Şimdi Ara

LG 42LM640S İnceleme & Ana Konu - 04.54.03 Yazılımı çıktı! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
42
Favori
226.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyla alakasız olucak ama servisi aradıktan sonra ne kadar süre içerisinde geliyorlar kuruluma ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursatowen

quote:

Orijinalden alıntı: cruelboys

uydu alıcı ayarlarını bilen varsa bizide aydınlatırsa çok iyi olur yapamadımm uydu ayarlarını ??

hocam tam olarak neyi yapamadınız? canaktan gelen kabloyu tvye bağlayıp ara diyorsunuz siz nerde sıkıntı yaşadınız anlamadım. biraz daha ayrıntılı acıklarsanız yardımcı olayım :)

frekans ayarlarını yapamadım ama onbakay arkadaşımız detaylı bi şekilde yazmış benim uydu merkezi sistem onun için ayrı bi ayarı varmı yoksa hepsi için geçeerlimi bu ayarlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: onbakay

merhaba, 5 kasım da yazdığım mesajın üstüne yaptığım araştırmammın sonucudur....
    32 lm669s modeli 3d tv kullanıyorum. düne kadar digitürk kullandım ve görüntüden memnundum. fakat artık gerek kalmadığını düşünüp iptal ettim ve çanağı türksata çevirip uydu kablosunu direkt tv ye bağladım. ve ayarlar kısmından ara tuşuna bastım yaklaşık 25-30 dk sonra 180 civarı kanal buldu ama içlerinde eksik olduğunu farkettim ve bu forumdan araştırıp edindiğim bilgilere dayanarak ( ki aşağıda anlatacağım) diğer kanalları buldum. ama bu bilgiye ulaşmam çok zor oldu...

öncelikle cihazınızda Ayarlar- Ayar- Oto ayarlama kısmına gelip ilerlediğinizde cihazınız benim bulduğum gibi bir miktar kanal buluyor.
    diğer kanalları bulmak için ;
    Ayarlar-Ayar-Uydu ayarı na gelip -Uydu ekle yapıp "diğerleri" seçiyorsunuz.böylece 2.bir uydunuz varmış gibi bir sekme uydu#2 açılıyor. bu uydunun ayarlarını LNB 9750/10600, uydu alıcı verici 12015 h 27500 , LNB gücü açık, diseqC "a" seçip alttan kapat diyorsunuz.

sonra manuel ayarlama sekmesine gidip uydu#2 nizi seçip 12015 H 27500 yapıp bir miktar bekliyorsunuz zaten sinyal almaya başladığınızı aşağıda çıkan renkli çubuklardan anlıyorsunuz. ağ arama sekmesini tıklayıp güncelle dediğinizde arama yapmaya başlıyor. eğer güncelle aktif olmazsa 12015 H 27500 üzerine bir kez daha gidip OK tuşuna basınız.

lg servisinin tavsiye ettiği 11844 v 2222 frekansı batı yönlü frekans olup lg de çalışmıyor. eğer turksat tanıtım kanalına gelip altta geçen bantları takip ederseniz 12015 H 27500 frekansının da otomatik güncellemeye ayrıldığını görürsünüz...

şimdiden hayırlı olsun , bu bilgileri edinmemde yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.....

türksat 40 e seçenekleri var o seçeneklerden birini seçicezmı peki

• Bu konuyu gören kesinlikle alır bu tv yi :) Ama gerçekten güzel televizyon.Teşekkürler inceleme için.
  • Hocam PC'ye bağlayıp denedinizmi cihazı 1920x1080 çözünürlük ile falan. Input lag oluyormu ?
  • quote:

quote:

merhaba, 5 kasım da yazdığım mesajın üstüne yaptığım araştırmammın sonucudur....
    32 lm669s modeli 3d tv kullanıyorum. düne kadar digitürk kullandım ve görüntüden memnundum. fakat artık gerek kalmadığını düşünüp iptal ettim ve çanağı türksata çevirip uydu kablosunu direkt tv ye bağladım. ve ayarlar kısmından ara tuşuna bastım yaklaşık 25-30 dk sonra 180 civarı kanal buldu ama içlerinde eksik olduğunu farkettim ve bu forumdan araştırıp edindiğim bilgilere dayanarak ( ki aşağıda anlatacağım) diğer kanalları buldum. ama bu bilgiye ulaşmam çok zor oldu...

öncelikle cihazınızda Ayarlar- Ayar- Oto ayarlama kısmına gelip ilerlediğinizde cihazınız benim bulduğum gibi bir miktar kanal buluyor.
    diğer kanalları bulmak için ;
    Ayarlar-Ayar-Uydu ayarı na gelip -Uydu ekle yapıp "diğerleri" seçiyorsunuz.böylece 2.bir uydunuz varmış gibi bir sekme uydu#2 açılıyor. bu uydunun ayarlarını LNB 9750/10600, uydu alıcı verici 12015 h 27500 , LNB gücü açık, diseqC "a" seçip alttan kapat diyorsunuz.

sonra manuel ayarlama sekmesine gidip uydu#2 nizi seçip 12015 H 27500 yapıp bir miktar bekliyorsunuz zaten sinyal almaya başladığınızı aşağıda çıkan renkli çubuklardan anlıyorsunuz. ağ arama sekmesini tıklayıp güncelle dediğinizde arama yapmaya başlıyor. eğer güncelle aktif olmazsa 12015 H 27500 üzerine bir kez daha gidip OK tuşuna basınız.

lg servisinin tavsiye ettiği 11844 v 2222 frekansı batı yönlü frekans olup lg de çalışmıyor. eğer turksat tanıtım kanalına gelip altta geçen bantları takip ederseniz 12015 H 27500 frekansının da otomatik güncellemeye ayrıldığını görürsünüz...

