şekilde kız arkadaşımı biliyorum tipine bakarak laptop seçiyor kendine asabımı bozuyor benim :) Gidiyor şık mı şık ışıklı sonylerin başına hemen :) Aa laptop a bak çok güzelmiş bunumu alsam diye:)
    Ah bu hatunlar yokmu... Gerçi salonun şekli önemlidir o açıdan biraz hakta veriyorum açıkçası...

Blu-ray gerekli değil ucuz olsun diyorsun ama bu saatten sonra bukadar para verip almışken blurayli almakta fayda var ortam oynatıcın olsa bile yeri gelicek 3D bluray disk alıp izlemek isteyceksin... veya sistemi satıp değiştireyim desen fiyat çok farkedecek, Başıma geleni şöyle anlatayım, HB1100MK nın aynısının DVD'li olanına (belkide HT1200TA idi) sahip olan bir arkadaş ile sadece player kısmını takasa girecektik 200TL farkla anlaştık gibi oldu ama sonra ben vazgeçtim... HB1100MK yı 499 a almıştım ve ilk etapta sadece ses sistemi olarak aldığım için kafama yattı yani sistem bana 299a gelmiş olacaktı ama sonra vazgeçtim değmez dedim almışken sıfır blurayli sistem olsun diye.. Ki bende senin gibi ilk alırken ses sistemi amaçlı almıştım (salonda HTPC var diye) ama yinede bluray set olması her zaman daha iyidir...

Neyse seçeneklere gelince:

Marka bazında bakarsak bu işin en iyisi SONY onu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim, Ses konusunda gerçekten başarılı ürünler çıkartıyor SONY. Modelleri bir kenara bırakıp marka olarak sırasıyla benim fikrim SONY > LG=philips > Samsung

Philips e gelince yukarıda dediğim gibi philips iyidir ancak linkteki modelin 2 yollu bir ses sistemi var. Özellikle müzik dinlerim ve basstan tizlere kadar geniş aralıkta berrak ses isterim dersen boşver. Ses kalitesi ve berraklığı açısından sınıfta kalır diye tahmin ediyorum ki tipini iyi hatırlıyorum HB1100MK almadan önce bu sistemide denemiştim...

Samsung un ses sistemlerini pek önermiyorlar o modeli değil ama hatırlamadığım başka bir modeli dinlediğimde bende pek beğenmemiştim, ama linkteki verdiğin sistem 3 yollu güzel bir sisteme benziyor denemeden bişey dememek lazım.

LG ye gelince ses konusunda o modelin HB1100MK dan bir farkı olduğunu sanmıyorum, sesi gerçekten çok başarılı her konuda seni tatmin eder diyebilirim, player biraz zayıf kalabilir birtek medya player olarakta bakmayın LG hakikaten bu konuda biraz salakça işler yapıyor özellikle eski modellerinde çok cins şeyler var mesela kız arkadaşımda da DVD li LG sinema sistemi var onda sub woofer ın sesini ayrıyeten kısamıyorsunuz. Sırf bu özelliği yüzünden sinir olmuştum. Öbür yandan sesi harikadır, görüntü deseniz içlerinde samsung ile beraber en şık olanı ve yine samsungla beraber 4 uydusuda kule tipi... Bence eşinizin en çok beğeneceği model bu

SONY e bakarsak o modeli hiç dinlemedim ama genelde dinlediğim tüm sony ses sistemlerini çok beğendim ve iyi bir marka imajı var yani SONY ninde dediği gibi "It is a SONY"... fiyat farkı yoksa ben olsam onu tercih ederim..

Seçime gelirsek: Ben olsam hiçbirini almam HB1100MK alırım yanında 4 tanede ayak:) o olmadı SONY i alırım, ama onunda kötü yanı philipsteki gibi arka uydular ayaksız yani eşiniz beğenmeyebilir:) Ama en iyisimi siz bir teknoloji shop a gidip mümkünse aynı ses kaynağı üzerinden LG ve SONY yi kendi kulağınızla dinleyin öyle karar verin hata fikirlerinizide buradan bize belirtin. Bu arada DVD disk haricindeki medya oynatma konusunda sonyde çok iyi değil ama oynatıcım zaten var diyorsunuz ozaman sorun yok..
    Ayrıca madem harici bir medya oynatıcı kullanacaksınız mutlaka alacağınız cihazda "HDMI giriş" (dikkat edin HDMI çıkış değil giriş, satıcı adam soruyu anlamayıp HDMI tabiki var diyerek geçiştirebilir sizi) olmasına dikkat edin... Yoksa 5+1 ses alma hayalleriniz suya düşebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonythetonguc -- 3 Ağustos 2012; 23:27:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tonythetonguc

