Şimdi Ara

LG 43UF7787 ve Teledünya NETA HD8800

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
8.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dün LG 43UF7787 LEt TV aldım. Sizinle keşfettiğim bir özelliği paylaşmak istiyorum. Benim konfigürasyonuma sahip kişilerin Conax modülü almasına gerek kalmayacak. Ben Teledünya kullanıyorum. NETA HD8800 settopbox ım var. TV gelmeden hepsiburada.com dan Conax modül sipariş etmiştim. Kurmaya gelenlerede öyle söyledim. Onlarda kanalları USB den yüklediler hazırladık biz dediler siz kartı takıp anten girişini bağlayınca conax üzerinden Teledünya'yı izleyebilirsiniz dediler. Dün gece Conax siparişimi iptal ettim. Çünkü bu televizyonda şöyle bir güzellik var. Settopbox olarak girişi seçebiliyorsunuz. Orda HDMI 1 e bağlı olduğu için NETA, HDMI 1 seçtim. Sonra kutu üreticisi kısmından Teledünya'yı seçtim. Sonrasında ekrana kanal arttırma numara ve menü düğmelerini çıkarttı benden test etmemi istedi. Kanal arttırma düğmesi radyo/tv geçişi yapıyordu. İşime gelmedi. Sonra tek tek diğer kumanda üreticilerini (settopbox) denedim. Cisco ve Scientific Atlanta (kumanda 10 ya da 11) benim NETA HD 8800 e en yakın kumanda çıktı. Kanal arttırma düşürme, ve numara tuşları sorunsuz çalışıyor. Neta'nın menüsüne giremiyorum ama çok sıkıntı değil. Önemli olan kanalları ve sesi smart kumanda ile ayarlamaktı. Neticede Conax modül siparişimi iptal ettim. :) Gerek kalmadı. Umarım işinize yarar.

• benim lg8507'de de aynı menü var ama benim kutu olan pozitek ohc 1600c listede yok.
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Üşenmeyin tek tek tüm üreticilerin Uzaktan Kumandalarını deneyin. Bazı üreticilerin birden fazla kumandası oluyor (farklı modeller) Biri mutlaka tutacaktır. Cisco ve Scientific Atlantic benim Neta HD8800 için uydu mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: superlative

Üşenmeyin tek tek tüm üreticilerin Uzaktan Kumandalarını deneyin. Bazı üreticilerin birden fazla kumandası oluyor (farklı modeller) Biri mutlaka tutacaktır. Cisco ve Scientific Atlantic benim Neta HD8800 için uydu mesela.

oy oy oy. yüzlerce üretici var...
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Farkındayım :) Her bir üreticininde pekçok kumanda modeli var.16 modeli olanınada denk geldim. Ekrandaki test amaçlı olan 3 düğmeye basıp test etmeniz lazım settopbox ı. Benim kanal geçişlerim ve numarasal tuşlarda sorun yok ama menuye giremiyorum. Çok önemli değil settopboxın menüsüne girmek benim için. Kanal geçişi en önemli olan. Aslında bir tane link var kendi üreticiniz orda yoksa LG ye bildiriyorsunuz :

http://www.lgappstv.com/appspc/oss/support.lge?locale=engu_TR
  • quote:

Farkındayım :) Her bir üreticininde pekçok kumanda modeli var.16 modeli olanınada denk geldim. Ekrandaki test amaçlı olan 3 düğmeye basıp test etmeniz lazım settopbox ı. Benim kanal geçişlerim ve numarasal tuşlarda sorun yok ama menuye giremiyorum. Çok önemli değil settopboxın menüsüne girmek benim için. Kanal geçişi en önemli olan. Aslında bir tane link var kendi üreticiniz orda yoksa LG ye bildiriyorsunuz :

http://www.lgappstv.com/appspc/oss/support.lge?locale=engu_TR

bence bu cihaz ordaki cihazlardan biri ama türkiye'de ismi farklı.

• Bende tam bi konuyu araştırıyordum
    49uf7787 kullanıyorum Dediğiniz gibi oldu
    Siteye de talep belirttim bakalım ne olacak

Başka alternatif bulursanız paylaşımlarınız bekleriz
  • Bunu kullanmak için sihirli kumanda mı gerekiyor?
  • Sihirli kumanda gerektiğini sanmıyorum.
  • quote:

Sihirli kumanda gerektiğini sanmıyorum.
    Cisco ve Scientific Atlanta (kumanda 10 ya da 11) benim NETA HD 8900 cihazımda çalıştı ama menü çalışmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: namebaris

Cisco ve Scientific Atlanta (kumanda 10 ya da 11) benim NETA HD 8900 cihazımda çalıştı ama menü çalışmıyor.

