Şimdi Ara

Lens kullanımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bugün kontakt lens almış bulunmaktayım optikçide denedim denedim takamamadım bir türlü deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zlaygodsun -- 1 Şubat 2017; 21:31:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ilk 1hafta böyle olacak hocam ben ilk aldığım zaman 1saat uğraşıp takamadım gözüm kıpkırmızı oldu ve takmaya çalışırken 1aylık lensi mahvettim ve çöpe gitti daha sonra deneye deneye çözdüm 2 senedir kullanmama rağmen ara ara zorlandığım oluyor :) size tavsiyem hijyene dikkat edin ve internetten lens takma videolarını izleyin bu işin herhangi bir tekniği yok gözünüz alışana kadar onu yabancı bir madde olarak kabul ediyor ve taksanız bile göz onu atmak istiyor dediğim gibi zamanla gözünüz ona alışacak işte o zaman rahat rahat takarsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gazoz Kapagı -- 1 Şubat 2017; 21:40:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gazoz Kapagı kullanıcısına yanıt
    Peki sence aldığıma değermi dostum

• Sol açıkta kullanırsan daha iyi olur takıma büyük katkı sağlar.

• goz kapaklarini aç lensi isaret parmaginin ucuna al diger elinle ust ve alt goz kapaklarini gerdir yani ac.Lensi tam o renkli yere dokundur yapisacaktir zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zlaygodsun

Peki sence aldığıma değermi dostum

kesinlikle değer ben çok memnunum çok rahat

• İlk 2-3 gün zor olur fazla zorlama kendini

• Ellerin kuru olsun ıslak olursa yapıstıramassın

Alt gozkapagını en geniş yer olacak şekilde çek

Alt kısımdan takmaya Çalış

• sağ orta parmağınla yanağının üst kısmını aşağı ittir gözün iyice açılsın
    lensi işaret parmağının ucuna koy
    burnuna doğru bak
    lensi gözünün beyazına bırak
    gözünü kapatmadan sağa sola çevir hemen oturacak zaten

bunu yapmak benim bir saniyemi alıyor ama senin için bayağı zor olacak başlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Ferrum.

Sol açıkta kullanırsan daha iyi olur takıma büyük katkı sağlar.

Bende aslında ofansif ortasaha düşündüm başta ama

• Ben sırf takıp çıkarmaya üşendiğim için aylık alıyorum. Bir takıyorum bir sıkıntı olmazsa 2-3 hafta gözümde kalıyor. Sonra alıştıktan sonra hafta da bir geceler gözü dinlendirmek için çıkarıp sabah tekrar takıyorum.

• Takması da çıkarması da çok basit ben çok alıştım 6 ay oldu.

Bir süre sonra keyifli bir hal de alıyo.

Gözlükten çok daha rahat 1 2 hafta zorlanırsın ama buna değer cidden

• Gozun iris kismini ortalamadan biraz alttan yerlestir isaret parmaginla,, bu sirada aynaya bakarsan isin kolaylasir. Cikarirken de isaret parmagina lensi asagi kaydir ve biraz kaydiktan sonra çimdikleyerek alirsin. Ilk bir iki gun zor oluyor takip cikarmasi ama sonralari cok kolay gelecektir. Sagligina dikkat ederek kullandiktan sonra sorun yok

• 8 yıldır gözlük 1 buçuk yıldır da lens kullanıyorum. Lense geçtikten sonra neden bu kadar süre gözlük kullanmışım diye sordum kendime.

Öncelikle ellerini güzelce yıkıyorsun ve tek kullanımlık kağıt havluya kuruluyorsun.

Sonra lensi eline alıyorsun bu aşamada doğru tarafını taktığından emin olmak için lensin kenarında "123" şeklinde yazı var. Lensi ışığa tuttuğunda bu yazıyı düz şekilde görüyorsan doğru tutuyorsun demektir.

Sonra sol elinle göz kapaklarını ayırıyorsun ve lensi gözün beyaz kısmına koyuyorsun. Lens oraya değdiği anda yapışır zaten. Sonra göz sağa sola hareket ettir ve lens yerleşmiştir.

Çıkarırken de yine sol elle göz kapaklarını ayır iyice. Lens göz bebeğinden biraz daha büyük olduğu için bir kısmı göz bebeğinin dışında kalır. İşaret parmağının ucuyla o kısımdan tutup lensi gözün beyaz kısmına çek sonra da işaret parmağı ve baş parmağını kullanarak tutup çek.

Taktığında gözüne batma falan yaparsa o dediğim kısımdan tutup gözün beyaz kısmına çek sonra gözünü sağ sol yapıp tekrar yerleştir.

Hadi kolay gelsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.