Güldürdün beni akşam akşam:) Ben HB1100MK yı alırken teknosa görevlisinin dediğini doğrularcasına yazmışsın :) HB1100MK ile HB1100RE (RE nin tek farklı kule uyduları olması) teknosa görevlisi abi ses olarak hiç bir farkı yok zaten 4 kule haricindeki tüm parçalarıda bire bir aynı dedi ama gel görki bizim millet ses sistemini tipine bakarak alıyor, hatta alırken şu daha şıkmış bunu mu alsak diyorlar demişti...

Aynı şekilde kız arkadaşımı biliyorum tipine bakarak laptop seçiyor kendine asabımı bozuyor benim :) Gidiyor şık mı şık ışıklı sonylerin başına hemen :) Aa laptop a bak çok güzelmiş bunumu alsam diye:)
    Ah bu hatunlar yokmu... Gerçi salonun şekli önemlidir o açıdan biraz hakta veriyorum açıkçası...

Blu-ray gerekli değil ucuz olsun diyorsun ama bu saatten sonra bukadar para verip almışken blurayli almakta fayda var ortam oynatıcın olsa bile yeri gelicek 3D bluray disk alıp izlemek isteyceksin... veya sistemi satıp değiştireyim desen fiyat çok farkedecek, Başıma geleni şöyle anlatayım, HB1100MK nın aynısının DVD'li olanına (belkide HT1200TA idi) sahip olan bir arkadaş ile sadece player kısmını takasa girecektik 200TL farkla anlaştık gibi oldu ama sonra ben vazgeçtim... HB1100MK yı 499 a almıştım ve ilk etapta sadece ses sistemi olarak aldığım için kafama yattı yani sistem bana 299a gelmiş olacaktı ama sonra vazgeçtim değmez dedim almışken sıfır blurayli sistem olsun diye.. Ki bende senin gibi ilk alırken ses sistemi amaçlı almıştım (salonda HTPC var diye) ama yinede bluray set olması her zaman daha iyidir...

Neyse seçeneklere gelince:

Marka bazında bakarsak bu işin en iyisi SONY onu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim, Ses konusunda gerçekten başarılı ürünler çıkartıyor SONY. Modelleri bir kenara bırakıp marka olarak sırasıyla benim fikrim SONY > LG=philips > Samsung

Philips e gelince yukarıda dediğim gibi philips iyidir ancak linkteki modelin 2 yollu bir ses sistemi var. Özellikle müzik dinlerim ve basstan tizlere kadar geniş aralıkta berrak ses isterim dersen boşver. Ses kalitesi ve berraklığı açısından sınıfta kalır diye tahmin ediyorum ki tipini iyi hatırlıyorum HB1100MK almadan önce bu sistemide denemiştim...

Samsung un ses sistemlerini pek önermiyorlar o modeli değil ama hatırlamadığım başka bir modeli dinlediğimde bende pek beğenmemiştim, ama linkteki verdiğin sistem 3 yollu güzel bir sisteme benziyor denemeden bişey dememek lazım.

LG ye gelince ses konusunda o modelin HB1100MK dan bir farkı olduğunu sanmıyorum, sesi gerçekten çok başarılı her konuda seni tatmin eder diyebilirim, player biraz zayıf kalabilir birtek medya player olarakta bakmayın LG hakikaten bu konuda biraz salakça işler yapıyor özellikle eski modellerinde çok cins şeyler var mesela kız arkadaşımda da DVD li LG sinema sistemi var onda sub woofer ın sesini ayrıyeten kısamıyorsunuz. Sırf bu özelliği yüzünden sinir olmuştum. Öbür yandan sesi harikadır, görüntü deseniz içlerinde samsung ile beraber en şık olanı ve yine samsungla beraber 4 uydusuda kule tipi... Bence eşinizin en çok beğeneceği model bu

SONY e bakarsak o modeli hiç dinlemedim ama genelde dinlediğim tüm sony ses sistemlerini çok beğendim ve iyi bir marka imajı var yani SONY ninde dediği gibi "It is a SONY"... fiyat farkı yoksa ben olsam onu tercih ederim..

