Şimdi Ara

LG G4 kamera modülü de detaylandı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
1.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet orada bir hata var işte saçma bir düşünce tarzı var da çözemedim sonuçta yatay ve dikey piksel değil mi ben o şekilde düşünüp çıkardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eufloria

evet orada bir hata var işte saçma bir düşünce tarzı var da çözemedim sonuçta yatay ve dikey piksel değil mi ben o şekilde düşünüp çıkardım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araştırmadan haber yapmayın.Hali hazırda UMİ Zero'da da F/1.8 kamera bulunuyor.Yani bunu sanki telefonlarda yeni teknolijiymiş gibi lanse etmeyin.Çinliler çok önceden yapmış.Aynısını parmak izi sensörü içinde yapmıştınız.Motorola Atrixte kullanılan teknolojiyi Apple 5S'te yeni teknoliji gibi lanse ettiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vivo xshot'ta da var o diyafram hatta 1/2.3 inç sensör, optik stabilizer de mevcut...su anda gsmarenada incelemesinde mevcut .. neyin kafasını yaşıyor bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcebi001 -- 9 Nisan 2015; 20:16:03 >
  • g3'ün kamerası çok başarılıydı zaten. bunun üzerine koyarak geliştirebilmeyi başarırlarsa ne iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcebi001

vivo xshot'ta da var o diyafram hatta 1/2.3 inç sensör, optik stabilizer de mevcut...su anda gsmarenada incelemesinde mevcut .. neyin kafasını yaşıyor bunlar

Canım kardeşim.

Adı sanı duyulmamış firmaların kullanması bir anlam ifade etmiyor.

Büyük firmalar kullandığı zaman "ilk" olur.

Mesela daha önceden 4gb ram kullanan başka firmalar olmasına rağmen "Asus Zenfone 2 4GB Ram kullanan ilk telefon" tabiri kullanıyoruz.

Yani daha önce büyük firmalar kullanmamışsa (apple-samsung-sony-htc) ilk demektir bu.
  • vivo nun küçük olduğunu nerden çıkardın canım kardeşim ? Lg senin ulkende büyük tıpkı vivo nun çinde büyük olduğu gibi..

oppo-vivo ile aynı adamların..

• quote:

Orijinalden alıntı: Jaqul Morgothist

quote:

Orijinalden alıntı: baykus45

quote:

hadi gel şimdi yerli üretimle bu teknolojiyi geç bakalım

Bu kafayla geçemeyiz. Bizde bir yerden başlamak zorundayız. Köstek olacağımıza destek olalım.

Asıl senin kafanla geçemeyiz canım da neyse. Uğraşmıyorum senle zamanım yok..

Mantıklı iki cümle kurda adam sansınlar. Neyi savunduğunu sen bile bilmiyorsun laf olsun diye yazı yazıyorsun.

• LG beni hiç heyecanlandıramıyorsun
  • quote:

şimdi bu 2k çözünürlük olayında:

2k dediğimiz 1440x2560=3686400 pixel ediyor
    full hd dediğimiz 1080x1920=2073600 pixel ediyor

3686400-2073600=1612800 pixel fark ediyor

fakat
    1440x2560-1080x1920=360x640 ediyor
    360*640=230400 piksel ediyor

benim bilmediğim neresi var burda?

Çıkarma işlemi iflas hocam
  • yahu bunlardan birisi dikey piksel sayısı diğer yatay piksel sayısı değil mi

dikeyler:
    2k ekran için 1440
    full hd için 1080

yataylar
    2k ekran için 2560
    full hd için 1920

yatayları ve dikeyleri birbirinden çıkarınca

1440-1080=360

2560-1920=640

360x640 değilmi fark? o da 230400 piksel yapıyor işte

Edit: 16:9 ekran olduğu için 16-9=7 eder 230400*7=1612800 yapaaar ve 2k ekran hayırlı olsun

İŞTE MATEMATİK İŞTE İLİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eufloria -- 10 Nisan 2015; 0:09:40 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jaqul Morgothist

quote:

quote:

hadi gel şimdi yerli üretimle bu teknolojiyi geç bakalım

Bu kafayla geçemeyiz. Bizde bir yerden başlamak zorundayız. Köstek olacağımıza destek olalım.

Asıl senin kafanla geçemeyiz canım da neyse. Uğraşmıyorum senle zamanım yok..

Mantıklı iki cümle kurda adam sansınlar. Neyi savunduğunu sen bile bilmiyorsun laf olsun diye yazı yazıyorsun.

Uğraşmayacağımı söylemiştim.