şimdiden hayırlı olsun , bu bilgileri edinmemde yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.....

türksat 40 e seçenekleri var o seçeneklerden birini seçicezmı peki

32 lm 669 s modelinin uydu arama ve ekleme kısmında türksat 40 e gibi seçenek bulunmuyor......

• tekrar merhaba,
    arkadaşlar 2 gündür uğraştığım lm669s modeli tv 'e dahili uydu alıcısından türksat kanalları ekleme maceram sona erdi . 268 tv kanalı buldu .Trt nin HD kanalları buldu ama sinyal zayıf olduğu için gidip geliyor...sinyal zayıflığının sebebi nedir sizce...
    ayrıca bunun dışında d smart, digitürk ve teledünya ya ait bir sürü kanal buldu. bunları tanzim etmek zamanımı aldı çünkü lg nin program sıralama arayüzü kullanışsız ( şahsi kanaatim). Şimdi asıl sorum şu; bulduğu diğer ( d smart-digitürk ve teledünya) ya ait kanalları silmek istiyorum ama arayüzde bu mevcut değil , bilen biri varsa ve yardımcı olursa sevinirim.....
  • Arkadaşlar LG LM 640S in renk ayarlarını tek tek yazarsanız sevinirim. İdeal renk ayarını merak ediyorum.
    Saygılar,
  • bende modeli 3 kasımda aldım. yalnız internetten online film izlerken bellek yetersiz deyip atıyor. filmlerde tam ekran olmuyor. bellek geliştirilebilir mi ? konuyla ilgili bilgi rica ediyorum. bazı arkadaşlar turksattan kanal bulamadık demişler ben arattırdım. ilk seferde 189 kanal çıktı. daha sonra tekrar arattırdım 400 kanala ulaştı.
  • merhaba, bu modeli dün aldım fakat bir kaç sorunum var. mesela, laptoptan tv e yayını aktaramıyorum. hdmi kablom ar ama usb girişi gibi olan hdmi kablosu, bundan dolayı mı sorun oluyor yoksa rgbli hdmi kablosunumu kullanmam gerek ? kanallar çok karışık, kendi uydu alıcısından hd kanallar açılmıyor ci modülü yok diyor, buna nasıl bir çözüm bulabilirim ?
  • quote:

tekrar merhaba,
    arkadaşlar 2 gündür uğraştığım lm669s modeli tv 'e dahili uydu alıcısından türksat kanalları ekleme maceram sona erdi . 268 tv kanalı buldu .Trt nin HD kanalları buldu ama sinyal zayıf olduğu için gidip geliyor...sinyal zayıflığının sebebi nedir sizce...
    ayrıca bunun dışında d smart, digitürk ve teledünya ya ait bir sürü kanal buldu. bunları tanzim etmek zamanımı aldı çünkü lg nin program sıralama arayüzü kullanışsız ( şahsi kanaatim). Şimdi asıl sorum şu; bulduğu diğer ( d smart-digitürk ve teledünya) ya ait kanalları silmek istiyorum ama arayüzde bu mevcut değil , bilen biri varsa ve yardımcı olursa sevinirim.....

Ben ilk başta tarama yaparken şifreli kanalları çıkartarak arattım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: deluxx

konuyu açan arkadaşım bu süre zarfında 3d yi test etmişindir umarım , görüşlerini belirtirsen bu tv yi almak için bekleyen bir çok kişiye yardımcı olursun

3D biraz test ettim ,

- SBS 3D Filmleri oynatması başarılı , Bugüne kadar fazla 3D Tecrübem olmadığı için çok fazla yorum yapamayacağım ancak bence başarılı
    - Lig TV 3D'den maç izledik 2 defa , renkler çok canlı ve maçtan kesinlikle daha fazla zevk alıyorsunuz..
    - 2D görüntüleri 3D'ye çevirmeside oldukça başarılı artık tüm dizileri 2D to 3D yaparak izliyorum.. hem renkler canlı oluyor hem alt yazı ve görüntü çok iyi derinlik kazanıyor.. Seyir zevki katlanıyor :) .. ancak tavsiyem dizileri WEB.DL olarak indirin herhangi bi yerdee kanal ismi (Citytv,CTV,ABC gibi) Olursa 3d modunda gözünüze çok batıyor alt yazıyla karışıyor..