Seçime gelirsek: Ben olsam hiçbirini almam HB1100MK alırım yanında 4 tanede ayak:) o olmadı SONY i alırım, ama onunda kötü yanı philipsteki gibi arka uydular ayaksız yani eşiniz beğenmeyebilir:) Ama en iyisimi siz bir teknoloji shop a gidip mümkünse aynı ses kaynağı üzerinden LG ve SONY yi kendi kulağınızla dinleyin öyle karar verin hata fikirlerinizide buradan bize belirtin. Bu arada DVD disk haricindeki medya oynatma konusunda sonyde çok iyi değil ama oynatıcım zaten var diyorsunuz ozaman sorun yok..
    Ayrıca madem harici bir medya oynatıcı kullanacaksınız mutlaka alacağınız cihazda "HDMI giriş" (dikkat edin HDMI çıkış değil giriş, satıcı adam soruyu anlamayıp HDMI tabiki var diyerek geçiştirebilir sizi) olmasına dikkat edin... Yoksa 5+1 ses alma hayalleriniz suya düşebilir...

çok teşekkür ediyorum güzel açıklamaların için harika bir yazı çıkartmışsın

işin aslı bana iki kule yetiyor 4 tane bile değil tavsiyelerinle samsung ve philips'i egale ediyorum samsung'u bi kaç yerde okumuştum sesinin çok iyi olmadığını philips'ide hepsiburada'da ki yorumlara göre (ki çok yorum yoktu) ona istinaden koymuştum listeme

HB1100MK konusunda çok çok haklısın geleceğe yönelik her zaman artı ama 3D'li tv'imde yok anasını satim şunuda düşünüyorum uzun yıllar TV değiştirme lüksüm yok ama yinede gönül bundan al diyor aslında aklıma şöyle bişeyde geliyor HB1100MK alsam sadece iki hoparlöre HT1200TA gibi mobilyacıya orjinalmiş gibi bütün olarak sarmalayan ayak mı yaptırsam çubuk şeklinde değilde bütünmüş gibi acaba yer mi diye düşünüyorum!

Sony modelinde ise kule hoparlörlerin boyuna baktım geçende çok ufak gibi geldi bana HT1200TA maaşallah sırık gibiydi sony'nin yanında

neyse şu an için yine araştırmada olacağım ve yine çok çok teşekkür ediyorum güzel fikirlerin için

• Rica ederim. Evet LG en şıklari ama siz yinede sesleri bi dinleyin. Bende merak ettim fikriniz nedir. Birde son dedigimi aklinizdan cikarmayin harici bir medya oynatici kullanacaksaniz ve gercek 5.1 ses almak istiyorsaniz HDMİ GİRİS sart yada TVnizde HDMİarc destegi olmasi lazim ama eski bir tv ise yoktur. Bu arada 1200ta da sanirim hdmi giris yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tv'im philips easylink mevcut kaldıki medya oynatıcıdan optik kablo ile ses alırım diye düşünüyorum yoksa yanılıyor muyum ?
  • İşte elindeki donanımı bilemiyorum bilsemde özelliklerini bilemem tabiki ama karmaşık bir sistem kuracaksan kuracağın şemayı kafanda oluştur öyle al yoksa hayal kırıklığına uğratabilir. medya oynatıcında optik çıkış varmı bilemiyorum tabi varsa olabilir. Aslında en iyi sistem HDMI arc sistemi bu iş için hem kablo kalabalığını azaltıyor hemde HDMI 1.4 DolbyDigital TruHD ve DTS-HD gibi formatları taşıyabildiği için optik kablolardan daha avantajlı. HDMIarc yok ise sinema sistemi üzerindeki HDMI giriş seçeneğini kullanrakta DTS-HD ve DD truHD sesleri aktarmak mümkün olacaktır.
  • logitech z-906 modeli(bilgisayar hopörlörü) ile lg HB1100mk(ev sinemasistemi) her ne kadar klasmanları watt laarı farklıda olsa ikisinide dinleyenlerden fikir almak istedim ikisi arasında kaldım tv ye bağlicam maç izlerken sarkı dinlerken film izlerken kullanmak için. siz hangisini önerirsiniz bence dısrıdan bakınca f/p olarak hb1100mk daha ön planda. bu lg yi istediğimizde pc ye de bağlayabiliyormuyuz. logitech te kendisini kanıtlamıs bir firma. simdiden teşekkürler z906 750-900tl arası hb1100mk 500-600 tl arası fiyatları var.
  • logitech z-906 öneririm bende var harika.......
  • Merhaba