Alıntıları Göster
    Samsung tv lerde deneyip başarılı olan var mı?
  • superlative kullanıcısına yanıt
    Rica etsem tam olarak nasıl yaptığınızı anlatabilir misiniz? bu konularda tecrübem yok maalesef. TV 49UF8507 teledünya kutusu - POZİTEK OHC 3700C HD SET-TOP BOX

SimpLink açık ama başka bir menü ayar bulamadım.
  • quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Dün LG 43UF7787 LEt TV aldım. Sizinle keşfettiğim bir özelliği paylaşmak istiyorum. Benim konfigürasyonuma sahip kişilerin Conax modülü almasına gerek kalmayacak. Ben Teledünya kullanıyorum. NETA HD8800 settopbox ım var. TV gelmeden hepsiburada.com dan Conax modül sipariş etmiştim. Kurmaya gelenlerede öyle söyledim. Onlarda kanalları USB den yüklediler hazırladık biz dediler siz kartı takıp anten girişini bağlayınca conax üzerinden Teledünya'yı izleyebilirsiniz dediler. Dün gece Conax siparişimi iptal ettim. Çünkü bu televizyonda şöyle bir güzellik var. Settopbox olarak girişi seçebiliyorsunuz. Orda HDMI 1 e bağlı olduğu için NETA, HDMI 1 seçtim. Sonra kutu üreticisi kısmından Teledünya'yı seçtim. Sonrasında ekrana kanal arttırma numara ve menü düğmelerini çıkarttı benden test etmemi istedi. Kanal arttırma düğmesi radyo/tv geçişi yapıyordu. İşime gelmedi. Sonra tek tek diğer kumanda üreticilerini (settopbox) denedim. Cisco ve Scientific Atlanta (kumanda 10 ya da 11) benim NETA HD 8800 e en yakın kumanda çıktı. Kanal arttırma düşürme, ve numara tuşları sorunsuz çalışıyor. Neta'nın menüsüne giremiyorum ama çok sıkıntı değil. Önemli olan kanalları ve sesi smart kumanda ile ayarlamaktı. Neticede Conax modül siparişimi iptal ettim. :) Gerek kalmadı. Umarım işinize yarar.

Cisco yada atlanta nin tam olarak hangi modeli uyumlu biliyor musunuz

• Teşekkürler

Başvurmuştum gelince deneyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Teşekkürler

Başvurmuştum gelince deneyeceğim
    2013 model lg smart tv lerde yok galiba bu özellik

varsa nasıl yapacağımı anlatabilecek var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

2013 model lg smart tv lerde yok galiba bu özellik

varsa nasıl yapacağımı anlatabilecek var mı

Alıntıları Göster
    Şimdi arkadaşlar, yaklaşın çözümünüze yardımcı olacağım.

Asıl sorun şu ki, set topbox üreticisi oludklarını söyleyen şirketler aslında üretici değiller. Onlar ithalatcılar. Bu yüzden televizyonlarımızın evrensel kumanda fonksiyonunu kullanmak istediğimizde bu topbox cihazları tanıtamıyoruz.

Pozitek OHC-1600C marka ürün aslında pozitek değil. Bu set top box aslında openbox adlı Koreli bir şirketin ürettiği cihaz.

OHC-1600C ürünü aslında önceden bu linkteydi fakat link artık yok, ben yine de vereyim.

http://opentech.co.kr/eng/Product/ProductView.asp?IDX=91

OHC1600-C nin yerine artık yeni model olan OHD 3700CPVR (Conax) cihazı üretmişler. Sitesi flash kullanıyor, bu tüzden siteye girip cable seçtiğinizde cihazı görebileceksiniz.

http://opentech.co.kr/

Neyse, gelelim asıl mevzuya. LG televizyonları bilmem ama benim Samsung marka televizyonumda evrensel kumanda kurulumu yapabilmek için intetnette bayağı bir uğraştım. Aslında benim uğraşıma rehber olan arkadaş, başka bir yabancı forumda derdini yakınmış bir Türk arkadaş. Buradan ona selam olsun, o link te şu:

https://community.slingbox.com/thread/14506

Özete gelirsek, OHC1600-C cihazını evrensel kumanda kullanımı için marka olarak Openbox seçmelisiniz.

