Şimdi Ara

LG HB1100MK mi yoksa Sony DAV-DZ740 mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
2.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu iki sistem için kullanıcılarından tavsiye istiyorum !!!!

LG HB1100MK 3D Bluray Ev Sinema Sistemi (( 575 tl )
    5.1 Kanal1100 W3D Bluray Disc, Bluray Disc, Divx, Dvd, Jpeg, Mp3RadyoYavaş OynatmaDivx Altyazı DesteğiBass Boost, Dolby Digital, DTS5.1 DesteğiHDMI, USBParlak Siyah3DDLNA , CIFS , Ipod Bağlantısı

Sony DAV-DZ740 Ev Sinema Sistemi ((540 TL))
    HD'ye yakın görüntü kalitesine ve 5.1 kanal surround sese sahip uygun fiyatlı kurulum..
    5.11000 WCD, Divx, Dvd, Jpeg, Mp3, VcdRadyoYavaş OynatmaDivx Altyazı DesteğiDolby Digital Plus, DTS5.1 DesteğiAV, HDMI, Scart, USBSiyahUzaktan KumandaHDMI 1080p yükseltme , Optik ses girişi , USB Media Player

Lg Bluray olması bir avantaj görünsede, Şöyle bir düşününce, kullanımım daha çok hard disk veya dvd player olduğu için şimdilik çok önemli görünmemekte!!! şimdilik bluray disklerindeki fahiş fiyatlardan dolayı kullanacağımıda pek zannetmiyorum !??! ihtiyaç duyulduğunda belki bir ps veya başka bir bluray playerla açık kapatılabilir düşüncesindeyim.

Önceliklerim:

1) Kalite ; bana uzun süre sorun çıkarmıyacak bir kullanım sağlamalı ? Servislerle falan uğraşamam, direkt çöpe atarım :))
    2) Ses ; 30 m2 olan salonumda (apartman dairesi) tatmin edici bir ses vermeli... ( 2 bin 3 bin veya 4 binlik prof. sistem önereceklere şimdiden bilmem neremle gülerim Bu size göre bir konu değil lütfen araya giripte parazit yapmayın )

Televizyonum LG 42LV5500 , öneride bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler ......

• Farkındaysan Sony blueray olmadığı halde Lg'ye fiyat konusunda yakın.Bunun nedeni ses konusunda Sony'nin daha önde olması.Bende de Dz740 var.Bu sistemin eksileri Mkv Aac Flac gibi formatları oynatmaması ve çözünürlük konusunda seçici olması.Ben bu sorunu media player alarak çözdüm ve şu anda çok rahatım.

http://www.hepsiburada.com/liste/philips-hd-media-player-hmp5000/productDetails.aspx?productId=evphhmp5000&categoryId=17011

Artılarım mkv ve çözünürlük sorunum kalmadı.Ses konusunda ödün vermedim.Buna ek olarak Media Player'ı ethernet kablosu ile modem den bilgisayarıma bağladım ve şu anda ekstra bir harddisk veya usb ye gerek kalmadan bilgisayarımdan filmleri seçip izliyorum.Wifi ve DLNA bağlantıları var ben kullanmadım.

• Sama dostum, bilgilendirme için teşekkürler, daha önce dz-740'ı bir mağazada dinlemiştim ve gerçekten çok hoşuma gitmişti .. Sony'e karşı herzaman bir sempatim vardır, bugüne kadar aldığım tüm elektronik eşyalarda ilk öncelik sony olmuştur. Çünkü adamlar gerçekten evladiyelik ürünler üretiyorlar !!! kim ne derse desin herzaman kalitesini hissettiriyor....

Bu gün itibariyle lg' nin kampanyalı fiyatı 499 TL ve herhangi bir aksilik olmazsa muhtemelen bu akşam hb1100mk'yı alacağım. Bu fiyata bluray bir sistem almak gerçekten çok iyi !!! umarım kalite ve ses açısındanda tatmin edici olur.
  • Konu kapanabilir. Lg hb1100mk sistemi 499 tl olarak siparişini vermiş bulunuyorum. Allah Sizlere daha iyilerini nasip etsin , bende hâyrını göreyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESED

Konu kapanabilir. Lg hb1100mk sistemi 499 tl olarak siparişini vermiş bulunuyorum. Allah Sizlere daha iyilerini nasip etsin , bende hâyrını göreyim

