Şimdi Ara

Leon 1.9 TDI ile Astra CDTI arasında kaldım lutfen yardım edin..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar.. Babam kararını değiştirmeden bir araba almak istiyorum.. Aslında senede en fazla yapacagım km 20,000 olmasına ragmen ogrenci oldugum icin dizel dusunuyorum. Sizden yardım istememin sebebi Seat Leon 1.9 TDI ve 1.3 CDTI arasında kalmam. Arabada donanım arayan biri olarak genelde en donanımlı versiyonlarını istiyorum, bu yuzden fiyatlar artıyor tabi.. iki arabanın da full versiyonu asagı yukarı 50,000YTL yi buluyor, bu yuzden kararsız kaldım.. Bu iki arabanın artıları ve eksileri nelerdir yardımcı olrsanız sevinirim... Şimdiden herkese teşekkürler...
    (bazı arkadaslar deneme surusu yap ona gore begendigini al diyecekler ama Seat icin deneme surusu yapabilecegim bi yer varsa onu da solerseniz sevinirim)
    Not: arkadaslar internete ancak aksam saat 9 10 gibi girebilrim, soruyu sordu kayboldu demeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstf.ky -- 1 Mayıs 2007; 13:02:18 >

• Başlık konuyu anlatır şeklinde olmalıdır. Bu tür başlıklara izin vermiyoruz,lütfen değiştiriniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mstf.ky

Merhabalar arkadaşlar.. Babam kararını değiştirmeden bir araba almak istiyorum.. Aslında senede en fazla yapacagım km 20,000 olmasına ragmen ogrenci oldugum icin dizel dusunuyorum. Sizden yardım istememin sebebi Seat Leon 1.9 TDI ve 1.3 CDTI arasında kalmam. Arabada donanım arayan biri olarak genelde en donanımlı versiyonlarını istiyorum, bu yuzden fiyatlar artıyor tabi.. iki arabanın da full versiyonu asagı yukarı 50,000YTL yi buluyor, bu yuzden kararsız kaldım.. Bu iki arabanın artıları ve eksileri nelerdir yardımcı olrsanız sevinirim... Şimdiden herkese teşekkürler...
    (bazı arkadaslar deneme surusu yap ona gore begendigini al diyecekler ama Seat icin deneme surusu yapabilecegim bi yer varsa onu da solerseniz sevinirim)
    Not: arkadaslar internete ancak aksam saat 9 10 gibi girebilrim, soruyu sordu kayboldu demeyin

arkadaşım detaya girmeden genel olarak bahsetmiş olduğun modeller arasından
    1-şekil ve performans istiyorsan tabiki Seat leon
    2-yok bana az yaksın performans o kadar önemli değil diyorsan 1.3 cdti

• Arkadasım baslıkta acıl demıssın ama aksam 9 da gelırım cok da acıl değilmıs ızlenımı verıyor ya neyse.Ikı araba soylemıssın 1.3 dıger 1.9 motor once aracta ne bekledıgını bılseydık daha ıyı olurdu.Performans mı ? ekonomı mı ? Astra vergı yakıt acısından ekonık olur oyle ha dedeıgın zaman gıtmez.Leon vergısıde coktur yakıt tuketııde fazladır.Once krıırlerını belırleseydın keşke.1.3 motor ıcın astra guzel bır secım fakat 1.9 ıcın leon dan once alınacak daha guzel otomobıller var.Mesela jetta 1.9 leondan daha konforludur daha asıl durur.O kadar para verıyorsan en azından karsılıgını alabılesın.Ogrencıl oldugunu soylemıssın bence 1.3 motordan yana kullan tercıhını.Ogrencı dedıgının ekonomık olmalıdır dıye dusunuyorum.
  • oncelikle herkese teşekkürler.. Acilden kastım babam kararını degistirmeden yani su 1 2 gun icinde hemen pazarlıkları yapma sonra elimizde olan aracı satmaktı.. Ama haklsın onu belirtmedim..
    Arkadaslar bizde su an peugeot 307 var 1.6 otomatik ve sehir icinde 27 ykr yakıyor en masum kullanımımda... (95 oktan benzin) yakıt tuketimimi sole 18 ykr den asagı indirirsem benim icin ii olacaktır.. dedigim gibi ogrenciyim ama fazla km yapmıyorum, senede en fazla yapacagım km 20,000 civarında olacaktır (bu kmye ailemle yaptıgım km ve okula da arabayla gidip gelirsem yapacagım km dahildir) tam olarak emin olmamakla birlikte donanımları galiba aynı belki 2 3 dgisiklik vardır.. ben leonun ic gorunumunu cok begenmedim ama astranın da problemleri kafamda soru işareti. leonda problem cıkar mı on da bilmiyorum..
    teşekkürler..
  • vergi ve yakıt yönünden astrayı tercih ederdim
  • 1.9 dizel mantıksız benzinlinin maliyeti daha düşük olur, çok mantıksız, vergisi filan çok yüksek olur, kaskosu ıvırı zıvırı.

2. el full dizel temiz bi astra baksan iyi olur.

