Şimdi Ara

lenovo z510 acilis ekraninda takiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayarimdaki eski verilere ulasmak icin recuva programini kurdum ve kurulum sonunda normal sekilde yeniden baslat butonuna bastim bilgisayar kapandi fakat acilmiyor her sey calisiyor isiklar falan tam ama lenovo yazisinda kaliyor yandaki bios ile baslatma tusuyla acmayi deniyorum yine ayni sekilde lenovo yazisinda bekliyor.batarya gomulu oldugu icin bataryayi cikaramiyorum pilin bitmesini bekledim kapandiktan bes dk sonra tekrar denedim sonuc ayni.
    Iki saat sonra falan tekrar denedim lenovo yasisinda yarim saat bekledikten sonra bilgisayar acildi ama tekrar kapattiktan sonra yine acilmadi bilgisayarin recovery tusu var onunla calistirdigim zamanda ayni sekilde bekliyor bu sorun ortaya cikmadan once bilgisayar acilirken windows logosu yerine ekranda renk renk benekler cikiyordu ekran karti yanmis gibi bes on saniye sonra bilgisayar acildiginda bi sikinti olmuyordu bu her seferinde degil bilgisayari on kere acsam yedisinde falan oluyordu oyun falan oyniyabiliyordum bilgisayarda hem windows hem linux var grub ile aciyorum linux yuklemeden once benek sorunu yoktu.varsa bi cozumu yardimci olursaniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzcanozgur -- 11 Aralık 2014; 12:04:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bi teknik servise göster istersen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • recoveryi silip linux kurdugum icin garanti disi oldugunu soylediler

• grub ekranı gelince...
    windowsu seçip entera basınca hemen arkasından...
    F8 tuşuna 4-5 kez basın...
    windowsa giriş seçenekleri gelince...
    güvenli modu seçip başlatın...
    işlemci sıcaklığını gösteren everest progranını kurun ve sıcaklığı gözlemleyin....
    ekran kartı driverinizi yeniden kurun...
    bilgisayarı nizami olarak başlattan kapatıp tekrar açın...

linuxta çalışıyormu bu arada...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vtnsvr -- 11 Aralık 2014; 14:09:44 >
  • suanda sikintim cok farkli grub ekrani bile gelmiyor power tusuna basiyorum lenovo yaziyor oyle bekliyor normalde lenevo yazisi geliyor sonra grub cikiyor ardindan windows veya linux secip devam ediyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzcanozgur

suanda sikintim cok farkli grub ekrani bile gelmiyor power tusuna basiyorum lenovo yaziyor oyle bekliyor normalde lenevo yazisi geliyor sonra grub cikiyor ardindan windows veya linux secip devam ediyordum.

Hocam bi cozum bulabildiniz mi suan benim bilgisayarimda ayni sekilde. Lenovo yazisindan baska hicbirsey yok. Hicbir islem yapamiyorum. Yazi oyle kaliyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.