Şimdi Ara

LG 40UB800V

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
6
Favori
40.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar bu televizyon hakkında bilgisi olan var mı?
    LG Türkiye sitesinde yok ama piyasada media markt ve vatan satıyor.
    4k bir televiyon için fiyatı uygun geldi?
    Acaba orjinal LG üretimi değil mi? Genel performansı nasıl acaba?
    Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
    Herkese iyi bayramlar dilerim.
    Paylaşımlar için şimdiden teşekkkürler..

• ben de bu aralar tv almayı düşünüyodum. fiyatı beni de şaşırttı. yurtdışı fiyatı da 700 EURO VEYA STERLİN olarak görünüyor. özellikleri de gayet iyi.

100 hertz ( dijital olarak 900 ) görünüyor.

dahili uydu alıcılı

dahili wifi

dlna vs....

3d özelliği yok ancak şuan için gerek te yok. çünkü 3d görüntüyü gerçek hayatta veya pratikte ne kadar bulabiliyoruz ya da izleyebiliyoruz. ( bence 3d tarafında alınması gereken çok yol var )

boyut olarak da idare eder. ( 47 inç veya üstü olaydı eyiydi . tabi ne kadar ekmek o kadar köfte )

benzerlerlerine nazaran fiyatı gayet uygun.

eğer alan veya deneyimleyen arkadaşlar bizimle paylaşırsa seviniriz herkese hayırlı bayramlar::))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuksert38 -- 6 Ekim 2014; 15:30:30 >

• Haklısın fiyatı çok iyi.

42 ve 49 inçleride var.

Onlarda 3D var ama fiyat daha yüksek tabiki.

Şahsen 3d olan bir televizyonum var ama toplamda 3-4 kere 3d film seyretmişimdir. Gereksiz geliyor bana.

Aklıma takılan iki konu var.

1. 3D olmadığı için işlemci daha düşük olabilir mi?

2. Vatan'da üretim yeri PRC yazıyor. Acaba LG nin PRC fabrikasında mı üretiliyor? Zira diğer lG lerde üretim yeri Kore yazıyor.

Birde kasası sadece beyaz var. Ankara'da hem media markt ta hem de vatanda teşhirini bulamadım.

Deneyimi ve bilgisi olan varsa paylaşırsa gerçeten faydalı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demirören Avm(Taksim) MediaMarkt stokta bi 20 adet kadar gördüm. Model ismi 40UB800V-ZA diye geçiyordu. Personelden bilgi alırken 2000 TL ve 4K-3D bi ürün diye bahsetti. Lakin araştırırken 3D özelliği olmadığını gördüm. (Lg MM için özel seri üretmediyse ) Kullanılmasa bile 3k tv de pasif 3d'de olabilirdi...

• quote:

Orijinalden alıntı: vazdeferens

Haklısın fiyatı çok iyi.

42 ve 49 inçleride var.

Onlarda 3D var ama fiyat daha yüksek tabiki.

Şahsen 3d olan bir televizyonum var ama toplamda 3-4 kere 3d film seyretmişimdir. Gereksiz geliyor bana.

Aklıma takılan iki konu var.

1. 3D olmadığı için işlemci daha düşük olabilir mi?

2. Vatan'da üretim yeri PRC yazıyor. Acaba LG nin PRC fabrikasında mı üretiliyor? Zira diğer lG lerde üretim yeri Kore yazıyor.

Birde kasası sadece beyaz var. Ankara'da hem media markt ta hem de vatanda teşhirini bulamadım.

Deneyimi ve bilgisi olan varsa paylaşırsa gerçeten faydalı olur.

1. işlemcinin düşük olacağını pek sanmam çünkü özelliklerinde saniyede 60 kare 4k görüntü göstermeyi desteklediği yazıyor. günümüzde 1080p çözünürlükte 60 kare gayet iyi ve akıcı olarak kabul edilirken bunun 4k da sağlanması donanımın iyi olduğunu gösterir.

2. günümüzde üretim yeri ÇİN olmayan bir ürün kaldımı ki??

• Merhaba arkadaşlar,
    Ben bu tv yi aldım. bir kaç saat önce :) Nerden mi? Vatan bilgisayardan. Reyondaki görevliye modeli sorduğumda bi garipsedi soruyu. Sanırım ürün dün stoğa girmiş.

Diğer arkadaşlarında dediği gibi benim için 3D hiç birşey ifade etmiyor şu haliyle. sırf 3D var diye 300 - 500 ₺ fazla vermek istemiyordum. Samsungun H7000 modilini almayı planlıyordum aslında. Teşhir ürünü harici kutulu bulamadım hiçbir yerde ve şu son 2 gündür fiyatı da yükseldi televizyonun, bugün LG nin bu modelini görünce hiç tereddüt dahi etmeden satın aldım ürünü.

Ürün polonya üretimi. onun dışında Magic Remote kumandası da var. Ayrıca 4K içeriği oynatabilecek bir işlemci dandik bi işlemci olamaz bunu söylemek isterim. Birkaç kişi bu konuya değinmiş söylemeden geçemedim. Bence LG tam bir fiyat performans ürünü çıkardı. Almayı düşünenler için güzel bir tercih olabilir.

Herkese iyi geceler

• quote:

Orijinalden alıntı: CyberII

Merhaba arkadaşlar,
    Ben bu tv yi aldım. bir kaç saat önce :) Nerden mi? Vatan bilgisayardan. Reyondaki görevliye modeli sorduğumda bi garipsedi soruyu. Sanırım ürün dün stoğa girmiş.