Hatta bence direk ASTRA GTC Al
  • benzinli deseydin leon derdim ama;

bu devirde 1.6 dan büyük motorlu araç alınmaz, ben olsam o sınıfta diesl istiyorsam focustan başkasını düşünmem bile , çünkü motor olarak diğerlerinden çok daha iyi ve diğer özellikler açısından geri kalır hiç bir yanı yok, ama astra da hem mtvsinin düşüklüğü hem de görünüşü itibariyle güzel bir tercih.

seat alırsan, hem alırken dünya kadar vergi vermiş olacaksın, hem her sene focusun 2, astranın 4 katı vergi vereceksin (senede 1.5 milyar sanırım) - ki bu bile seni kullanancağın km yi göz önüne alırsak saçma bir tercih olduğunu gösterir, benzine vermediğini vergiye vermiş olacaksın- hem de satarken çok daha fazla zarar edeceksin.
  • 1.9 tdi performans olarak üstündür 1.3 cdtı motordan zaten tork ve güç değerlerine iyicene bakınız
    ama 1.9 tdi in az daha vergisi fazladır
    ama ben olsam leon 1.9 tdı bakardım
  • SEAT LEON HAFİFTE BİR MOD ÇOK GÜZEL DURUYO AMA AZ YAKSIN DİYOSAN 1.3 CDTİ ASTRA
  • quote:

Orjinalden alıntı: malikejderguzel

1.9 tdi performans olarak üstündür 1.3 cdtı motordan zaten tork ve güç değerlerine iyicene bakınız

vergısı az daha mı fazladır ? arkadasım sen hıc vergı odemıyorsun galıba aralarında kı farkla 1 yılda bır araba parası cıkıyor.
  • az daha derken 1.9 un verigisi daha fazladır anlamında demiştim
    quote:

Orjinalden alıntı: rochss

quote:

Orjinalden alıntı: malikejderguzel

1.9 tdi performans olarak üstündür 1.3 cdtı motordan zaten tork ve güç değerlerine iyicene bakınız

vergısı az daha mı fazladır ? arkadasım sen hıc vergı odemıyorsun galıba aralarında kı farkla 1 yılda bır araba parası cıkıyor.
  • Eğer sorunuzda ciddiyseniz gerçekten motorlu taşıt vergilerinden hiç haberiniz yok demektir.
    1.9 motor hacmindeki leonun yıllık vergisi 1342 YLT
    1,3 cdti nin vergisi 305 YTL.
    Aradaki 1000 YTL fark var.
    O zaman 1,6 motor hacminde benzinli bir araç alın neden dizelin kahrını çekesini ki...

1,3 cdti dizel alırsanız durum değişir. men aza yakar hem de vergisi az.

Ayrıca 1,3 cdti bir astaranın tam dolusu (açılır tavan hariç) 44000 YLT (otomatik astra cosmo)

arz ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: racai

Eğer sorunuzda ciddiyseniz gerçekten motorlu taşıt vergilerinden hiç haberiniz yok demektir.
    1.9 motor hacmindeki leonun yıllık vergisi 1342 YLT
    1,3 cdti nin vergisi 305 YTL.
    Aradaki 1000 YTL fark var.
    O zaman 1,6 motor hacminde benzinli bir araç alın neden dizelin kahrını çekesini ki...

1,3 cdti dizel alırsanız durum değişir. men aza yakar hem de vergisi az.

Ayrıca 1,3 cdti bir astaranın tam dolusu (açılır tavan hariç) 44000 YLT (otomatik astra cosmo)

arz ederim

+1 derim. Leon 1.9tdi parasını haketmiyor çünkü ötv var üstünde. Fiyatı abarıyor. Motoru o kadar güçlü deil. Focusun tdcii ile aynı.

Astra 1.3 cdti veya focus hb 1.6 tdci iyidir.
  • performans diyosan leon 1.9 tdi
    ekonomi diyosan astra cdti
  • quote:

Orjinalden alıntı: warrior sako

performans diyosan leon 1.9 tdi
    ekonomi diyosan astra cdti

ben şekil diyorsan leon,
    ekonomi diyorsan astra
    diyorum

ben okula leonla gitmeyi tercih ederdim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihhk -- 1 Mayıs 2007; 21:01:19 >
  • 19 tdi da performans ta yok, 0-1000 metresi, 1.6 102 hplik motorla aynı.
  • Ben de para çoksa Leon 2.0TDI (1.9 almanın mantığı nedir anlamıyorum, 1.9 105hp, 2.0 140hp)

yok abi zar zor denkleştiriyoruz, pederi de sıkmayalım dersen Astra 1.3 cdti.

Fulleyince arada 12.000 lira civarı oynar, demediler demezsin
  • arkadaslar hepinize cvaplarınız icin tesekkur ederim...
    ben arabayı kendim icin dusunmustum babamı hesaba katmadım, once 307 oldugu icin yine aynı segment bi arac alırım diye dusundum ama yanılmısım...
    babamla yaptıgımız istişareden çıkan sonuç hem binek hem ticari bi araç olması lazım dedi ve bu segmentte de bana gore en iyisi caddy diye duşunuorum.. artık onu spor hale getirecez..
    vaktinizi aldıgım için ozur dilerim, zamanınızı ayırdıgınız için teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mstf.ky

arkadaslar hepinize cvaplarınız icin tesekkur ederim...
    ben arabayı kendim icin dusunmustum babamı hesaba katmadım, once 307 oldugu icin yine aynı segment bi arac alırım diye dusundum ama yanılmısım...
    babamla yaptıgımız istişareden çıkan sonuç hem binek hem ticari bi araç olması lazım dedi ve bu segmentte de bana gore en iyisi caddy diye duşunuorum.. artık onu spor hale getirecez..
    vaktinizi aldıgım için ozur dilerim, zamanınızı ayırdıgınız için teşekkürler...

Vay demek siz de bizden olcaksınız. Baba-oğul çatışması ve çıkan sonuç 16" jantlı bir caddy

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.