Ben de LG 42LM660S televizyon var. Bu televizyonda daha çok harici disk yardımı ile film izliyorum.
    Şimdi bir ses sistemi almak istiyorum ama konuyla ilgili bilgim olmadığından karar veremiyorum.

Yukarıda bahsi geçen HB1100mk ve HT1200TA modellerinden birini almayı düşünüyorum.
    Cihazlar ile ilgili nette yaptığım araştırmada, bazı teknik özelliklere ulaşmama rağmen anlamadığımdan yorum yapamıyorum. ( teknosa sitesinde her iki ürünü karşılaştırdığımda farklı özellikler yazıyor ama yeterli bilgi yok )

Sizce televizyonum ve kullanım amacıyla ilgili olarak hangisini almam daha mantıklı olur.
    Dvd yada bluray alıp izleyeceğimi düşünmüyorum ancak Tvden 5+1 ses çıkışı alabileceğim model hangisidir.
    Kuleler ses sitemi için önemli mi, kulesiz olarak yere koysam ses kalitesini etkiler miyim?

Bu iki ürün dışında önereceğiniz başka LG ürünü var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chubuk -- 18 Ekim 2012; 12:29:07 >

• up

yukarıdaki sorulara aynen bende cavap bekliyorum :)
  • Bende LG HT1200TA ve Sony Davd dz740 arasında bir türlü karar veremiyorum. Özellik ve fiyat olarak neredeyse aynılar. Ses kalitesi olarak hangisini tavsiye edersiniz?
  • turuncu muruncu yılsonu dıye nasılsa yapılır bırseyler, eger rast gelebılırsenız 550tl lere sony dav dz 940 tavsıye ederım.
    ben 1 ay kdr once aldım o fıyata...
  • Merhabalar, LG HT1200TA ile HT1100BB arasında kararsız kaldım,

Bende hepsiburada dan Lg 42LM615S 42" modelini 1459 TL ye kargo bedava olarak satın aldım, ayrıca 200 TL hediye çeki verdi. Hızlı gönderi olduğundan 1 günde geldi, şuan ücretsiz kurulum bekliyorum. Yorumlara bakarsak iyi bir tercih yaptım,

Evde, işte, cepde heryerde internet olduğundan bunda da eksik kalsın rahat rahat tv izliyeyim diyerek smart almadım. Onun yerine 3D olması güzel bir özellik. Benimde sormak istediğim 1-2 soru var;

1-Forumlarda herkez bahsetmiş, nedir bu bizde olmayan "dts" problemi ne işe yarar çok gereklimidir?

2-Çok bilinçli ve özellik arayan bir kullanıcı değilim, ama sinema ve ses sistemim olsun isterim, yine TV ile uyumlu olsun diye LG marka baktım, biraz pahalı görülüyor ama güzel bir sisteme benziyor, LG HT1200TA Usb-Hdmı 1100W Tallboy 5+1 Ev Sinema Sistemi yine hepsiburada da 599TL , bana 500TL ye gelecek(100TL hediye çeki ile) , ne dersiniz bu ikisini bir arada kullanan varmı önerirmisiniz? Yada ses sistemi alırken neye dikkat etmeliyim,

Şimdiden teşekkürler,

• ben bu cihazı bimeks ten yeni aldım.acaba media player alsam optik kablo bağlantısı ile media player içeriğini bu sistemden dinleyebilirmiyim?
  • cihazın en guzel yanı optik olması ancK eskidi artık bende satılık bu cıhaz ılgılennler pm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.