Hocam nereden verdiniz siparişi? Kliksa kampanyası bitmişti en son..
  • Kliksada 8 ve 9'unda gün içerisinde tekrar stoklara girmişti! yine aynı gün içerisinde tükendi ... Sık sık kontrol etmek gerekiyor !!
  • quote:

Orijinalden alıntı: britony

quote:

Konu kapanabilir. Lg hb1100mk sistemi 499 tl olarak siparişini vermiş bulunuyorum. Allah Sizlere daha iyilerini nasip etsin , bende hâyrını göreyim

Şu an alabilirsiniz stokta görünüyor , ben verdim siparişi..

http://www.kliksa.com/UrunDetay/tv-goruntu-sistemleri/ev-sinema-sistemleri2/900181655

• quote:

Orijinalden alıntı: 337_KD

quote:

Orijinalden alıntı: britony

quote:

Şu an alabilirsiniz stokta görünüyor , ben verdim siparişi..

http://www.kliksa.com/UrunDetay/tv-goruntu-sistemleri/ev-sinema-sistemleri2/900181655

Deli olacağım ya. Bana denk gelmedi bir türlü şu stok.
    Görenler ne olur haber versin ya!

• bende aynı handıkap tayım....

lg satın alan arkadas, sony kalitesinide biliyor vasfı ile bize fikir verse de,
    450 ye lg mi beklesek, yoksa turuncu dan dav dz 940 mı alsak aydınlatsa bizleri??
  • satın almayı yapmıs bır arkadas olarak,

acaba su an dav dz 940 ı turuncu dan 599 a almalımıyız?
    yoksa bızde 450-500den lg 1100mkı mı almalıyız??
  • quote:

Orijinalden alıntı: C_e_R_k_H_a_N_n

satın almayı yapmıs bır arkadas olarak,

Dostum öncelikle şu anki lg hb1100mk sistemimden memnunum. Beklentilerimi kesinlikle karşıladı.

Gelelim sizin sorunuza :

dav dz 940'la ilgili tam olarak bilgi bulamadım. Kullanıcı bir arkadaş görüşlerini paylaşmış.
    http://forum.donanimhaber.com/m_64488110/tm.htm

Seçiminde sana yardımcı olabilecek birkaç şey sıralıyabilirim.

1) Televizyonun eğer 3d oynatıyorsa, 3-D bluray oynatmak isteyebilirsin bu yüzden lg ; harici bluray cihazın varsa sony işini görür.
    2) lg'de dahili wi-fi mevcut ; sony ?
    3) lg de smart tv mevcut , gerçi ben televizyonun smartını kullanıyorum, sisteminki biraz yavaş gibi geldi, gerçi wi-fi bağlantı nedeniyle olabilir ; Sony ?
    4) Lg deki hoparlörler Ayaksız (-) ; Sony 4 tane ayaklı kule hoparlör (+)

Seçim tamamen size kalmış, Bence Teknosaya gidip Sesini bir dinle bakalım :)) Bana Göre en büyük handikapı BlueRay olmaması, onun dışında wi-fi - smart, DLNA gibi bağlantılar göreceli ek özellikler. Belki bazı kullanıcılar bu özellikleri hiç kullanmıyabilir de hatta belki 3d-bluRay bile kullanmıyabilir, ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ESED -- 24 Kasım 2012; 11:34:25 >

• quote:

Lg 'yi seçerken, kararımı etkileyen en önemli kıstas ; ''lg'nin Yeni bir teknoloji olmasıydı.
  • quote:

quote:

Lg 'yi seçerken, kararımı etkileyen en önemli kıstas ; ''lg'nin Yeni bir teknoloji olmasıydı.

Kendimce çok attım tuttum ama en sonunda, sony nin kalitesinin bluray kucuk hoparlorlu lg ye karsı ustun olacagı hissine kapıldıgım icim dz940 satın aldım.
    turuncu indirim sırasında 531 tl ye geldi...
    hoş henuz gelmedi, kargo da..
    kısmetse yarın elime ulasır sanırım...

sistemi kurdugumda pozitif negatif yorumlarımı yazmayı dusunuyorum unutmazsam...

fikirleriniz icin sagolun...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.