Şimdi Ara

LG 42LM640S wireless bağlanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
3
Favori
88.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni aldığım lg ile wireless a bağlanamıyorum, cep tel laptoplarım internete girerken tv girmedi, servis çağırdı uğraştı biraz birşey yapamadı sonra cep telini hotspot yapıp tv den bağlandı suçu modeme attı gittiiii, dediler ki modemin şifreleme özelliğini değiştirin, ama modemin arayüzüne giremedim o ayrı konu, adam suçu metronet e de attı anlamadım sinirlendim artık tv nin özelliği saçma geldi kendi evimde vestel smart tv var wireless adaptör taktım hemen aldı interneti hiç böyle bir sorun olmadı, 8-32 ascıı kodu giriniz diyor şifreyi giriyoruz bağlanamadı diyor anlamıyorum yardımcı olabilir misiniz nette arattım bu tarz bir sorun bulamadım

• merhaba,

Aynı model Tv ve aynı sıkıntı bende de var. Telefon, bilgisayar wi-fi'a bağlanıyor ancak TV (ağı bulduğu halde) bağlanmıyor. TV ile cep telefonu(android) birbirine direct wi-fi bağlantı kurdu hatta internete girdi ancak modem üzerinden bağlanmıyor.Modemin şifresini de kaldırdım yine aynı.

Yazılımı uydu üstünden güncelleme aradı son sürüm dedi. Çeşitli sitelerden de işe yarar bir çözüm göremedim şimdilik.

Araştırmaya devam. Bir çözüm bulursam paylaşırım burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tropique -- 5 Mart 2013; 22:22:01 >
  • Bende sorun çözüldü.

Bilgisayardan modemin kablosuz ayarlarına girdim. Ekteki fotoda görüldüğü üzere 4 tane kablosuz ağ var. Önce sadece ilki aktifti ve PC ve GSM bağlıydı. Daha sonra ikinci ağı aktif edip şifre oluşturdum ve TV'yi bağladım. TV'den bir smart tv uygulaması açınca önce yazılım güncellemesi yaptı ve daha sonra girebildi. Şimdilik sorun yok.

Sen de kendi modeminde bu tür bir ayar varsa oradan düzenleyebilirsin sanırım. Kolay gelsin.

LG 42LM640S wireless bağlanma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tropique -- 5 Mart 2013; 23:40:47 >

• Valla akşam deneyeyim tv ciler geldi birşey yapamadılar nette de hiç de benzer sorunlar var anlamadım
  • modeme girip WPS kapattım sonra şifrelemeyi WEP -128 bit seçtim oldu şuan tv den nete girebiliyorum
  • arkadaslar bende tv standby alıyorum. tekrar açınca yeniden int wifi bağlantısı yapmam gerekiyor daha önce böyle değildi. sizde nasıl her açışTA wires arayıp şifre giriyormusunuz.
  • bursam B kullanıcısına yanıt
    Ben de yapmıyor ancak TV'yi açar açmaz girmiyor. 5-10 saniye ağa bağlanmak için bekliyor. Şifre kaydet diye bir seçenek olmalı onu da deneyebilirsiniz. TV'nin fişini bile çeksem tekrar şifre girmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bursam

arkadaslar bende tv standby alıyorum. tekrar açınca yeniden int wifi bağlantısı yapmam gerekiyor daha önce böyle değildi. sizde nasıl her açışTA wires arayıp şifre giriyormusunuz.

hocam bu sorunu çözdünüz mü. bende de aynı sorun olmaya başladı. modemin şifresini ve ağ adını değiştirdikten sonra her defasında manuel şifre girmeye başladım.
  • deep33 D kullanıcısına yanıt
    Çözebildiniz mi sorununuzu, bende de bu sorun mevcut ne yazık ki ve gerçekten çok can sıkıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı sorun bende de var. ne yaptıysam olmadı. Modem airties 5450. Tv lg 42lm640s. Bundan 1-2 ay önce giriyordum. TV yazılım güncelledi şimdi ise internete bağlayamıyorum.
  • Aynı sorunu bende yaşadım ve olayı lg teknik servisi ile çok basit çözdüm, bunu paylaşayım sizlerle; belki birinin işine yarar.

Televizyonda smart menüsüne geliyoruz, ekrandaki menü başlıklarından "PREMIUM DAHA FAZLASI" yazan kısma basıyoruz, yeni açılan ekranda ise sağ alt köşede "OPSİYON" yazan yere tıklıyoruz, karşımıza küçük bir ekran açılacak ve bizden bir onay isteyecek, sıfırlama için onayı verdikten sonra ekranda bir uyarı yazısı çıkacak (sıfırlama işlemi başladıktan ve bittikten sonra televizyonunuz otomatik olarak açılacaktır diye). Bu işlem yaklaşık 5-10 sn. kadar sürüyor ve tv. hemen açılıyor. Şimdi internete girmeye çalıştığınızda herşeyin normale döndüğünü göreceksiniz. Bu kadar basit.. Bende öyle oldu en azından. Hatta bunu yapmadan önce çalışır vaziyette olan "LG TV REMOTE" uygulamam tv. ile senkronize olamıyordu ama artık ondada bir sorunum kalmadı.

Bu arada bu problemin sebebinide "IP ÇAKIŞMASI" olarak adlandırdılar. Yani modem ve tv. ıp'si birbirini tutmuyor. Çok nadirde olsa böyle problemlerin yaşandığını belirttiler.

Umarım bu durumda olan arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir.

