Şimdi Ara

LG 37LB1R

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

LG 37LB1R 94 cm LCD TV, 1366X768, 500cd/m2, 16:9, XD Engine, HD Ready, Çift Tunerli Masa Standlı ve Hoparlörlü LCD TV...

Ekran Büyüklüğü 94cm
    İzleme Oranı 16:9
    Piksel Sayısı 1366X768
    Parlaklık 500cd/m2
    Kontrast Oranı 1600:1
    Renk Çözünürlüğü -
    İzleme Açısı 178 DERECE
    Video Sinyalleri PAL I/II,PAL/SECAM/BG/DKSECAM L/L(SEÇENEKLİ) /NYSCM(YALNIZ AV İÇİN)
    PC Sinyalleri VGA/SVGA/XGA/WXGA
    PIP VAR
    PAP VAR
    POP VAR
    HAFIZA KART OKUMA -
    Renk Yönetimi VAR
    Doğallık Geliştiricisi XD Engine, HD Ready, DIGITAL COMBO FILTER
    GÖRÜNTÜ YAZILIMI XD
    YAYIN SİSTEMİ PAL BG/I/DK,SECAM BG/DK/L/L'
    STEREO SES VAR
    Otomatik Arama VAR
    Otomatik Program (kanal) Etiketleme VAR
    Otomatik Program Sıralama VAR
    Ön Ayar (Hazır) Programların Sayısı 100
    Teleteks 1500 SAYFA
    Sayfa Belleği 1500 SAYFA
    EPG -
    OSD VAR
    Uzaktan Kumanda VAR
    Sinyal Yokken Kapalı (AV için) -
    Güç Yönetimi (PC için) -
    Ses çıkış Gücü 15W+15W
    Surround Ses SRS TXT/BBE
    Giriş 1 (SCART) 2xSkart, AV
    Giriş 2 (SCART/Bileşen) Komponent, PC Girişi
    Giriş 3 (SCART / HDMI) HDMI
    Monitör Çıkışı (RCA pin) -
    Giriş 4 (Ön) -
    PC (ön) Analog PC giriş
    Kulaklık (Ön) Stereo Mini Jack
    Boyutlar (Ekran) (ExBxY) mm 1046x594x125mm
    Ağırlık (Ekran) 36.7kg
    Güç Tüketimi (ekran) kullanımda/Beklemede 190W
    Güç Gereksinimleri 110-240V, 50/60Hz

http://www.digifare.com/asp/show_stock.asp?product=37LB1R

• hadi ilk yorumu ben yapayım...teknosada teşhirine bakmıştım görünü çok süper hele hele kontrast oranı çok iyi 1600:1 öyle samsung gibi 5000:1 dinamik kontrast deyip de gerçek kontrastını söylememezlik yapmıyo...bu arada bunda da dinamik kontrast 5000:1 haberiniz olsun XD engine de cabası

bence samsung mu LG mi?tabiki LG
  • güzele benziyor.
  • Evet,
    LC2R nin yerini alan model,
    İzledim ve inceledim,
    güzel...................
    üstelik PIP ve 2 tuner,
    pc bağlantısında 1:1 çözünürlük,
    Kasa kaliteli ve şık,
    Fiyatıda emsallerine göre uygun.

Eeeeeee daha ne bekliyorsunuz,
    Haydi Kızlar (pardon arkadaşlar) alış verişe............

Selamlar

not: plazmaya ek LCD alacağım, ama,
    Hazirana kadar bekleme kararı aldım,
    çünkü kafa yormak istemiyorum artık,
    1080p ve pc de de 1920x1080 veren,
    uygun fiyatlı LCD için..............
  • Birincisi stokta görünmüyor. İkincisi vadeli fiyatı oldukça yüksek. Kullanım amacına uygunsa olabilir. Sadece uydu-DVD seyretmek içinse, bana göre fiyatı çok yüksek bir LCD. XD engine ne kadar üstünlük sağlar, bilemiyorum. En önemli artısı pc bağlantısında 1:1 çözünürlük. Oyun, PS3 amaçlı olarak düşünüldüğünde önemli özellik.
    Sonuç olarak; bana göre ağırlıklı uydu, DVD izlemek için bu parayı vermeye gerek yok.
  • Vadeli fiyatı 3.800 YTL'ye dayanan bu modele en güzel alternatif TOSHIBA 37WL67Z LCD TV'dir. 3120 YTL 13 taksit(İdeal ve Fortis'e). Kısa özellikleri,
    1920X1080 Çözünürlük
    1000:1 Kontrast
    500 cd/m2 Parlaklık
    720p/1080i destegi (1080 p desteği yok)
    İlgili link.
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/lcd_content_detail.asp?content_id=386

Buna gerek yok derseniz, TOSHIBA 37WL66P LCD TV ikinci güzel alternatiftir. 500 YTL daha az fiyatı var ve yine 13 taksit. Aynı ürün Teknosa'da da var. Ama fiyatı biraz pahalı.
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/lcd_content_detail.asp?content_id=120
    Tabi bu seçenekler kullanım ağırlığınızla değerlendirilebilir.