Blok.

• quote:

yahu bunlardan birisi dikey piksel sayısı diğer yatay piksel sayısı değil mi dikeyler: 2k ekran için 1440 full hd için 1080 yataylar 2k ekran için 2560 full hd için 1920 yatayları ve dikeyleri birbirinden çıkarınca 1440-1080=360 2560-1920=640 360x640 değilmi fark? o da 230400 piksel yapıyor işte Edit: 16:9 ekran olduğu için 16-9=7 eder 230400*7=1612800 yapaaar ve 2k ekran hayırlı olsun İŞTE MATEMATİK İŞTE İLİM

Eufloria, ilkokulda matematik dersinde işlem önceliği diye bir konu vardı :)

5x5=25

Senin söylediğin gibi olsaydı 5x5 den 1x1 i çıkarsaydık 4x4 kalırdı :

5x5 - 1x1 =?= 4x4

25 -1 =?= 16

24 =?= 16

tabi ki değil.

Çarpma ve bölme, toplama ve çıkarmadan önceliklidir.

Bunu excelde yeterli sayıda yatay ve dikey de hücre kullanarak görselleştirebilirsin. Böylelikle bilgi daha kalıcı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

quote:

Orijinalden alıntı: mcebi001

vivo xshot'ta da var o diyafram hatta 1/2.3 inç sensör, optik stabilizer de mevcut...su anda gsmarenada incelemesinde mevcut .. neyin kafasını yaşıyor bunlar

Canım kardeşim.

Adı sanı duyulmamış firmaların kullanması bir anlam ifade etmiyor.

Büyük firmalar kullandığı zaman "ilk" olur.

Mesela daha önceden 4gb ram kullanan başka firmalar olmasına rağmen "Asus Zenfone 2 4GB Ram kullanan ilk telefon" tabiri kullanıyoruz.

Yani daha önce büyük firmalar kullanmamışsa (apple-samsung-sony-htc) ilk demektir bu.

Vivo mu duyulmamış dünyada nam salmış bir firmadır. oppo ,vivo , one plus bunlar aynı limited şirketi ürünü. Dünyanın en iyi kameralı telefonu vivonun dur. Dünyanın en hızlı sarj olan telefon oppo nun find7 modeli . Hatta qualcomm reklam yapıyordu daha yeni hızlı sarj çıkardık diye yarım saatte % 50 sarj ediyor diye oppo bundan daha iyisini yarım saat Şarj ile % 75 sarj 45 dk ta Tam sarj ile dünya rekoru 3000 Mah batarya Dolduruyor.

• Çıkarma işlemi benim daha fazla dikkatimi çekti.

Zorunlu değil mi yahu bunları öğrenmek?
  • G3 ile gece çekim performansı beni memnun etmişti güzel ışık alıyordu sensör, biraz yazılım desteği var çok fazla nr uyguluyor detay kaybı yaşatıyor bu da haliyle. 1,8 süper bir değer buna birde iyi bir iso başarımı eklerlerse tadından yenmez. G3 şimdiden satılığa mı çıkartsam ne yapsam
  • F1.8 iyi de sensör boyutu hakkında bilgi yok, Sony 1:2.3'e geçmişken 1:3'de kalıpda yazık etmezler inşallah, ciddi olumsuzluk olur benim için. Ayrıca pil min. 3000 mah olmalı. Ekran/kasa oranı da yüksek olmalı ki G3 çok başarılıydı zaten bu konuda. Ayrıca bence de 2k'ya falan hiç gerek yok, diğer herşey aynı olsun, fiyatı da daha uygun olsun full hd'li modeli tecih ederim şahsen.

2 sene oldu S4'ümü emekli edeceğim, g4 ve z4'ü takip ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • LG Kamera konusunda hep rakiplerinden geride oldu.

Artık adam gibi bir kamera koysunlar yeter.

Özellikle selfie kamerası rezalet.
  • Diyaframı bırakalım sensör boyutunu büyütelim Sony 1/2.3" kullanıyor sen 1/3" f1.8 olsa ne olur, f2.8 olsun 1/2.3" sensör koyun.
  • 1,8 olmasının da faydası var öyle demeyin. Daha fazla ışık ile kumlanmanın bir nebze önüne geçilebilir. Ama tabi 1,8 olurken sensör de büyüse tanından yenmez. Hele birde 3200 isoya kadar çıkabilse fotoğraf çekerken oh :)

Bu arada G4 ün tasarımı sızdırılmış. Konudaki kamera fotoğrafına da bakacak olursak tasarım doğru gibi.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.