Diğer arkadaşlarında dediği gibi benim için 3D hiç birşey ifade etmiyor şu haliyle. sırf 3D var diye 300 - 500 ₺ fazla vermek istemiyordum. Samsungun H7000 modilini almayı planlıyordum aslında. Teşhir ürünü harici kutulu bulamadım hiçbir yerde ve şu son 2 gündür fiyatı da yükseldi televizyonun, bugün LG nin bu modelini görünce hiç tereddüt dahi etmeden satın aldım ürünü.

Ürün polonya üretimi. onun dışında Magic Remote kumandası da var. Ayrıca 4K içeriği oynatabilecek bir işlemci dandik bi işlemci olamaz bunu söylemek isterim. Birkaç kişi bu konuya değinmiş söylemeden geçemedim. Bence LG tam bir fiyat performans ürünü çıkardı. Almayı düşünenler için güzel bir tercih olabilir.

Herkese iyi geceler

4K ve full hd izlerken sorun yasamazsiniz. Fakat sd goruntu kalitesi istediginiz gibi olmayabilir. Bu 4k tvlerin bana göre tek kötü yönü sd görüntüleri bulanık göstermesi olabilir. Üst modellerde sd ve full hd görüntü kalitesini artırmak icin ikinci bir islemci kullaniliyor diye biliyorum.

• aslında bayramda birçok tv yi inceleme fırsatım oldu bimeks ve mediamarkt ta LG OLED TV ve diğerleri şeklinde nitelendirilebilir bence. OLED TV harici diğer tüm paneller birbirine yakın görüntü kalitesi ve keskinliği sunuyor. O yüzden eğerki OLED tv alamıyorsanız diğerleri arasında öyle aman aman dedirtecek bir fark yok bence özellikleri daha dolu olan ve markası hoşunuza giden bir model alıp kullanabilirsiniz tabiki de. Ben full hd arşivimi bu tv den izlerken beni tatmin edebileceğini düşünüyorum. 4k sı da ileriye yönelik bir yatırım olarak değerlendirilebilir şuan için.

Türksat 4A ile artık çok daha fazla HD yayın var. Evet haklısın SD görüntülerde bi performans beklememek gerek 4k ve 1k tv lerden zira bu tv lerin kulvarı zaten HD ve UHD dolayısıyla eskiyi çok süper desteklemesi zaten hayalcilik olur.

SD yayınlar için tüplü tv leri tek geçerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CyberII -- 15 Ekim 2014; 1:21:56 >

• CyberII kullanıcısına yanıt
    Geçen günlerde PS4 aldım ve 7 senelik FULLHD samsung televizyonumun eskidiğini bu sayede anladım dün teknosada bu tv yi gördüm ve aklımı çeldi. Acaba PS4 de tam performans verir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: westpoint

Geçen günlerde PS4 aldım ve 7 senelik FULLHD samsung televizyonumun eskidiğini bu sayede anladım dün teknosada bu tv yi gördüm ve aklımı çeldi. Acaba PS4 de tam performans verir mi ?

performanstan kastın tam olarak nedir? Eski tv nin yetersiz kaldığını düşündüren nedir mesela?
    Bu Tv'yi almayı düşünüyorum.Birkaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.

Smart özellikleri nasıl WebOS var mı?
    Kanal geçiş hızı ne durumda?
    1080p veya daha düşük çözünürlükleri upscale yapıyor mu?

Eklemek istediğiniz artı ve eksilerini yazabilirsiniz.
  • http://www.lg.com/it/tv/lg-40UB800V-tv-led#content

ben bu siteyi buldum işinize yaramı bilmem; HD ve full hd yayınlarda pişman edeceğini sanmam, zira 3d olmaması kötü olduğu anlamına gelmez firmanın verdiği özelliklerde 4k çözünürlüğü 60p olarak destekliyor boyut olarak biraz küçük gelebilir ama donanım olarak bence gayet güçlü
  • TV nin kurulumunu henüz yaptırmadım. Salı veya çarşamba günü kurulum yapılınca deneyimlerimi yazarım.
    Üründe webos var.
    mesela görüntü geçişleri yavaş. birde 32'' benim tv ondan dolayı boyut sorunu da yaşıyorum. performasntan kastım daha hızlı görüntü akışı ve aşırı güzel görüntü.
  • westpoint W kullanıcısına yanıt
    Tanıtımlarında LG smart yazıyor webos degil sanırım..
  • televizyonun boyutuyla ilgili bir sorum olacak ürünün kutusunda 100cm mi yazyyor 102cm mi
  • Teknosada kaliteli monster hdmi kablo hediyeli olarak satılıyor değerlendirilebilir

http://www.teknosa.com/urunler/119967510/lg-40ub800v-4k-uhd-dvb-s2t2c-smart-led-lcd-tv-mons
  • Kutunun üzerinde webos yazıyor. Webos var.

Kutunun üzerinde 100 cm yazmaktadır. Hemde Eşşek kadar kocaman :)
  • Di Renovatio kullanıcısına yanıt
    Evet bence de güzel bir eşantiyon. Playstation 4 kutusundan HDMI kablo çıkıyor mu?
  • hocam cihaz bana da akşam üzeri geldi ama ben webos yazısını göremedim tam olarak nerde bu yazı :D yanlış göndermesinler
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.