• Arkadaşlar ben dün 37LB1R yi aldım.
    3 aydır araştırıyordum, hep 42'' lere baktım aklımda da 42LC2R vardı.
    Ama 2 gündür fikrim değişti ve 42'' bir LCD ye vereceğim parayı 37'' LCD + PS3 e veririm diye düşündüm. Tabi bunda 42'' LCD de pikselleşmenin daha çok olacağı ve ekranı küçültürsem görüntüyü daha net alabileceğim de etkili. İzleme mesafemde maksimum 4 mt olacağından 37'' de karar kıldım.
    37'' te de tercihim 37LC2R den yanaydı fakat dün LCD yi almaya gittiğimde mağaza çalışanı eğer 37LB1 yi alırsanız size Creative Zen M Vision 30 GB + askı aparatı hediye edebilirim dedi ve biraz aklımı karıştırdı. Önceki incelemelerimden ve gözlemlerimden 37LB1R nin LC2R ye göre daha net görüntüye sahip oldugunu zaten biliyordum ama fiyat farkı da az değildi. 37LB1R nin tek dezavantajı tek HDMI girişinin olması onun dışında 37LC2R ye göre daha iyi özelliklere sahip tabi çok büyük farklılıklar yok. (Artı olarak çift tuner ve kontrast sensörü biraz daha ince ve bana göre 37LC2R ye göre daha şık bi kasası var) Ayrıca LG resmi ithalatçısı Digicom standında çok bilgili bir temsilci vardı ve konuşmalarım sonucu LB1R nin görüntü netliğinin LC2R ye göre %5 daha fazla olduğunu ve taştışmasız LB1R yi almam gerektiğini söyledi. Sonuç olarak 37LB1R yi aldım cumartesi gelip kuracaklar. 1 tane bile ölü piksel olursa iade edeceğimi söyledim ve sağolsun kabul ettiler. İzlenimlerimi ve Digitürk, DVD, PS3 görüntülerini LCD kurulduktan sonra ayrıca aktarırım.Belki size de daha net fikirler verebilir.

• Ben de bu LG ye bir turlu isinamadim gitti. Nerede gorsem itici geliyor.
    LCD denin aklima ilk Philips geliyor. Tuplu televizyonlari da oldukca kaliteliydi..
  • Kartaca1;
    LG. Philips LCD Co (Güney Kore LG Elektronik ortak girişimi) dünyanın 1 numaralı TFT likit kristal ekran (LCD) panel tedarikçisidir. Philips, bu 50/50 ortaklıkla aktif matrix LCD’sinde bir lider olmuştur. LCD teknolojisi hızla notebook ve masaüstü monitörlerinden TV’lere doğru geçiş yapmaktadır.

Alıntı :http://www.turkey.philips.com/About/company/Global/Partsofthewhole/participations/Index.html

Tabi seninki de bi görüş nedense bende toshiba için aynı şeyleri düşünüyorum. Ama forumda toshibayı baya tutan bi kitle var.
  • Arkadaşlar digiturk üyesiyim ve digitürk ü scarttan çıkıp 37LB1R ye component bağlamak istiyorum fakat görüntü alamadım. LG nin servisi de bu işi yapamadı. Daha sonra kabloyu aldıgım yere (Enplus) a götürdüm onlarda bağladılar ve görüntü alamadılar. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Önerisi olan var mı?
  • Arkadaşlar herkese merhaba, uzun zamandır forumu takip ediyorum ama ilk msj'ımı bugün atıyorum hayırlı olsun.