Oyun test edemedim henüz , Crysis 2 indirip deneyeceğim önümüzdeki günlerde.

quote:

Orijinalden alıntı: Rexim

merhaba, bu modeli dün aldım fakat bir kaç sorunum var. mesela, laptoptan tv e yayını aktaramıyorum. hdmi kablom ar ama usb girişi gibi olan hdmi kablosu, bundan dolayı mı sorun oluyor yoksa rgbli hdmi kablosunumu kullanmam gerek ? kanallar çok karışık, kendi uydu alıcısından hd kanallar açılmıyor ci modülü yok diyor, buna nasıl bir çözüm bulabilirim ?

Tam olarak nasıl bir problem yaşıyorsunuz ? Ben hem laptop hem PC'den görüntü aktardım.. Laptop'u bağladıktan sonra Kumandanın en üstündeki Input Menüsünden hangi HDMI Portuna bağladıysanız ona geçiş yapacaksınız..

Kanalları istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz , Ben D-Smart Modülünü sorunsuz kullanıyorum. Siz hangi modülü deniyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by__metallica -- 12 Kasım 2012; 5:39:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jrazrael

Hocam PC'ye bağlayıp denedinizmi cihazı 1920x1080 çözünürlük ile falan. Input lag oluyormu ?

PC'ye hem HDMI hemde Dvi-VGA ile bağladım. 1080p 'de Oyun görüntü moduna alınca hiç bir input lag yaşanmıyor. Tepkime süresi monitörle aynı oluyor. Ancak Sinema moduna alırsanız input lag oluşuyor..

quote:

Orijinalden alıntı: jrazrael

Konuyla alakasız olucak ama servisi aradıktan sonra ne kadar süre içerisinde geliyorlar kuruluma ?

Yoğunluğa bağlı olarak aradıktan sonra en erken 1 gün sonra geliyorlar.. Ancak kesinlikle aynı gün gelmiyorlar sebebini bilmiyorum.. Ben aradım ertesi gün istediğim saatte gelip kurdular..

quote:

CI modul yok diyor bu yaw HD kanallara nasıl bakacaz arkadaslar :( nerde eksiklik yapıyorum normal kanallar var :)

Hangi modülü deniyorsunuz ? Ben D-smart sorunsuz kullanıyorum modülü.. Modülü ters takmışta olabilirsiniz. TV Kapalı iken modülü takın sonra Şifreli kanallarda gezin 1-2 kanal gezdikten sonra çözmeye başlıyor bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by__metallica -- 12 Kasım 2012; 5:45:34 >

• Tesekkur ederim hocam cvplar icin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

uydu alıcı ayarlarını bilen varsa bizide aydınlatırsa çok iyi olur yapamadımm uydu ayarlarını ??

hocam tam olarak neyi yapamadınız? canaktan gelen kabloyu tvye bağlayıp ara diyorsunuz siz nerde sıkıntı yaşadınız anlamadım. biraz daha ayrıntılı acıklarsanız yardımcı olayım :)

frekans ayarlarını yapamadım ama onbakay arkadaşımız detaylı bi şekilde yazmış benim uydu merkezi sistem onun için ayrı bi ayarı varmı yoksa hepsi için geçeerlimi bu ayarlar

merkezi sistem ayarları biraz daha farklı
    ayarlarda diseqC seçeneğini kapat tone brust diye bir seçenek olmalı o seçeneği seçiyorsun.

• tam olarak merkezi sistem için bi ayar yapan yada bilen varsa detaylı bi şekilde yazarsa çok iyi olur normal otomatık kendi ayarlarında kanal aratttırdım lig tv paketi kanalları çıktı çogu kanalda modül yok diyo bi ayarı varsa yazarsanız iyi olur
  • quote:

tam olarak merkezi sistem için bi ayar yapan yada bilen varsa detaylı bi şekilde yazarsa çok iyi olur normal otomatık kendi ayarlarında kanal aratttırdım lig tv paketi kanalları çıktı çogu kanalda modül yok diyo bi ayarı varsa yazarsanız iyi olur

Tv. nin başında olmadığımdan ayrıntılı bilgi veremiyorum ancak merkezi sisteme bağlı uydu bağlantı ayarlarını yaptım ve kanalları bıldu aklım da kaldığı kadarıyla diseC ayarları sayfasında Tone Burst diye bir sekme var Tone Burst A yapın ölekanal aramsı yaptırın derim.
  • Merkezi sistem olan sitede turksat ve hotbird ayarını bir türlü yapamadım ben de. Yapıp da anlatan biri olursa sevaba girer. Uydu konusunda çok bilgili de olmayınca iyice arapsaçı oldu.
  • merhaba, aynı tv den bende aldım, bulunduğum yerde sitede merkezi sistem uydu var, tv'nin kendi uydu alıcısına gerekli kabloyu taktım, kanalları tarattım tarama bittiğinde ya 'cı modülü yok' diye uyarı veriyor ya da sadece trt kanallarını çıkarıyor, show,star,kanal d gibi kanalları nasıl izlicem, nerde yanlış yapıyorum, fikriniz varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cixmix -- 16 Kasım 2012; 0:04:09 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.