Şimdi Ara

lens fiyat değerlendirmeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar fotoğraf makinesi almadan önce bilinmesi fereken en önemli konulardan biri de lens fiyatları.

yeni fotoğraf makinesi almaya karar vermiş biri olarak sormak istediğim şey şu, hangi markanın lensleri daha ucuz sony,canon,nikon ??? yardımcı olur musunuz? çünkü makineyi almak yetmiyor. daha sonra bir lens almak istediğimizde makine parası kadar lens parası veriyoruz.

şimdiden teşekkür ederim

• Lens fiyatlari konusunda Canon u oneririm 50mm 85mm vs yari fiyatina nikonun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sony lerde durum nedir bilgin var mı?
  • Sony'de carl zeiss'li lensler baya bi tuzlu
  • o kadarına gerek yok. aslıda a58 ve 650d arasında kaldım o yüzden bu konuyu açma gereği duydum çünkü makineyi aldıktan sonra lenslerede bir makine parası vermeyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: supy

o kadarına gerek yok. aslıda a58 ve 650d arasında kaldım o yüzden bu konuyu açma gereği duydum çünkü makineyi aldıktan sonra lenslerede bir makine parası vermeyelim

canon 650d + 18-135 STM alırsan ömür boyu kullanırsın, başka lense de ihtiyacın olmaz...
  • söylediğin paket çok güzel ama fiyatı çok yüksek. a58 ile ilgili düşüncen nedir
  • quote:

söylediğin paket çok güzel ama fiyatı çok yüksek. a58 ile ilgili düşüncen nedir

SLT sistemin son makinasını alırsın ve son sahibi olursun, bu nesil bitti, sony artık a-slr tarzına yöneldi...üzerinde gelen 18-55 sam II lens iyidir ancak ikinci lens gerektiğinde -ki 18-55 kimseye yetmez- pahalıya patlayacak...

650d+18-135stm bir kere al, derdin olmasın...hem tek lens hem de kaliteli lens...
  • evet aslında konuyu bu yüzden açtım lens fiyatları olarak canonun lensleri daha mı hesaplı? 18-135 mm lens aldığım taktirde 18-55mm almama da gerek kalmayacak sanırım(affına sığınıyorum çünkü bilgim dahilinde...). alpha forumlarında da slt lenslerin rafa kaldırılacağından bahsedilmiş haklısın.a58 in sensörü daha büyük ve çözünürlüğü de 650d den daha yüksek olsa dahi 650d hep aklımın bir kösesinde
  • supy S kullanıcısına yanıt
    18-135 aldığında başka lens gerekmeyecek...yalnız dikkat: 18-135 IS değil, 18-135 STM almalısın...

a58 ve 650d iyi makinalardır ancak a58'in yarı saydam aynası ilerde sorun olabilir...

başka bir alternatif var: nikon d5100 + 18-105vr...mediamarktta 1.799 lira...
  • ve stm lensler af yaparken ses yapmıyor. ama yeni teknoloji olduğu için fiyatı var. ama sadece gövde olarak düşündüğümüzde d5100 rakip olabilir mi?* çünkü bu aradaki fiyat farkı biraz objektif ile alakalı
  • quote:

ve stm lensler af yaparken ses yapmıyor. ama yeni teknoloji olduğu için fiyatı var. ama sadece gövde olarak düşündüğümüzde d5100 rakip olabilir mi?* çünkü bu aradaki fiyat farkı biraz objektif ile alakalı

d5100 + 18-105vr fotoğrafta aynı kaliteyi sağlar...sadece video konusunda geri kalır...
  • valla birader çok yardımcı oldun teşekkür ederim bir o kadar da kafam karıştı :) bana sonunda gidip 650d aldırtacaksın o olacak:) ama bana video çekimi de lazım o yzüden bu şekilde bakıyorum olaya.senin anladığım kadarıyla foto makinesi konusunda tercihlerin canon ve nikon.
  • quote:

valla birader çok yardımcı oldun teşekkür ederim bir o kadar da kafam karıştı :) bana sonunda gidip 650d aldırtacaksın o olacak:) ama bana video çekimi de lazım o yzüden bu şekilde bakıyorum olaya.senin anladığım kadarıyla foto makinesi konusunda tercihlerin canon ve nikon.

yıllarca pentax temelli analog ve olympus dijital kullanmış biri olarak "türkiyede realite bu" diyorum...

yıllar önce "canon biraz pahalı, ondan ucuza daha iyisi var" deyip 850 mark parayı yashica'ya verdikten birkaç ay sonra çok acil para gerektiğinde 400 marka bile alıcı bulamayan tecrübeli biri olarak da söylüyorum bunu...

daha basit ifadeyle araba gibi düşün...son sahibi olacağın bir araba almak mı, kolay satılanı almak mı mantıklı?..."ben satmak için almıyorum, kullanıcıyım" deyip de ömür boyu aynı arabayı kullanan gördük mü?..

ama şu var ki, eğer fotoğraftan para kazanacaksan ve verdiğin parayı amorti edecekse, markanın bir önemi yok...istersen leica, hasselblad, mamiya alabilirsin...

paranın hesabını yaptığına göre benim tarafımdasın arkadaşım...

• çok doğru söylüyorsun sonuçta bu işin ikinci eli de var. Ben açıkçası ilk defa dslr makine alacağım için bu işi de bu makineden öğreneceğim.neredeyse 15 gündür diyafram-perde hızı-iso üçlüsünü ayrıca teori üzerine çok şey okudum araştırdım. işin pratiği kaldı. işte bu noktada tıkanıyorum off:) walla para olayını tekrar gözden geçirip 650 d ye alıcı gözüyle bakmak için mağazaya gideceğim birde gitmişken bahsettiğin nikona da bakacağım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.