Geçen hafta bir arkadaşım için LG 'nin 32LB1R modelini aldık. Daha öncesinde samsung,philips gibi markaların modellerinide incelemiştik ama fiyat/performans olarak bu modelin uygun olduğunu düşünerek LG de karar kıldık.
    Açıkçası samsung LE32R71B' yi de beğenmiştik ama niye 400-450 ytl fark ödeyelim dedik. Gerçektende TV'yi kurduktan sonra doğru seçim yaptığımıza inandık. Biz digiturk için hama altın uçlu scart bağlantısı ve dvd için komponent kablo kullandık. Görüntü kalitesi özellikle Digiturk için bizi fazlasıyla tatmin etti. Orjinal dvd deneme fırsatım olmadı ama 300 filmini dvix olarak denedim yine sonuç gayet güzeldi. Özellikle digiturk konusunda çok çekincemiz vardı, izleme mesafesi 1,5 max 2 m olunca acaba digiturk nasıl görünür pişman olurmuyuz diye korkuyorduk. Ama korkmaya gerek yokmuş gayet güzel. Ayrıca bir basketbol maçı ve futbol maçına 5-10 dk bakma fırsatım oldu herhangi bir problem yok, panel hızından kaynaklanan bir rahatsızlık göremedim. Forumdan okuduğum Back Light problemi için tv'yi boş bir kanala getirip siyah ekrana uzun süre baktım arkadaşların anlattığı gibi rahatsız edici bir ışık sızması göremedim. Sonuç olarak LG 32LB1R gerçekten bizi fazlasıyla tatmin etti. Ben bu tv'yi gördükten sonra gözümü 37LB1R'a dikmiş durumdayım , sanırım benim emektar 70 ekran arçeliği yakında postalarım. Unutmadan bu Tv hem kendi sehpası üzerinde hemde duvarda çok şık duruyor estetik kaygısı olanlarada tavsiye ederim.

• quote:

Orjinalden alıntı: maxturk

Arkadaşlar herkese merhaba, uzun zamandır forumu takip ediyorum ama ilk msj'ımı bugün atıyorum hayırlı olsun.

Geçen hafta bir arkadaşım için LG 'nin 32LB1R modelini aldık. Daha öncesinde samsung,philips gibi markaların modellerinide incelemiştik ama fiyat/performans olarak bu modelin uygun olduğunu düşünerek LG de karar kıldık.
    Açıkçası samsung LE32R71B' yi de beğenmiştik ama niye 400-450 ytl fark ödeyelim dedik. Gerçektende TV'yi kurduktan sonra doğru seçim yaptığımıza inandık. Biz digiturk için hama altın uçlu scart bağlantısı ve dvd için komponent kablo kullandık. Görüntü kalitesi özellikle Digiturk için bizi fazlasıyla tatmin etti. Orjinal dvd deneme fırsatım olmadı ama 300 filmini dvix olarak denedim yine sonuç gayet güzeldi. Özellikle digiturk konusunda çok çekincemiz vardı, izleme mesafesi 1,5 max 2 m olunca acaba digiturk nasıl görünür pişman olurmuyuz diye korkuyorduk. Ama korkmaya gerek yokmuş gayet güzel. Ayrıca bir basketbol maçı ve futbol maçına 5-10 dk bakma fırsatım oldu herhangi bir problem yok, panel hızından kaynaklanan bir rahatsızlık göremedim. Forumdan okuduğum Back Light problemi için tv'yi boş bir kanala getirip siyah ekrana uzun süre baktım arkadaşların anlattığı gibi rahatsız edici bir ışık sızması göremedim. Sonuç olarak LG 32LB1R gerçekten bizi fazlasıyla tatmin etti. Ben bu tv'yi gördükten sonra gözümü 37LB1R'a dikmiş durumdayım , sanırım benim emektar 70 ekran arçeliği yakında postalarım. Unutmadan bu Tv hem kendi sehpası üzerinde hemde duvarda çok şık duruyor estetik kaygısı olanlarada tavsiye ederim.

LG 37LB1R modeli aşağıdaki linkte yer alan Sitede 5* alan az LCD'lerden biri. Anlaşılan inceleme yapan hayli memnun kalmış. Bir nedeni vardır mutlaka.
    http://www.lesnumeriques.com/article-303.html
    Aslında hemen her Thomson modeline 4-5* vermeyi alışkanlık haline getirmiş milliyetçi bir Fransız Sitesi ama Fransızca bileniniz varsa okumaya değer. Ne de olsa bir başka Ülke ürününe 5* vermişler.
    http://www.lesnumeriques.com/article-324.html
    http://www.lesnumeriques.com/article-265.html

• dün LG 37LB1R modelini aldım fakat bugün ekranda 2 adet ölü piksel olduğunu farkettim, bu tip sorunlar sık oluyor mu ve değiştirme yapılabilir mi?
  • tabiki değiştirme tarfatarı değil kimse bu yasal bi olay beyaz pixel 3ten fazla kırmızı ve mavi pixel 6 dan fazla olmalı değişim için.ama nerden aldığınada bağlı teknosadan alsaydın değiştirirlerdi ama bu modelin 37 inç satılmıo biras kastırman lazım sana kolay gelsin ama ksarsan kazanırsın kimse evinde pixelli makina istemez. ayrıca lcd tvlerde çok nadir rastlıyorum bu duruma
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.