Şimdi Ara

LG G3 AT&T Romu Değiştirme Sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yurt dışından getirip imei kaydını yaparak satan bir satıcıdan LG G3 3/32GB'lık bir telefon aldım. Aldığımda üzerinde D855 Lolipop vardı. Bir sorun oldu ve geri götürdüğümde 4.4 AT&T romu kurulmuştu. Sorunu ancak böyle çözebildim dedi. Daha sonra yeni parti mallar gelince onlarla değiştiririm dedi ama şimdi de kaçışlarda.

Ben de işimi kendim göreyim diyorum ama çekincedeyim.

D855 olan makine şimdi D850. Hangi recoveryi kurmalıyım vs.

Akıl verecek ve bana dilediğim romu kurabilmek adına yol gösterebilecek olan var mı?
     LG G3 AT&T Romu Değiştirme Sorunsalı LG G3 AT&T Romu Değiştirme Sorunsalı

• Rents R kullanıcısına yanıt
    D850'ye ait yazılımları kurmalısınız
  • hocam aynı durum bende de mevcut.hemde birebir aynısı..naptınız bir gelişme varmı? satıcı bana sakın güncelleme diye sıkı sıkı tembih etti.ama at&t rehberde bile sorun cıkartıyor.siz de bir gelişme varmı?
  • Arkadaşım malesef o cihazın anakartı D850, yurtdışından gelenlere box ile d855 romu uyduruyorlar etiketi bile d855 oluyor ama anakartı d850 veya başka bir
    modele ait oluyor. Bu nedenle bu tür cihazlara yazılım yüklerken dikkatli olun.

Önce root sonra twrp sonra da twrp üzerinden rom yüklemekten başka alternatifin yok. Cloudy G3 2.5 veya direk Att nin sürümünü Xda dan bulup yükleyebilirsin. ama o da twrp üzerinden üykleniyor malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrtYlmzz -- 23 Ocak 2016; 0:26:57 >
  • peki bu şekilde uzun süre kullanılabılır mı bu cihaz?ileride sorun cıkartır mı?
  • Rootlayıp 850'ye ait TWRP ile Cloudy 2.5 kurdum.
    Cloudy çoklu bir rom ve kurulumunda aroma ile 850'yi seçtim sorunsuz kullanmaktayım.
    Açıkcası 855 ile 850 arasında kullanımda ne tip bir fark var bilgim yok.
  • kendınız mı yaptınız hocam? benım telf u alalı nerdeyse 1-2 ay oldu ama sürekli kasıyor. formatladıgımda duzelıyor ama ayda bır formatlamakta işime gelmıyor. normal programlarda bır sıkıntı yok. ama rehber mesaj ve arama konusunda cıdden kasıyor.kac defa duvara çakasım geldı.bir sürü para verdik yaa.bu konuda yardımcı olabılecek kımse yokmu ?üçretlide olsa yardıma açığım.
  • @patojenyc evet kendim yaptım. Bir arkadaş özel mesaj ile sormuş ve aşağıdaki gibi cevaplamıştım.

Şu dosya ile root işlemi yapacaksınız
    http://downloads.codefi.re/jcase/Stump-v1.2.0.apk

Kapatıp açınca "supersu" uygulaması kurulmuş olmalı, yoksa play storedan uygulamasını kurun. Kapatıp açın

Play Store üzerinden "Flashify" uygulamasını kurun.
    https://www.androidfile.../?fid=95897840722646701 dosyasını indirin

Flashify'ı açıp indirdiğiniz zip dosyasını bulup seçin ve uygulayın

Artık rootlu ve rom yükelyebilir durumdasınız.. Dilediğiniz bir romu indirin telefona. Telefon kapalıyken ses açma ve power butonuna aynı anda basarak rom kurma ekranına gelin önce wipe yapın sonra da install alanında romunuzu kurun

• tesk ederim.kendım evde güncelleyeyım derken telf brick oldu.pc formatlama vs neyse de telefon işi biraz daha sıkıntılı.pro anlamda bu işi yapan bir arkadasa verdim.inş en kısa surede sorun çözülür.telefonuma kavusurum.epeyce alışmışım kerataya.yoklugunda anlıyor ınsan :)
  • arkadaslar bir sorum olacak. d850 at&t versiyon g3 band uyumsuzlugundan dolayı 3g cekmıyor. Türkiye 4.5 g ye gecıtıgınde herhangi bir mudahale olmadan cıhaz 4.5 g yi anır mı acaba? sonucta lte özellikli bir cihaz ve amerika uzun zamandır 4.5 g yi kullanıyor.bu konuda fikri olan yanıtlayabılırse memnun olurum.
  • patojenyc P kullanıcısına yanıt
    kullandığınız operatörü arayıp apn ayarlamasını nasıl yapabilirim diye sorun o sizi yönlendirir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.