Şimdiki sorunum da şu ki, benim OHC1600-C cihazım bozulduğu için Neta HD8900 cihazı satın aldım. Fakat edindiğim tecrübe dolayısıyla bu cihazı netanın ithal ettiğini düşünüyorum. Önceki yorumlarda olduğu gibi Cisco ve Scientific Atlanta markalarının cihazları HD8800 cihazı ile kanal ve ses değişimi seviyesinde uyumlu. Fakat hndi modeli olduğunu söyleyebilecek biri var mıdır?

Çünkü Samsung evrensel kumanda kurulumu yaparken model numarası ile arama yapmam gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bal_porsugu -- 25 Mayıs 2016; 13:57:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bal_porsugu

Asıl sorun şu ki, set topbox üreticisi oludklarını söyleyen şirketler aslında üretici değiller. Onlar ithalatcılar. Bu yüzden televizyonlarımızın evrensel kumanda fonksiyonunu kullanmak istediğimizde bu topbox cihazları tanıtamıyoruz.

Pozitek OHC-1600C marka ürün aslında pozitek değil. Bu set top box aslında openbox adlı Koreli bir şirketin ürettiği cihaz.

OHC-1600C ürünü aslında önceden bu linkteydi fakat link artık yok, ben yine de vereyim.

OHC1600-C nin yerine artık yeni model olan OHD 3700CPVR (Conax) cihazı üretmişler. Sitesi flash kullanıyor, bu tüzden siteye girip cable seçtiğinizde cihazı görebileceksiniz.

Neyse, gelelim asıl mevzuya. LG televizyonları bilmem ama benim Samsung marka televizyonumda evrensel kumanda kurulumu yapabilmek için intetnette bayağı bir uğraştım. Aslında benim uğraşıma rehber olan arkadaş, başka bir yabancı forumda derdini yakınmış bir Türk arkadaş. Buradan ona selam olsun, o link te şu:

Özete gelirsek, OHC1600-C cihazını evrensel kumanda kullanımı için marka olarak Openbox seçmelisiniz.

Şimdiki sorunum da şu ki, benim OHC1600-C cihazım bozulduğu için Neta HD8900 cihazı satın aldım. Fakat edindiğim tecrübe dolayısıyla bu cihazı netanın ithal ettiğini düşünüyorum. Önceki yorumlarda olduğu gibi Cisco ve Scientific Atlanta markalarının cihazları HD8800 cihazı ile kanal ve ses değişimi seviyesinde uyumlu. Fakat hndi modeli olduğunu söyleyebilecek biri var mıdır?

Çünkü Samsung evrensel kumanda kurulumu yaparken model numarası ile arama yapmam gerekiyor.

MErhaba, Benim ilk mesajımda da belirttiğim gibi Cisco ya Scientific Atlanta'yı seçince Kumanda 10 ya da 11 ile Kanalları ve numara tuşlarını kontrol edebiliyorum Neta HD 8800 için. Bu yazdığım bilgiler ve başlık LG Smart TV için. Samsung'da durum nedir bilemiyorum. Ama size tavsiyem Cisco ve Scientific Atlanta'nın tek tek tüm kumandalarını deneyin. En doğrusunu bulursunuz. Menü tuşunu çalıştırabilen Remote bulamadım ben LG'de.

• oski32 O kullanıcısına yanıt
    10 ya da 11 olması lazım tek tek deneyip bulabilirsiniz. Toplasanız 15 er tane kumanda var sanırım zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bal_porsugu

Bende de Samsung tv var (48H6500 modeli). Teledunya HD8900 model set top box kullaniyorum.
    Samsung tv'de evrensel kumanda kurulumu icin STB ureticisi olarak Cisco'yu sectim. Model olarak da 3410DVB modelini sectim. Arama alaninda 3410 olarak aratinca geliyor.
    Bu kumanda konfigurasyonuyla kanal dugmeleri calisiyor. Yani smart tv kumandasindaki kanal tuslari ile Teledunya kanallari degistirilebiliyor.

Ancak kumandadaki return tusu calismiyor. Yani favori listesini, oyunlari falan actiginiz zaman geri cikamiyorsunuz, yine set top box kumandasina ihtiyaciniz oluyor.
    Baska modelleri de deneyip daha iyi calisan bir model bulursam yazacagim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi towakina -- 6 Aralık 2016; 20:22:25 >

• Arkadaşlar bende lg uh770v için cisco dan 5 numarayı seçip ayarladım. Paylaşım için teşekkürler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.