• bende sorunu çözdüm. Televizyonu otomatik olarak değilde manuel olarak internete bağlayınca sorun çözüldü. kablosuz ağ adını şifresini ve ip adresini elle girdim şimdi sorun yok. Hem internete giriyor hemde lg tv remote çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersinzf

Aynı sorunu bende yaşadım ve olayı lg teknik servisi ile çok basit çözdüm, bunu paylaşayım sizlerle; belki birinin işine yarar.

Televizyonda smart menüsüne geliyoruz, ekrandaki menü başlıklarından "PREMIUM DAHA FAZLASI" yazan kısma basıyoruz, yeni açılan ekranda ise sağ alt köşede "OPSİYON" yazan yere tıklıyoruz, karşımıza küçük bir ekran açılacak ve bizden bir onay isteyecek, sıfırlama için onayı verdikten sonra ekranda bir uyarı yazısı çıkacak (sıfırlama işlemi başladıktan ve bittikten sonra televizyonunuz otomatik olarak açılacaktır diye). Bu işlem yaklaşık 5-10 sn. kadar sürüyor ve tv. hemen açılıyor. Şimdi internete girmeye çalıştığınızda herşeyin normale döndüğünü göreceksiniz. Bu kadar basit.. Bende öyle oldu en azından. Hatta bunu yapmadan önce çalışır vaziyette olan "LG TV REMOTE" uygulamam tv. ile senkronize olamıyordu ama artık ondada bir sorunum kalmadı.

Bu arada bu problemin sebebinide "IP ÇAKIŞMASI" olarak adlandırdılar. Yani modem ve tv. ıp'si birbirini tutmuyor. Çok nadirde olsa böyle problemlerin yaşandığını belirttiler.

benim tv de opsiyon diye bir yer yok.

• ersinzf E kullanıcısına yanıt
    quote:

Aynı sorunu bende yaşadım ve olayı lg teknik servisi ile çok basit çözdüm, bunu paylaşayım sizlerle; belki birinin işine yarar.

Teşekkürler, dediğiniz gibi yapınca halloldu... (yalnız tarifinizdeki bir eksiği de burada belirtirsek bundan sonra yapacak arkadaşlar için daha açık olabilir (hatta mesajınızı editleyerek yazdıklarımı ekleyebilirsiniz) @ersinzf : obsiyon'u yeşil tuşa basarak seçtikten sonra açılan ekranda 2 seçenek var, biz alttaki seçeneği yani "premium'un başlatılması"nı seçeceğiz. gerisi dediğiniz gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musicapuerte -- 27 Ocak 2014; 14:59:28 >

• Cep telefonunda google play'den bedava program indirdiğimiz gibi LG tv'lerde de var mı aynı olay? Televizyonum LA-620
  • Valla benimde başıma geldi wifi tanımama olayı tarif ettiğiniz gibi uygulama yaptım hemen düzeldi, ip tvye giriyorum tekrardan

• quote:

Orijinalden alıntı: musicapuerte

quote:

Teşekkürler, dediğiniz gibi yapınca halloldu... (yalnız tarifinizdeki bir eksiği de burada belirtirsek bundan sonra yapacak arkadaşlar için daha açık olabilir (hatta mesajınızı editleyerek yazdıklarımı ekleyebilirsiniz) @ersinzf : obsiyon'u yeşil tuşa basarak seçtikten sonra açılan ekranda 2 seçenek var, biz alttaki seçeneği yani "premium'un başlatılması"nı seçeceğiz. gerisi dediğiniz gibi.

Paylasimlariniz icin tesekkurler fakat opsiyon diye bir bolum gorunmuyor bende nerde olmasi gerekiyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Smart sayfasına girince orda premium yazan yer varya orayı tıkla aşşağıda ekranda görüyorsun opsiyonları sanırım yeşil tuşdu ona basınca çıkacak ıkı secenek alttakini seç ve resetle tv yi tekrardan sözleşme sayfası çıkacak kabul et ve devam et

• kemalsydn K kullanıcısına yanıt
    sanırım bir çoğumuz aynı kaderi paylaşıyoruz bahsetmiş oldugunuz sorun bendede aynı şekil mevcut tv bakımından oldukça beğenerek aldım lg ürününü fakat internet konusunda bende sıkıntı yaşadım .. arkadaşlar sorun bazen şu olabiliyor bir çok cihaz yurt dışından geldiği için ana tabanları ingilizce olduğundna wifi adları büyük ise tanımıya biliyor yada ( ı ) harfi varsa onu (i ) olark değiştirin modemin adı yüzündende bağlanmıyor bunu her cihazda yapmaya bilir ama yaptımıda yapıyor işte ayrıca cihazın wifi ayarlarında ip adresini otomatik aldırmayın çakışma yapma olanağı çok fazla oluyo o yüzden elle yazarsanız tüm sorununuz çözülücektir daha hızlı numara alıp cihaz daha çabuk açılırken nete bağlanıcaktır bunu denemelisin bence bende sorun böyle çözüldü
  • quote:

Orijinalden alıntı: KeanuReeves

bende sorunu çözdüm. Televizyonu otomatik olarak değilde manuel olarak internete bağlayınca sorun çözüldü. kablosuz ağ adını şifresini ve ip adresini elle girdim şimdi sorun yok. Hem internete giriyor hemde lg tv remote çalışıyor.

manuel nasıl girdiniz bende ağa bağlan denince oto bağlanıyor manual ayarları seçtirmem izin vermiyor 660s benim tv
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.